Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Sklypo paieškos kriterijai

Man vienam dalykui reikia kuo daugiau visokių sklypo pasirinkimo kriterijų. Pavyzdžiui:

„Elektra. Jei stulpas stovi tavo sklype, dar nereiškia, kad turėsi elektrą greitai ir pigiai. Svarbu galia ir nuo kurios vietos galės pajunginėti. To reikia klausti Lesto.“

„Kaimynai. Su jais reiks gyventi ilgai gretimais ir jei kasdien baliukai, arba pastoviai visi aplinkiniai pijokai ten rinksis, tai gyvenimo nebus.“

....

Padėkite komentaruose surašydami kriterijų ir kodėl. Kuo išsamiau, tuo geriau.

Dideli langai pietų pusėje

Kai pietų pusėje numatėme įsistatyti didelius vitrininius langus, mus visi gąsdino, kad saulė prikaitins nerealiai ir neįmanoma bus gyventi. Pagyvenus beveik 2 metus galiu pasakyti, kad tai yra mitas.

Dabar sėdžiu kambaryje, kuriame yra 27 laipsniai ir džiaugiuosi kaip katinas. Lauke plius pora laipsnių, pilna sniego, o kambaryje nerealiai gera. Deja, žiemą saulės būna nedaug, bet kiekvienas jos išlindimas yra didelis džiaugsmas kiekvienam.

O kaip gi vasarą? Vasarą kambario neprikaitina. Pragyvenome dvi vasaras ir jokių problemų. O priežastis paprasta - vasarą saulė būna aukštai. Jei vasarą jos apšviestas kambario plotas yra tik kokio pusmetrio gylio, tai žiemą nusidriekia apie 3 metrus.

Kaip griūva medžiai arba niekas nenorėjo dirbti

Kartais manęs klausia - o ko tu neskundi? Iš tiesų neskundžiu beveik nieko. Kartais parašau žmonėms pasiūlymų, į kuriuos laaaabai retai kada kas sureaguoja, o dar rečiau kažką padaro, bet man norisi tikėti tuo, kad kažkada padarys. Kartais ,kai mane priveda iki tam tikros ribos, arba iš manęs tyčiojasi, arba man meluoja - nepatingiu ir parašau oficialius užklausimus, arba skundus. Tai nutinka labai retai, bet nutinka. Dauguma žmonių to nedaro, bet taip jie kenkia ne tik sau, bet ir kitiems. Mano pastarieji du oficialūs užklausimai-skundai buvo prieš kokių pusantrų metų. Taip jau sutapo, kad abu dėl medicinos.

Pirmu atveju medikas buvo chamas ir jam nusipjauti ant vaikų-kūdikių sveikatos. Kadangi iš mūsų atvirai tyčiojosi ir neatliko savo darbo, aš parašiau skundą ir jis gavo papeikimą. Kitą kartą arba dirbs, arba gaus iš kitų dar vieną ir lėks iš darbo. Nereikalauju, kad aplink mane šokinėtų, bet kai mažam vaikui ketvirta para temperatūra virš 39, tai bent jau kraujo tyrimą privalu padaryti. Tiems, kas mano, jog esu lochas, pasakysiu, kad po pusdienio kvietėm greitąją ir vaiką pralaikė pusantros savaitės ligoninėje.

Kitas atvejis buvo tik užklausimas, kodėl mano trauma yra laikytina liga, jei pagal realią situaciją ji niekada negali būti laikoma trauma. Atsakymo taip ir negavau, bet kito didelis šurmulys poliklinikoje. Nesiskundžiau jokiais konkrečiais darbuotojais ar pan. Bet po viso to paaiškėjo, kad nemokamai poliklinika turi skirti 5 procedūras, o ne 2. Man sugrąžino dalį pinigų. Po manęs ėję ir gavę procedūrų stebėjosi, kad gauna po 5, o ne 2. Kas paneigs, kad visa tai išėjo visiems į naudą?

