Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Tvora ir kaimynų reakcija

Kaip ir sakiau - prasidėjo panika  :)  Visi pradėjo aiškinti, kad tvorą nevietoje statau. Vieni aiškina, kad užlipau ant kelio, kiti draugiškai prašo šiek tiek patraukti.

Jei ne pirmininkė, tai netraukčiau. Susitarėme, kad šiek tiek paaukosiu savo žemės. Dar gaila kaimynų priešais, nes tokiu atveju kelias ant jų žemės užliptų.

Keisčiausia reakcija kaimynystėje statančio namą. Jis perka sklypą, pastato ir parduoda. Vieną namą pastatė ir kai galėjo parduoti užsiprašė 1 200 000 Lt. Na gal pasimokys iš savo klaidų, nes kainą nuleido, o namas vis dar neparduotas. Baisiausia, kad visą namą aptvėrė betonine tvora. Tik spygliuotos vielos trūksta  :)

Jam tvora aktualiausia, nes jo mašinos važinėja didelės. Bet jis atėjęs pirmiausia pradėjo aiškinti, kad čia negerai darau, kad jo mašinos mano tvorą visą laiką kliudys ir griaus, kad pastačiau tvorą ne pagal savo sklypo ribas ir pan. Ir tada toks pyktis suėmė, kad vos susilaikiau jo nepasiuntęs. Jam reikia, kad aš tvorą patraukčiau, o jis atėjęs ne prašo tai padaryti, bet nesąmones kalba. Toks noras kyla netraukto tvoros ir tegu jis pasikaria.

Pasiskaitęs įstatymus sužinojau, kad betoninės tvoros jis savo kitam sklype nepastatys, nes ji jam bus šiaurinėje pusėje ir privalės gauti mano leidimą. Tai niekuo nesusiję su šiuo įvykiu. Tiesiog į betoninę sieną žiūrėti nenoriu.

Tvora

Dabar, spėju, esu visų kaimynų apkalbos objektas. Kai kelią pernai tvarkė, šiek tiek į mano sklypą matyt užpylė. Taigi, tvoros du kampiniai stulpeliai atrodo įdomiai:

 

Signalizacija: medžiagos

Nusipirkau medžiagas savo namo signalizacijai.

Sąrašas toks:

  1. Kabelis 6x0.22, varinis, alavuotas - 200 m. Čia jau pagal namą skaičiuoti reikia. Man tiek turėtų pakakti. Kiekvieną daviklį jungsiu atskirai (išskyrus dvejas duris, kurios tam pačiam kambary). Tokiu atveju galėsiu suprogramuoti viską kaip tik pageidausiu.
  2. Priešgaisrinis kabelis 4x0.8 - 100 m. Šitas kabelis atsparesnis karščiui. Jis skirtas priešgaisriniams jutikliams.
  3. Lauko sirena. Svarbu, kad garsiai rėktų :)  Viduje nestatysiu, nes jei netyčia suveiktų naktį, tikrai nenoriu gauti širdies smūgį. Lauko sirena, pasirodo, turi apsaugą nuo jos nuplėšimo. 
  4. Procesorius (8-64). Arba centrale vadina dar. Viena brangiausių dalių signalizacijoje. 8 zonų, bet gali būti išplėsta iki 64.
  5. Modulis (išplėtimo 8). Man reikalingos bus 16 zonų: 8 centralė turi ir dar tiek išplėtimo modulis. Jei kada pritrūktų - dar papildomą modulį prisiperku ir turiu daugiau.
  6. Korpusas centralei su transformatorium. Kitaip sakant dėžutė. Ją geriausia montuoti sunkiai pasiekiamoje ir sunkiai matomoje vietoje.
  7. Akumuliatorius. Jei kartais dings elektra ar ją atjungs - akumuliatorius laiko apie parą.
  8. Klaviatūra su LCD ekranu. Viena brangiausių dalių. Yra be ekranų pigesnių, yra brangesnių, su daugiau patogumo vartotojui. Jos pagalba įjungsite-išjungsite signalizaciją ir, žinoma, programuosite zonas.
  9. Judesio jutikliai - 11 vnt. Kiekvienoje zonoje su langais ar durimis po vieną.
  10. Magnetiniai kontaktai įleidžiami - 6 vnt. Į kiekvienas duris. Į langus nebūtina.

Nepirkau priešgaisrinių jutiklių. Nusipirksiu kažkada kai įrenginėsiu kambarius.

