Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Poliklinika ir kortelės duomenys

Ar pastebėjote, kad poliklinikoje Jūsų klausia kokioje įstaigoje dirbate? Klausia ir kokias pareigas užimate. Ne gana to, visą šią info užrašo ant jūsų kortelės viršelio kaip labai svarbią informaciją.

Ilgai galvojau ir niekaip nesugalvojau kodėl mano gydytojams ar pačiai ligoninei turi rūpėti mano darbovietė. Absoliučiai nesuprantu koks skirtumas kokias pareigas aš užimu. Gal yra gudrių žmonių, galinčiu man tai pasakyti?

Kaip Maxima MBT batais prekiauja

MBT batų advokatų prašymu šis įrašas ištrintas. Jie teigia, kad visi MBT pigiai perduodami batai yra padirbti

Medicina Lietuvoje

Po operacijos trumpai sistema maždaug tokia:

1 savaitė visiška kojai ramybė
2-3 savaitės su ramentais
4 savaitė su įtvaru

taigi, po 4 savaičių krūvių nebuvimo iš kojos raumens mažai lieka. Koja taip pat būna mažai lanksti. Čia taip nutinka visiems ir nelabai ką gali padaryti. Tam yra sugalvota reabilitacija. Anksčiau siųsdavo iškart į sanatoriją ir ten kokias 3 savaites rimtai atstatinėdavo kojos raumenį ir judesius. Dabar situacija tokia, kad šeimos gydytojas rašo siuntimą pas reabilitologą, reabilitologas rašo rekomendaciją šeimos gydytojui, šeimos gydytojas siunčia ambulatorinei reabilitacijai. Jei reikia - po to į sanatoriją.

Ligoninėje man niekas apie reabilitaciją nieko nepasakė. Kai paklausiau - pasiuntė pas šeimos gydytoją. Šeimos gydytojo paklausus jis paaiškino procedūrą. Tai buvo penktadienį. Šiandien ryte paskambinus užsirašyti pas reabilitologą - po mėnesio. Man reabilitaciją reikia pradėti po pusantros savaitės. Jei paklausčiau medikų, kurie tokius kaip aš mato kasdien ir ne po vieną: ar būna, kad žmogui nereikia reabilitacijos po tokios operacijos, tikrai sulaukčiau atsakymo, kad ne. Tai kodėl tada man reikia eiti pas reabilitologą?

Kai dingsta autobomilio numeris

Vakar dingo priekinias automobilio numeris. Spėju, kad pavogė kažkas, nes pametimo tikimybė man atrodo minimali. Kodėl tik vieną? Nežinau, gal kas sutrukdė, gal nespėjo?

Tokiu atveju reikia paskambinti ir pranešti policijai, o po to važiuoti į Regitrą. Ten gausite naujus numerius, naują techninį pasą. Kiek tokia nesąmoninga situacija kainuoja?

91 Lt - techninis pasas, automobilio numeriai
6 Lt - numerio rėmelis
2 Lt - techninės apžiūros lipdukai ir naujas lapas

Visiškai lygioj vietoj atsitikusi situacija ir -100 Lt.

Kaip tapau išmaniu

Išmaniu mane padarė Džiugas. Už tai jam esu be galo dėkingas. Kelias dienas prieš tai norėjau išmesti twitterį, nes retai ką ten randu naudingo. O vieną dieną Džiugas ten paklausia ar kam reikalingas iPhone 3g? Jis reikalingas daugeliui, bet retai kada būna, jog pasiūlo daiktą, kurio tau iš ties labai reikia. Dažniausiai tokie dalykai nutinka (jei nutinka) tada, kai nusiperki telefoną. Nebuvau išmanus, bet savo subyrėjusiu telefonu pastoviai tikrindavau paštą ir browsindavau. Dabar tą galiu daryti labai patogiai. Pasirodo Twitteris labai geras dalykas  :))

Trečiadienį įsijungiame radiją

Šį trečiadienį (kovo 30 d.) jei įsijungsite Lietuvos radijo pirmąją programą 15:05 išgirsite laidą „Mes, moterys“, kurioje kalbėsiu aš. Ir ne apie moteris, o apie šį blogą ir namo statybas :)

Labai ačiū už pakalbinimą :)

Jurga Ivanauskaitė „Sapnų nublokšti“

Jurga Ivanauskaitė - Sapnų nublokštiJurgos Ivanauskaitės knyga „Sapnų nublokšti“ vyksta taip: kažkas vyksta, sudomina, atsibosta, pasibaigia. Na čia gal kiek per stambiai suskirsčiau, nes pati knyga yra visai įdomi.

Jei trumpai apie knygą - ji visa apie lietuvius, apie neįtikėtinus sutapimus, susiėjimus. Nieko keisto, kad J. Ivanauskaitės romano veiksmas vyksta rytuose. Knygos istoriją pasakoja visi jos dalyviai. Iš pradžių tai atrodo įdomu, po to atsibosta, o po to stebiesi ir lauki kada tie dalyviai pasibaigs. Bet knyga ne bloga ir perskaitę laiko veltui neišmesite. Turbūt  :)

rašyk.lt - 10 metų

Pačiam sunku patikėti, kad jau 10 metų kaip egzistuoja rašyk.lt. Iš tiesų kiek ilgiau, nes startas buvo 2001 metų kovo 1 dieną. Neišsiplėsiu su priešistore ir nostalgiškais paašarojimais, bet noriu visus pakviesti į šiandien ir rytoj vyksiančius renginius. Tikrai bus gerai!  :)

Visą info rasite čia.

Kaip vyksta kryžminio kelio raiščio operacija

Pasirodo ne toks jau retas įvykis, kai trūksta kryžminis kelio raištis. Priekinis. Galinis trūksta maždaug 10 kartų rečiau. Kadangi priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcinė operacija pasitaiko dažnokai, tai ją gali atlikti ne taip jau mažai gydytojų (ne būtinai gerai, bet gali). Tuo tarpu galinio raiščio - tik keli Lietuvoje.

Daug žmonių gyvena su vienu kryžminiu raiščiu. Iš tiesų tada galima vaikščioti, net lengvai bėgti, tačiau visada kelias nėra stabilus. Jo stabilumą tokiu atveju palaiko kelio raumenys. Matant kaip žmogus be kryžminio raiščio vaikšto, laipioja atrodo, kad jis gali ir sportuoti. Taip galvojau ir aš, bet jausmą, kai neturi vieno iš kryžminių raiščių galima suvokti tik tada kai pats jo netenki. Nesi bejėgis, bet tuo pačiu esi gan apribotas.

Kai sugalvojate operuotis, pirmiausia reikia pasidaryti magnetiniį rezonansą. Su traumatologo siuntimu jis „nemokamas“. Jei norite gauti nuotraukas - teks sumokėti ne taip jau mažai. Kad viskas būtų dar šlykščiau - nuotraukos po išvados surašymo - kainuos brangiau. Sistema sugalvota kaip pasiimti kuo daugiau pinigų.

Po to susirasti gydytoją. Pirmiausia patekau į Lazdynų ligoninę, kur mano nuomonė apie ten buvusį gydytoją tokia: jaunas, pageriantis (veidas paburkęs, raudonas lyg pachmielingas), svolačius. Paskutinis punktas todėl, kad atėjus net nepažvelgė į mano nuotraukas, neapžiūrėjo kelio ir pradėjo aiškinti, kad eilėje čia laukti reiks metus, per tą laiką man sąnarys sudils ir bus blogai labai. Bet jis gali privačioj klinikoj už 2000 Lt atlikti šią operaciją be jokių eilių. Jei jis Lietuvoje būtų vienintelis - neturėčiau kur dėtis, tačiau dabar pasirinkimas yra ir pas jį būčiau ėjęs tik paskutiniu atveju. Gaila, kad nepamenu jo pavardės.

Galvojau apie įvairius variantus - tame tarpe operuotis Kaune. Taip jau nutiko (ačiū), kad patekau į Raudonojo kryžiaus ligoninę pas labai gerą gydytoją. Gerą ne tik pagal jo patirtį, bet ir pagal požiūrį į žmogų.

Dar prieš operaciją tenka pasirinkti nuskausminimo būdą. Jie yra trys - pilna narkozė (jūs užmigdomi, ją taiko retai), antrasis - dalinė (duria į stuburą ir atjungia nuo juosmens, o visą operacijos laiką būnate sąmoningas) ir trečiasis - vietinis (užšaldo tris nervus ir nebejaučiate tik operuojamos kojos). Trečiuoju atveju visą operacijos laiką jus po truputį į veną leidžiami vaistai, todėl galite snūduriuoti ar net miegoti. Operacija praeina daug greičiau.

Kadangi Lietuvoje nemokamo gydymo nėra, tai jums teks išleisti apie 142-173 Lt steriliems paklotams, adatoms ir pan. dalykams.

Taigi, operacija trunka apie 2 valandas. Jei laiką skaičiuoti nuo išėjimo iš palatos iki grįžimo atgal - apie 4 valandas. Jos metu absoliučiai neskaudėjo. Vienu metu pradėjau kažką jausti, bet dar šiek tiek vaistukų į veną ir vėl tvarka. Iš kart po operacijos jaučiausi žvalus ir gerai nusiteikęs. Praėjus 2-3 valandoms pradeda praeiti nuskausminimas ir atsiranda skausmas. Vienas dūris į užpakalį ir vėl ramu. Dar vienas prieš miegą. Nepamiršau paprašyti ir pasikišti po koja pagalvės, todėl išmiegojau labai neblogai. Miegoti trukdo tai, kad koją sunku pasukti, paversti, negalima rasti patogios pozos.

Operacijos metu padaromi 5 pjūviai, išimama iš raumens sausgyslė ir iš jos padaromas raištis. Nežinau kaip jį daro, bet daro ne ant jūsų kojos. Po to jį prisuka varžtais. Dažniausiai titaniniais, kurio vieno kaina yra apie 160 Lt.

Nėra taip baisu kaip galvojau, tačiau labiausiai nervina reabilitacija, kuri tik tik prasidėjo  :)

Agatha Christie „N ar M“

Agata Kristi kntga „N ar M“. Pirmasis mano skaitytas Agatos Kristi detektyvas, kur neieškoma žudiko. Šį kartą reikįjo išsiaiškinti kas yra šnipas. Žinoma, tie patys pakankamai primityvūs bajeriai ir bandymai nukreipti skaitytoją į lankas. Jei neskaitysite - sutaupysite šiek tiek laiko.

Kaip LKF pasišiukšlino pirmąją išbandymų dieną

 

Dabar jau tikrai bijau to, kaip bus suorganizuotas Europos čempionatas. Gražios kalbos ir jau pirmąją dieną - sunkiai begalintis tapti blogesniu scenarijus. Surinkti iš žmonių po 10 Lt tik už tai, kad galėtų 3 dienom anksčiau įsigyti bilietus. Tiksliau, kad apskritai galėtų įsivaizduoti juos įsigiję. Realiai įsigijusių yra juokingai mažai. Juk jei problema būtų tik neveikiančioje sistemoje - visų bilietų niekas neišpirktų taip greitai?

Aišku, čia tik mano fantacijos, paremtos daugybe komentarų tiek basketnews.lt, tiek Facebook, tike kitur. Sako nebūna nieko be dalelės teisybės. O faktas yra tas, kad jau vasarį bilietus į Europos čempionatą turėjo labai daug žmonių. Jei tik turėjai bent mažiausią priėjimą iki federacijos rėmėjų - bilietus galėjai gauti. Ir tai ne tik rėmėjai, įsigyjantys po 100 bilietų į visas įmanomas Lietuvos rinktinės rungtynes, bet jų giminės, giminių draugai, giminių draugų draugai... Manau, kad tik dabar federacija suprato kad paprastiems sirgaliams nieko neliko ir nebežino ką daryti. Tiketa ir toliau aiškina, kad jų sistema veikia. Ar yra tokių, kurie šiandien ryte atsidarė puslapį ir nematė klaidos pranešimų? Per pirmas 3 valandas nesugebėjau nusipirkti bilietų. Ėjau iki parduotuvės, kur yra jų kada. PRieš mane stovėjo 4 žmonės ir po 1,5 valandos nusipirkau bilietus į silpniausią pogrupį. Mano svajonė patekti į bent vienas Lietuvos rinktinės rungtybes neišsipildė. Tebūnie.

Prieš čempionatą visi stebėjosi - kodėl tokie pigūs bilietai į Lietuvos rinktinės rungtynes? O gal pigūs bilietai buvo padaryti sąmoningai norint juos pigiau parduoti saviems dar iki oficialaus bilietų platinimo starto? Paskaičius žmonių komentarus ir tai ką patyriau šį rytą - man tokia teorija dabar yra pati realiausia.

Kaip Tiketa tyčiojasi iš klientų

 

Bilietais į Europos čempionatą Lietuvoje pradeda prekiauti nuo kovo 17-os dienos. Tiketa sugalvojo, kad paims iš visų po 10 Lt ir tik tie galės pirkti trim dienom anksčiau - nuo šiandien. Yra kaip yra.

Kad šiandien neveiks jų puslapis - žinojau nuo tada, kai pasakė jog bilietais prekiaus Tiketa. Kodėl? Todėl, kad dar nebuvo didelio susidomėjimo sukėlusio renginio, kurio bilietų prekybos pradžioje Tiketa nenulūžtų.

