Pinigai: Kiek jūs uždirbate?

Iš tiesų, tai man nelabai įdomu, bet... Manau, kad absoliuti dauguma pasakytų sumą, kurią gauna į rankas. Taigi, mūsų alga yra du skaičiai - kiek gauname „į rankas“ ir kiek yra „ant popieriaus“. Realiai jūs uždirbate antrąją sumą. Ši suma yra jūsų alga. Kažkokiame seminare buvau ir ten buvo paminėtas skaičius 2. Yra Europoje būtent tiek valstybių, kurių gyventojai nesupranta, kad gyventojų pajamų mokestį ir socialinio draudimo mokesčius susimoka jie, o ne darbdavys.

Iš vienos pusės: „man įdomus tik tas skaičius, kurį galiu išleisti“, o iš kitos „juk sumokėti mokesčiai gali mums sugrįžti“.

Pas mus posakis „juk mes išlaikome valdininkus“ yra šiek tiek juokingas. Kas iš jūsų žino kiek sumoka kas mėnesį pinigų, iš kurių išlaikomi ir valdininkai? Jei atsiras bent vienas toks - bus keista :) Paskaičiuokime.

Tarkime jūs „ant popiriaus“ gaunate 3000 Lt
Sumokate socialinio draudimo mokestį (3%): 90 Lt
Neapmokesdinamas minimumas: 320 Lt (jis gali būti didesnis jei turite vaikų. Atrodo +16 Lt už vaiką)
Gyventojų pajamų mokestis (24%): (3000 - 320) * 0,24 = 643,20 Lt
Sumokate mokesčių: 733,20 Lt
Jūsų atlyginimas „į rankas“: 3000 - 90 - 643,20 = 2266,80 Lt

Taigi, žinote kiek gaunate „į rankas“, bet nežinote kiek sumokate mokesčių? Skaičiuojame atvirkščiai:

Jūsų atlyginimas „į rankas“: X Lt
Jūsų atlyginimas „ant popieriaus: Y Lt
Jūsų sumokėti mokesčiai: Y - X Lt

Lygtis su vienu nežinomuoju - juk X jūs tikrai žinote? :)

Susistarome viską į vieną lygtį:

Y - 0,03 * Y - (Y - 320) * 0,24 = X

Tai kam gi lygus tas Y arba kitaip sakant atlyginimas „ant popieriaus“?

Y = (X - 76,8) / 0,73

Tiesa, gali būti paklaida kokio vieno cento dėl apvalinimų iki centų, bet tai esmės nekeičia :)

Taigi, jei jūsų alga „į rankas“ yra 2000 Lt, tai „ant popieriaus“ gaunate 2634,52 Lt. Valdininkams ir kitiems dalykams išlaikyti kas mėnesį sumokate net 634,52 Lt. Nemažai?

Palikite komentarąKomentarai
 • Ec

  Darbdavys nuo tavo uždirbtų pinigų pirmiausiai sumoka PVM, po to Sodrai ~30 %, ir tik po to tavo nurodyti mokesčiai. Paskaičiuok, kiek reikia pinigų uždirbti (kiek kainuoja darbo vieta), kad gauti tą sumą. Po to nuo tos sumos dar kartą moki PVM, akcizus, pirkdamas prekes + kiti galimi mokesčiai (NT, žemės, techapžiūra, automobilių?, .....) Pasumuok kiek lieka valdininkams, kiek tau :)

 • Tiesos-nera

  tiesos-nera sioj lietuvoj as anglijoje mokedavau taxus perpus pigiau poto jie man sugryzo

 • Vytanas

  Paskaičiuokit PVM dar kiek sumokam ir kur tie pinigeliai eina?

 • Zuzu

  tai ka gauni y rankas ir toliau babkes leidi mokesciam PVM 21-cia jau nuo tu kur mokescius jau sumokejai ,, toliau pili kura -PVM+akcizas, vodke, cigarai irgi, o jei dar pasigilinsi kiek pinigu nusuka prekybos centrai spekuliuodami kainomis isvis is 10 litu finale savo reikmems tu isleidi tik 2 litus, votep :)

 • Ramune

  O nepagalvojote, kad tie pinigai nebutinai "valdininkams" atitenka? Is ju islaikoma:

  gaisrine

  policija

  ligonines/poliklinikos/etc

  mokyklos su visais del mazu atlyginimu protestuojanciais mokytojais

  taisomi ir tiesiami keliai

  vaiku globos namai

  tarp valstybiniu instituciju yra ir muitines, mokslo tyrimu centrai, bei daug kitu istaigu, be kuriu idomu kaip apisieitume, be to mokamos motinystes, badarbiu, naslaiciu pensijos ir senatves pensijos.

  pamastykit :) ypac tie, kurie sako, kad geriau tada nelegaliai dirbt. tada ir uz keliu remontus patys papildomai mokekite, ir uz gydyma, ir uz vaiku moksla, ir ateities pensijos jus negausit.

 • Giedrius

  Šiuo metu, jei alga ant popieriaus yra ~3000 lt arba daugiau, 48% darbdavio skirtų lėšų darbo vietai išeina mokesčiams (sodra/PSD/GPM). Visai nemažai :)

  Ir sodros mokesciais neturi lubu (darbuotojams) bet išmokos turi lubas.

 • Sigutė

  Viduti, darbdavys dar tiesiogiai iš savo fondo sumoka Sodrai apie 30 proc. už kiekvieną žmogų. Tie pinigai irgi prisiskaičiuoja prie žmogaus sumokėtų mokesčių.

 • hmm

  tai uz kokius pinigus gydytos, vaikai mokosi, pencininkai bedarbiai isgyvena is situ kuriuos sumokate valdziai is algos.???

 • Petras

  http://www.tax.lt/naujos-mokesciu-skaiciuokles.php

 • kiba

  dirbam nelegaliai ir po problemos :)) aišįku, savi privalumai ir nuliai, a bet užtat nereik kvaršint galvos dėl nuplaukiančio biesas žin kur pinigo :) aišku, kai kam dar aktualu - garantijos, bet čia jau kita tema :)

 • mia

  jei jau ir mokame mokescius gerai,bet butu neblogai suzinoti,kurgi tas musu pajamu mokestis panaudojamas? Juk tai musu uzdirbti pinigai,ir mes tureme teise zinoti.

 • Shamanas

  Dar pridekit darbdavio mokescius ir pasidarys aisku kas islaiko valdininkus. darbdavio mokesciai gi mokami nuo viso atlyginimu fondo (taigi ir nuo kiekvieno zmogaus). Gali man aiskyt kad Sodra yra ne mokestis o socialinis draudimas bet mano galva jis tiesiog mokestis nes atlieka pinigu perskirstymo f-ja. taip kad jei zmogenas nori gauti ant popieriaus 3000 atsiranda jau ne 2 o net 3 skaiciai nes darbdaviui jis kainuoja beveik 6000. Deja tenka pripazint kad LT zmones niekaip neisisamonina nei kiek jie kainuoja darbdaviau neisisamonina jie ir to kad uzdirba jie 3000 ir moka nuo jo mokescius ....

 • GMO

  Pala pala, o kurioje vietoje cia neoficeali "vokeline" algos dalis?

 • Vitalija

  Na tai turi gi valdzia is kazko tai gyvent, rupintis mumis (gerai ar blogai, jau kitas klausimas) Mes pripratom, kad - darzeliai nemokamai, mokyklos nemokamai, pensininkams pensija is dangaus? invalidams pasalpos, dekretines ismokos, pasalpos ir nemokami butai naslaiciams, keliu bei kiemu remontas, poliklinika nemokamai, ligonine nemokamai, net gi numireliui kazkiek tai ismoka. Uz viska reikia moketi, stai mes ir mokame.

 • mirka

  bliat tie asilai ir isto gyvena

 • Rasa

  nueini i www.tax.lt/calculator ir pasiskaiciuoji kiek kam ir uz ka... ir dar kiek is ko ir kodel gali susigrazinti mokesciu

 • w

  2tomas: manau tau labai tiktu eiti dirbti i statybas .. ten dabar algos dideles .. mokeschiu mazhai moka ..pinigai juodi .. o ir mirshta greitai nusisvare nuo koju...tikrai atitiktu tavo pozhiuri ir supratima

 • Tomas

  Pasiskaičiuot kiek sumokam mokesčiu visi mokam aš į darba atejas klausiu kiek galiu gaut į rankas o ant popieriaus man neidomu ir visos pensijos dzin seniai po pensijos ilgai netraukia pora metu ir gatavas .Va amerikoi girdėjau kad yra jei nesulaukei pensijos ir numirei tavo pensija gali paveldėti giminės nors ir miriai mokesčius i pensija mokėjai čia teisnigai moki moki o numiršti ir š gaunas užtai kirkilas su paksium varo pensininkus į kapus.

 • Tomas

  Kažkoks puslapis prielaidų teorija nieko naudingo jei gauni jei turi Patarimas rašyk tai kas aktualu o ne marazmus su prielaidom.

 • Dalius

  Skirtumas yra, bet jis neesminis, jeigu aš esu darbdavys.

 • m

  dirbu pagal individualią, tai šiek tiek kitaip viską skaičiuoju. gaunu kažkur 4000-4500/mėn į rankas. bet atsimenu, tik gavęs pirmąją įprastą atlyginimą tax.lt puslapyje visą šitą iškart susiskaičiavau :)

 • vap

  tai kad įtariu valdininkams mažesnioji dalis nuo tų 634 tenka :D be to jie patys, taip pat sumoka dalį :D

 • cypa

  as gaunu 3615lt, transportas

 • vaidas z

  Skaičių yra ir daugiau Jei jus uždirbate ant popieriaus 3000LT Į rankas vadinasi gaunate 3935,4LT O darbdaviui kainuojate 3935,4LT via tax.lt

 • vaidas z

  http://www.tax.lt/calculator.php

 • nuo

  Daliau: vienus mokesčius moka darbovietė, o kitus tu. Skirtumas iš tiesų yra.

 • Dalius

  Lyg ir neklystu: http://www.lrinka.lt/index.php/meniu/spaudai/straipsniai_ir_komentarai/kodel_reiketu_isivesti_sodros_lubas/3802

 • Dalius

  1) „Nemažai“ vienas žodis :) čia gale padarei tokią klaidą; 2) Dėl 16 tu teisus. 32 litai, jei vaiką augini vienas/viena; 3) Darbdavys taip pat moka Sodros mokestį 31%, taigi šiuos pinigus į valdininkų išlaikymą irgi įskaičiuok. Arba kitaip apvertus teoriškai šį mokesti moką darbdavys, o praktiškai taip pat tu. Aproksimavus reiškia, kad kiekvienas žmogus moka 24% GPM'ą ir 26% Sodros mokestį. Kitaip sakant tą savo suskaičiuotą sumą valdininkams daugink iš dviejų. Ar aš klystu?