Dienos

Žemė žmonių planeta

Tikėjausi kažkiek kitokios knygos. „Žemė žmonių planeta“ aprašomos Antoine de Saint-Exupéry prisiminimai, jo ir jo draugų lakūnų nutikimai. Tai nėra istorija su pradžia ir pabaiga. Tai daug neilgų istorijų. Tai begalo daug autoriaus pamąstymų. Vietomis taip tikroviškai, kad atrodo pats būtum išgyvenęs, o vietomis jautiesi taip, lyg kažkas pasisodinęs tau plautų smegenis.

Trise valtimi

Kažkaip senokai norėjau perskaityti knygą „Trise valtimi“. Negaliu sakyti, kad ji tikrai gera arba atvirkščiai. Tiesiog knyga atsipalaidavimui. Tikrai ne kartą sukels šypseną, o tai, ko gero, nėra blogai. Angliškas humoras ir nepaliekantis autoriaus naivumo jausmas. Aš suprantu, kad kai kurie dalykai rašomi specialiai taip, bet čia visa knyga. Norite lengvos knygos su šypsena?  :)

Slenka plaukai?

Kažkaip man atrodo, kad tas plaukų slinkimas yra kažkokia nesąmonė, o reklama be sustojimo per radiją. Kai man užauga ilgesni plaukai, tai visada jie slenka. Kai trumpi - tai neslenka. Ir niekada nesibaigia  :)

Čekija 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Guldo žuvų knyga

Perskaičiau knygą „Guldo žuvų knyga“. Momentais visai įdomu, momentais nugrybaujama į pievas. Blogiausia, kad taip ir nesupratau kur yra knygos esmė. Gal man kažkas gali paaiškinti?

Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose

Manau, kad visiems verta perskaityti knygą „Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose“.

Moterys ir vyrai skirtingi!

Seniai sakiau, kad lygios teisės yra perlenkta lazda iki absurdo. Iš prigimties vyrų ir moterų smegenys skiriasi. Natūralu, kad yra dalykų, kuriuos geriau sugeba moterys, o kuriuos vyrai. Kodėl? Kokie? Daug įdomių faktų, pagrįstų moksliniais tyrimais šioje knygoje. Man patiko.

Įdegis

Nepatikėsite, tačiau mano rankos raudonos. Su berankove maikute sugebėjau šiandien įdegti  :)

Čekija 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barzda

Dantistė manęs klausia: „o ką draugė dėl barzdos? Nesiskundžia? Aš ta isavo vyrui leidžiu auginti tik iki tam tikro lygio.“

Moterims, kurios to nežino - vyrams tam tikru metu barzdą pradeda niežėti. Bet po to praeina ir tada barzdą galima auginti iki...  :)

Pamokymai

Yra kai kurie dalykai, kuriuos visi žino, bet niekas nedaro. Dar įdomiau yra tai, kad visi žino, kad kiti nedaro. Man šią savaitę du kartuspasitaikė tokios situacijos.

Pavyzdžiui batų apsiavimas naudojant batų šaukštą. Jį reikia naudoti. Visi žino. O dėdė, kuris remontuoja batus paklausia: „batų šaukštą nelabai naudojate turbūt?“. Na jei batus lengva apsiauti be šaukšto - kas jį naudos?

Dar vienas atvejis - dantų siūlas. Manęs klausia: „o kaip sekasi draugauti su dantų siūlu?“. Na juk ji pati supranta, kad kartai pasinaudoju juo, bet pastoviai naudotis gali tik labai užsisipyrę žmonės. Siūlas yra nepatogus dalykas.

Slapta akcija dabar jau vieša

Jei kažkam iš principo tiko Omnitel nauji planai arba pasilikote dėl kitų priežasčių, tai dabar galite pasinaudoti Omnitel akcija, kuri kažkodėl neviešinama (bent jau niekur negirdėjau ir jų puslapyje neradau apie tai informacijos). Ja jau pasinaudojo pora mano pažįstamų, todėl drąsiai galite keliauti į salonus ir prašyti papildomo nemokamo pokalbių laiko. Jei suma iki 40 Lt/mėn tai gausite 1 valandą, o jei virš - 2 valandas papildomų nemokamų pokalbių.

Nežinau kokia tikroji šios akcijos priežastis, bet spėju, kad bandymas stabdyti bėgančius klientus.

Laiko sukiojimas

Visi pripažįsta, jog nėra tikrų faktų, kad laiko sukaliojimas yra gerai. Tai kam du kartus per metus žmonėms apsunkinti gyvenimą? Man tas laiko persukimas kaskart yra trauma, nes pradedu nesiorientuoti laike.

Čekija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilietybės dalinimas

Per žinias sako:

Lietuvos pora gavo teisę važiuoti į olimpiadą, bet tam gali sutrukdyti Valdas Adamkus

Suprask, kad gali nesuteikti pilietybės dailiojo čiuožimo poros moteriškajai pusei. Jis negali sutrukdyti, nes ji nėra Lietuvos pilietė. Pilietybę suteikinėti tik tam, kad važiuotų į olimpiadą su Lietuvos vėliava... Pilietybė nėra tik leidimas važiuoti su kitos šalies vėliava save parodyti. Kaip gali būti piliečiu, jei tau ta valstybė... Nežiauriai seniai buvo istorija su Kate Douglas (Teo krepšininke), kuri irgi norėjo pilietybės būdama amerikiete ir turėdama vyrą graiką. Na patiko jai čia žaisti, bet ar pati šalis jai bent kiek reiškė? Kitą sezoną žaidė jau kitoje šalyje. Dar buvo toks žaidėjas Lietuos ryte Erikas Elliotas. Prašė pilietybės - negavo, nuvažiavo žaisti į Lenkiją - ten vėl prašė pilietybės.

Kiti sako, kad garsins šalį. O man atrodo juokinga kai šaliai atstovauja „natūralizuota“ pora. Čia kaip Rusijos krepšinio rinktinė su savo įžaidėju. Visi juokiasi ir visiškai nesvarbu, kad kažką laimėjo.

Čekija: antras ratas per Prahą

 

Vakar antrą kartą apėjom didelį ratą per Prahą. Stengėmės eiti šiek tiek kitais keliais nei prieš tai. Kiek galima stengiamės aplenkti turistų kelius, eidami mažesnėmis gatvelėmis.

Vakar ilgai ieškojome padorios vietos papietauti (pusryčiauti), kuri nebūtų skirta turistams. Radome. Čekijoje meniu vadinamas „Jediny list“, o „Meniu“ reiškia dienos patiekalus. Kaip rašomi jų žodžiai nežinau, todėl rašau taip, kaip girdžiu. Dienos patiekalai būna gerokai pigesni nei kiti. Vakar didelį vištienos kepsnį su garnyru suvalgiau už 69 kronas (maždaug 9,30 Lt). Prieš tai teko valgyti kitur ir porcijos buvo gerokai skurdesnės. Čia, matyt, sėkmės reikalas.

Čekijoje yra smagu dar ir todėl, kad daug parašytų dalykų suprantu. Rusų kalbos mokėjimas ir šiek tiek lenkų labai praverčia. Mes geriame lengvą alų, todėl galima padavėjui sakyti alaus pavadinimą arba tiesiog „desitku“. Jei norite vieno alaus sakote „pivo“,  jei dviejų - „dva krat pivo“, trijų - „tči krat pivo“ ir t.t. Padėkojant galite sakyti lietuviškai ir gal supras, o iš tiesų jie sako „dekuju“. Tiek žodžių kaip ir užtenka bendravimui.