Bet grįžkime prie medžių. Gyvenu prie miško ir kartais gali nutikti taip, kad medis užkris ant namo. Neužkrito, bet staiga labai stipriai palinko:

 

Ilgai nelaukęs pasiskambinau girininkijai. Atvyko girininkai. Pažiūrėjo ir pasakė, kad tai ne jų miškas. Salininkų dalis jiems priklauso, o dalis - kitai girininkijai. Tarkim, kad galėjau atspėti, nes pagooglinus „salininkai girininkija“, man rado juos. Tačiau girininkai buvo labai paslaugūs ir paskambino kolegai. Pirmieji išvažiavo, antrasis atvažiavo. Apžiūrėjo, kad medis virsta iš šaknų, pasakė, kad reikai pjauti. Procedūra leidimo ilgai truks ir pan., bet davė suprasti, kad turiu pats jį nusipjauti, o formalumus sutvarkysime. Paklausus ar ne jie turi jį nupjauti, atsakė, kad mano namui pavojus, jie tik leidimus duoda.

Visas tas reikalas man pasirodė kiek supintas. Pasiskambinau Vilniaus miškų urėdijai. Paklausus kas turi nupjauti man paaiškino maždaug taip: „kai statėtės namą, tai medžiai jau buvo? Tai reiškia, kad supratote riziką ir dabar patys už tuos medžius esate atsakingas“. Paklausus dar kartą, o kas turėtų jį nupjauti, nes medžiai tai jų teritorijoje, jis pradėjo mygti ir aiškinti, kad bokštelio jie neturi ir aš pats turėčiau.

Mykimas ir konkrečių atsakymų nebūvimas mane paskatino skambintis dar aukščiau - į Generalinę miškų urėdiją. Iškart sujungė su pavaduotoju. Atsakymas buvo trumpas - turi nusipjauti girininkija.

Viską surašiau raštu, pasirašiau ir išsiunčiau. Praėjo savaitė ir medis:

 

Atvažiavo, pririšo trosus, tempė ir išvertė. Nereikėjo pjauti. Girininkai, kaip supratau, buvo piktoki ant manęs. Manęs nebuvo, bet Raimonda sakė, kad jos klausė: „o ką darysite su kitais medžiais?“ - suprask - negi rašinėsite. O kodėl gi ne?

Va taip va žmonės nenori dirbti, bet tenka. Va toks va aš blogas žmogus ir verčiu žmones daryti savo darbą.

Šildymo išlaidos: visi metai

Taigi, pagaliau turiu visų metų elektros išlaidas. Čia tiems, kas netingi pasidomėti, pasiskaičiuoti kiek kainuoja geoterminis šildymas sezono (ir ne) metu. Dabar bus lengviau, nes matysis ir vasarą ir žiemą.

Šildymo sezoną pradėjome rugsėjo 1-ąją, o baigėm... gegužę, bet po to birželį vėl šildėmės, nes atsibodo nekomfortabiliai jaustis. Dar reiktų įvertinti, kad žiemą lempos daugiau dega ir namie būname gerokai daugiau nei vasarą.

Mėnuo Dieninis Naktinis Pinigai
Rugpjūtis 150 250 160
Rugsėjis 150 350 190
Spalis 280 550 320
Lapkritis 348 583 369
Gruodis 487 748 493
Sausis 548 825 537
Vasaris 565 883 565
Kovas 324 719 401
Balandis 244 463 278
Gegužė 120 287 162
Birželis 227 379 241
Liepa 142 165 130

Iš viso per metus sudeginau: 9787 kWh ir todėl sumokėjau 3846 Lt.

Jei vidutiniškai gaunasi, kad elektra kainuoja apie 170 Lt/mėn., tai per metus geoterminis šildymas kainavo apie 1800 Lt.

Namo gyvenamas plotas 170 kv. m. Tai gaunasi 10,59 Lt vienam metrui.

Žaliuzės, roletai, romanetės, plisuotos žaliuzės...

Praėjus kiek daugiau nei metams, išsipildė Raimondos noras ir namuose, ant langų, atsirado žaliuzės. Plisuotos žaliuzės. Nemažai žmonių dar nežino kas tai tokio ir kuo tai yra gerai.

Yra dabar daug prigalvotų dalykų langams uždengti. Tiek nuo saulės, tiek nuo smalsių akių. Čia trumpai apie pagrindinius (užuolaidos visiems žinomas dalykas) ir plačiau apie plisuotas žaliuzes.

