Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Elektros pajungimas 1 dalis

Nors elektra atvesta iki sklypo, elektros neturiu iki šiol. Norint turėti elektrą, reikia tam tikros uždaros patalpos, apsaugotos nuo lietaus ir žmonių. Saugumas. Taigi, statybose reikia sukalti būdą, į kurią atsivesti kabelį. Aš būdos kalti neketinau (netrukus bus langai) todėl laukiau.

Pati procedūra tokia:

 1. Pasidarai varžų matavimo aktą. Varžų matavimas daromas tikrinant ar nepažeista kabelio izoliacija.
 2. Važiuoji į Valstybinę energetikos inspekciją.
 3. Važiuoji į RST pasirašyti sutarties.
 4. Pasiskambini ir atvažiuoja pastyti skaitliuką, bei pajungti elektrą.

Labai ilga procedūra.

Gavau varžų matavimo protokolą. Nuvažiavau šiandien į inspekciją. Pasirodo reikia dar schemos, kaip namo viduje pajungtas laikinai skydas. Schemoje privalo būti pavaizduotos rozetės ir skirtuminės stovės apsauga (būtinai). Kaip suprantu, realiai tai yra nutekėjimo rėlė, kuri apsaugo nuo nutrenkimo jus. Nežinau kam ji reikalniga toje vietoje, nes butuose jų nėra, daug namų be jų. Jos daugiausiai naudojamos kur yra dušai, vanduo. Na bet ne man aiškinti. Reikia dabar nusibraižyti schemą kažkokią. Bandysiu tada dar kartą.

Spalvų ir atspalvių pasirinkimas

Man žiauriai sunku yra pasirinkti spalvas. T.y. kai matau rezultatą, tai galiu pasakyti gerai, gražu ar ne. Bet jei matau spalvą, o po to nuvažiuoju į parduotuvę - nebeprisimenu. Dažniausiai bandau spėti. Dažniausiai pasiseka. Tarkima namo spalvą atrodo matau akyse jau, nes matau kasdien, bet... Jei reikia priderint ikitą spalvą aš negaliu tol, kol nepridedu šalia pavyzdžio. Mano atmintis šioje vietoje mane išduoda.

Gal turite patarimų kaip gerai parinkti ir suderinti spalvas?

Pamatų šiltinimas

Apšiltinau pamatus. T.y. apklijavau putų polistirolu.

Atrodo įdomiai namas su baltais pamatais.

Dalis sienų beveik užbaigtos. Liko tik vainikas, apačios sutvarkymas. Vainiką apskardinau iš viršaus ir apačios. IŠ apačios gal ir nebūtina, bet tokiu būdu nestovės drėgmė.

O štai ir visas vaizdas iš vienos pusės:

 

Kaip pasirinkti duris?

Iš tiesų čia daugiau įrašas diskusijoms, nei aiškūs patarimai.

Aš ilgai galvojau kokias duris man rinktis.

Metalinės

- Sunkios. Manau per sunkios karkasiniam namui.
- Rūdija. Jei turite tokias duris butuose, tai nereiškia, kad jos nerūdija kai yra lauke.
+ Saugumas. Tačiau man tai nėra pliusas, nes per duris laužtis daug vargo, o per terasos langus daug paprasčiau.

Medinės

+ Jaukumas
- Vaikščiojimas. T.y. žiemą plečiasi, vasarą traukiasi

Plastikinės

+ Stabilumas. Nerūdija, nevaikšto.

 

Plastikinės lauko durys kainuoja apie 2000 Lt. Praktiškai tokia pati ir medinių durų kaina. Metalinių durų kainomis nesidomėjau, bet spėju, kad ne pigiau. Dar man pliusas užsisakius plastikines - viskas atrodys taip pat ir bus įstatyta vienu metu. T.y. įėjimas į namą užsidarys per vieną dieną ir nereiks derinti su skirtingomis įmonėmis, kad būtinai tą pačią dieną įstatytų.

Pasirinkau langus

Pasirinkau iš kur užsakysiu langus.

Idėmiau pasižiūrėjus ir pasinagrinėjus skirtumas tarp visų, kurios naudoja ne lenkiškus profilius, yra minumalus. Ačiū, kad perspėjote komentaruose dėl lenkiškų profilių.

Kodėl pasirinkau šią įmonę?

