Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Neparduodama mediena

Šiandien skambina ir klausia po kiek medieną parduodu. Pasakiau, kad ne ten pataikė. Nepatikėjo ir pasakė mano numerį. Paklausiau kur tokį skelbimą žmogus rado. Jis sako: neradau, bet internete matau gegnės pavaizduotos - www.nulis.lt

Stogo šiltinimas

Kol statybos toliau nevyksta - dabar viena priežasčių yra ta, kad jau pusantro mėnesio sergu ir niekaip nesugeba manęs pagydyti. Gerai, kad jau žinau, jog tai plaučių uždegimas, blogai, kad jis nepraėjo, o realiai vaistų jokių neprirašė. Gerai, apie namą :) Turiu daug laiko, tai pasvajoju ir planuojuosi ką darysiu pirmiau, ką vėliau. Per tokius apmąstymus sugalvojau kaip šiek tiek kitaip apšildysiu namo stogą.

Kad būtų aišku apie ką kalba, tai mano namas iš šono atrodo taip:

Juodom linijom pažymėtos grindys, stogas ir atraminės sienos. Punktyru pažymėjau sieną, kuri dar bus. Čia per visą namą eis koridorius. Įėjimas iį kairės pusės, ten bus ir didžiausias kambarys. Kadanors įmesiu tikslesnį išplanavimą su priežastimis, kurios tokį lėmė. Pilka spalva pažymėjau lubas. Kaip matome, lubos bus trijų aukščių, bet kadangi tai bus skirtingos erdvės, tai skirtingas aukštis visai nebaisu. Gal net gerai :)

Štai taip turėjo būti apšiltintas stogas:

Raudonai nupaišiau apšiltinamą dalį. Žinoma, kad šiltinamos bus ir sienos. Atrodo viskas gerai, bet man nepatiko lubų kabinimas. Vienam gale reikia labai daug nuleisti, kabinant už gegnių. Didžiausio kambario plotis toje vietoje sieks beveik 6 mtrus. Taigi, man atrodo kur kas stabiliau, jei lubos būtų mediniais brusais paruoštos. Toks variantas gerai, kad šiltinimą galima būtų ne ant stogo dėti, o ant lubų. Pirminis variantas buvo toks:

Taip šiltinimą sudėlioti patogiau, nes reikia tvirtinti ne prie viršaus, o apačios. Tačiau čia užkliuvo tie laiptai. Pasitaręs su architektu, nusprendėme daryti taip:

Nelieka laiptų, bei sumažėja šiltinamas plotas iki minimalaus. Lubos išlieka kaip buvę, tik ten kur jų plotas bus didžiausias, jos bus kabinamos prie medinių skersinių, koridoriuje pakaks tik prie sienų, o kitur prie gegnių. Trečioje patalpoje bus ir sandėliukas, boilerinė, pirtis. Taigi, kai kuriose patalpose lubos ne pirm svarbumo reikalas.

Dar info apie geoterminį šildymą

Vakar lankiausi net dvejose vietose dėl geoterminio šildymo. Pirmoji buvo Naujos idėjos, o antroji - pas pažįstamus, kurie jau metus gyvena su geoterminiu šildymu. Jiems viską tvarkė Geoterminis šildymas.

Ne į temą, bet pirmųjų logo primena tarybinius laikus, o puslapis labai šiuolaikiškas. Tik informacija labai nepatogiai struktūrizuota. Antrosios svetinė tragiška: nemokama turinio valdymo sistema, nepritaikyta Firefox. Baisu, nors logo atrodo daug šiuolaikiškiau.