Horizontalios žaliuzės. Tai tokios, kurias naudojome pačioje pačioje žaliuzių atsiradimo mūsų šalyje pradžioje. Visi matė, visi žino. Jos puikiai renka dulkes. O kai būdavo mediniai langai, galima būdavo įsistatyti ir tarp stiklų.

Vertikalios žaliuzės. Jas galima pamatyti biuruose. Labai daug biurų, kur jomis uždengiami langai, stiklinės pertvaros...

Roletai. Juos matę taip pat daug kas. Viršuje rėmo tvirtinasi mechanizmas, ant kurio susisuka roletas. Medžiaginiai su apačioje esančiu sunkia juosta. Iš kraštų ant rėmų galima tvirtinti juosteles, kurios prilaiko, kad atidarius langą jos liktų prie stiklo. Jie gerai atrodo, medžiagų pasirinkimas didelis.

Romanetės. Man atrodo, kad jos atsirado vėliau visų aukščiau aprašytų. Jos labiausiai primena užuolaidas. Sukabintos kas tam tikrą atstumą, atitraukiant į viršų jos klostuojasi. Taip pat ant rėmo tvirtinamas mechanizmas.

Plisuotos žaliuzės, plisetai, plise, plisetės... Jas vadina dar bala žino kaip. Didžiausias pliusas - jos neturi mechanizmo, tvirtinamo ant lango rėmo. Taip pat jos atsitraukia tiek į apačią, tiek į viršų.

Štai kaip dabar atrodo mūsų dideli langai, jas užtraukus:

 

Kodėl mums netiko kiti variantai? Jei darai tvarkingai langų apdailą, tai tiek iš lauko, tiek iš vidaus reiktų apdailą užleisti ant lango rėmo. Tada nesusidaro šilumos slenkstis, nerasoja ir neauga grybeliai. Užleidus apdailą ant rėmo atsitinka taip, kad langas atsidaro nelabai daug daugiau nei 90 laipsnių kampu. Ant rėmo uždėjus mechanizmą (tarkim roletų) langas atsidarinėja tik 45 laipsnių kampu ir mechanizmas atsiremia, taip gadindamas gražia apdailą ir dar pats laužomas.

Ieškojome gerai atrodančio ir be jokių ant rėmo besitvirtinančių mechanizmų. Tada atradome plisuotas žaliuzes.

Vienas aktualiausių klausimų - ar labai brangu? O kas yra brangu?  :) Vienoje jas gaminančioje firmoje mums pasakė paprastą formulę kaip suskaičiuoti, kiek reikia sukaupti pinigų. grubiai 100 Lt už langą + 100 už kiekvieną ploto kvadratinį metrą. Realybėje medžiagų kaina yra nuo kokių 65 iki ... didžioji dalis kainuoja 65, 85, 120 Lt. Ir tikrai nėra taip, kad už 65 Lt yra šlamštas, o geros tik po 120 Lt. Skirtumas susidaro ne tik dėl medžiagos raštų ar faktūros, bet ir dėl kitos medžiagos pusės. Kai kurios visiškai nepraleidžia šviesos ir turi šilumą atspindintį foną.

Mūsų tikslas buvo apsisaugoti ne nuo karščio, o nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo smalsių akių. Nors, tiesa pasakius, po metų nelabai man tos kitų akys ir berūpėjo.

Foto nesimato tikrų spalvų, nes fotografavau vėlų metą su blicu. Spalvos išryškintos ir nesimato to šviesos praleidžiamumo. Gana stipriai skiriasi jų išvaizda šviečiant saulei, tiesiog dienos šviesoje ir vakar uždegus lempas.

Štai mūsų virtuvės langai:

 

Plisuotos žaliuzės tvirtinamos labai paprastai - į rėmą iš viršaus ir apačios įsukami 4 varžteliai (su kvadratiniais mažiukais plastmasės gabaliukais. Pagal foto matomus nenukirptus siūlus matosi du taškai apačioje. Lygiai taip pat ir viršuje. Tada įsimauna į prisuktus plastmasinius kvadratėlius vervelės (gumelės) ir viskas. Tikrai laaabai paprasta pritvirtinti ir paprasta nuimti jei norime plauti (taip, jos plaunamos).

O štai dar vienas jų didelis gerumas - pakėlimas arba nuleidimas iš viršaus ar apačios:

 

Ir dar viena foto, kurioje matosi kiek mažai vietos jos užima:

 

Reklama, už kurią niekas nemokėjo  :)

Kai domėjomės plisuotomis žaliuzėmis, nuėjome į kelias vietas. Kainos skyrėsi. Preliminari sąmata mūsų visiems langams (4 virtuvėj, 5 svetainėj, 2 priešpirtyje) buvo... taip pasakius švelniai skirtinga. Štai Ardenoje mums paskaičiavo 3200, o Euriviloj 1800. Neblogai? Iš tiesų labai rekomenduoju kreiptis į pastaruosius. Retai taip nutinka, kad viskas nuo a iki z buvo labai gerai. Nuo paskaičiavimo, pritaikytos papildomos nuolaidos neprašant, aiškinant kuo kas skiriasi iki gamybos ir supakavimo. Retai kada būna taip, kad nėra prie ko prikibti. Atsiimant man parodė ir papasakojo kaip paprasčiau atsimatuoti ir pritvirtinti jas (kadangi sakiau, jog tvirtinsiuosi pats). Gerai dirbančių įmonių Lietuvoje ne taip jau daug, todėl jos turi ir gerai gyventi  :)

Gipsinių lubų montavimas

Kažkada šiek tiek rašiau Romualdui kaip geriau daryti. Ta proga supratau, kad ne visi žino kai kuriuos dalykus.

Pagrindinis dalykas - visas lubų gipsas turi būti sujungtas per profilius. Visi kraštai. Kad būtų aiškiau, nepatingėjau nufotografuoti. Taip bus paprasčiau ir aiškiau. Mažai teksto - daug vaizdo.

Šildymo išlaidos 2012 sausis-kovas

Čia jau nerimsta svetimų pinigų skaičiuotojai  :)  Juokauju, suprantu, kad daug kam įdomu. Vieniems, kad pagalvotų ir žinotų ar verta įsirengti geoterminį šildymą, kitiems, kad pasigirtų jog moka daug mažiau.

Šiemet elektra brango. Aš pasikeičiau planą į Namai. Pagal mano skaičiavimus turėčiau mokėti mažiau.

Nors kiekviename įraše primenu apie tai, vis tiek atsiranda žioplių, kurie neskaito nieko, išskyrus skaičius. Čia yra visa namo sunaudojama elektra. Neseku kiek moku už apšvietimą, arbatą, nuotekų įrenginius. Visi mano reguliarūs mokesčiai yra elektra. Tiesa, viryklė dujinė. Per 9 mėn sunaudojau visą balioną, kurio užpildymo kaina buvo 100 Lt.

 

  • Sausis: 548 (d) + 825 (n) = 537,38 Lt
  • Vasaris: 565 (d) + 883 (n) = 564,86 Lt
  • Kovas: 324 (d) + 719 (n) = 401,12 Lt

Apie 170 m2 gyvenamojo ploto.

Signalizacijos programavimas

Jau antrą kartą teko įrenginėti signalizaciją. Po pirmojo karto sužinojau šiek tiek daugiau dalykų, vis neprisruošiau, po to pamiršau trumpai aprašyti programavimą.

Čia informacija apie DSC firmos produkciją. Su kitomis neteko susidurti.

Pirmiausia pastabos savo pirmąjam įrašui:

  • Transformatoriaus laidai, einantys į centralę, nebūtinai bus mėlyni. Antru atveju jie buvo geltoni. Du vienos spalvos laidai jungiami į centralę.
  • Sirena. Apie ją šiek tiek išsamiau. Pirmuoju atveju jungiau per rėlę, o antru - ne. Tereikai teisingai sudėlioti jumperiukus (nežinau kaip lietuviškai). Sirena buvo maitinama minusu, o tam jumperiukai uždedami taip: PS+ L- S-. Patikrinti ar gerai sujungta galima atjungus žalią (S), mėlyną (L) laidus ir užtrumpinus GND su S. Jei suveikia - viskas gerai.

Dalykas, kurio nerašiau apie daviklius. Jei sujungiate kelis daviklius vienu laidu, tai jie jungiami nuosekliai. Visoje grandinėje dedama tik viena varža tolimiausiame taške.

