Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Henrikas Pontopidanas „Peras, laimės kūdikis“

Henrikas Pontopidanas - Peras, laimės kūdikisPerskaičiau Henriko Pontopidano knygą „Peras, laimės kūdikis“.

Ntajį kartą nutryniau ką prirašiau ir supratau, kad reikia parašyti tik tai, apie ką ji ir labai parekomenduoti visiems ją perskaityti.

Peras yra inžinierius. Peras paliko šeimą ir net jos gėdinasi. Peras netiki dievu. Peras gauna ko nori, bet tuo pačiu viso to neturi. Peras yra žmogus nuo a iki z: nuo džiaugsmo iki liūdesio, nuo laimės iki nusivylimo, nuo aukštai iki žemai... Knygoje tiek daug visko, kad sunku ją apibūdinti. Čia parašyta kiek aiškiau.

Puiki knyga.

Lev Tolstoj „Ana Karenina“

Lev Tolstoj - Ana KareninaLevo Tolstojaus knyga „Ana Karenina“ yra knyga apie meilę. Apie didelę, beprotišką ir kartu visiškai žemišką.

Kažkoks magiškas sugebėjimas aprašyti visas mintis ir jausmus nuo banalių akimirkų iki Holivudo rodomų nežemiškos meilės vaizdų. Tiesa sakant, neįsivaizduoju kokiu būdu galima visa kas aprašyta paversti vaizdais. Galima parodyti gražių atvirukų, bet ne minčių. Nesuprantamu būdu rusų rašytojai sugeba įlįsti taip giliai į žmogų, kad skaitydamas rausti, bali, džiaugiesi, liūdi už herojų.

Gera knyga.

Socia... #1

Kai pagalvoju, tai per Facebook ar G+ nuteka daug neblogos informacijos. Ji yra nuorodų ar trumpų komentarų pagrindu. Ji bėga, prabėga ir kažkur dingsta. Ar bandėte kada susirasti ten kuo dalinotės? Man dažniausiai nepavyksta. Nutariau pabandyti sumesti čia kas pastaruoju metu ten vyko. Tik rinktinė ir visiškai tarpusavyje nesusijusi informacija.

 

1. Ryte, jums pagirios? Garsus JAV namų aludaris Charlie Papazian, rekomenduoja išgerti stiklinę sulčių pagardinta pora šaukštelių alaus mielių. Apie tai aludaris ponas niekas

2. Yra darboviečių, kur: atostogų laikas nėra fiksuojamas ar sekamas, nemokami pusryčiai, pietūs, vakarienė, užkandžiai, gėrimai, meno programos bei masažas, nemokamas alus, kelionės... Ne, čia ne apie Lietuvą

3. Kinas. We Need to Talk About Kevin. Norite meilės, šaudymų, šeimos viename filme? Čia tai rasite. Norite smurto, neapykantos, kaltės? Čia tai rasite. Tikrai sunkus ir ne ramiam vakarui filmas. Bet geras.

4. Verslininkas pirko 8t cukraus po 2 Lt už kilogramą. Padidinęs cukraus drėgnumą 10%, jis pardavė cukrų po 2 Lt už kilogramą. Kiek litų pelno turėjo verslininkas?

5. Turime vieną geriausių ministrų iš visų kiek pamenu. Tačiau yra žmonių, kuriems tai neįdomu. Įdomu sugalvoti kaip pasireklamuoti. Svarbu, kad tik ne savo sąskaita.

6. Juokai. Jeigu vyriškis siūlo jums nepakartojamą seksą, vadinasi jis realistas ir žino, kad: arba antrą kartą jis nebegalės, arba antrą kartą jam niekas neduos.

