Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

kaimynas

vakar susitikau su sodo kaimynu. man reikėjo, kad jis pasirašytų ant tikslių sklypo matavimų. visai malonus senukas. pasirodo jis nėra vienintelis to sklypo savininkas, o po jo žmonos mirties sklypą paveldėjo jis, dukra ir sūnus. taigi, man reikia visų trijų parašų. turbūt tarpusavyje jie sunkiai sutaria, nes sklype nieko nedaro jau 7 metai, tiek pat laiko nemoka sodo bendrijai mokesčio. susiskambinau su abiem jo vaikais ir, atrodo, jie pasirašys :)

dar senukas pasakė, kad jie nori sklypą parduoti. prieš kelias dienas su viena pažįstama kalbėjausi - ji nori pirkti. taigi, šeštadienį važiuosiu parodyti ir, galbūt, kažkas iš to gausis :) tikrai geriau turėti pažįstamus kaimynus, nei tuščią apleistą sklypą ar kokius lochus :) gal dar kam reikia sklypo? :)

pirmininkė

šiandien susipažinau su sodo bendrijos pirmininke. ji labai faina moteriškė. daug istorijų apie sodo bendrijos gyventojus pripasakojo. yra visokių ten :) mane labiausiai nudžiugino žinia, kad yra internetas :)

parašiau prašymą priimti mane į bendriją, sumokėjau 100 lt stojamąjį mokestį. svarbiausia, kad gavau jos parašus ant detaliojo plano. dabar liko tik dar vieno kaimyno.

topo nuotrauka

taigi, padarė man topo nuotrauką. dar padarė tikslius matavimus. tikslius matavimus dabar reikia nešti sodo bendrijos pirmininkei pasirašyti, tada kaimynui pasirašyti (gerai, kad tik vienas yra) ir tada į vilniaus apskrities administraciją. tada jau laukti patvirtinimo. sumokėjau 1300 lt.

šeštadienį su architektu važiuosiu apžiūrėti mano sklypo ir pradėsime projektavimo darbus.

pinigėliai

šiandien į mano sąskaitą įplaukė 153 000 litų. gaila, bet labai greit ir išplaukė :) taigi, nuo dabar esu visiškai sklypo savininkas. žinoma, viskas įkeista bankui :)

topo nuotrauka

šiandien buvom nuvažiavę matuoti sklypo. darys topo nuotrauką. jei viskas gerai, tai kitą savaitę gal padarys jau. su ja galima bus pradėti daryti projektą.

man patiko kaip jie darė. pasiėmė iš palydovo koordinates dviejų taškų. po to viename jų pastatė trikojį, o su kitu prietaisu lakstė po visą sklypą. jį statydavo ir trikojis aparatas, nukreiptas į pirmąjį, pypsėdavo. taip palakstę atsisveikino ir išvažiavo :)

popierizmas

šiandien buvau pas notarą. reikėjo įregistruoti kažkokius hipotekos lakštus. kadangi mano galva kiaura ir palikau piniginę darbe, tai teko du kartus važiuoti :)

teisingumo ministerijai: 100 lt
notarui 106 lt

matavimai

norint atlikti tikslius matavimus ir pasidaryti topo nuotrauką reikia nemažai paplušėti. šiaip kaina apie 1700 jei daryti abu kartu. radau kitą firmą, kur kainuos apie 1500 lt. be tikslių matavimų nepriduosi namo, be topo nuotraukos negalima net projekto pasidaryti. todėl pirmiausia reikia šitus reikalus užsisakyti ir tik po to pas architektą projektavimo darbus užsakinėti.

bankas

viskas. iki gyvos galvos (40 m) įsipareigojau bankui. pasirašiau paskolos sutartį.

dar susitikau su architektu. apsitariau viską. sakė rūsio reiktų ko gero ir garažo nereikia. :) blogiausia, tai, kad už projektą namo, elektros, nuotekų kaina apie 9000 lt. kažkaip galvojau mažiau :)

pažymos

nekilnojamasis turtas jau įregistruotas mano vardu. taigi, pagal kadastro įrašus, aš jau turiu nekilnojamąjį turtą. taip pat išsiėmiau pažymą turto įkeitimui. su ja reiks eiti į banką pasirašyti paskolos sutarties. tai darysiu ryt.

taip pat rytoj susitariau susitikti su architektu.

sutartis

šiandien pasirašiau pirkimo ir pardavimo sutartį. sumokėjau pradinę sumą - 17 000 litų. kitą sumą jiems perves bankas kai tik su visais popierizmais susitvarkysiu. taigi, kaip ir esu savininkas, bet jei bankas per mėnesį neperves, man batai :)

taigi, sumokėjau notarui 433 lt.
bankui už pinigų išėmimą 63 lt.
registrui už pažymas 639,33 lt

bankas

paskambino hansabankas. pasakė, kad duoda man paskolą 300 000 lt. 153 sklypui ir 147 statyboms. labai geros naujienos. ryt jau einu pas notarą forminti pirkimo-pardavimo. gal visgi pavyks pagaliau nusipirkti sklypą ir pasistatyti namą :)

vertinimas

padarė naują vertinimą. 175 000 lt. neką daugiau nei pirmas. pasirodo pagal kadastrą gaunasi 123 000 lt.ten yra seni sodai ir pardavinėja daugiausiai paveldėję. kai paveldėji tai tenka mokėti 15% nuo vertės ir pardavimo kainos skirtumo. todėl visi rašo kadastro vertinimo sumą kaip pardavimo, o kitą grynais atiduoda. taip susidaro nenormali vertinimo suma :)

tiesa, nunešiau tą vertinimą į hansabanką. ten draugelio pažįstama dirba. sakė pasistengs viską padaryti, kad kuo geriau, bet spėju kad visiems taip sako. taigi, antradienį turėčiau gauti atsakymą.

išleidau dar 236 Lt + 100 Lt

vertinimas

na tai šiandien nuvažiavau dar kartą vertinti sklypo. ryt turi atiduoti vertinimą ir sužinosiu sumą. kažkodėl manau, akd turėtų būti daugiau :)) eisiu į hansabanką paskolos. ten irgi per pažįstamus eisiu, tai bent galėsiu normaliai pasitarti ir normaliai pasakys kas ir kaip, gal netemps tiek laiko ir greičiau atsakymą duos.

tiesa, kadangi šiandien gerokai prisnigo, tai įsitikinau, kad iki sklypo privažiuoti įmanoma :)

paskola

tiek laiko tempę laiką nordea bankas pasakė, kad man gali maksimaliai duoti 80% sumos. tai sudaro 133 tūkstančius litų. tkia suma manęs netenkina. taigi, padariau didelę klaidą, kreipdamasis į latmas, nes jie vertindami įvertino mažiau nei pirkimo kaina. plius jie vadovavosi net metų senumo sandoriu. taigi, ten kreiptis niekam nepatariu. taigi, šiandien susipažinau su kitos firmos atstove. dar pirmadienį su ja pabendrausiu ir gal pavyks turto vertinimą padaryti didesnį gerokai. jei taip pavyktų, man pakaktų ir 80%. taigi, pirmadienį bus kažkas aiškiau. mano patarimas, nepagailėti pinigų vertintojams, pasidaryti kelis ir eiti į daug bankų iškart.

bankas

paskambino iš banko ir paklausė ar man pakaks 140 000 lt. pasakiau, akd labai gerai būtų 150 000 lt. tada sakė, kad galutinį atsakymą duos tik antradienį. lauksiu antradienio.