www

Komentarai ir atsakomybė

2010-01-04 17:33   kategorijoje:   www

Kažkaip vis norėjau parašyti, bet neprisiruošiau. Paskaičiau Džiugo straipsnį apie piratinius pinigus ir Liutauro grybavimą. Prisiruošiau.

Artūras yra rašęs:

Man patinka estų požiūris į interneto komentatorius…

Pamenate, teismas ten nusprendė, kad “Delfi” tenka atsakomybė ne tik už jų rengiamus pranešimus, bet ir už skaitytojų paliekamus komentarus.

...

Taip, komentarų neabejotinai sumažės.

Tačiau kokybė neabejotinai pagerės, o dundukų skaičius smuks kelis kartus.

...

 

Štai taip nutinka, kai žmonės rašo be jokio realaus pagrindimo, o remdamiesi tik savo ateities nuojauta. Pasirodo klysta ir neklystantieji  :)

Iš tiesų turiu vieną realų projektą, kuriame nebuvo anoniminių komentarų, o dabar yra. Kalbu apie basketnews.lt. Apie anoniminius komentarus jau rašiau čia.

Anoniminiai komentatoriai realiai mažai kuo skiriasi nuo ne anoniminių. Lygiai toks pats pilstymasis purvais jei protelio nedaug ir lygiai tokie pat geri komentarai, kai protelio daugiau.

Realūs skaičiai: anoniminių ištrintų komentarų per paskutines 30 dienų yra 2,28 karto daugiau. Iš viso ištrinama apie 6,6% komentarų.

Daug tai ar mažai? Manau, kad nedaug. Anksčiau buvo daugiau, bet padarius kelis papildomai matomus išskirtinumus registruotiems - anoniminių komentarų sumažėjo. Bet ar tikrai problema anoniminiuose komentaruose?

Niekam nesudaro problemų susikurti el. pašto dėžutę ir užsiregistruoti. Šitoks papildomų nuomonių ribojimas yra beprasmis. Didžioji dalis anoniminių komentuotojų tiesiog nenori niekur registruotis ir papildomai vargti, todėl jie mieliau pasirinks neišsakyti savo nuomonės. Piktybiškų tokiais būdais neatbaidysi, o „teisingus“ - labai greitai.

Lieka dar vienas būdas - komentavimas tik su asmenybės identifikavimu. Taip daroma norint prisijungti prie vmi ir deklaruoti pajamas. Bet ar tada apskritai kažkas komentuos? Tokiu būdu būtų suteikiama galimybė jus persekioti už kiekvieną išsakytą žodį.

Man daugelio skaitytojų nuomonė labai svarbi. Ne tik sužinoti ar aš lochas ar ne. Aš pats nemažai sužinau iš komentarų.

 

Audience ir Google analytics

2009-10-28 10:40   kategorijoje:   www

Čia iškilo klausimas basketnews.lt dėl lankomumo duomenų audience.lt svetainėje. Juokingiausia tai, kad atsakymas buvo: Hey.lt, Google remiasi cookies, o mes ne. Mes turime formulę sudėtingą, pagal kurią skaičiuojama. Formulės padeda analizuoti duomenis, o ne juos rinkti.

Man keista logika: mes geriau už google analytics, nes jie blogai skaičiuoja. Taip, jūs paslaugas mokamas teikia, o jie ne. Tai kaip jie gali būti geresni? O daugiau svetainių naudoja Google Analytics ar Audience?

Google Wave

2009-10-16 09:37   kategorijoje:   www

Žinojau apie Google Wave jau kuris laikas. Mačiau kelis pristatomus filmukus, o dabar išbandžiau realiai.

Registruotis neleidžia, pakvietimus labai riboja, todėl dar nelabai daug kas turi.

Kas tai yra? Iš tiesų iki galo dar pats nesuprantu ir nėra taip paprasta apibūdinti.

  • Chatas? Taip. Dabar galima chatinti ir realiu laiku matau, ką kas rašo. Ne parašius ir išsiuntus, o realiu laiku. Matau ką rašo, ką trina ir vėl rašo. Galima į kiekvieną atsakymą replyinti taip sudarant pokalbių šakas. Galima prisegti paveikslėlį ar kokį kitą failą. Galima redaguoti savo paties ar kito įrašus. Galima prie bangos prijungti savo draugus ir visi jie galės dalyvauti.
  • El. paštas? Google sako: jei paštas atsirastų šiandien - jis toks būtų. Aš sakau, kad kol kas - ne. Bet viskas veikia taip, kad perkėlus paštą būtų gerai. Nesu tikras ar galėtumėm atsisakyti gmail apskritai, bet prielaidos tam yra. Mane tai džiugina. :)
  • Darbas? Taip, darbas keliese prie vieno teksto būtų labai gerai. Realiu laiku redaguojama, bendraujama, aptarinėjama ir t.t.
  • Dokumentai? O kodėl ne? Realiai galima ten saugoti dokumentus, apsirašyti juos, pasharinus aptarti, pasidalinti. Realiai tą patį ir google docs turi, bet vienoje vietoje viskas būtų geriau.
  • Taskai (užduotys)? Ne. Kol kas tam nėra jokių įrankių.
  • Rss? Net nežinau. Kol kas tikrai ne, bet ateityje... Nežinau ar norėčiau, kad taip būtų. Daug svetimų šiukšlių kartu su mano informacija nieko gero nežada.

Kol kas viskas panašiausia į chatą. Failų ir paveisklėlių įkėlimas veikia kreivokai. Galima įterpti ir balsavimą (taip, ne, nežinau), bet veikia taip pat kreivokai. Tokie įterpimai stabdo. Kartais ir pats wave stabdo viso browserio darbą.

Tai tiek įspūdžių po pirmosios bandymų valandos.

Kaip pakelti vartotojų komentarų kiekį

2009-04-26 15:08   kategorijoje:   www

Čia ne apie tai kaip pakelti komentarų kiekį, bet apie tai, kaip pakelti vartotojų kiekį. Kuo jie skiriasi? Vartotojai labiau jaučia atsakomybę už savo komentarus. Tokiu būdu gaunami pliusai:

  1. mažiau blogų komentarų 
  2. lengviau administruoti komentarus

Vienas iš būdų yra visai nesudėtingas:

Realiai vartotojų komentarų skaičiisu padidėjo daugiau nei dvigubai.

 

Krepšinis internete

2008-08-08 14:55   kategorijoje:   www

Jau seniai mačiau, kad basketnews.lt nebedaug trūksta iki antros krepšinio svetainių vietos. Įdomiausia, kad ne tiek basketnews.lt kyla, kiek antra vieta krenta.

Pagal skaitliukus gal dar ir neaplenkė, bet pagal gemius audience jau šiek tiek lenkia.

Priežastis labai paprasta - padarė naują svetainę ir padarė su milijonu klaidų, nauju dizainu ir t.t. Per daug pasikeitimų, kurie atnešė labai ryškų minusą. Nekalbu apie naujienų kokybę, kuria jie seniai nepasižymi.

Realiai žiūrint pirmos vietos nepavyks pasigauti, nes tam reiktų žiauriai daug investicijų.

« 1 2 3 4 5 6 7 »