Cookie Consent by TermsFeed

Statau svečių namuką #9

Šaltis į namą patenka per daug vietų. Pvz. jei namas seniai statytas, greičiausiai bus siena iš dviejų plytų su oro tarpu tarp jų. Sandarumo nesitikėkite, o tai reiškia, kad namas laiko tiek šilumos, kiek laiko viena vidinė plyta. Taip pat šaltis eina ir iš rūsio. Šią problemą išspręs naujos apšiltintos grindys. Ir galutinė, ko gero daugiausiai šilumos išleidžianti vieta - lubos. Šiluma kyla į viršų. Kadangi lubos kreivos, šleivos buvo, o palėpė buvo planuota taip, kad ten nieko nebus, tai apšiltinimą sudėjau ant perdangos. Patiesiau plėvelę ir sudėjau 15 cm vatos. Daugiau nelabai yra prasmės, nes namas ne naujas ir vietų, per kur išeina šiluma yra daug. Namas mažas, todėl daugiau vatos bus brangiau ir nebeefektyvu. 

 

 

Palikite komentarą



Komentarai
  • EENamas

    Užkliuvo man teiginys, kad šiluma eina į viršų. Teisingai turėtų skambėti - šiltas oras kyla į viršų, o šiluma sklinda į visas puse vienodai tiek spinduliavimo būdu, tiek kondukciniu, vienintelis konvekcinis būdas, kada šilumą nuo paviršiaus perneša oras, šilumą pernešą aukštyn.

    Buvo, sutikau vieno protingo statytojo blogą, kuris parašė: šiluma kyla aukštyn, todėl grindų šiltinti nereikia :D. Taigi, neteisinga taip sakyti. Šiluma perduodama trimis būdais - 1. spinduliniu (infraraudonieji spinduliai), 2. kondukciniu (šildom vieną šaukšto dalį, bet šyla ir kita), ir konvekciniu (kada šalia šildo objekto esantis oras sušyla ir kyla aukštyn nusinešdamas šilumą).