7. Niekaip nesupratau kaip ten tos plastikinės lauko durys reguliuojamos. O viskas labai paprasta.

8. Ar žinote, kad praradęs balsą gaidys rytais vibruoja?

9. Kai užeini į troleibusą jautiesi ne kaip transporto priemonėje, o lyg patalpoje kur veikė „laisvieji menininkai“.

10. Gamintojai vis dažniau ženklindami alų vartoja terminus „lager“ ir „ale“ – būtent tai ir yra pagrindinės dvi alaus atmainos. Kuo šios rūšys skiriasi?

11. Sugedo mano mašinos stoglangis.. Iš laiptinės pavogė Domo triratuką.. Mano siuntinys užstrigo muitinėj, o jo skubiai reik... Daug optimizmo.

12. Aš atsiribočiau nuo tokios organizacijos, netgi jeigu mano tikėjimas visiškai sutaptų su visais tais religiniais niekais. Žiauri realybė.

13. Video:

14. Daugiausia linksmi vaizdeliai:

 

 

 

 

 

Kalbainiai ir šalių pavadinimai

Pasirodo lietuvių kalboje nėra žodžių su F raide. Lygiai kaip ir su H. Čia ačiū Rokiškiui už pamokėlę. Netikite? Sugalvokite bent vieną.

Prie to paties: niekada neatrodė keistas šalies pavadinimas Prancūzija?

Kas man gali atsakyti kodėl kalbainiai keistai sulietuvina šalių ar miestų pavadinimus?

Prieš pora dienų užkliuvo sulietuvintas „Žemutinis Naugardas“ (Нижний Новгород). Kodėl iš trijų žodžių sulietuvinti du?

Kodėl rašome „Naujasis Orleanas“, „Naujasis Džersis“ ir „Niujorkas“?

Nagi, rašykite daugiau klausimų jei nežinote ir atsakymus, kurie žinote.

Kam reikia Google+ jei yra Facebook?

Trumpai. Kai tik paleido Google+, iš pradžių nesupratau kam jo reikia. Juk yra Facebook! Teisybės yra, bet ne viskas taip. Facebook nieko nekeitė, neveikiantys dalykai buvo taisomi mėnesiais. Dabar gi viskas kitaip ir čia G+ dėka. Štai jau vienas pliusas.  :)

G+ iš pradžių pasirinko labai teisingą strategiją - bukai nekopijavo FB. Taip, tai socialinis tinklas, bet G+ yra mišinys FB ir Twitter. Facebook buvo skirtas draugams ir pažįstamiems, Twitter - ne draugams ir pažįstamiems. G+ padarė mišinį. Tam pasiūlė ratus. Nori draugų - susimesk juos į vieną iš savo ratų ir rašyk tik jiems. Nori visiems - rašyk visiems. Skaityk ir sek visus, kas tik dalinasi informacija. FB vartotojų didžioji dalis iki šiol nežino, kad gali skaityti ne tik draugus. Šita funkcija atsirado iš G+, bet net ir man sunku tai atsiminti. Tuo tarpu G+ tai natūralu.

Jei jums kyla klausimų kam skaityti nepažįstamus žmones, paklausiu ir jūsų - o kam jūs skaitote naujienas, žiūrite televizorių? Lygiai tas pats, tik čia milijonai mažų kanalų, kuriuos renkiesi pats. Daug žinių sužinau iš socialinių tinklų, ir ten gaunu jau prafiltruotą informaciją. Nepatinka kaip filtruoja - išjungiame tą kanalą, pasirenkame kitą.

Knygų ISBN kodai: kas tai?


Foto: juhansonin

 

Ant visų knygų yra ISBN kodai. Kam jie? Ką jie reiškia?

Anksčiau ISBN kodai buvo 10 skaitmenų, dabar jie tapo 13-os. Kodą sudaro:

  • Priešdėlis (prefix)
  • Registracijos grupė
  • Registratorius
  • Leidinys
  • Kontrolinis skaičius (checksum)

Dabar jau turėtų būti aiškiau, kam kode rašomi brūkšneliai (galima ir tarpais). Nėra reikalavimo tą daryti, atskiriami tik tam, kad mums būtų lengviau perskaityti. Skaitome lengvai, bet vis tiek nežinome kam.

