Alaus degustacijos
Čia gyvena krepšinis, čia krepšinio namai
Local Pub - baras tikriems alaus mėgėjams
Buhalterinė apskaita ir konsultacijos
Vilniaus alaus festivalis / Vilnius Beer Festival
Geriausi Lietuvos barai
Sekite mane
Facebook Instagram Twitter
Pinigėliai
750 Lt

Šaldytuvas

240 Lt

Dulkių siurblys ELECTROLUX ZE310

165 Lt

Mikrobangų krosnelė SAMSUNG MW712BR

Iš viso: 478 090 Lt
Statau namą

Ventiliacija

2010-05-13 08:08   kategorijoje:   Statau namą

Šiek tiek apie ventiliaciją. Man patiko prilydoma stogo danga, nes visus ventiliacinių kaminėlių dėžės šonus ja uždengė. O tai reiškia, man aktualu buvo tik "kepurės". Padarytos dėžės kaminėliams yra skirtingos. Daugelyje bus po vieną vamzdį, o dar vienoje - du ir dar vienoje - keturi.

Išpjoviau stoge skylę, sustačiau vamzdžius. Juos prie stogo prisukau kampukais. Vamzdis 125 mm.

 

Po to visą likusią dėžės ertmę užkišau vata. Kodėl? Dėl temperatūrų skirtumo ant vamzdžio kaupsis kondensatas ir drėgmė eis apačion. Kai apšiltiname juos, tokio temperatūrų skirtumo nebelieka ir šios problemos nebeturėtų būti. Tada uždėjau dėžės "kepurę" su iškirptomis skylėmis, kaminėlių kepures, silikonu užsandarinau.

 

Dabar galime keltis į namo vidų. Lubose išsipjoviau skylę. Įkišau plastikinio dangčio dalį iš apačios, o iš viršaus pasigaminau specialiai tam skirtą detalę. Foto aiškiai matosi. Kam jos man prireikė? Jei lankstų vamzdį užmaučiau ant plastikinio laikiklio viskas būtų gerai, bet jei kažkada prireiktų keisti plastikinį dangtelį, būtų daug problemų kai reiktų įstatyti į lankstų vamzdį. Ši detalė panaikina tokią problemą.

 

 

Belieka užmauti lankstų vamzdį ant kaminėlio ir šios detalės. Tada užsukame dangtelį ir viskas!

 

Kaminai ir kaminėliai. 3 dalis

2010-05-12 08:08   kategorijoje:   Statau namą

Kadangi nieko nežinojau apie kaminus, dengiant stogą buvau susikalęs dėžes. Jos kurį laiką taip ir stovėjo. Atėjo skardinimo metas.

Nupjoviau vieną šoną. Tai dariau tik todėl, kad nebuvo kitos galimybės prieiti prie dugno. Jame reikėjo išpjauti angą.

 

 

Po to šoną užsukau atgal ir viskas atrodė kaip buvę.

Skardinant apačioje dedasi "sijonas", bet mano atveju jis nereikalingas. Nereikalingas todėl, kad visa kamino apačia jau apsaugota nuo drėgmės. Čia labai gerai prilydoma stogo danga.

Kitas kaminas yra dvigubas (namo židiniui ir lauko židiniui) ir jis "užmautas" ant parapeto. Atsiranda vidiniai kampai, o tie, kas dengė stogą, patingėjo prilydyti normaliai. Jiems gi ne už mąstymą moka  :)

 

Taip palikti negalima, nes per kampas neapsaugotas nuo drėgmės. Tada yra naudojama speciali juosta Ji prilimpa savaime, bet aš dar šiek tiek ją pašildžiau. Tam naudojau paprastą turistinį dujinį įrenginį, ant kurio gaminamas maistas. Taip geriau sukibo.

 

Šiek tiek juokingai atrodo, nes čia kitas kampas fotografuotas. Bet esmės tai nekeičia. 

Tada prikabiname šonines skardas, po to dedame kampus ir prisukame. Tada jau eina kepurė. Skylę joje išsipjausiu tada, kai išsikelsiu kaminą.