Oki, pirmieji labai maloniai priėmė, parodė, papasakojo. Patiko, kad pas juos yra stendai, kur viskas aiškiai pademonstruota, kur gali pačiupinėti viską. Jie pardavinėja Švedišką įrangą. Kainos maždaug tokios: projektavimas 6 Lt/m2 + pvm, vidaus įrengimas 120 Lt/m2 + pvm (su reguliatoriais su viskuo), visa kita apie 34 000 Lt. Tikslaus pasiūlymo nepasisiūlė atsiųsti, taigi, preliminari kaina 64 000 Lt. Kaina stipriai skiriasi, bet kažkaip man atrodo, kad ne viską pasakė ir galutinė būtų kur kas didesnė :)

Po to buvau pas žmones, kurie jau metus naudojasi geoterminiu šildymu. Sako, kad kiekvienas mėgsta pagirti tai ką turi ir nelabai mėgsta peikti, bet... Jie labai džiaugiasi įsirengę tokį šildymo būdą ir labai džiaugiasi pasirinkę kauniečių įmonę (UAB „Geoterminis šildymas“).

Pas juos pasirodo stovi 11kW siurblys ir sakė, kad pilnai tokio pakanka. Tiesa, jų namo plotas 180 m2. Na tai man ko gero turėtų pakakti 14 kW.

Dar labai įdomu kaip su vėsinimo moduliu yra. Ar tikrai gerai, kai grindys vėsesnės, ar taip tikrai daro? Kaip tada su drėgme (kondensatu)?

Geoterminio šildymo sąmata

Vakar nusiunčiau kelis užklausimus įmonėms, kurios užsiima geoterminiu šildymu. Pagarba Ekomontažui, nes iki dabar vieninteliai sugebėjo atsiųsti pasiūlymą. Atsiuntė tvarkingą, išskaidytą su kainomis. Bandau publikuoti ką gavau:

 

  • Šildomų patalpų plotas: 200,00 m2
  • Šildomų patalpų šildymui reikalingas šilumos kiekis: 16,00 kW
  • Grunto tipas: Molis (sausas)
  • Geoterminio šildymo lauko kolektoriui reikalingas sklypo plotas: 560,00 m2

 

  1. DIMPLEX SI17TE šilumos siurblys: 32.594,79 Lt (Vokiška laiko patikrinta kokybė)
  2. Akumuliacinė talpa DIMPLEX 200ltr.: 4.000,00 Lt (Vokiška laiko patikrinta kokybė)
  3. Programuojamas autonominis vandens šildytuvas DIMPLEX 290 ltr su patalpų vėdinimu: 9.000,00 Lt (Autonominis įrenginys, šildantis vandenį bei vasarą vėsinantis patalpas)
  4. Vidaus šildymo sistemos įrengimo kaina: 24.000,00 Lt (Pradedant vamzdžiais, baigiant vokiškais termoreguliatoriais. Darbai su medžiagomis)
  5. Lauko kolektoriaus įrengimo kaina: 10.150,00 Lt (Darbai atliekami naudojant sertifikuotas. Darbai su medžiagomis)
  6. Katilinės įrengimas, šilumos siurblio suprogramavimas ir sistemos paleidimas: 4.000,00 Lt (Darbai atliekami naudojant sertifikuotas. Darbai su medžiagomis)

 
Iš viso: 83.744,79 Lt

Molinis namas

Ne, nestatysiu molinio namo, bet žmonės juos ne tik statė, bet ir stato iki šiol. Savaitgalį teko pasivažinėti per mažus miestelius, kaimus. Pravažiuodamas laukais pamačiau tokį vaizdą:

Tai griūvantys moliniai namai. Kažkaip niekada neteko su tuo susidurti ir realybėj niekada tokių namų nesu pastebėjęs. Sako kai nenori, tai ir nematai :) Stogo jau nelikę, likę tik sienos, ant kurių lyja lietus. Jis jas ir ardo. Vienintelės ne molinės sienų konstrukcijos - tai gelžbetoninės durys.

Aišku, kad įdomu kaip viskas padaryta. Proporcijų negaliu pasakyti tiksliai, bet matosi šiaudai ir akmenukai. Iš viršaus molis labai minkštas. Tai suprantama, nes gan ilgai ant jų lyja lietus. Tačiau šiaip sienos iš šono tvirtos.

Paskaičiau internete, tai rašo, kad moliniuose namuose net 70% yra šiaudai ir tik 30% molio. Nežinau kaip čia buvo, bet foto matosi kažkas.