Pirmas ir paskutinis kodo elementai yra fiksuoto ilgio. ISBN kodas spausdinant jį visada pradedamas „ISBN ...“.

Po to einantis Priešdėlis yra 978 arba 979 (kol kas tik šie). Lietuvoje tik 978. Turime ISBN 978-

Toliau yra Registracijos grupė. Tai gali būti šalis, geografinis regionas, ar kalbinis regionas. Pavyzdžiui 3 yra vokiečių kalbinis regionas (978 priešdėlis), 982 - Pietų Ramiojo vandenyno (South Pacific) (978 priešdėlis). Jis gali būti iki 5 skaitmenų ilgio. Lietuvai yra skirti 9955, 9986, 609 (978 priešdėlis). Turime ISBN 978-9955-

Toliau turime registratorių, arba leidėją. Kiekvienas leidėjas turi savo numerį. Šio skaičiaus ilgis gali būti net iki 7 skaitmenų. Kadangi nuo šio skaičiaus priklauso ir likusio leidinio skaičiaus ilgis, tai įprastai didžiausi leidėjai turi trumpesnius kodus. Lietuvai, ko gero, nelabai aktualu  :)  Turime ISBN 978-9955-49-

Leidinio ar leidimo numeris. Jo ilgis gali būti iki 6 skaitmenų ir jis priklauso nuo dviejų prieš tai buvusių (suma turi būti 9). Tarkim prieš tai buvusių suma yra 6. Lieka 3 skaitmenys. Tada leidinio numerį 25 rašytumėm 025. Turime ISBN 978-9955-49-770-

Atėjo laikas Kontroliniam skaičiui. Bandome jį nustatyti:

  • Turime: 9 7 8 9 9 5 5 4 9 7 7 0
  • Kiekvieną skaitmenį dauginame pakaitomis iš 1 ir 3. Gauname: 9 21 8 27 9 15 5 12 9 21 7 0
  • Sudedame visus ir gauname 143
  • Mums reikia liekanos dalinant iš 10 (mod 10) - gauname 3
  • Paskutinis veiksmas, kurio metu iš 10 atimame gautą skaičių: 10 - 3 = 7
  • Turime pilną ISBN13 kodą - ISBN 978-9955-49-770-7

Dabar matydami knygą galite pasakyti ar Lietuvos leidyklos ar ne. Matydami dvi knygas dažnai galėsite pasakyti ar tos pačios leidyklos. Taip pat tam tikrai atvejais, kuri knyga naujesnė.

Victor Marie Hugo „Vargdieniai“

Victor Marie Hugo - VargdieniaiĮveikia visus Victor Marie HugoVargdieniai“ tomus. Ar buvo taip blogai? Ne. Bet norint galima buvo padaryti pusantro tomo istorijos.

Beskaitant vis pagalvodavau, kad V.M. Hugo į šią knygą sudėjo viską ką kažkada skaitė, ką rado, ką žino. Daug istorijos, faktų, kurių dalis nesuprantu kaip siejasi su knyga.

Istorija apie vargstančius ir ne tik. Ir žinote ką? Jų vargas, palyginti su tuo kaip vargo lietuviai „Sukilėliuose“ yra juokas. Tik lietuvių visas vargas buvo toks pilkas ir be prošvaisčių, kad rašytojai nesukurdavo laimingos linksmos pabaigos. O be to - kas gi žiūri filmus ar skaito knygas?  :)

Bet kuriuo atveju, verta buvo skaityti.

Kelionė su knyga

 

Kelionė su knyga? Pirma mintis: kur skridai? Niekur. Važiavau į polikliniką.

Šiek tiek keista, bet niekad nemačiau poliklinikoje skaitančių knygas. Laukiančių po valandą ar dvi pilna. Apie tai nesunku sužinoti, nes žmonės susiraukę pasipasakoja net jei ir neklausai. Vienu metu poliklinikoje lankydavausi kasdien. Taip porą savaičių. Knygų ten nėra. Yra kryžiažodžiai, telefonai, diskusijos...

Pačiam keista, bet daugelį skaitytų knygų atsimenu kartu su vieta, kur jas skaičiau ar lankiausi beskaitydamas. Aplinka prisiriša prie knygos. Net jei knygą skaičiau 10-yje vietų - viena ar dvi lieka. Vietai pasikeitus, atsimenu kaip ji tada atrodė. Atsimenu prie kurių durų sėdėjau, tačiau niekada nepamenu žmonių, kurie šalia kažką kalbėjo, kažką pasakojo ar klausinėjo.

Mano kelionės į gydymo įstaigą susijusios su „Prisukamo paukščio kronikomis“. Toks pat lėtai bėgantis laikas, sėdėjimas lyg šulinio dugne. Daug nepažįstamų žmonių, kurių kiekvienas nesivažydamas tave kalbina.

 

Įrašas yra pritaikytas manoknyga.lt konkursui. Žinau, kad nelaimėsiu, bet... :)

Balandžio 1-oji

 

Jaučiu, kad kasmet reikia rašyti, kol nedings visi lochai.

Suprantu visus pokštus, skirtus balabdžio 1-ąjai. Šiandien mačiau superinį juoką:

  • 40 Lt už 600 Lt vertės „Vilniaus energijos“ šildymo sąskaitą (geradovana.lt)

Bet visiškai šlykštūs bajeriai: 

  • Prasidėjus karui tarp Irano ir Jungtinių Valstijų bei Izraelio pajėgų, konfliktas gali peraugti į pasaulinį karą. (balsas.lt)
  • Stebėjimo kamera užfiksavo potvynio bangą prie Geležinio vilko gatvės tunelio Vilniuje (delfi.lt)
  • Lenino mauzoliejų siūloma perkelti į Grūto parką (delfi.lt)
  • Plėšikai iš kasos pavogė visus Kauno dramos teatro bilietus  (15min.lt)

Kam juokinga skaitant tokias naujienas? Tai, kad naujienų portalai negerbia savo skaitytojų mane žiauriai erzina. Žiūrėdamas ,skaitydamas ar klausydamasis naujienų noriu būti visiškai tikras, kad sužinosiu tikrus dalykus, o ne kaip mama nupjovė vaikui galvą ir išsivirusi suvalgė, tik todėl, kad kažkam trūksta fantazijos kaip linksmai praleistis balandžio 1-ąją.


TV serialai, kuriuos žiūriu (žiūrėjau). 3 dalis

The Wire

 

Kartas nuo karto vis atsiranda naujų serialų, aš atrandu senų ir pan. Geras serialas tai kaip geras filmas tik malonumas kur kas ilgesnis.

Pirmiausia apie tai, kas pasikeitė:

The Killing

Po praėjusio mano serialų aprašymo labai pakeičiau nuomonę. Tai labai neblogas serialas. Kartais nereikia daryti skubotų išvadų. Šiuo atveju apsilochinau. Pripažįstu ir labai laukiu naujojo sezono.

 

Sherlock

Antrasis sezonas tikrai nustebino. Tik trys serijos, bet dvi iš jų labai stiprios. Po pirmojo sezono tikrai neplanavau žiūrėti, bet gerai, kad netyčia pažiūrėjau. Tikrai labai geras antras sezonas ir laukiu trečiojo.

 

Spartacus

Baisus trečiasis sezonas. Akivaizdžiai lygių teisių ar galimybių institucijos užvaldė serialo kūrėjus. Bobos diktuoja ką daryti, kaunasi geriau už vyrus ir t.t. O jau aktorius... Suprantu, kad reikėjo pakeisti, bet ne į tokį berniuką saldainiuką. Nevykęs sezonas ir jei nieko nepakeis - gali nebebūti ketvirtojo.

 

Dabar apie tuos, kurių galite nežiūrėti:

 

Alcatraz

Kai nėra ką veikti. Realiai idėja gal būtų ir visai nieko... Pats visa rišantis siužetas vystosi tokiu greičiu, kad kiekviena serija atrodo lygiai tokia pat kaip ir prieš tai buvusi.

 

American Horror Story

Kažkur skaičiau, kad yra žmonių, kuriems patinka. Niekada nebuvau siaubo filmų mėgėjas, todėl esu žiauriai šališkas. Gal todėl ir nerašysiu vienu žodžiu ką apie jį manau  :)

 

Case Histories

Angliško stiliaus detektyvas. Gerai, gerai - australiško. Bet kuriuo atveju viskas vyksta lėtai, kasdieniškai, jokių super herojų ar super galių nebus. Man per lėtai, per nykiai. Nors kitame seriale (Awake) pagrindinis aktorius atrodo visai kitaip.

 

Grimm

Vampyrai, vilkolakiai... Ačiū ne.

 

Terra Nova

Kita planeta, dinozaurai. Pirmoji serija nežadėjo daug blogo, bet po to supratau, kad viskas yra labai blogai. 3 ar 4 serijas pamatęs galutinai nusprendžiau nebežiūrėti.

 

The River

Dingo mokslininkas, niekas nerand,a bet šeima išvyksta ieškoti. Ir randa. Čia stebuklai tik prasideda. Nemėgstu siaubo, nelabai mėgstu mistiką. Ate po pirmosios serijos.

 

The Secret Circle

Patiko Heroes? Gal patiks ir šis. PEr daug mistikos, burtų ir dar visokių dalykų. Skip.

 

The Tudors

Kostiuminė drama, kokių yra ne mažai. Tačiau, kaip ir dauguma, pastatyta pigiai ir visiškai neįdomiai. Atsiprašau tų, kam patiko, bet šis serialas yra nevykęs.

 

Person of Interest

Šaudo, gaudo, bėga, muša. Policija nepagauna, banditai nenugali. Nemirtingas superherojus jūsų tuščią laiką šiek tiek praskaidrins. O šiaip galite ir nežiūrėti.

 

Na o dabar apie tai, ką verta žiūrėti ir kas įdomu:

Wilfred

Visiškai nuplaukęs ir pamišęs serialas. Labai labai nuplaukęs, perspėju. Kažkuo panašus į „United States of Tara“. Jei nebijote drąsaus požiūrio į gyvenimą, jei norite kažko stipriai kitokio - pažiūrėkite. Man labai patiko.

 

Awake

Peržiūrėjau 4 serijas ir iki galo nesuprantu ar jis bus geras ar ne. Kažkas turi keistis, nes dar po 4 serijų jis labai atsibos. Detektyvas, tiriantis tą pačią bylą skirtinguose savo pasauliuose: vienas be šeimos, antras be sūnaus, trečias be žmonos. Kuris tikras?

 

Hell on Wheels

Vesternas. Tikrai geras, tikrai įdomus, tikrai vertas dėmesio. Man atrodo viskas įtikinama, ir pakankamai tikroviška. Štai ir Domui labai patiko. Jis nepatingėjo daugiau parašyti.

 

Luck

Rekomenduoju ir šį. Arkliai yra labai gerai, hipodromas įtraukia, mafija kariauja. Ne visai taip, bet tikrai dėmesio vertas ramus ir tuo pačiu labai azartiškas serialas. Vien tik pagrindinio aktoriaus pavardė turėtų paskatinti žiūrėti - Dustin Hoffman.

 

Homeland

Wow... Superįspūdingai. Sezono pabaiga šiek tiek nuvylė, bet iš esmės super serialas labai arti tikėtinos tikrovės. Šnipai, slaptieji agentai neįdomu? Pažiūrėkite ir pamatysite kad tai yra kažkas. Labai rekomenduoju.

 

The Wire

Šis įrašas su daug stiprių serialų. Tačiau pagalvojęs nutariau pirmąją vietą skirti šiam. Jis pakankamai senas, bet tikrai labai geras. Taip arti žemės, kad kartais liūdesys persikelia į sapnus. Policija ir narkotikai. Labai rekomenduoju.

Stilingi, bet nebūtinai

„Šis apdovanojimas neturi nieko bendro su stilingumu, elegancija ar mada (jei turėtų, mes tokio apdovanojimo niekada nebūtume gavę). Apsidovanojimų vajus skirtas blogeriams pasikelti reitingus google, pasidalinti skaitytojų srautais ir šiaip susireikšminti.“

commonsense.lt

 

Buvau alaus ir todėl man skyrė šitą dalyką. Reikia dalintis tuo, ką skaitai, tai, kuo galime ir reikalinga dalintis. Nedovanosiu šito daikto atgal commonsense.lt, nedovanosiu Rokiškiui, kuris jų kasdien po kelis gauna, nedovanosiu atviriausiam ir drąsiausiam ministrui Remigijui Šimašiui iš tų, kuriuos pamenu, nes jų taip pat daug gauna. Dovanosiu tiems, kas mano manymu, susilaukia per mažai dėmesio, o jo yra verti. Todėl skaitykite juos  :)

 

Dirbu mama. Vieni ja dirba, kiti tuo gyvena, treti nežino kas tai. Visiems čia bus naudonga ir įdomu. Tikrai.

Romualdas Cukuras. Jis stato namą. Kartais susigalvoja nebūtų dalykų ir nieko neklauso, kartais dėl kiekvienos smulkmenos tariasi, bet svarbiausia - žmogus daro! Jis stato namą ir kartais netingi apie tai parašyti. Tiesa, galėtų kartais ir detaliau, išsamiau, bet jis tai daro ilgai ir vis dar daro. Daugybė namų statytojų baigia po piermo ar antro mėnesio supratę, kad statyti namą yra viena, o rašyti blogą apie tai...

Laukinės foto. Gražu miela ir teisinga. Taip turi daryti žmogus, užsiimantis fotografija, galintis jums surengti fotosesija. Gerai pavyzdys visiems.

 

Pasirodo, kad aktyvių ir įdomių blogų išties labai nedaug belikę. Mano sąrašuose. Ką daryti?  :)

Knygos. Fiodoras Dostojevskis „Broliai Karamazovai“

Perskaičius vieną F. Dostojevskio knygą norisi dar. Šį kartą „Broliai Karamazovai“. Dar viena įspūdinga knyga. Ji gyva, emocinga ir  - rusiška. Suraskite dar šalį, kurios žmogus turėtų tiek daug išdidumo, kad spjautų į viską, o per save neperliptų. Labai sunku apibūdinti puikią knygą, rasti žodžių, kuriais galima teisingai ją apsakyti.

Menas ne tik aprašyti kas vyksta, bet ir nerašyti to, kas ir taip visiškai aišku. Paskaitykite. Būtinai.

Kodėl padidėjo sąskaitos už šildymą? #16

Perimu estafetę, nors rašysiu ne apie tai, kodėl padidėjo, o kodėl sumažėjo sausio mėnesio sąskaitos.

Vilniaus energija bandė išsipirkti reklama, bet pagaliau pamatė, kad su tokiu jos kiekiu pradėjo dar labiau erzinti žmones. Išeitis viena - nutraukti reklamą. Atjoja A. Zuokas ant balto žirgo ir pareiškia, kad pareikalaus nutraukti reklamą. Daug žmonių ploja. Tačiau juk yra tokių, kuriems koktu nuo tokių viešųjų ryšių?