 

Programavimas

Jei kažką pamiršiu, komentaruose prirašykite. Po praėjusiu įrašu yra tikrai daug gerų ir naudingų komentarų. Tiek aš, tiek skaitytojai tuo labai džiaugiamės.

Programavimas yra labai savotiškas ir prie jo reikia priprasti. Ilgai negalėjau suprasti kodėl viskas taip sudėtinga ir po kelis kartus darydamas tą patį vėl žiūrėdavau į savo užrašus.

Reikia žinoti, ka dyra du kodai: Master ir Installer. Pirmasis skirtas nustatymams, o antrasis rimtesniems darbams, kaip programavimas...  Iš pirminių komandų kažkiek daugiau turėtų paaiškėti.

Master kodas yra 1234, o Installer 5555. Abu kodus pasikeiskite. Aš pragyvenau 9 mėnesius nepasikeitęs, nes nežinojau, jog su Master kodu galima išjungti signalizaciją. Taigi, galėjote pas mane apsilankyti ir suvedę 1234 ramiai pavalgyti  :)

Programavimas vyksta taip:

  1. *8 (Master) arba *5 (Installer)
  2. Slaptažodis
  3. Sekcija
  4. ...
  1. Sistemų laikai. *8 Master 005 01 Laikas1 Laikas2 Laikas3. Pavyzdys: *8 1234 005 01 020 025 030. Jei tai būtų žodžiais, tai skambėtų taip: žvaigždutė, aštuoni, vienas du trys keturi (Master kodas), nulis nulis penki (sistemos laiko sekcija), nulis vienas (zona, kurios laikus nustatome), nulis du nulis (dvidešimt sekundžių įėjimo laikas 1), nulis du penki (dvidešimt penkios sekundės įėjimo laikas 2), nulis trys nulis (trisdešimt sekundžių išėjimo laikas). Įėjimo laikas 2 gali būti naudojamas tada, kai teritorija paskirstoma dalimis.
  2. Zonų nustatymai. Šiaip pradžioje viską priskirdavau pirmai zonai, o tai reiškia, kad bet kur atidarius duris, ar sujudėjus, bus skirta 20 sekundžių iki įsijungiant signalizacijai (taip suprogramavome 1 daly). Iš tiesų reiktų duris (magnetukus) programuoti 01 zonai, judesio daviklius 04 zonai, o tamperius 09 zonai. Tada bus taip: jei kažkas sujudės, o durys nebus prieš tai atidarytos, sirena suveiks iškart. Jei atsidarysite judesio daviklį, sirena ar nutrauksite jų laidus, signalizacija suveiks iškart. Tarkim turime paeiliui sujungtus Duris, Duris, Judesio daviklį, Sirenos tamperis. Apie programavimą: *8 Master 001 01 01 04 09. Čia suprogramavome 1 teritorijai (neskaidome jų) abejas duris priskiriame 01 zonai, judesio daviklį 04 ir sirenos tamperį 09.
  3. Nustatome laiką. Galbūt reikėjo pradėti nuo to  :)  Pati pradžia: *6 Master 1 hh mm MM DD YY #. hh - valandos 00-24, mm - minutės 00-59, MM - mėnuo 01-12, DD - diena 01-31, YY - metai.
  4. Gedimai. *2. Paspaudus užsidega atitinkama lemputė ar ekrane parašomas numeris. Gedimų sąrašą rasite signalizacijos popieriuose. Pasakysiu tik tiek, kad jei užsidega 1, reikia dar kart paspausti 1 ir parašys kitą skaičių. Įprastai būna taip, kad pradžioje užsidega 3. Tokiu atveju reikia išjungti telefono liniją (t.y. nurodyti, kad mes jos neturime). *8 Master 015 7
  5. Vartotojai. *5 Master Vartotojas Kodas. Pvz.: *5 Master 01 4444 02 6666 ... Ištrynimui vietoj kodo spaudžiame *. 40-as Vartotojas yra Master kodas.
  6. Durų skambutis. Galima padaryti taip, kad atidarius duris (01 zona) supypsėtų klaviatūra. Įjungti ir išjungti galima paspaudus *4

Šildymo išlaidos 2011 metais

Metai baigėsi, praėjo dar du mėnesiai. Skaityti čia. Po to tęsiame. Tikiu, kad vistiek bus komentarų: o kiek kainavo rugsėjį, spalį?