Visas šis rinkinys man kainavo 1100 Lt.

Dar išsiaiškinau kaip viską sujunginėti ir išvedžioti.

Iki kitos įrašo apie signalizaciją dalies šiek tiek užtruks, bet ji būtinai bus.

 

Įsilaužimas

Atvažiavau vieną dieną į namą ir... Iš tiesų, tai nepastebėjau pradžioje. Pamačiau, kad nėra ant palangės stovėjusių dažų flakonėlio ir pistoleto valymo flakonėlio. Daugiau nieko name nebuvo (išskyrus du elektros prailgintuvus). Antras užkliuvęs dalykas - prinešta žemių. Trečias - nėra raktų. Kadangi įeidinėjau į namą tik per vienas duris, kitas rakindavau ir laikydavau raktus duryse. Tada apsidairiau - pėdsakai nuo lango. Štai kaip atrodė iš lauko:

Aš palikinėjau langus pravertus (viršų), nes neseniai betonuotos grindys turi džiūti.  Pasirodo nėra sunku tokį langą atidaryti ir per jį įlįsti vidun. Pakanka atsuktuvo.

Didžiausias nuostolis - pavogti raktai. Teko gręžti širdelę ir tokiu būdu atsidaryti duris. Po to pirkti naują. Bendras nuostolis - pusė dienos tuščios, susiparinimas, ir apie 60 Lt be važinėjimo.

Grindų betonavimas

Jau rašiau apie juodgrindžių betonavimą.

Prisimenant buvo tokie sluoksniai:

  1. Smėlis
  2. Santechnika
  3. Plėvelė
  4. Betonas. Dėjo vibrą, todėl tinklo nereikėjo.

Po to ant betono paklojau putų polistirolą:

Lentelės ten tik tam, kad klaupiantis keliais labai neįspausti. Aišku, kad po to atėjus darbininkams (šildymą vedžiojo) jiems neatrodė tai svarbu  :)  Dėjau 5 cm storio dviem sluoksniai taip, kad persidengtų siūlės.

Štai taip atrodė kai jau buvo viskas uždengta:

Tada atvažiavo santechnikai ir pastatė trapus. Trapai skirti vandeniui nubėgti grindyse. Kai viskas baigiasi, matomos tik grotelės.

Matyt kai kam užklius žali plotai:

Visur naudojau EPS-80 polistirolą, o žalias - tai ekstrudinis putų polistirolas. Jis skirtas didelėms apkrovoms. Dėjau po vonia, po akvariumu ir po boileriu. Tose vietose dėjau tik 5 cm storio, bet jis yra su špyntu, todėl siūlės iškart persidengia.

Po to ėjo plėvelė ir armavimo tinklas.

Tinklas betonavimui nebūtinas, nes tokiu atveju vietoj jo deda vibrą. Dabar jis reikalingas ne tik surišimui, bet ir šildymo vamzdžio pririšimui. Skylių dydis pas mane yra 15x15, bet čia priklauso nuo to ar bus šildomos grindys, koks šildymas...

Viskas paruošta betonavimui.  :)  Vakar jau išbetonavo ir po savaitėlės galėsiu viduje daryti ką norėsiu  :)

Darant kiekvieną etapą sužinau naujų dalykų, kurie kitiems gal ir pasirodys juokingai paprasti. Manau, kad nesu tas vienintelis to nežinojęs.

Plastikiniai užtraukiami dirželiai žinomi visiems. Aš jiems jaučiu kažkokį fetišą. Matyt panašiai mistinis dalykas yra pakavimui skirtas plastikinis dalykas su burbuliukais, kuriuos spaudant jie sproginėja.  :)  Taigi, sužinojau, kad balti yra daug tvirtesni už juodus.

Armavimo tinklo reikia pirkti daug daugiau nei namo plotas. Jie persidengia. Nepagalvojau, kad tiek daug ir teko važiuoti pirkti du kartus. Paskaičiavau dabar ir man gavosi 22% daugiau.

 

Antro etapo sluoksniai yra tokie:

  1. Putų polistirolas EPS-80 10 cm storis 
  2. Plėvelė (200 mikronų)
  3. Armavimo tinklas
  4. Šildymas
  5. Betonas

Atrodo tiek  :)

Vainikas

Daug klausimų buvo kas ten tokio bus viršuje. Vieną sieną užsikaliau ir galiu parodyti:

Foto galėtų būti ir geresnė, bet jų dar bus, o čia tiesiog bendram vaizdui  :)

Iš pradžių man atrodė labai keistai, vėliau - normaliai, o dabar tikrai patinka.  :)

Lietaus nutekėjimo sistema: latakai

Kartais kai kažką padarai, pačiam pradeda atrodyti, jog viskas paprasta ir niekam tai neįdomu. Matyt ne visada tai būna tiesa. Man labai patinka, kad žmonės, kurie tuo usiima parašo savo komentarą, patikslindami, patardami. Sakyti: „tai čia paprasta“ arba „lėvai padarei“ yra blogiau nei visai nekomantuoti  :)

Kadangi baigiau kabinti latakus, aprašysiu kaip viskas yra daroma. Štai kokios detalės naudojamos:

  1. Latakai. Jų foto nėra pavaizduotų, bet kaip jie atrodo, tikrai, visi įsivaizduoja.
  2. Latakų sujungimo detalė (kairėje)
  3. Latakų sujungimas su lietvamzdžiais - piltuvas. (viršuje)
  4. Latakų tvirtinimo detalė (viduryje)
  5. 90 laipsnių kampas (apačioje)
  6. Latako užbaigimas. Jo foto taip pat nėra, bet tai dangtelis, kuris uždedamas latakų galuose

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai pasiskaičiuoti medžiagas:

  1. Latakų ilgį paskaičiuoti nesudėtinga. Atliekų beveik nelieka.
  2. Reikia žinoti kokio ilgio latakus pirksite ir kiek sujungimų su lietvamzdžiais bus. Tada galėsite pasiskaičiuoti nesunkiai.
  3. Piltuvų kiekis priklauso nuo latakų ilgio ir nuo stogo ploto. Latakai kabinami su nuolydžiu, todėl kai būna ilgas atstumas jie ryškiai nusileidžia žemyn. Kitas dalykas priklauso nuo latako ir lietvamzdžio skersmens, bet jei pirksite standartinius (125), reikia skaičiuoti, kad 50 m2 reikia vienolietvamzdžio (90).
  4. Atstumas tarp tvirtinimo detalių turėtų būti ne didesnis nei 60 cm. Prie sujungimų taip pat reiktų dėti.
  5. Ar reikia kampų ir kokių susiskaičiuoti neturėtų būti sunku.
  6. Realiai kiek atskirų juostų darysite, tai x2 ir gausite dangtelių skaičių.

Svarbiausia nepamiršti ir nesumaišyti į kurią pusę bus nuolydis. Pradėkite nuo aukščiausio taško ir leiskitės iki piltuvo. Leisti patogiau, nes kylant p ot ogali būti problemų su tvirtinimu. Nuolydį formuoti padės gulsčiokas. Jei įdomu koks jis turi būti, tai, ko gero, nelabai svarbu. Svarbu, kad jis būtų. Vanduo neturi stovėti latakuose. Visas turi išbėgti. Visus sujungimus reikia suklijuoti. Tam galite naudoti pvc klijus ar silikoną.

Kelios foto:

Negražu gi

Užrodė man vieną puslapį:

001

 

Ir ką gi matome apačioje:

002

 

Kažkur matytos dvi foto? Paskambinau šiandien, mandagiai atsiprašė ir pažadėjo išimti  :) Manęs niekas neklausė dėl foto, o ir polistirolas pirktas ne iš jų. Negražu, nors suprantu, kad patiems važinėti po statybas ir fotografuoti yra per daug vargo.

Kaip prakišti kabelį

Šiandien kelias valandas pro užkastą vamzdį prakišinėjau kabelį. Jei išgirsite patarimą prieš užkasant prasikišti vielą ar virvę - taip ir padarykite. Jei neišgirsite, bet dabar skaitote - prasikiškite. Daug nervų ir laiko sutaupysite.

Aprašysiu kaip dariau, tuo pačiu papasakosiu kai išsprendžiau kai kurias problemas. Jei susidursite kada su tuo - žinosite kaip sutaupyti laiko.

Niekaip nepavyko vielos prakišti per visą vamzdį. Tada sugalvojau, kad galiu kišamos vielos gale padaryti kabliuką (sulenkti). Tada iš priešingo galo kišau kitą (taip pat su kabliuku). Iš pavyko. Tiesą, pirmą kartą ištraukiau per daug (nepalikau galo) ir teko kartoti procedūrą. Antrą kartą nutrūko likus kokiems 2-3 metrams. Trečią kartą niekaip nepavyko užkabinti ir ištraukti. Kai pagaliau pavyko - tempiamą kabelį užrišau daug tvirčiau ir kišant sutepinėjom muilinu vandeniu.Labai nesunkiai išsitraukė. Daug vargo su laiminga pabaiga. RST pajungė ir dabar name jau yra elektra!

Esu žiauriai gabus elektrikas. Štai kaip atrodo pora rozečių  :)

Langai ir durys

Name jau yra visi langai ir durys. Visi = lauko. Tik po to kai išvažiuodamas užrakini namą supranti, kad tai tavo namai.

 

 

 

 

 

Elektros pajungimas 2 dalis

Nupaišė man pažįstamas schemą. Ačiū Rolandui  :)  Nunešiau, pažiūrėjo, kad pavaizduota skirtuminės srovės apsauga ir sako:

- Ooo... ir skirtuminės srovės apsauga pavaizduota.
- Taip, sakė, kad reikia
- Taip, taip dabar tokie reikalavimai

Viską pasižiūrėjo išrašė pažymą ir viską grąžino atgal. Kaina - 30 Lt. Schemai nereikia nei parašų, nei antspaudų.

Nuvežiau į RST, pasirašiau sutartį. Sakė per 5 dienas pasiskambins ir atvažiuos pajungti. Parašiau prašymą, kad pajungtų dieninį/naktinį skaitliuką. Tai reiškia, kad naktimis mokėsiu mažiau, o dienomis daugiau. Kol statybos neapsimokės (nors nedaug tenaudosiu), bet po to indaplovę, skalbimo mašiną ir pan. galima sureguliuoti, kad įsijungtų naktį.

Taigi, jei jums prireiktų tokios schemos - Spauskite ant paveikslėlio ir spausdinkitės.

Schema

Elektros pajungimas 1 dalis

Nors elektra atvesta iki sklypo, elektros neturiu iki šiol. Norint turėti elektrą, reikia tam tikros uždaros patalpos, apsaugotos nuo lietaus ir žmonių. Saugumas. Taigi, statybose reikia sukalti būdą, į kurią atsivesti kabelį. Aš būdos kalti neketinau (netrukus bus langai) todėl laukiau.

Pati procedūra tokia:

  1. Pasidarai varžų matavimo aktą. Varžų matavimas daromas tikrinant ar nepažeista kabelio izoliacija.
  2. Važiuoji į Valstybinę energetikos inspekciją.
  3. Važiuoji į RST pasirašyti sutarties.
  4. Pasiskambini ir atvažiuoja pastyti skaitliuką, bei pajungti elektrą.

Labai ilga procedūra.

Gavau varžų matavimo protokolą. Nuvažiavau šiandien į inspekciją. Pasirodo reikia dar schemos, kaip namo viduje pajungtas laikinai skydas. Schemoje privalo būti pavaizduotos rozetės ir skirtuminės stovės apsauga (būtinai). Kaip suprantu, realiai tai yra nutekėjimo rėlė, kuri apsaugo nuo nutrenkimo jus. Nežinau kam ji reikalniga toje vietoje, nes butuose jų nėra, daug namų be jų. Jos daugiausiai naudojamos kur yra dušai, vanduo. Na bet ne man aiškinti. Reikia dabar nusibraižyti schemą kažkokią. Bandysiu tada dar kartą.

Spalvų ir atspalvių pasirinkimas

Man žiauriai sunku yra pasirinkti spalvas. T.y. kai matau rezultatą, tai galiu pasakyti gerai, gražu ar ne. Bet jei matau spalvą, o po to nuvažiuoju į parduotuvę - nebeprisimenu. Dažniausiai bandau spėti. Dažniausiai pasiseka. Tarkima namo spalvą atrodo matau akyse jau, nes matau kasdien, bet... Jei reikia priderint ikitą spalvą aš negaliu tol, kol nepridedu šalia pavyzdžio. Mano atmintis šioje vietoje mane išduoda.

Gal turite patarimų kaip gerai parinkti ir suderinti spalvas?

Pamatų šiltinimas

Apšiltinau pamatus. T.y. apklijavau putų polistirolu.

Atrodo įdomiai namas su baltais pamatais.

Dalis sienų beveik užbaigtos. Liko tik vainikas, apačios sutvarkymas. Vainiką apskardinau iš viršaus ir apačios. IŠ apačios gal ir nebūtina, bet tokiu būdu nestovės drėgmė.

O štai ir visas vaizdas iš vienos pusės: