Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Vakar pasižiūrėjau į kainas

Vakar buvau IKI ir pirkau alaus. Kažkaip norėjau Bavaria, bet jis buvo trijų dyd-ių buteliukuose: 0,25, 0,33 ir 0,5. Pasiėmiau 0,5, bet po to kažkaip nusprendžiau pažiūrėti vieno litro kainas. Taigi, 0,33 buteliukuose alus buvo pigiausias, jei skaičiuoti vieno litro kainą. Pasiėmiau pakuotę: 6 vnt. Prie kasų gavau dar nuolaidą, nes perkant 6 vienetus ir daugiau, pasirodo yra papildoma nuolaida. Du kartus po pigiau gavosi :) Iš viso apie 70 ct sutaupiau :))

Vagys ir kiti nusikaltėliai

Na skaitau skaitau lryto straipsnį ir negaliu patikėti: 26-ių moteris turi 4 vaikus, yra narkomanė ir pagauta vagiant jau 112-ą kartą. Nu miega su visais už pinigus, jai dzin ar su apsauga ar be, po to pagimdo, vaikus palieka likimo valiai, eina toliau. Narkotikams reikia pinigų - reikia už babkes dulkintis arba vogti. Kai klientų nėra - varo vogti.

Tai kur mūsų įstatymai debiliški. Tiek kartų ją pagauna ir nieko. Ji po antro ar trečio karto jau turėjo būti patalpinta priverstinai gydytis. O nenori gydytis - į kalėjimą. Ten sunkiau narkotikų gauti.

Iš kitos pusės - ji yra teroristė. Mes ne tik nesugebame jos išgydyti, bet ir apsaugoti kitų turto.

O šiaip tai daug metų galvoju, kad geriausia būtų šaudyti, jei nusikalsti trečią kartą. Nesvarbu ar pavogė už 100 Lt, ar už 5000 Lt. Manau pabijotų trečią kartą įkliūti, o ir išlaikyti nereiktų tiek daug žmonių kalėjimuose.

Pinigai: Kiek jūs uždirbate?

Iš tiesų, tai man nelabai įdomu, bet... Manau, kad absoliuti dauguma pasakytų sumą, kurią gauna į rankas. Taigi, mūsų alga yra du skaičiai - kiek gauname „į rankas“ ir kiek yra „ant popieriaus“. Realiai jūs uždirbate antrąją sumą. Ši suma yra jūsų alga. Kažkokiame seminare buvau ir ten buvo paminėtas skaičius 2. Yra Europoje būtent tiek valstybių, kurių gyventojai nesupranta, kad gyventojų pajamų mokestį ir socialinio draudimo mokesčius susimoka jie, o ne darbdavys.

Iš vienos pusės: „man įdomus tik tas skaičius, kurį galiu išleisti“, o iš kitos „juk sumokėti mokesčiai gali mums sugrįžti“.

Pas mus posakis „juk mes išlaikome valdininkus“ yra šiek tiek juokingas. Kas iš jūsų žino kiek sumoka kas mėnesį pinigų, iš kurių išlaikomi ir valdininkai? Jei atsiras bent vienas toks - bus keista :) Paskaičiuokime.

Tarkime jūs „ant popiriaus“ gaunate 3000 Lt
Sumokate socialinio draudimo mokestį (3%): 90 Lt
Neapmokesdinamas minimumas: 320 Lt (jis gali būti didesnis jei turite vaikų. Atrodo +16 Lt už vaiką)
Gyventojų pajamų mokestis (24%): (3000 - 320) * 0,24 = 643,20 Lt
Sumokate mokesčių: 733,20 Lt
Jūsų atlyginimas „į rankas“: 3000 - 90 - 643,20 = 2266,80 Lt

Taigi, žinote kiek gaunate „į rankas“, bet nežinote kiek sumokate mokesčių? Skaičiuojame atvirkščiai:

Jūsų atlyginimas „į rankas“: X Lt
Jūsų atlyginimas „ant popieriaus: Y Lt
Jūsų sumokėti mokesčiai: Y - X Lt

Lygtis su vienu nežinomuoju - juk X jūs tikrai žinote? :)

Susistarome viską į vieną lygtį:

Y - 0,03 * Y - (Y - 320) * 0,24 = X

Tai kam gi lygus tas Y arba kitaip sakant atlyginimas „ant popieriaus“?

Y = (X - 76,8) / 0,73

Tiesa, gali būti paklaida kokio vieno cento dėl apvalinimų iki centų, bet tai esmės nekeičia :)

Taigi, jei jūsų alga „į rankas“ yra 2000 Lt, tai „ant popieriaus“ gaunate 2634,52 Lt. Valdininkams ir kitiems dalykams išlaikyti kas mėnesį sumokate net 634,52 Lt. Nemažai?

Valdiškos įstaigos įkurtos labai teisingose vietose

Paaiškinkite prašau man vieną dalyką, nes aš niekaip nesugebu to suprasti. Valstybinė mokesčių inspekcija yra įsikūrusi Verkių g. ir Žalgirio g. Na bent jau ten kartas nuo karto tenka nuvažiuoti. Kur ten galima pastatyti automobilį? Tokias įstaigas, kur turi nuvykti krūvos žmonių, steigia tose vietose kur visiškai nėra vietos parkavimui. Atvirkščiai, atrodo lyg tyčia ten pristato visur „sustoti draudžiama“ ženklų. Praktiškai tas pats ir su naujuoju registrų centro pastatu. Vienintelė Sodra turi kiek didesnę aikštelę, bet ir ta per maža.

Jonas

JonasSusipažinimas:

Kažkada seniai seniai buvo KitoKs. Na kaip... ir dabar yra, bet tuo metu tai buvo kitaip :) Buvo žmonės, kurie susirašinėjo konferencijose (grūpsuose), eidavo kiekvieną pavasarį rinkti žibučių, balandžio pirmą dieną merginos dovanodavo gėles vaikinams ir pan. Dar viena tradicija būdavo rinktis trečiadieniais Vokiečių gatvėje ir gerti alų. Susirinkę sėdėdavom ant suoliukų, už nugaros buvo Voveraitė, kur nusipirkdavome alaus. Visus butelius rikiuodavome ant šaligatvio priešais ir bomžams (sanitarams) neduodavome. Atiduodavome tik tam, kuris papasakodavo anekdotą arba kai jau skirstydavomės. Taigi prie ko čia tas alus? Buvo toks berniukas, kuris ateidavo ir siurbčiodavo alų, bei rūkydavo. Net nicką buvo susigalvojęs pagal cigaretes - west. Tada jis tikrai būdavo berniukas :)

Vieną kartą man teko su juo eiti pėsčiom nuo Vokiečių gatvės iki Mindaugo Maximos. Kelias labai prailgo, nes jis pasakojo beleką ir gyrėsi savo moterimis :) Smulkmenų nepamenu, bet žinau, kad įdomu nebuvo :)

Tuo metu nelabai su juo bendraudavau. Atėjo kažkurių metų (gal 1999?) vasara ir Vytenis sugalvojo mokytis KTU. Vieną trečiadienį jis apie tai pasakė garsiai. Pasirodo Jonas taip pat ten stojo. Kažkaip susitarė abu kartu gyventi Kaune. Taip ir padarė. Nežinau kie kten tiksliai ko tarp jų buvo, bet abu šį laikotarpį puikiai atsimena. Matyt Vytenis westui galvą praplovė ir jis pasidarė „normalesnis“ (o gal ir šiaip). Taigi, kelis kartus buvau atvažiavęs pas juos į Kauną. Gal nuo tada ir pradėjau su juo daugiau bendrauti?

Kaunas:

Jonas gimė Klaipėdoje, didžiąją dalį gyvenimo praleido Vilniuje, o po to išvažiavo mokytis į Kauną. Mokslo tiesas suprato anksčiau nei Vytenis ir mokslus metė po metų. Antrus metus jie jau gyveno atskirai. Po Jono meilės intrigų ir nuotykių jis nusipirko sklypą už Kauno - Šlienavos kaime. Ten rekonstravo namuką ir apsigyveno.