Po to pravažinėdamas pro gretimai šios vietos esantį kaimą, mačiau ir stovintį molinį namą. Kažkaip man patinka pati mintis statyti molinį namą. :)

Dar vienas naujas šildymo būdas

 

 

Visai netyčia teko sužinoti apie dar vieną namo šildymo variantą. Kadangi žmogus, įkūręs įmononę, man apie tai pasakojo, tai visas pokalbis truko beveik dvi valandas. Natūralu, kad per tiek laiko galima gerai praplauti smegenis. Taigi, jei jūs kažką apie tai žinote ar esate susidūrę - visa info labai laukiama.

Tai kietu kuru automatizuotas šildymas. Šildyti galima tik granulėmis. Jos užsipila iš viršaus ir jų pakanka nuo 14 iki 40 valandų. Priklauso nuo konteinerio dydžio ir kūrenimo. Tarkim įpilama kartą per parą.

Didžiausias pliusas - toks pečiukas (židinys) pastatomasbet kur name. Gali būti ir pagrindiniame kambaryje, nes yra pakankamai gražūs, bei matosi kaip dega ugnis. Jai pakanka 8 cm storio vamzdžio (kamino). Varikliukas stovi ir ištraukia dūmus į kaminą (ne įpučia į židinį).

Jų yra visokių modifikacijų, bet yra ir tokios, kurios turi cirkuliacinius siurblius ir gali po visą namą varinėti vandenį. T.y. galimas šildymas radijatoriais arba grindinis. Taigi, iki jos atvedami du vamzdžiai ir ji viską daro. Mane labiausiai sudomino šitas variantas.

Ji naudoja elektros kaip 100-150 W lemputė.

Yra automatizuota, o tai reiškia, kad galima užprogramuoti kada šildyti stipriau ir kada silpniau.

Tokio dalyko kaina būtų apie 20 000 Lt. Taigi, pakankamai sudomino, bet gero pardavėjo toks jau darbas, o realiai nelabai ką esu apie šį dalyką girdėjęs. Man paliko tokį reklaminį lapą su Palazzetti produkcija.

Įrankiai

Kažkaip pagalvojau, kad reiktų grįžti į pradžią ir aprašyti kokių gi įrankių reikia statybose. Jei namas bus ne karkasinis - įrankiai negalioja :) Įrankius geriau nusipirkite gerus, nes tada nereiks antrą kartą pirkti ir prastovų daryti. Taip pat visų įrankių nesiruošiu surašyti. Rašau tik tuos, kurie reikalingi pradžioj.

Suktukas. Jums tikrai reiks labai daug varžtų susukti, todėl be jo neapsieisite. Apie 600 Lt. Prie jo iškart įsigykite antgalių komplektą. Pirkite brangesnį - ilgiau laikys. Iš kompleto pastoviems darbams naudokite tik laikiklį, o pačius angalius pirkite atskirai. Mano visi 5-ių, tai vienas kainuoja apie 10 Lt. Jie tikrai ilgai laiko ir atsiperka. Tiesa, pirkau senukuose, tai po 15-os medsraigčių abu sulūžo. Perku Ermitaže, tai ten labai ilgam užtenka.

Gręžtuvas. Tikrai prireiks ne vieną skylę išgręžti.

Kampinis šlifuoklis. Liaudyje dar vadinama bulgarke. Reiks kokį varžtą nupjauti, vamzdį ar pan. Aš pirkau jį ir gręžtuvą kartu, tai mokėjau apie 600 Lt.

Pjūklas. Reikia dideliais dantimis ir platesniu takeliu. Mažais dantimis jus labai vargins. Taip pat turiu nusipirkęs elektrini siaurapjūklį. Jis labai pravertė, kai reikįjo pjaustyti OSB plokštę. Kaina pirmojo apie 20 Lt, antrojo 90 Lt.

Plaktukas. Galite nusipikrti ir porą, nes kaina nėra didelė, o prireiks.