  • Lapkritis: 348 (d) + 583 (n) = 368,74 Lt
  • Gruodis: 487 (d) + 748 (n) = 492,95 Lt

Dabar jau visi pakomentavo tai galiu parašyti, kad čia yra visa elektros kaina. tiek moku už namą ir nemoku niekam nieko daugiau. Čia įeina: nuotekų valymo įrenginiai, vanduo, apšvietimas, buitinė elektra ir šildymas.

Tik dabar pastebėjau, kad Lesto turi skirtingus planus, kuriuos galima rinktis. Patogi (nors ir ne visai gerai veikianti) skaičiuoklė. Eisiu pasikeisti planą  :)

Žiniuonių archyvas: elektros kaina

Galite ir kiti man siųsti ar komentuoti (skaitau visus komentarus). Yra žmonių, kurie viską žino. Mane vadina lochu, berankiu, begalviu ir pan. Vieni tiesiogiai, kiti - gražiau.Mano labai prasta atmintis, todėl šį kartą Dainius padėjo prisiminti vieną tokių komentarų:

2010-12-01 08:44 na
zinant kad per artimiausius metus elektros kaina sieks maziausiai lita tai tie 150Lt liks graziais prisiminimais:)
Kadangi žmonės komentuoja po metų, dviejų, trijų... senumo įrašais ,tai istorijai įrašau 2011 m. pabaigoje buvusias elektros kainas:
  • Dviejų tarifų skaitliukas: 49 ir 34 centai
  • Vieno tarifo skaitliukas: 45 centai

Anglija: pirmas kartas (antra dalis)

Šį kartą duoklę atiduodu namui. Ten gyvenantys lietuviai sako, kad jie labai pasiilgsta spalvų įvairovės ir grįžę į Lietuvą duoda akims atsigauti. O man beprotiškai patinka kai yra darna. Man patinka deranti asimetrija, man patinka panašių atspalvių paletė...

 

Nottinghame dauguma namų turi vieningą stilių. Tiesa, ten taip pat veržiasi baisūs šiuolaikiški betoniniai ar stikliniai monstrai, bet... ten jiems palikta nedaug vietos ir tai labai labai gerai. Raudonos plytos ir tamsūs stogai - štai kas vienija namus ten. Nebūtina, kad namai būtų vienodi, bet atspalviai turi būti nurodomi statybų sąlygų sąvade ir leidime. Tik taip rajonai bus harmoningi ir jaukūs, dings cirkai, kai kiekvienas nori išsiskirti. Nuvažiuokite į bet kurią didesnę gyvenvietę ir rasite bent vieną durnių, kurio stogas bus mėlynas, kai tuo tarpu visų kitų bus raudoni ar juodi.

 

Matote kokios jų durys? Jos spalvotos! Jos lyg mažas gyvas taškelis name. Jos absoliučiai neerzina ir nedarko visumos. Man jos nerealiai patinka. Žinoma, kiekvienose duryse yra anga paštui, aiškiai nurodytas namo numeris.

Jų namai vėjo perpučiami. Kiek girdėjau, prekybos centre perkant vatos poką, antrą gauni dovanų. Už jį sumoka valstybė. Panašiai yra ir su saulės baterijomis, kurių vis daugėja ant namų stogų.

Žinote kaip atrodo angliškos rozetės?

 

Jei manote, kad turint mūsų kištuką perėjimas būtinas - šiek tiek klystate. Galima išsiversti ir be jo. Viršutinė skylė yra blokatorius. Kol ten neįkišama - nieko neleidžia kišti į apatines. Čia kaip ir apsauga nuo vaikų. Į viršutinę įkišus kažką (kad ir raktą), į dvi apatines telpa mūsų kištukas  :) Kartais visai naudinga, kad prie visų jų rozečių yra jungtukas, kuris atjungia įtampą rozetėje.

