Aš pasistačiau namą už [pigiai] (3 dalis)

Na apžvelgus porą didžiausių išlaidų grupių nemažai „sutaupėm“. Eime toliau:

Pamatai

Nežinau tikslios kainos, bet komentaruose ne kartą skaičiau kaip po 700 Lt/m3 daro su viskuo. Tarkime, kad tai yra ta kaina, už kurią samdysime. Jei darysimės patys - sutaupysime dar daugiau. Taigi, namas mažęsnis per pusę, tai pamatų reiks apie 30% mažiau. Gauname apie 13 000 Lt. Vėl sutaupome tikrai daug - apie 19 000 Lt.

 

Langai, durys

Mažesnis namas - mažiau langų. Taupydami darome vienas lauko duris, mažiau terasinių langų, visur skaidrų stiklą. Tarkime, kad čia netaupome kokybės ir samdome tą pačią firmą. Gaunu kainą apie 8000 Lt. Sutaupome apie 14000 Lt. Sumokėjau už vienas duris 4000 Lt vien dėl to, kad projektuojant palikome per dideles duris. Atmetu šią sumą, po to padalinu iš dviejų, kai kur sumažinu langų kiekį, atsisakau matinio stiklo. Puikūs rezultatai.

 

Stogas

Rėžiame per pusę. Gauname 11 000, tiek pat sutaupome.

 

Mediena

Tarkim, kad paliekame statybos būdą tokį pat, kokį pasirinkau. Atsižvelgiame, kad mediena pigo kažkiek. Gauname 12 000 Lt. Sutaupome 9 000 Lt.

 

Išorės apdaila

11 000 Lt, sutaupome 6000 Lt

 

Vidaus pertvaros

Kažkiek sutaupome, nes įrengiau vos daugiau nei pusę namo. 12000 Lt. Sutaupome apie 3 000 Lt.

 

Pojektavimas

Jei imtumėm tipinį projektą - apie 2 000 Lt sutaupytumėm, bet šiaip nelabai daug čia galima sutaupyti. Tarkim, kad statome ir suradome pigesnį architektą. Sutaupome 2 000 Lt ir išleidome 11 000 Lt

Palikite komentarąKomentarai
 • ramunas

  gal kas gali parekomendot architekta kuris nebrangininkas

 • Marijonas 860980867

  Gerbiamieji-pasiulykite architekta Kotedzu paaaaprojjektuoti.As esu st inz..

 • Vika

  Mes darėm naujo namo projektą 150kv/m. Buvo tik tuščias sklypas. Architektas pateikė pasiūlymą,jis mums patiko tada pasirašėme sutartį....

  kainavo iki 8000lt

 • t

  geras architektas sutaupys apie 80% pinigu jei lygintume su blogu architektu ,- problema tik ta ,kad geru architektu su ziburiu nerasi....lieka paciam juo tapti

 • PERFOMANSAS

  \'\'buvo ir menininku net nesusisnekejau.\'\'

  :)))

 • karolis

  man dare projekta 2009m. kaina 4500lt. cia namo rekonstrukcijai su viskuo. o apejau,apklausiau 5-6architektus. vieni vertina nuo kvadratu, kiti is lemputes 10k 15k 12k. sumas vardija. kiti chaltura po darbo 6k. buvo ir menininku net nesusisnekejau. zodziu kiekvienas individualus.

 • Aurimas

  2007m. architektas pasiūlė savo paslaugas projektuojant gręžinį, elektrą, namą už 24 kLt. Pernai 2010 už analogą sumokėta 4,2 kLt. Nuo ko tai priklausė? Nuo burbulo ir architekto, nes 2009 m. vienas siūlė už 7-8 kLt.

  Manau gavau praktiškesnį projektą už mažiau pinigų.

  O Vidmantui - džiaugiuosi už žmogaus ryžtą ir norą gyventi kitaip. O krepšinį geriausiai žaidžia ir klaidų nedaro sedintys ant sofos. :)

 • nuo

  besidomintis :)

 • besidomintis

  skaitant sia blogo serija susidaro ispudis, kad Vidmantas ant kazko pyksta, nes iskaitau tarp eiluciu kazkokia neapykanta. gal tik man taip atrodo? o siaip cia sitie skaiciavimai siek tiek prasilenkia su realybe ir logika, nes analogisku situaciju nebuna. kai staciau nama, isleidziant dideles sumas Lt stogui, sildymui ar dar kam - buvo normalus ir suprantamas dalykas, bet dabar, kai reikejo uzdengti stoga malkinei ir isleisti 500 - kazkaip gaila ir nenormalu pasidare...

 • Daalius

  Šiuo metu man daro projektą:

  600 Lt topo nuotrauka

  500 Lt vandentiekio projektas su kanalizacija

  3000 Lt architektui (čia su statyboe leidimu).

  Namas su rusiu. pasakiau architektui ko noriu, parenge keleta projekteliu issirinkau (aišku su šiokiais tokiais pakeitimais).

 • nuo

  Detalizuoju projektavimo kainą:

  1300 Lt - topo nuotrauka ir matavimai

  400 Lt - topografams už el. stulpo pažymėjimą nuotraukoje

  400 Lt - geologija

  700 Lt - gręžinio projektas

  900 Lt - vidaus vandentiekio ir buitinių nuotekų projektavimas

  9700 Lt - architektui

 • Andrius

  Man projektas su statybos leidimu kainavo 1700Lt

 • nuo

  Na pykite nepykite, bet negaliu suvokti kaip gali 2000-3000 Lt kainuoti unikalus projektas

 • Mantas

  Leidimai vilniui tukstanciu nekainuoja. Tai jokio skirtumo kokiam mieste darytas projektas. Man Kaune su architekturine, konstrukcine dalimis ir statybu leidimu kainavo 3800 Lt, individualus projektas.

 • Traveleris

  Mūsų namo projektas (individualus) su visais leidimais, dokumentų sutvarkymais, su viskuo žodžiu, kainavo 2300 Lt. Tiesa, čia kaina ne Vilniuje :)

 • virpas

  Na projekto uz 2000 lt negausi, man padarė ind projekta uz 5000 lt, bet dauguma ideju buvo musu su zmona. Jo visi techniniai dalykai :)

  Taigi čia viskas gerai. Pabaigus statybas iki tavo lygio, galėsiu parašyt, kiek kainavo 140 m2 statyba su geoterminiu siurbliu.

 • Martynas

  Man šies serijos rašiniai tai didelį juoką kelia (komentuoju apskritai pirmą kartą). Jeigu jau pasistatei ir kaip tai padarei, t.y. daug ar mažai išleidai tai jau TAVO reikalas, o realių patarimų, ar pamąstymų šituose rašliavose visiškai nėra. Kas sekė įrašus ir kas nusimano statybų darbuose savo nuomonę jau susidarė...

  Nereikia pradėti verkti ir įtikinėti. Įtikinėti savęs...

 • Baltasis Vaiduoklis

  Sekantis taupymo etapas: įvykdome revoliuciją, išnaikiname biurokratiją ir štai jau ir nebereikia nieko mokėti, kas susiję su leidimais ir t.t. :D

 • MK

  Kaip matau projekto kainos labai skiriasi nuo architekto

 • Rimas

  del kartotinio projekto - 2000 - mitas

  2000 gali gauti maksimum architekturine dali bet statybos leidimo su architekturine dalimi negausi

  prie tokiu projektu papildomai reikia:

  sklypo sutvarkymo dalies

  projekto vadovo paslaugu

  inzineriniu tinklu daliu: vanduo/nuotekos, elektra (cia minimum)

  ir be abejo su tokiu projektu jei statai sau ir pirma karta tai visos galimybes klaidoms

  taigi Vidmantai tu uz savo projekta mokejai tikrai normaliai pigiai, jei dar labiau piginti tai gausis visiskas s...

  patarimas: nepradeti taupyti ant projektavimo, nes po to tas taupymas labai zenkliai gali atsiliepti piniginei, taisant klaidas ir kisant statybines medziagas ten, kur galbut nereikia arba reikia ne tiek daug. Sakau tai is praktikos.