Kirvukas. Jo prireiks ir pakalti, ir patašyti.

Gulsčiukas. Pirkite gerą, ilgesnį. Aš nusipirkau 1,20 m, tai kaip ir pakako. Kaina apie 70 Lt.

Kampainis. Tikrai tikrai prireiks. Galite ir vieną mažesnį, kitą didesnį, bet nebūtinai. Kaina nėra didelė.

Kaltai. Nusipirkite kelis, bus ramu. Nepirkite siaurų. Vieno kaina apie 6-7 Lt.

Elektrinis grandininis pjūklas. Toks kainuoja apie 300 Lt, bet su juo labai palengvinsite sau darbą.

Pieštukas. Geriausia bent pora statybinių pieštukų. Jie tiesiog storesni, minkštesni.

Metras. Pirkite vyniojamą 5 m. ilgio, tai turi pilnai pakakti.

Viniatraukis - laužtuvėlis. Reiks ištraukti vinis, kažką atlaužti, pakelti...

Kopėčios. Ko gero geriausia turėti porą, bet aš kol kas dar sukuosi su vienom. Pirkite ilgesnes, bet pagalvokite kaip jas nusivešite. Apie 300 Lt.

Replės. Gal ir keista, bet iki dabartinio etapo jų prireikė vos kelis kartus.

Raktų komplektas varžtams sukti. Gali ir neprireikti, tačiau verta turėti vieną.

Sezonas užbaigtas

Na ką... užbaigiau statybų sezoną. Paskutinė darbo diena buvo kūčių diena. Lauksime žiemos, atšilimo ir vėl į darbus.

Ta pačia proga apie elektrą. Iš tiesų, be elektros būčiau nieko nepadaręs. O elektros sklype nėra. Nuomavausi tokį namuką mažiuką už 200 Lt/mėn. 4 mėn po 200 Lt išleisti tam, kad turėčiau elektrą, ten galėjo gyventi meistras (kol dirbo), ten laikiau daiktus. Kažkaip vagims į vagonėlį įlįsti paprasčiau nei į namuką, nors abi spynos vaikiškos. Na ir gerai. Brangių daiktų nepalikinėdavau, bet plaktukus, vinis, varžtus, laidus ir pan. palikdavau ten. Dar pas senukus, kurie man pardavė sklypą, palikdavau kopėčias ir elektrinius įrankius tol, kol jie gyveno ten. Taigi, jei pirksite sklypą - apsižiūrėkite iš ko galėsite skolintis elektrą. Be jos niekaip. Na, aišku, galima benzininį generatorių vežiotis, bet jis žiauriai sveria ir benziną geria :)  O elektros įvedimas tai mažiausiai metai laiko. Kai baigsiu tvarkytis su ja - aprašysiu detaliau. lektra pats absurdiškiausias ir pats kvailiausias dalykas namo statyboje  :)  Bent kol kas :)

Terasa (2-a dalis)

Tęsiu pirmos dalies aprašymą.

Aišku, kad šiaip tokia siena nestovėtų, todėl ji prikabinta belekuo būna prie stabilios konstrukcijos. Šiuo atveju prie namo sienos.

Toliau prisisukau apačioje prie kiekvieno vamzdžio ir sienos po lagę. Visų nesukau, nes šioj stadijoje man rūpėjo išsilyginti kolonas, o stabiliai tiesiai jos stovėti gali tik jas pritvirtinus prie namo apačioje (lagės) ir viršuje (gegnės).