Jungtukai lygiai kaip ire rozetės, tik mygtukas per centrą. Man jie atrodo labai gražūs. Norėjau net nusipirkti  :)

Nežinau kodėl jie vonioje, tualete naudoja tokius jungiklius:

 

T.y. jungiklis prie lubų su virvele: patraukei - įsijungė, patraukei - išsijungė.

Na ir vienas dalykas, kurio naudos ar priežasties niekaip nesugebėjau suprasti. Kam taip daro nesupranta ir ten gyvenantys lietuviai. Kalba apie vandens maišytuvus.

 

Tokiu kriauklių yra iki šiol prekybos centruose. Vandens maišytuvai pas mus, o ten čiaupai. Kairėj karštas, o dešinėj šaltas. Taip, vanduo nemaišomas, o bėga iš kiekvieno atitinkamas. Tai yra žiauriai nepatogu. Tai visiškas nesusipratimas  :))

O šiaip te ndaug kas orientuota į praktiškumą, o ne papuošimus ir išvaizdą. Kai kas gali neatrodyti idealiai gražiai (kaip mes mėgstame), bet bus paprasta ir aišku kodėl. Toks požiūris yra teisingas.

Šildymo išlaidos

Na dabar galėsite išsikrauti kas mažiau moka  :)

 

Čia mėnesiais kiek elektros ir kiek maždaug kainavo:

8 mėn. 150 (d) + 250 (n) = 160 Lt

9 mėn. 150 (d) + 350 (n) = 190 Lt

10 mėn. 280 (d) + 550 (n) = 320 Lt

 

Šildymo sezoną pradėjau rugsėjo 1 dieną.

Šildomų grindų minusas

Šildomos grindys suteikia tikrai nerealų jausmą namuose. Vis dar džiaugiuosi, kad namas šildomas ne radiatoriais  :)

Apie šildomų grindų minusus informacijos yra daug. Dalis jų tiesa, dalis, - galbūt, dalis mitai, dalis melai.

Pastebėjau vieną šildomų grindų minusą, apie kurį nebuvo tekę niekur girdėti. Labai sausėja kojų oda. Iki šiol mano padams niekada nereikdavo kremo. Dabar jau reikia  :)

Trumpas patarimas: vamzdis laidams iki tvoros

Kai atrodo, kad jau viską ką įmanoma atvedei į namą, pasirodo, kad dar kažko reikia.

Tikrai nesudėtinga pasidaryti sau palengvinimą. Imkite vamzdį ir nusiveskite iki vartelių ar tvoros. Kai reiks iš lauko atvesti kokį laidą (telefono, televizijos, interneto, elektros...) jums nereiks kasti duobės per sklypą.

Stambiagabaritės atliekos Vilniuje

Daug kad manęs klausia - kur Vilniuje priima šaldytuvus, lovas ir pan. dalykus. Visos šios atliekos turi keliauti į stambiagabaričių atliekų sąvartyną. Vilniuje toks yra adresu Gariūnų 71.

Aikštelėje Gariūnų gatvėje kiekvienai atliekų rūšiai yra skirtas atskiras konteineris su aiškiu užrašu: baldams, elektroninei įrangai, pavojingoms atliekoms ir pan. Gyventojai, atvežę didžiąsias atliekas į aikštelę, turės išskirstyti jas po konteinerius. Aikštelės darbuotojai patars, kur kokias atliekas tinkamiausia mesti.

Šioje aikštelėje priimamos ir pavojingos atliekos – gyvsidabrio termometrai, gyvsidabrio turinčios lempos, juodieji bei spalvotieji metalai, baterijos, akumuliatoriai, alyvos, panaudoti filtrai. Neribotai šioje aikštelėje priimamos ir įprastinės rūšiavimui tinkančios didelės atliekos – kartonas, stiklas, plastikas.

Kiekvienas vilnietis, į stambiagabaričių atliekų aikštelę per metus gali nemokamai atvežti 5 vienetus susidėvėjusių automobilinių padangų, iki 500 kg statybos-griovimo atliekų, buitinės technikos, elektroninės įrangos, baldų.

Gyventojų patogumui, aikštelės darbo laikas yra priderintas prie dirbančiųjų grafiko: aikštelė darbo dienomis veikia nuo 7 iki 19 val., o savaitgaliais – nuo 7 iki 13 val.