Paskambino žurnalistai jiems ir gavo atsakymą: „na pas mus viska gerai veikia. Pasidomėsime“. Cha... jie net nežino, kad jų puslapis NIEKADA neveikia, kai prasideda prekyba bilietais į didelio populiarumo renginius.

Pabaigai Pauliaus komentaras facebook`e:

Kai kas nors paskambina paklaust, ar gavau bilietus, pasakoju ką tik sukurtą anekdotą: "Gavau bilietus į visas rungtynes, į kurias norėjau."

Login 2011 ir juokingi metų apdovanojimai

Suprantu, kad norisi kažkokių apdovanojimų, bet reikia šiek tiek padorumo proto. Pernai išėjau iš apdovanojimų protestuodamas prieš jų beviltiškumą. Šiemet jie dar blogesni. Perskaičius nominacijas iškart pamatai kaip siaurai į viską buvo žiūrėta ir kaip mažai žmonės mato internete. Bet tarkime, kad tikrai internete nieko geriau nei nominuoti nėra. Tada belieka pasidžiaugti komisijos nariais ir jų nominacijomis. Štai komisijos nariai ir nominacijos, kur jie nominuoti:

Tomas Balžekas 15min:
Geriausias Facebook puslapis
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausias internetinis žaidimas
Geriausias žiniasklaidos projektas internete
Metų žmogus internete

Deividas Talijūnas AdNet:
Geriausias el. komercijos projektas
Geriausia mobilioji programėlė

Darius Bagdžiūnas Gaumina:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (svyturys)
Geriausias įmonės tinklalapis (svyturys)
Geriausia socialinių tinklų aplikacija (švyturys)

Zbigniew Gecis Indigo Kids:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (savo)
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (creep)

Gediminas Molis IDEA:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas (tadasblinda)

Dainius Blynas Pigu.lt:
Geriausias el. komercijos projektas (1822)
Geriausias el. komercijos projektas (pigu)
Geriausios nuotaikos projektas internete (ctv)
Geriausias Facebook puslapis (čili)
Geriausia socialinių tinklų aplikacija (čili)
Metų tinklalapis

 

Nepamirškime ir rėmėjų:

15 min:
Geriausias Facebook puslapis
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausias internetinis žaidimas
Geriausias žiniasklaidos projektas internete
Metų žmogus internete

Omnitel:
Geriausias interneto tinklalapio dizainas
Geriausias įmonės tinklalapis
Geriausias Facebook puslapis
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausia socialinių tinklų aplikacija
Geriausia socialinių tinklų aplikacija

Zebra (Teo):
Geriausias interneto tinklalapio dizainas
Geriausias įmonės tinklalapis

Zip fm:
Geriausias Facebook puslapis
Geriausias virusas
Geriausia mobilioji programėlė

Demotyvacija.lt:
Geriausios nuotaikos projektas internete
Metų tinklalapis

IQ:
Geriausias žiniasklaidos projektas internete

manodrabuziai.lt:
Metų tinklalapis

 

Suprantu, kad galiu dėl kai kurių būti ne visai tikslus, nes pigu.lt kai kuriuos sieja tik akcininkai, gal kiti neteisingai nurodę kas kūrė, gal aš ne taip suprantu. Lygiai taip pat galėjau praleisti dar daugiau susietų projektų.

Bet kuriuo atveju pripažinkime - keista?  :)

Gyventojų surašymas elektroniniu būdu

Na ką, susirašiau ir surašiau visus, kurie gyvena kartu. Viskas labai gerai, paprastai padaryta, išskyrus pora vietų. Viena neesminė, bet visada liko neužpildyta, o tai reiškia, kad klausimas ne vietoje. Kita didesnė ir man užtruko ilgai, kol sugebėjau susitvarkyti.

Tarkim Bute gyvena A, B ir C asmenys. Tada pildai visus juos. Pirmiausia A. Po to B. B jau reikia nurodyti ryšį su A. Po C, kuriam reikia nurodyti ryšį su A ir B. Logika sako, kad pildant C ir gavus sąrašą su A ir B, aš turiu nurodyti kas šie asmenys yra C. Tarkim sūnus ir dukra. O pildyti reikia atvirkščiai. T.y. kas C yra šiems asmenims (mama, mama). Iš principo čia nėra nieko blogo, bet visada žmogui norisi sąrašė nurodyti prie kikevieno kas jis toks, o ne jam kuo yra kažkas.

Žinau, kad bambu, bet ties tuo užtrukau nemažai laiko, todėl atkreipiu kitų dėmesį.

O šiaip labai pagirtina ir labai neblogai viskas padaryta.