Lagiės vienas galas tvirtinosi prie betono, o kitas prie vamzdžio. Prie betono atrodo taip:

Lagės

Nusipirkau tokius metalinius dalykus, kurie vadinami „sijų atramomis“. Bent taip čekyje parašė. Turbūt pastebėjote, kad iš apačios pakišta nedidelė kaladėlė? Ji skirta dviem dalykams: pirmas - stabilumas, antras - aukštis. Atrama turėjo prisisukti betoninės dalies pačiam viršuje. Bijojom, kad betonas gali ištrupėti, todėl ją nuleidome šiek tiek žemiau. Kitas dalykas - susisukus pirmą ir paskutinę, reiktų pagal jas suraguliuoti visas likusias. Mes įsitempėme virvelę ir sureguliavome pagal ją. Kitas galas sukosi tiesiog prie kolonos su varžtu. Štai ir turime stabilią poziciją apačioje:

Terasa

 

Lipame aukštyn. Prisisukame prie namo sienos vieną gegnės galą:

Terasa

 

Keturias gegnes, kurios ėjo ant stulpų, aš prie sienos sukau varžtais. Likusias - medsraigčiais. Tada lipame ant kopėčių prie kitos terasos pusės ir prisisukame su metaliniu kampuku. Tik prieš sukant reikai susireguliuoti stulpo vertikalumą su gulsčiuku namo atžvilgiu. Foto matomos tik trys gegnės, nes nespėjau visų :))

Terasa

 

Štai bendras vaizdas iš toliau:

Terasa

 

Terasa

Apie terasą jau šiek tiek rašiau anksčiau. Net brėžinį įdėjau.

Dabar parašysiu apie tai, kaip ją rinkau. Aišku, iki galo nespėjau, bet kontūrai ryškėja. Ko gero teks įrašą išskaidyti į kelias dalis, nes daug foto :)

Priminsiu, kad terasoje atraminės kolonos turėjo būti metaliniai kvadratiniai vamzdžiai, o pagrindas turėjo gulti ant U raidės lovių. Taip pat pagrindo lentos turėjo kaltis prie 180 mm brusų. Dar murlotyas turėjo būti 20 cm aukščio. Na dar gal kažkas turėjo būi šiek tiek kitaip, bet aš pakeičiau.

Pirmiausia pakeičiau metalines konstrukcijas į metalinius apvalius vamzdžius. Kodėl? Nes juos gavau pigiau. Mano sklypas eina šiek tiek žemyn, todėl visos vertikalios atramos skirtingo ilgio. Niekas man tiksliai skirtingų ilgių vamzdžių nebūtų pjovęs, todėl sugalvojau kaip tą apeiti. Prisukau metalines plokšteles kaip kojeles, taip prailgindamas kolonas. Jei manote, kad dėl to susilpnės - atsakau, kad ne. Kolonos įsibetonavo, todėl svarbiausia buvo, kad jos tiesiai stovėtų iki betonavimo.

Terasa

 

Foto matoma kaip atrodo. Poliai buvo išbetonuoti kartu su pamatais. Paliko tik išlindusią armatūrą. Ant jos stačiau kolonas. Iš pradžių norėjau privirinti, bet suvirintojo arba neradau, arba norėjo nerealių pinigų. Tada sugalvojau, kad galima su savisriegiais varžtais. Pragręžiau mažą skylutę (4 arba 5 mm) ir įsukau savisriegius varžtus (6,3 mm). Aišku, kad plokštelėje skylės buvo išgręžtos didesnės, kad varžtas laisvai lįstų.

Taip sustačiau dvi kolonas, o tarp jų gulsčią vamzdį. Ant jo gulsis grindys, plius jis sutvirtina konstrukciją. Po to dar vieną koloną - dar vieną gulsčią. Iš viso pas mane 4-io kolonos:

Terasa

 

Iš viršaus pri vamzdžių jau buvo privirintos plokštelės, todėl murlotą prisisukti nebuvo sunku:

Terasa

 

Iš tiesų, tai murlotas turėjo būti 10x20 (du po 5x20), bet juos pavogė. Pažiūrėjau, pažiūrėjau, kad pilnai ir 10x15 turi pakakti. Todėl taip ir padariau. Murlotas gavosi beveik 12 m ilgio, todėl kėliau po vieną 5x15x600 brusą ir viršuje juos susukau tarpusavyje.

