Lvovas (Lvivas): alaus gidas

2019-10-20 22:22   kategorijoje:   Alus

Ko važiuoti į Lvivą? Tiesiog gražus miestas, daug gerų vietų pavalgyti, atsigerti, aplankyti. Kainos nėra didelės todėl nereikia niekur skubėti, sukti galvą kur kiek kas kainuoja. Alaus mylėtojams galiu parašyti, kad maža gero alaus taurė kainuoja iki 2€, didelė iki 2,5€. Nėjus į restoraną pavalgyti, atsigerti alaus ir dviese sumokėti gali apie 20-30€. 

Skaityti daugiau »

VAF 2019

2019-07-22 19:19   kategorijoje:   Alus

Po pernai metų festivalio, mes, likus kokiem devyniems mėnesiams, jau pradėjome derinti su bravorais. Tai yra normalu, nes kuo anksčiau derini, tuo lengviau susitarti. Daugelis nežino, bet gauti teigiamą atsakymą nereiškia, kad gali būti ramus ir nebesirūpinti. Gauti teigiamą atsakymą, reiškia tik tai, kad jie bus, bet neaišku su kokiu alumi, kada jį atsiųs, koks jis bus, kaip už jį reiks sumokėti akcizus, užsakyti jiems viešbutį, suderinti maitinimą ir pan. Kokios gali būti problemos? Bravoras, pasakęs "taip", nereiškia, kad atvažiuos. Nereiškia, kad atsiuntęs alaus sąrašą nesugalvos jį pakeisti, o tai reiškia papildomas darbas su VMI. Nereiškia, kad atsiųs alų kaip sutarta. Nereiškia, kad alų pristatys kurjeriai. Nereiškia, kad jį praleis muitinė, veterinarinė tarnyba. Tai, kad bravoras pasakė "taip" yra geras ženklas, bet ne 100%.

Skaityti daugiau »

„Vilkmergės“ alaus someljė Vidmantas Čičelis – apie alaus tendencijas pasaulyje: kas jas diktuoja?

2019-06-13 11:27   kategorijoje:   Alus

Nauji skoniai kaip ir dar neatrastos vietos, nepažintos patirtys – visuomet įdomu pabandyti tai, kas dar nežinoma. Ir nesvarbu, ar tai būtų kelionės planas, ar gurmaniška vakarienė – tai, kas nauja, visuomet traukia.

Skaityti daugiau »

Nuo salyklo iki vaišių stalo: protėvių išsaugotos alaus gamybos tradicijos ir taisyklės

2019-06-11 11:19   kategorijoje:   Alus

Kadaise be alaus Lietuvoje neapsieidavo nė viena šventė – nei įkurtuvės, nei vestuvės, o kai kurių progų metu alaus pilstytojas net atskiras pareigas turėjo. Daugeliui ir šiandien nesvetima vaišių stalą papildyti alaus taure. 

Skaityti daugiau »

Kipras: Alaus gidas

2019-06-03 14:04   kategorijoje:   Alus

Keliaujant į Kiprą, ten gyvenantis mano draugas sakė, kad alaus ten nėra. Negalėjau tuo patikėti ir pasigooglinęs radau. Jo žodžiuose buvo daug tiesos, nes rasti gero alaus ten ypatingai sudėtinga, tačiau tai nereiškia, kad neįmanoma.

Kipre yra kelios gėrimų parduotuvėlės, prekiaujančios craftiniu alumi. Kur kas įdomiau - Kipre yra net trys mikrobravorai ir visi jie verda tikrai gerą alų. Taigi, yra kur paragauti, tereikia turėti vieną vairuotoją.

 

 

Aphrodite's Rock Microbrewery [map]

Pavadinimas daug nežadantis, nors Afroditės uola yra vienas iš Kipro simbolių. Važiavau tikėdamasis eilinio kaimiško bravorėlio, o radau gana neblogai įsikūrusį brewpubą. Yra maisto, yra vietos lauke, reguliariai vyksta nemokamos ekskursijos. Maistas yra tikrai valgomas, taip, kad skubėti nebus kur. Bravoras įkurtas anglų emigrantų ir tai jaučiasi, nes aptarnaujantis personalas kalbėjo su anglišku akcentu. Aludaris lyg ir baigęs maisto technologiją ir prieš tai dirbo distilerijoje. Dabar pamišęs dėl alaus ir eksperimentų. Ilgokai bandė savo alų pardavinėti baruose, bet barų abejingumas juos nugalėjo. Atsitraukė ir gyvena iš šios vietos. Kiek mačiau, turistų netrūksta.

 

 

Pivo "πίβο" microbrewery [map]

Pats egzotiškiausias bravoras, nes yra vidury (krašte) miesto, sename pastate. Iki jo nueiti nėra labai jauku, nes gatvelės siauros, jose prietema, o brewpubas atsidaro vėlokai. Vietiniai viską pirko iš čekų, ten mokėsi ir todėl daug alų yra įkvėpti čekijos, bei aplinkinių valstybių. Tikrai labai labai mažas bravorėlis, nes jam skirtos vietos tiek, kad kai kurie namų aludariai turi daugiau erdvės savo hobiui. Baras nėra mažas, o dar pridėjus lauką galime sakyti - didelis. Lauko barai Kipre aptempiami tentais ir šaltesniu metu tiesiog uždegami dujiniai šildytuvai. Juose sėdint kartais net nesupranti, kad tai "laikina" patalpa. Galite ir sočiai pavalgyti, nes porcijos labai didelės. O kodėl parašiau vidury ir krašte kartu? Jie yra visiškai ant sienos su "Turkiškąja" Kipro dalimi. Ten realiai yra siena, realiai sėdi apsauga ir yra praėjimo punktas mažiau nei už 100 m.

 

 

TrueAle Cyprus Brewery [map]

Ilgiausiai ieškotas bravoras. Jie pasislėpę taio giliai, kad be Facebook chato ir skambučio nesugebėjau jų rasti du kartus. Trečias kartas buvo sėkmingas. 

Bravoras įsirengęs Limasolio logistikos sandėliuose, 9 numeriu pažymėtoje dalyje. Kadangi iš lauko buvo niekaip nepaženklinta, tai mintis rasti bravorą logistikos centre, man nekilo. Labai šilti ir malonūs rusų emigrantai įsteigė šį bravorą. Ilgai ieškoję vietos jam, apsistojo neįprastoje vietoje. Kodėl? Kipriečiai nuomoja ne plotą, o vietą. T.y. kaina nelabai priklauso nuo ploto. Jei nuomotis sandėlį mažesnį ar didesnį gretimais - kaina bus tokia pati. Iš lauko tikėjausi pamatyti didžiausią bravorą, o pasirodo tai bene mažiausias iš visų. Kelis kartus per metus jie rengia vietinius alaus festivalius šalia savo bravoro, tai vykstant ten, pasižiūrėkite ar nepataikysite kaip tik tomis dienomis.

 

Geros kelionės.

1 2 3 ··· 14 ··· 28 ··· 42 ··· 56 ··· 70 ··· 84 ··· 98 ··· 112 ··· 126 ··· 128 »