 1. Kaina praktiškai nesiskiria nuo kitų (gal minimaliai). Klausinėjau dar kelių firmų, bet rezultataspanašus.
 2. Man jų vardas siejasi sugera kokybe.
 3. Klausinėjau dar kitų žmonių apie langus. Tame tarpe ir įvairių statybininkų. Nė vienas apie šią įmonę negalėjos pasakyti nieko blogo.
 4. Garantija 5 m.
Pasirinkau Megrame. Nesakau, kad jie tikrai geriausi, bet rinktis reikėjo  :)

Grindų betonavimas: juodgrindės

Name jau turiu betonuotas juodgrindes. Vaizdas gražus, bet tuo pačiu labai tuščias namas atrodo  :)

 

Dirbo keturiese. Įdomiausia, kad ten kaip ir yra leveliai, kuriais gali kilti. Žemiausias yra tas, kuris betoną maišo. Aišku, ten visas darbas prikasti žvyro, supilti cementą ir vandenį. Aukštesnis levelis yra to, kuris tiesia plėvelę ir vaikšto su šlangu betona į krūveles pila. Po to tas, kuris lygina betoną. Aukščiausias levelis to, kuris vaikšto su tokiu aparatu ir galutinai sulygina viską. Foto matosi trys aukščiausi leveliai. 

Štai toks rezultatas gavosi:

 

Oras židiniui

Jei norėsite turėti namie židinį, nepamirškite į namą įvesti oro padavimo. T.y. per jūsų židinio kaminą ištraukiamas oras ir kažkaip jis turi atsirasti patalpoje.Dažniausiai anga daroma po židiniu.

Aš dariau taip:

Išvedžiau 110 vamzdį į lauką. Jis bus po terasos grindimis, todėl nesimatys.

Santechnika

Name jau išvedžiota santechnika. T.y. kanalizacija ir vandentiekis. Viskas išvedžiote grindyse. Užsibetonuos, o tada jau sienose pabaigs tvarkyti, kad būtų galima pasijungti.

Svarbus dalykas yra cirkuliacija. Jei klaus ar ją daryti - siūlau daryti. Kas nežino kas tai yra, tai pasakysiu pavyzdį: atsukate karšto vandens čiaupą ir ilgai laukiate kol pradės bėgti karštas banduo. Norint išvengti tokio nepatogumo reikalinga cirkuliacija.

Šildymas

Prasidėjo šildymo sistemos darbai. Kas pamiršo, tai pas mane geoterminis šildymas bus.

Vaizdas kraupus, kai iškasa aplink visą namą (beveik) griovį pusantro metro gylio ir pustrečio pločio. Ir viskas tik tam, kad patiesti 6 eiles vamzdžių.

 

Iš tiesų, tai jie kloja 3 vamzdžius, bet tie vamzdžiai grįžta atgal. Ir taip darys dvi eiles po 3.

 

 

Viduje atrodo dabar taip:

 

Išeinamus vamzdžius apšiltina tik pradžioje, kad nešaldytų žemės prie pat namo. Tarp vanzdžių 50 cm paliekama. Per rytojų turėtų baigti lauko darbus ir lauks vidaus darbų.

O aš tuo tarpu atsivedžiau vamzdė elektros kabeliui pravesti.

 

Nuo pirmadienio santechnikas pradės darbus.

 

Langų kainos

Ateina laikas pasidomėti langų kainomis. Dabar visi turėtų būti labai malonūs ir atsakyti į mano siunčiamą užklausą el. paštu. Žinoma, jeigu kažkas turi per daug darbo (aha...) galės neatsakinėti ir pasistengsiu papildomai jų neapkrauti.

Išsiunčiau laišką:

 • Tiks langai
 • Megrame
 • Eukera
 • Riminga
 • Hronas
 • ViaRegia (Plaza)
 • Vilmagda

Kreipiausi į tas, kurias prisiminiau (Megrame, Hronas), tas kurias radau Google įvedęs „langai“ (Tiks langai, Eukera, Riminga, Via Regia) ir vieną, kuri mūsų bute statė langus (Vilmagda).

Nors šios bendrovės ir neskaito mano blogo, bet patarimas visoms: jei siūlote n-kamerinius langus ar kažkaip kitaip pavadintus, o jie skirstomi dar į belekiek rūšių - nevadinkite jų tik jums suprantamais pavadinimais. Idealiausias sprendimas - visų tipų palyginimo lentelė, pagal kurią man lengviau būtų apsispręsti. O pavadinimai (net ir su kažkokiais atskirais aprašymais) man informacijos daug nesuteikia.

Logas:

 • penktadienis 08:36 - Hronas. Atsakė, kad perdavė vadybininkui. Greitai susisieks.
 • penktadienis 08:36 - Via Regia. Paklausė kuriame mieste.
 • penktadienis 12:14 - Eukera. Nustebau, kad praktiškai viskas suprasta taip, kaip reikia. Vieno dalyko pats nenurodžiau, todėl jie pagalvojo kitaip. Bet galiu pagirti. Kaina 11964 Lt
 • penktadienis 12:53 - Vilmagda. Gautas pasiūlymas su kainomis. Ne visiškai taip nupaišė, kaip prašiau, bet kaina yra 12450 Lt 
 • penktadienis 17:14 - Via Regia. Pranešė, kad perdavė vadybininkui.
 • pirmadienis 9:19 - Via Regia. Atsiuntė bendrą kainą neišskaidę. 15060 Lt
 • pirmadienis 14:17 - Megrame. 17804 Lt. Labai jau daug sąlygų pasiūlyme prirašytų. Keistai skamba ši: „Kainoje neįvertintas genrangos mokestis, mokestis už elektrą ir kitos genrangovo išlaidos.
 • antradienis 07:25 - Hronas. 15930 Lt. Pasiūlyą skaitydamas pasijutau lyg senų kompiuterių (su DOS) laikais: eilutės atskirtos linijomis iš „=“ ženklų, šriftas toks pat. Jei būtų stulpeliai, jie tikrai būtų atskirti „+“ ženklais  :)
 • antradienis 09:31. Atrašė jau po šio įrašo paskelbimo. Ir kaina didžiausia iš visų, nors skelbėsi savo puslapyje, kad labai didelės nuolaidos. 20126 Lt.