Namas:

Tiesa sakant, negalima sakyti, kad rekonstravo. Jis jį perstatė, palikdamas labai nedidelę senojo namo dalį. O jei dar arčiau tiesos - jis vis dar jį rekonstruoja. Mano namas - tai jo įtaka. Iš jo nusižiūrėjau karkasinį namą, pas jį statybose pamačiau, kad statyti namą nėra labai baisu. Iš jo nenusižiūrėjau dviejų aukštų namo, dvišlaičio stogo. Taigi, jei ne Jonas, nežinau ar būčiau ryžęsis namo statybai.

Savybės:

  • kur dirbau - ten palikau įrankius
  • mėgsta alų
  • gali pastatyti namą
  • yra daug dalykų, dėl kurių nesiparina

Nuotykis:

Kai 2007 m. vasarą keliavome po Lietuvą, tai buvo nedidelis nuotykis. Man jis iki šiol kelia šypseną, bet tikrai yra žmonių, kuriems jos nekelia, arba kurie nesupranta kas buvo :) Keliavome pirmas kelias dienas devyniese: Vytenis, Ieva, Agidukas, Raimonda, Vilija, Jonas, Eglė, Virgis, aš. Po to Vytenis, Ieva, Agidukas ir Raimonda išvažiavo namo, nes jiems pirmadienį reikėjo į darbą. Kiti likome keliauti dar porą dienų. Žodžiu priešpaskutinę dieną oras buvo bjaurus, todėl daugelio nuotaika buvo nelabai kokia. Vienoje mašinoje važiavo berniukai, kitoje - mergaitės. Virgis buvo piktas visą dieną, o mes su Jonu gėrėm alų. Mergaičių mašina pageso, buvo daug nervų, nuo to jų nuotaika dar pablogėjo. Nepadėjo ir nesunkiai užvestas automobilis. Tada ieškojome kur nakvoti po įvairius kempingus, bet arba nerasdavome, arba kainos nenormalios buvo. Tada nusprendėme važiuoti pas Laimę į žemę. T.y. šalia Degučių ji turi sklypą, labai gražioje vietoje. Problema - blogas privažiavimas. Palijus - jis labai blogas.

Taigi, visi pikti, visi nepatenkinti (išskyrus Joną ir mane). Eglė pasakytų, kad akis užpylę buvome, bet mes manome kitaip :) Taigi, šiaip netaip įkalbėjome važiuoti ten. Prieš pirmą balą sustojo Eglė, už jos Virgis. Virgis pareiškė, kad ji tikrai nevažiuos toliau. Beliko eiti pėsčiom. Eglė irgi atsisakė važiuoti, bet kol nematė, Jonas atsisėdo ir nuvažiavo. Pirmą balą, atrodo, pravažiavo, o antroje užstrigo. Tada merginos pareiškė, kad jos nevažiuos toliau. Kas beliko - pasiėmėm palapinę, dar kažką ir nuėjom. Belieka pasakyti, kad stipriai lijo lietus. Smulkmenų nepasakosime, bet pabaiga buvo laimionga: visi atvažiavo, atsigėrėme alaus ir gerai išsimiegojome. O išvada tokia - jei esi geros nuotaikos, tai visos kliūtys tau ne kliūtys :)

Kodėl mano automobilis yra senas?

Iš tiesų, tai labai senas. Mano Golfui yra 15 metų. Kadangi automobilių gamybos mėnesių niekas nežiūri, tai galima sakyti 16 m. Taip, jis dar važiuoja, taip technikinę apžiūrą praeinu be jokių kyšių. Tai kodėl gi aš važinėju tokiu senu automobiliu? Štai kelios priežastys:

  1. Jis vis dar važiuoja
  2. Turiu kur leisti pinigus ir be automobilio pirkimo (statau namą)
  3. Noriu tokio automobilio, kuriam įsigyti neturiu pinigų

Perkant automobilį,manau, kad reiktų pirkti už 20 000 Lt. Maždaug už tiek galima nusipirkti jau neblogą naujesnį automobilį. Taigi, dabar automobilį pirkčiau jei:

  1. Mano sulūžtų ir sutvarkymas kainuotų labai daug
  2. Kažkas padengtų dalį mano perkamo automobilio

Džiaugiuosi, kad vyriausybė atsisakė minties - kasmetinės senų automobilių techninės apžiūros. Kažkasip pas mus viską bandoma daryti tiesiausiu ir, dažniausiai, blogiausiu keliu. Žmonės senais automobiliais važinėja ne todėl, kad jiems tai patinka. Kiekvienas jų savo senuką iškeistų į gerokai naujesnį. Tai ar teisinga būtų juos dar labiau skalpuoti? :) Iš kitos pusės - saugumas, tvarkingumas, užterštumas... Jei padarytų gyventojų pajamų mokesčio grąžinimą už naujus automobilius, esu tikras, kad labai greitai mieste atsirastų daug daugiau naujutėlaičių automobilių. Tokiu atveju aš ir pats pamąstyčiau apie tai. Jei galime susigrąžinti už kompiuterius, nekilnojamojo turto paskolą, tai kodėl negalima už naujus automobilius? Štai pavyzdys:

Nuo šiol galite susigrąžinti 24% automobilio vertės. Dar daugiau - atsisakykite savo seno automobilio ir naująjį įsigykite su 5000 Lt nuolaida.

Gerai skamba? :)

Vardadieniai

Anksčiau žmonės nešvęsdavo gimtadienių, bet švęsdavo vardadienius. Taip būdavo todėl, kad gimimo data dokumentuose būdavo nurodoma ta, kurią dieną registruodavo (pakrikštydavo) vaiką. Pvz. mano tėtis ir pats nežinojo savo tikrojo gimtadienio. Realiai jis buvo registruotas kai jam buvo jau 3 savaitės. Įdomu, kad jis gimė gruodžio vidury (bent taip jo mama sakė), o pase buvo nurodoma sausio mėnesio data. Tai reiškia, kad jis tapo metais jaunesniu :)

Dabar vardadienius švenčia retas žmogus. Viena priežasčių - neaiškus vardadienių sąrašas. Lietuvoje yra labai daug vardų, kurie turi ne po viena, ne po du, ir net ne po tris vardadienius per metus. Štai populiariausi:

Vincentas - 8
Tomas - 8
Pranciškus - 7
Margarita - 7
Steponas - 6
Leonas - 6
Paulius - 6
Povilas - 6
Feliksas - 6

Vargu ar kils noras švęsti vardadienį, kai jis net 8 kartus per metus. Realiai vardų tiek daug, kad vardų dienos buvo sugalvotos. Taigi, jokio realaus pagrindimo vardadieniai neturi (išskyrus tam tikras išimtis, kaip Jonas ir pan.).

Net porą kartų per radiją girdėjau, kad yra kažkur sąrašas vardų su viena vardo diena per metus. Kaip tokį sąrašą gauti?

Rytietiški pažadai (Eastern Promises)

Rytietiški pažadai (Eastern Promises)

Pradėkime nuo to, kad pavadinimas man asocijuojasi su kinų, japonų ar pan. šalimi, bet ne su rusais. O šiaip tai kvailas filmas. Vietomis tikrai žiaurokos scenos, bet taip ir turėtų būti filme apie mafiją.