Taigi, viena terasos siena kaip ir paruošta. Beliko ją pririšti prie sienos. Apie tai kitam poste, nes labai jau ilgi gaunasi :)

Stogo konservavimas

Kadangi nespėjau užsidengti stogo, tai teko jį konservuoti. Ant stogo sukaliau osb plokštes ir viskas. Jį liko apskardinti, susikalti kaminėlius ventiliacijai ir židiniams. Dangą dengti galima tik ant sausos osb plokštės. Primenu, kad mano danga ruloninė dėl nedidelio stogo nuolydžio. Tai negalioja kitoms stogo dangoms.

Konservavimas yra pakankamai paprastas: nusiperkate pačio pigiausio ruberoido ir jį prisikalate prie stogo:

Stogas

 

Matosi, kad ruberoidas sudėtas iš viršaus į apačią vertikaliai. Pati danga dėsis iš apačios į viršų horizontaliai. Dabar didelio skirtumo nėrą, o taip lengviau nubėga vanduo ir sniegas.

Buvau gavęs pasiūlymų paprasta šiltnamių plėvele uždengti. Bet yra jos minusų:

  • Ji brangesnė. Plėvelės kvadratas kainuoja 3-4 Lt. Ruberoido iki 2 Lt.
  • Ant jos nepastovėsite kai pašals, nes bus žiauriai slidu
  • Ji ne tokia tvirta

Pavasarį visą ruberoidą nurinksiu nuo stogo ir sudėsiu normalią dangą.

Dar apie stogą

Na čia tikrai ne paskutinis įrašas apie stogą šiemet ir, juo labiau, apskritai. Taigi, stogas pilnai užkaltas OSB plokštėmis ir... Na apie tai kitą kartą, kai foto padarysiu  :)

Taigi, mano patapetas gavosi šiek tiek per žemas. t.y. kokiais 9 cm, todėl ant jo viršaus sukalėm po du penketukus. Iš tiesų tai gal ir gerai, nes bent po vieną labai verta. Kodėl? Nes parapeto viršų sutvirtina:

 

Tada ne tik plokštuma apsikala osb plokšte, bet ir parapetai iš vidaus. Vėliau šonai nusidažys ir taip bus apsaugoti nuo drėgmės. Štai taip darbas atrodo iš toliau:

 

Stogas buvo apsnigtas, tai jį teko valyti nuo sniego. Jooo... 170 kvadratų yra šiek tiek  :) Čia galutinis parapeto vaizdas (ten kur keistai atrodo - šiukšlė):

 

Na ir bendras vaizdas iš toliau:

 

Kaip ir minėjau, dabar stogas atrodo kitaip. Pasistengsiu kažkada padaryti foto ir aprašyti. Pasakysiu tik tiek, kad užsidengti nespėjau...

Detalės: Stogas

Jau esu rašęs apie pagrindą, sienas, langus ir duris. Atėjo laikas stogui. Aišku, kad dar visos detalės pildysis, nes sienos dar nebaigtos, stogas pasistūmėjęs daug toliau. Dabar apie stogo pagrindą, ant kurio gali būti tvirtinamas tiek bituminis, tiek skardinis stogas.

Gegnės dedamos tokios, kokias jums paskaičiuos konstruktorius. Pas mane buvo dedamos 70x200. Ant gegnių yra tempiama vėjo izoliacinė plėvelė. Ji pasižymi tuo, kad orą ir drėgmę praleidžia tik į vieną pusę - lauk iš namo. Plėvelė tempiama juostomis nuo apačios link viršaus. Juostos užleidžiamos viena ant kitos, taip bėgantis vanduo ar drėgmė nubėga žemyn. Galuose paliekama šiek tiek užlenkimams. Plėvelė prikalama makaronais. Nežinau kaip kitaip jie vadinami. Nelabai svarbu kokie jie - svarbiausia aukštis. Aukštis turėtų būti apie 25 mm. Pas mane 28. Taigi, makaronai kalami ant gegnių (išilgai). Taip plėvelė laikosi.