Sausį pagaliau prasidėjo tikrieji šalčiai. Tiksliau sakant, tik paskutinėmis sausio dienomis buvo iš tiesų šalta. Ką tai reiškia žmonėms? Dar didesnes sąskaitas? Nustebsite, kokias mažas sąskaitas gausite. Vilniaus energija sugalvojo kaip vienu šūviu nušauti du zuikius.

Pirmasis zuikis. Jūs gausite mažesnes sąskaitas nei tikėjotės. Tokiu būdu kaip ir nebelieka priežasties įniršiui. Dar geriau - jūs apsidžiaugiate, jūsų pyktis dingsta.

Antras zuikis. Vilniaus energija gauna didesnes pajamas už sausio mėnesio šildymą.

O viskas labai paprasta ir lenkiu galvą prieš tuos, kas tai sugalvojo. Jūs dabar mokate ne už visą sausio mėnesį, o už dalį jo. T.y. keliomis dienomis mažesnį laiko tarpą. O būtent jis ir buvo pats šalčiausias. Konkrečiu man žinomu faktu - Šeškinėje tai buvo padaryta 27-ą dieną, o tai yra maždaug 5 dienom anksčiau. Paskambinus namo ūkį aptarnaujančiai Šilėjai (o ji aptarnauja labai didelę Vilniaus dalį), atsakymas buvo daugiau nei aiškus - gauta komanda iš Vilniaus energijos. Štai ir sumažėjusios sąskaitos. Kaip gi gauti daugiau pajamų? Nuo vasario pirmos padidėja šildymo kaina. Kuriomis kainomis mokėsite už šalčiausią sausio galą?

Vilniaus energija visiems bando pudrinti smegenis iš ko susideda kuro kaina. Bet čia juk net ne apie kainą, o apie tyčiojimąsi iš žmonių.

 

Pasiskaitykite kas jau buvo rašyta:

SEB gyvybės draudimas arba kaip uždirbti nedirbant


Lentelė tikra, iš mano gyvybės draudimo.

 

Esu apsidraudęs gyvybės draudimu. Kasmet gavęs ataskaitą susimąstau:

Kodėl kažkas nedirbdamas gali gauti užmokestį? Galima žodį „nedirbdamas“ pakeisti į „dirbdamas atvirkščiai“. Įsivaizduokite, jūs pasamdote darbuotoją, kuris gauna atlyginimą nepriklausomai nuo jo rezultatų. Jis gali ne tik nedirbti, bet dirbti atvirkščiai. T.y. švaistyti jūsų pinigus. Pabandome dar labiau konkretizuoti:

  1. Įmonė kasmet gauna pinigų. Šiuo atveju 1016,48 pinigus.
  2. Pasamdėte darbuotoją, kuriam mokate kiek daugiau nei 20% įmonės gaunamų pinigų.
  3. Darbuotojas dirba atvirkščiai ir sugeba praūliavoti beveik 25% įmonės gaunamų pinigų.
  4. Valstybė įmonei dovanoja daugiau nei 28% gautų pinigų.

Iškart kyla klausimai:

  1. Kodėl tiek daug moka darbuotojui?
  2. Kodėl dirbant atvirkščiai negalima atimti iššvaistytų pinigų į darbuotojo atlyginimo?
  3. Gal tokio darbuotojo visai nereikia?
  4. Prie ko čia valstybė?

 

Iš tiesų 4-as klausimas yra kertinis, leidžiantis SEB gyvybės draudimui nebankrutuoti. Yra dvi esminės sąlygos:

  1. Valstybė kompensuoja dalį gautų nuostolių
  2. Jei nutrauksite sutartį - jums teks grąžinti valstybei gautas kompensacijas. Vieniems minimalus terminas 10 metų, kitiems dar ilgesnis.

 

Kas dėl manęs, man liko tik 12 įmokų ir šis valstybės išlaikomas darbo atvirkščiai fabrikėlis praras vieną klientą.