Tiesa, neparašiau apie ką jis :) O filmas apie tai kaip miršta begimdydama prostitutė rusė. Vaikas sveikas. Jos daiktuose akušerė randa dienoraštį. Aišku, kad jį reikia parsinešti namo, aišku, kad ji pati supranta šiek tiek rusiškai, aišku, kad jos dėdė rusiškai moka puikiai. Tada akušerė nueina į restoraną, kurio vizitinė buvo įdėta į dienoraštį, o ten mafijos bosas savininkas. Na štai jums ir pradžia. Nepasakosiu visko, nes jei sugalvosite pažiūrėti, tai nebebus įdomu. Aišku, kad gali būti, kad ir šiaip nebus įdomu :)

O šiaip tai nesupratau kodėl per filmą rodo tik mafijos bosą, jo sūnų, jo padėjėją ir kirpėją. Čia visi mafijozai. Nu ir šiaip žiauriai saldžiai viskas: agentas valdo ką nori, sūnus skystas visiškai... Mergina ten triukšmauja, perskaitė dienoraštį, bet tai viskas gerai gi. Kam juos žudyti?

Žodžiu daro, bet ne iki galo... Ai tiesa, dar žiauriai užknisa stereotipas, kad rusai geria tik degtinę. Per balius gal, bet šiaip rusai negeria sėdėdami baltos. Jie seniai mėgžioja visą pasaulį ir siurbčioja viskį ar panašius gėrimus.

Traukinys į Jumą (3:10 to Yuma)

Sergu, o tai reiškia miegojau visą dieną, o kai paskaudo šonus - pasižiūrėjau filmą Traukinys į Jumą (3:10 to Yuma). Man patinka vesternai, o tai Clint Eastwood nuopelnas. Niekada nesusimąsčiau kodėl, bet matyt ramus filmo tempas, geriečio-blogiečio dvikova...

Taigi, šis filmas - westernas. momentais gal i... Bet šiaip tai šlykščiai amerikoniškas filmas. Blogietis specialiai atsipūtęs leidžia suimamas, kai tik panori, tai pabėga, bet nenušauna pagrindinio geriečio. Jis ir nešauna, nes blogiečio širdis gera. Ar nejukinga? Galų gale pats leidžiasi nuvedamas į galutinį tašką tik todėl, kad padėtų geriečiui pasirodyti prieš sūnų. Na kas nori žiūrėti, tai šito sakonio neskaitykite, nes pačiam gale iššaudo visus saviškius, pats įlipa į traukinį , atiduoda ginklus ir išvažiuoja.

Sorry, bet tkrai šlykščiai blogas vesternas.

Moterų pavardės

Paskaičiau vieno blogo autorės nuomonę apie moterų pavardes ir susimąsčiau.

Iš tiesų manau, kad moterų pavardės yra sux. Na visiška nesąmonė jas skirstyti į tekėjusias ir netekėjusias.

- Laba diena, esu xxxienė - aha.. ištekėjusi arba išsiskyrusi :)

- Laba diena, esu xxxytė - o netekėjusi! arba: semergė!

Na juk nesąmonė. Pirmas žingsnis žengtas ir leista pavardę pasidaryti su galūne . Ar daug kas tuo pasinaudoja? Neturiu jokios statistikos, tačiau spėju, kad dar ne. Spėju, kad daugiau moterų po vestuvių renkasijungtines pavardes: xxxytė-zzzienė. Anksčiau to nefiksavau, bet dabar man tai atrodo dar keisčiau. Tokiu atveju geriausia būtų neimti vyro pavardės, o pasilikti savąją.

Sugalvojau, kad didžiausias minusas šeimoje su skirtingomis pavardėmis - vaikai. Vaikas turės vieno iš tėvų pavardę ir kažkuris iš tėvų turės pastoviai aiškintis kodėl jų pavardės skirtingos.

Žinau, kad moteris nebūtinai turi keisti pavardę, o vyras gali pasiimti jos, bet šio etapo galvoje dar neįveikiau. O gal ir nenoriu. Taigi, jei būčiau moteris, po vestuvių nenorėčiau būti xxxytė, xxxienė. Dar labiau nenorėčiau būti xxxytė-xxxienė. Kas lieka? O lieka tik xxxė. :)

Draugo namai

Mano buvęs klasiokas apsiženyjo pakankamai sėkmingai, nes uošvis turėjo kotedžą ir jį jiems padovanojo. :)