Smagu, kad ne visas įmones palietė krizė - Rimiga turi tiek daug darbo, kad net neatrašo. Arba nebedirba.

Išvadas darykite patys, bet kainų skirtumas tikrai didelis.

Statau namą - 3 sezonas

Vakar pradėjau trečią „Statau namą“ sezoną. Oras pagaliau atšilo, galima dirbdi ir džiaugtis.

Artimiausi darbai:

 1. Pabaigti sienas kišti vata
 2. Pabaigti užtraukti plėvelę, kur dar trūksta. Pradegintas (bedengiant stogą) skyles užklijuoti ir sutvarkyti
 3. Pabaigti apkalti visas sienas
 4. Grindų betonavimas
 5. Kanalizacijos vedžiojimas
 6. Šildymo sistemos lauke ir grindyse vedžiojimas

Grindis betonuos specialistai. Jau susitariau. Pirmiausia nukasti reiks smėlį iš namo (apie 7-8 cm), tada vedžioti kanalizaciją, šildymo sistemai dalį, tada betonuos juodgrindes, putoplastas, šildymo sistemos vedžiojimas, betonavimas. Jei viskas gerai, tai viskas turėtų tęstis apie 2 savaites. Darbai susikerta, todėl reikia derinti 3 darbų atlikėjus.

Kitus darbus darysiu pats.

Elektra

Nepatikėsite, net mano sklype jau stovi spinta su elektra. Dar nebaigė tvarkyti kur kabelis pravestas, bet... kovo 22 dieną būtų 5 mėn. nuo sutarties pasirašymo.

Užknisa

Vakar paskambino bobutė iš sodų ir pasakė, kad jų namuko duris išlaužė. Pas juos vis dar laikiau kopėčias, laidą ir kastuvą. Laidas kokių 50 m., o kastuvas brangus. Taigi, atsisveikinau su savo daiktais ir nuvažiavome į vietą. Nesupratau ar spynos nesugebėjo nudaužti ar jiems pasirodė linksmiau vyrius išlaužti, bet darbą atliko. Durys ten silpnos. Įėjus pasirodė, kad visiįkai nieko nepaimta. Dar paliko savo sulankstomą vežimėlį. Matyt kažkas išgąsdino. Tikrai apsidžiaugiau.

Šalia esančiame namuke vis dar laikiau kitas kopėčias ir paroc vatą. Spyna kaba, viskas gerai. Vistiek nutariau užeiti. Pradžioj nesupratau kaip, bet kažkas pavogė kopėčias ir pusę vatos. Pusė - tai 10 pokų. Po t opasirodo pavyko jiems spyną taip nudaužti, kad ji vis dar užsidarinėjo, o patraukus stipriau atsidarydavo. Taigi, nuostolis virš 1000 Lt.

Name buvo paliktos kelios dailylentės, kelios lentos aukštai užkeltos, sumestos lentos nuo stogo, kurios papuvusios, bet anksčiau laikė ruberoidą. Iš vidaus viskas surinkta ir išnešta, o lentos nuo stogo tik kelios belikusios.

Negerai padariau, bet policijos nekviečiau. Kitą kartą pasižadu, kad tikrai kviesiu policiją, nesvarbu ar pavogė lentas, ar kopėčias ar pradūrė mašinos ratus. Kiekvienam nusikaltimui įvykus tikrai kviesiu policiją. Gal tą kartą nepadės, bet didesnėse vagysčių koncentracijos vietose jie tikrai dažniau pasiunčia policininkus ar pravalo vagis.

Sniego valymas

Šiandien sugalvojau, kad reikia nuo namo stogo nuvalyti sniegą. Ne todėl, kad labai reikia, bet kadangi jau prisnigo labai daug, o žada dar ne mažiau šią savaitę... Taigi, 200 m2 plotas apsnigtas maždaug 30 cm aukščio sniego paklode. Grubiai primetus, nukasiau apie 90 m3 sniego.

Kas mano, kad kiemsargių darbas valant sniegą yra juokas - pagalvokite dar kartą. Jei nepadės - galėsiu pakviesti pas save stogo nukasinėti.