 

Žinoma, kad geriausia skylę pjauti ir skardinti buvo kartu su stogu, bet... Man nesigavo tiek informacijos aprėpti vienu metu. Todėl šie darbai yra daromi vėliau. Nieko blogo tikrai nenutiko  :) 

Sezonas 2010

2010-05-11 17:32   kategorijoje:   Statau namą

 

Pradėjau darbų sezoną. Jis užsitęsė dėl šalto ir blogo oro, kojos traumos ir, žinoma, tinginystės  :)

Pradėjau darbus nuo kaminų skardinimo, ventiliacijos vežiojimo. Daug laiko atimantys darbai, bet aprašysiu smulkiai ir juos.

Ūraaaa! 

Pirtis: klausimai ir pasiūlymai

2010-02-12 15:27   kategorijoje:   Statau namą

Pasinaudosi komentaruose ne kartą siūlyta idėja - rašyti ne tik ką padariau ir kaip, bet ir ką planuoju ir kaip planuoju.

Tikiu, kad čia daug pirčių specialistų, todėl prašau papasakoti man savo idėjas.

Mano pirtis yra stačiakampė su tam tikra niša, į kurią įsistato pečiukas:

 

 

 

Pečiuką turiu koks yra. Jį man atidavė, todėl naujo pirkti neplanuoju. Kaminas yra toje vietoje, todėl apie išplanavimo keitimą diskusijoms taip pat ne laikas  :)

Pečiukas iš tiesų arti sienų (apie 10-15 cm), kurios dabar yra iš osb. Taigi, planuoju visas sienas ir lubas iš vidaus apklijuoti vata. Ji atlaiko 600 laipsnių temperatūrą ir tuo pačiu termoizoliacija. Sujungimai užsiklijuoja specialia juostele. Vėliau kažkada aplink pečiuką uždengsiu skarda. Dabar to nedarysiu grynai dėl finansų. Visą plotą iškalsiu dailylentėmis, grindis plytelėmis. Dar nežinau kaip daryti su durimis. Nesidomėjau kainomis, bet stiklinės, spėju daug brangiau už medines.

Dar vienas dalykas - lubos turėtų būti ne aukštesnės nei 230 cm.

Taigi, Jūsų pasiūlymai ir pastabos.

Centrinis dulkių siurblys

2010-01-27 14:11   kategorijoje:   Statau namą

Užklausė manęs kas yra centrinis dulkių siurblys. Trumpai aprašau, o kas žino ir turi realios patirties su tuo, gali komentaruose patarti, padiskutuoti.

Jei trumpai: įsivaizduokite, kad netampote dulkių siurblio po visą namą, o tampote tik žarną.

Siurblys stovi vienoje vietoje. Nuo jo po namą išvedžioti vamzdžiai. Oro išmetimas eina tiesiai į lauką. Prisijungiate žarną norimoje vietoje (kur paruoštos rozetės) ir siurbiate. Nėra prasmės tokių rozečių daryti kiekviename kambaryje, pakanka tik tuose taškuose, iš kur daugiausiai pasiekiama. Tada žinote ir žarnos ilgį. Gali būti 6 metrai, gali 9...  Tiesa,vedžiojant vamzdžius po namu, rekomenduojama vedžioti specialiai pritaikytus vamzdžius: jų sujungimai kitokie, vidinis paviršius lygesnis, mažiau elektrinasi (dulkės taip nelimpa).

Aš matau pagrindinius pliusus tokius:

  • Siurbimo metu kambaryje nekyla dulkės
  • Žarna lengvesnė už siurblį

Minusai:

  • Kaina didesnė nei paprasto siurblio, nors tikrai ne kosminė
  • Tampytis ilgą žarną vistiek yra nepatogu
« 1 ··· 6 ··· 12 ··· 16 17 18 19 20 ··· 24 ··· 30 ··· 36 ··· 42 ··· 48 ··· 54 ··· 56 »