Vieta su vaizdu į Baltupių Maximą., šalia miško, su 6 arais žemės. Nerealiai ane? :) Tačiau iš kitos pusės nelabai. Kotedžai sugrupuoti po kelis (nepamenu po kiek), bet, matyt, taupant žemę statyti ne į plotį, o į aukštį. Kaip jums gyventi 4 aukštų 300 kvadratų kotedže? :) Pirmame aukšte yra garažas, sakė pasidarys pirtelę. Antrame - svečių kambarys, virtuvė. Trečiame - miegamasis, vaikų kambarys. Ketvirtame - svečių kambarys ir dar pora. Viskas nerealiai puiku, išskyrus aukštį. Visą laiką namuos teks laipioti laiptais. Manau tikrai užknis. :)

Gerai, kad mano namas bus vieno aukšto :)

Kalėdos

Kadangi šiandien Kalėdos (provoslavų), tai ta proga gavau Kalėdinį sveikinimą nuo Eglės ir westo.

Sveikinimas parašytas grodžio 18, išsiųstas gtuodžio 24, gautas šiandien. Ir apskaičiuok tu man taip tiksliai viską :)

Mano rankos atsijungia

Man būna periodų kai viskas tvarkoje, o būna, kad per naktį po kelis kartus atsijungia rankos. Šiąnakt taip buvo gal 3 kartus. Tada ranką valdau tik per petį, o per alkūnę ir riešą negaliu pajudinti. Taip nutinka, greičiausiai, todėl, kad užspaudžiu ranką, kraujas neprateka ir ji atsijungia. Kai nebevaldau rankos, kelis kartus išilgai perbrauki ranka ir ji atsigauna.

Čia man vienam taip?

Juk taip neturėtų būti...

Paskaičiau apie 5 nezinau.lt NE. Iš tiesų pasidarė liūdna. Neturiu nieko bendro su šiuo blogu, bet mane visada žavėjo Džiugo užsispyrimas ir atkaklus darbas. Man žiauriai gaila, kad per metus laiko paaukojus visą savo laiką negalima gauti pajamų (normalių) iš tokio projekto.

Ta proga galiu pasakyti, kad į rašyk.lt sukišau savo kokius 5 metus. Praktiškai visą savo lasvą laiką, programuodavau, administruodavau, organizuodavau be poilsio. Pasiekiau tik tai, kad rašyk.lt dabar žinomiausias literatūrinis projektas. Tai vienas didžiausių (o gal ir pats didžiausias) kultūrinis projektas internete. Ir ką? Ogi tas projektas neneša jokių pinigų. Taip, parašai projektą, gauni kažkam padaryti finansavimą, bet tai juokingi pinigai. Internetiniai projektai turi gyventi iš reklamos. Deja, tai niekam neįdomu. Aišku, su labai retomis išimtimis. rašyk.lt seniai būtų miręs, jei nebūtų daugiau gerų žmonių, kurie skaito, taiso, pildo informaciją be jokio atlygio. Bet juk taip neturėtų būti?

Dar vienas projektas, į kurį esu sukišęs labai daug savo laiko - basketnews.lt. Iš jo taip pat nesu gavęs pinigų. O juk turėtų būti taip, kad mano pastovias pajamas pildytų pastovios šio projekto pajamos. Dabar pajamų yra tiek, kad pakanka mokėti atlyginimus žurnalistams, rašantiems naujienas.

Yra ir daugiau projektų, kurie neneša jokio pelno, o atima be galo daug laiko ir, kartais, pinigų. Yra dar labai didelis projektas miesteliai.lt, su labai dideliais planais, bet... jo plėtrai reikalingi žmogiškieji resursai - miestų ir miestelių aprašymų rašymas, fotografavimas. O tai stabdo jo augimą.

Naujausias projektas dar nepaleistas, bet jis reikalaus jau piniginių investicijų. Gal pavyks, o gal ir ne. Aš tikiu, kad turi pavykti, todėl bandysiu, o kaip bus - matysime.

Čia joks ne verkšlenimas, o tiesiog įrašas apie nieką ir tuo pačiu apie tai, ko nesuprantu. :)