Kai užkalami makaronai, ant jų (skersai) kalami grebėstai. Pas mane tai 28x100 lentos. Lentos kalamosį kiekvieną makaroną. Makaronus galima tiesiog prikabinti, o grebėstiniai vinys turėtų eiti iki gegnių. Aš kaliau 120-ies vinimis. Taigi, į gegnę sulindo apie 64 mm. Manau per akis :) Grebėstinės lentos kalamos kas 20-30 cm. Aš namo stogą kalu kas 20, o terasos stoge - kas 30. Štai foto, kurioje viskas matosi:

Plėvelė nekalama ten, kur jos nereikia. O nereikia jos terasai, stogeliui, po kurio laukas. Štai stogo kelios foto:

 

Mano stogo danga - ruloninė (bituminė). Todėl ant gebėstų prisisuka dar osb plokštė. Jos storis priklauso ir nuo grebėstų tankumo. Pas mane 15-os. Jei kas nežino - osb plokštės yra 250x125 cm.

Stogas

Stogo darbai lyg ir tęsiasi. Mano meistras susikrovė daiktus ir dingo. Ne pirmas kartas, tik dažniausiai palikdavo savo cisus daiktus, o dabar susirinko.

Per savaitgalį su Virgiu baigėm kalti osb plokštes. Liko užkalti parapetus (nemažai ir jų užkalėm), sukalti kaminėlius. Tada reiks apskardinti. Liks tin dangą pakloti. Kolkas nežinau ką su ja daryti, nes šlapia ir vargu ar išdžius  :/

Apie stovinčius ir judančius darbus

Visų pirma pasiguosiu, kad meistras nuo šešadienio visiškai nieko nepadarė. Sekmadienį jam reikėjo išvažiuoti, vakare grįžo. Grįžo be rakto, nes jį paliko pas kažkokią savo sugyventinę, kuri jo nebeįsileido. Sekmadienį vėlai važiavau tik dėl rakto. Pirmadienį su juo kalbėjau telefonu, tai sakė normaliai sekasi. Antradienį kalbėjau, sakė dar visko turi ir, kad atvažiuočiau trečiadienį. Trečiadienį nekėlė telefono. Šiandien ryte planavau važiuoti, bet užvažiavus į degalinę ir prisipylus kuro, mano mašina sugalvojo nebesikurti. Taigi, teko pėsčiom grįžti namo, pasiimti brolio ir važiuoti jau į darbą. Per pietus nuvažiavau - nieko nedaryta, jo nėra. Pakalbėjau su kaimynais, kurie dar ten gyvena, pasirodo jis tik nakvoti grįžta, o dienomis jo nebūna. Taip visą šią savaitę. Palikau kitą spyną ir pasakiau, kad jei jos nepakeis, tai teks senąją nudaužti. Suprantu, kad prisnigta ir gal ant stogo nėr kaip lipti, bet yra kitų darbų, plius nuo stogo nuvalius sniegą, jis greičiau nutirptų.

Tuo pačiu reikia terasai metalo konstrukcijas ruošti. 120x120 kvardatines kolonas pakeičiau 108 apvaliais vamzdžiais, o tarp jų turi įsivirinti U raidės konstrukcijos, kurios vėliau laikys terasos grindis. Jas taip pat sugalvojau pakeisti apvaliais vamzdžiais. Priežastis paprasta - sutaupysiu daug pinigų (nes vamzdžius galiu gauti pigiau). Problema - neaišku ar atlaikys krūvį. Taigi, turiu draugą Virgį, kuris mokėsi statyboje ir tokius dalykus išmano. Paprašiau ir paskaičiavo. Terasa sudaro trys dalys po 3x3 metrų. Taigi, kiekviena iš čių dalių gali drąsiai atlaikyti 8 tonas. Manau pakankamas svoris :) Taigi, kitą savaitę bandysiu organizuotis šių konstrukcijų atvežimą ir suvirinimą.

Kodėl noriu dar šiemet pradėti terasą? Pagrindinė priežastis - reikia sunaudoti medieną iki paliekant viską žiemai. Jos nemažai sueis terasos stogui.

Čia paveikslėlis kaip yra daroma terasa: