Aš pasistačiau namą už [pigiai] (1 dalis)

Kaip ir visada, kai kažkur kažkas parašo ar kitaip pratransliuoja - atsiranda daugybė žmonių, kurie aiškina kaip jie pigiai pasistatė ir kaip nesuvokiamai daug aš sumokėjau už namą. Ta proga paskaičiuosiu kaip pigiai aš galėjau pasistatyti namą jei:

 • namą būčiau statęs kitu metu
 • namą būčiau statęs kitur
 • namą būčiau statęs mažesnį
 • namą būčiau ...

Dabar grubiai sugrupuotos išlaidos yra tokios:

170 000 Lt Žemė
62 950 Lt Šidymo sistema
41 628 Lt Pamatai
22 274 Lt Langai, durys
22 055 Lt Stogas
21 071 Lt Mediena
17 565 Lt Išorės apdaila
15 381 Lt Vidaus pertvaros
13 400 Lt Pojektavimas
11 838 Lt Grindų betonavimas
9 632 Lt Kitos
9 231 Lt Nuotekos
7 909 Lt Šiltinimas
7 806 Lt Santechnika
6 740 Lt Smulkios medžiagos
6 366 Lt Dokumentų tvarkymas
5 738 Lt Vidaus apdaila
5 504 Lt Elektra
4 311 Lt Vanduo
3 850 Lt Samdomi darbai
3 409 Lt Įrankiai
2 090 Lt Tvora
1 520 Lt Lauko darbai
1 292 Lt Transportas
1 161 Lt Pirtis
670 Lt Vagonėlis
624 Lt Ventiliacija
20 Lt Interjeras

Iš viso: 476 035 Lt

 

Na o dabar imkime visus „jei“ ir sumažinkime tiek kad visi liktų patenkinti gerokai mažesne bendra sąmata.

Palikite komentarąKomentarai
 • pigutis

  110kv.m namas gavosi 100000,pilnai su wonia,brangi virtuve,grindu sindinimas,signaliz. Dariau pats viska. Iskirus elekt. Santexnika.

 • Vidmantas Nuolaida

  Nejuokinkim žmonių

 • Statom namą

  Kaip brangiai Jūsų namas gavosi....

  Mes pirkom sklypą, be elektros, kelio, pasistatėm dėžutę (223m2 su rūsiu) ir su viskuo šiai dienai gavosi apie 90 000 lt.

  Dabar liko vidaus darbai, tikimės lygiai taip pat pigiai prasisukti...

 • statybininkas

  nusisneka lobas,tokia kaina sako pigu,asilas

 • Gata

  Maniškė sąmata šiai dienai:

  Sklypas 15,5a. - 180000lt (12,500lt/a.);

  1 aukšto namo su mansarda "dėžutė" (280m2, iš jų 50m2 garažas) + atskira pirties su sandėliuku "dėžutė" (36m2 + po skardiniu stogu esanti terasa 20m2 bei po sandėliuku esantys rūsys 10m2) - 300000lt.

  Kas padaryta: stogas skardinis (250m2 per abu pastatus), dar nešiltintas, virš garažo - bituminis, sudėti 2-jų kamerų plastikiniai langai su dviem selektyviniais stiklais(viso apie 109m2 - daug vitrinų), 5-ios stiklinės durys, sienos Ytong Energo (namo - 48cm storio, garažo ir pirties - 40cm storio), pamatai iš pamatinių blokų 40 ir 30 cm storio (sumontuoti ant betoninio pado); išvedžiota elektra + silpnų srovių laidai (TV, internetui, apsaugos kameroms, Telekomui, priešgaisrinei ir saugos signalizacijai), 1-ame aukšte pakloti kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžiai, pajungti prie miesto tinklų).

  Toliau - imsiu paskolą :( parduosiu butą :( o jei visai bus striuka - ir savo auto :(

 • Tomas

  Na,straipsnio autoriaus namas gana brangokas. Kadangi dar pastatyto namo patirties neturiu, tai pasidalinsiu patirtimi, kiek jos turiu iki siol lieciant statybos klausima.

  Sklypas-15000, t. y. 3,54 ha is ju 1,7 ha misko, ribojasi su zemes sklypu;

  Projektas - 2500;

  Dokumentu tvarkymas-500;

 • LHM

  Hmmmm, nieko keisto... sklypas yra, pamatai yra, stogas irgi iskaiciuota, net vidines pertvaros...

  O KUR SIENOS???

 • Anonimas

  500tuk. KOSMOSASSS!!!

 • Rimgaudas

  Aj ir dar toponuotrauka 500 lt

 • Rimgaudas

  Siai dienai, mano statybos kaina,kaip pavyzdys, manau, kad uz tiek, kiek blogo seimininkas isleido tris pajegciau pastatyti. Taigi:

  Sklypas 8000 lt

  Dokumentu tvarkymas 500 lt

  Sklypo lyginimas ir balos iskasimas 1300 lt

  Namo projektas 3400 lt

  Elektros ivedimo projektas 800 lt

  Elektros ivedimas (nors dar neyvede, bet sumoket reikejo) 2100 lt

  Medziu ispjovimas 150 lt

  Statybos leidimas 250 lt

  Armatura pamatams ir saramoms 2000 lt

 • nuo

  Gręžinio kaina buvo tokia. Kitą sumą pridėjau prie santechnikos

 • mintas

  Beje, šiai dienai (beje paskutinis įrašas beveik 11 mėn senumo) vieno kvadratinio metro statybų kaina gąvos 1622 Lt (su sklypu 2516 Lt). Aš bandau primesti kiek man gausis, tai į 2000Lt/m2 neįtelpu tik namo kainai, o žmogelis statybom užsiimantis mane ramina, kad be 3000 Lt/m2 namo nepasistatysiu.

 • mintas

  to >Ernestas

  Savo darbo kainą tikrai reikėtų įvertinti namą parduodant, bet tai yra tarsi iš "šalies" uždirbti pinigai panaudoti namo statybai. Tad vertinant savo finansines galimybes šią namo statybų kainos dalį reikėtų vertinti neutraliai.

 • mintas

  Statybas pradėjau padrąsintas būtent šio blogo. Tikėjausi statybas pradėjęs krizės metu, namą pasistatyti pigiau, šiuo metu turiu tik išlietus pamatus, bet jau matau, kad sunkiai įtilpsiu į čia pateiktą statybų kainą.

  Beje, kodėl vandens kaina čia tik 4 311 Lt? O kur gręžinys?

 • Ernestas

  O kiwk savo darbo dienų paaukojai? Kiek jas įvertintum? :)

 • Arvis

  Kosmosas, o ne statybos kainos. Interjeras - dar 30 proc samatos :) Kas gaunas:) Ir dar kiek zmogus pats vare, dirbo.

  Geoterminis - 60000. Elektra, be jokio pradines investicijos butum sildesis min 12-15 nmetu.

 • AliG

  Aišku, kad pigiai. Ir neprastai. Maladec

 • pow

  o ko pirtis taip pigiai? :)

 • besidomintis

  Žemė - na per brangiai, bet kas tuo metu nepermokejo, dabar turbut apie 80-90 trauks. Šidymo sistema - kadangi esu skeptikas, šiuo klausimu nepasisakysiu. Pamatai - galejo buti mažiau, jei butu Vidmantas daugiau dares pats. Langai, durys - paprastesni, bet tokie pat kokybiški kainavo apie 30% pigiau. Stogas - kažkaip labai daug, manau jei butu betoniniai lakšai, sutaupyti galėjo apie 5-7 t., bet manau danga lėmė stogo nuolydis ir nelabai čia ka pakeisi. Mediena - ir dabar pažiūrėkit kokia geros statybinės medienos kaina. Išorės apdaila - čia turbut įskaičiuoti ir dažai, nes kitaip tokios sumos nesukrautum. Vidaus pertvaros - nepamenu iš ko jos, bet jei būtų pamūrytos, tikrai pigiau gautusi. Pojektavimas - kai kas iš tų laikų (architektai) pasidarė gerus pinigus, tai nors leidimą greičiau būtų suvairavę. Grindų betonavimas - čia to tai nesuprantu, buvo galima su 3-4 apseiti. Smulkios medžiagos - čia sakyčiau per mažai. Įrankiai - kažką nusipirkai ko nenaudoji ir nenaudosi, arba labai brangioj parduotuvėj. Tvora - čia tikrai nebrangiai. Prirašiau nesamonių ;-), bet lyginau su savimi ir nė nebandau girtis. Manau svarbiausia, kad namas stovi, žmogui jo reikia, rankas kojas (tikiuosi greit visiškai pasveiks) turi. Na ir galva turi...

 • patiko

  procentas skirtas interjerui

 • Rimas

  beje linkejimai greiciau begioti, bandyk susitart su koja, kad greiciau veiktu :)

 • Rimas

  Sako reikia, kad kekvienas darytu savo darba tipo statybininkas profesionalas statytu ir t.t. is principo sutinku, bet kad Lietuvoj nera statybininku visi nuo backos arba seno sovietinio raugo. tai tokiu atveju kekvienas lietuvis tampa statybininku :)

  Mano nuomone svarbiausia yra projektas. geras projektas turi kainuoti normaliai, o tada galima ir is projektuotojo pareikalauti breziniu ir detalumo, o jeigu dar pas ta pati architekta uzsakai darbo projekta, autorine prieziura tai isvis lafa statytis paciam: viska statai pagal projekta (darbo projekte jau yra visi kiekiai medziagu, visi pavirsiu plotai ir t.t.), jei kas neaisku atvaziuoja architektas ir pasako kaip reikia daryti arba atveza brezinukus ir viskas, kaip per sviesta :)

 • Roke to Mintas

  Taip pas mane irgi vieno auksto ir labai panasus namas, pamato perimetras 74 m. Daug info radau internete, be to viskas buna projekte aprasyta, taigi jei ne abi rankos kaires kiekvienas gali statytis, kokybe tirai nenukentes. Gerai Vidmantas radio laidoje apie statybiorus snekejo kad 90 proc ju dirba paskubomis ir nekokybiskai, pats darai tikrai geriau, juolab neskubedamas ir viska apgalvodamas.

 • manc

  atsiprasau, bet kalba cia apie namo, o ne apie zemes kaina?... gal vienoj vietoj toks sklypas kainuos 1 mln, o kur kitur giliam kaime 500 Lt.. vertinkite nama, jo statyba... zemes, sklypo kaina atidekite kitam kartui... :))) nors kartais nama perkant sklypas buna iskaiciuotas - ziurekime skelbimus.. kas pigu - ne visada ilgam ;)

 • Draco

  Viskas tvarkinga su ta kaina. Viską nulėmė didelė žemės kaina (toks didesnis plotas ir dar Vilniaus mieste), pasirinkta šildymo sistema, piko metu daryti pamatai per įmonę. Vidmantui reikėjo namo, jis statėsi ir jau greitai įsikels gyventi.

  Be to namas lieka visam gyvenimui, o pinigai ateina ir išeina. Svarbiausia šeima bus laiminga

 • nuo

  Jo dabar kasdien bus po įrašą iki "pigios" namo kainos

 • Kibiras riešutų

  Labai lauksime paskaičiavimų, kas būtų jeigu namas būtų statomas kitu metu, ne per piką o pvz dabar :)

 • ne-naujos kartos atstovas

  Stilius pateikiamas kaip naujos kartos, t.y. miesčioniuko- silpnesnių protinių gebėjimų- atstovo, jeigu vien jau svarstoma, pigu TAI ar ne; esmė juk- gyvenimas ne "kibucuose", o atskirame, izoliuotame nuo aplinkinių kumečių, būste... Vien DĖL TO svarstymas, ar žemės kaina (170\'000 Lt) tai DAUG ar MAŽAI,- turėtų būti negalimas.

  Namo savininke, Jūs laimėjote- pagaliau JAU atsirado galimybė pradėti jaustis ne vien dvikoju, o visaverčiu žmogumi !

 • mintas

  "normalu"? Cia 1500 Lt uz 1 kv. m. ir tai, piko metu. Cia bendroi sumoi vis tiek labai pigiai.

 • Rimas

  Apie interjera.

  Interjeras neprasideda daiktais, interjeras yra - grindu danga, sienu dazai, lubos, apsvietimas ir tik tada visi daiktai pradedant veidrodziais ir baigiant vazele ant staliuko

  taigi interjera reiketu skaiciuoti atskirai jei taip rimtai

 • karolis

  tikrai atėmus žemę namas 300k. šildymas jei malkomis lieka 255k. pamatas jai padoresnę kaina lieka 230k. ir visą kitą minus 20 30 procentų už piką, vietą ir tt. normalu :)

 • nuo

  Vaidas: taip pilnai su viskuo viskuo.

  Andrius C.: gyvensiu kai tik galėsiu vaikščioti be ramentų ir tiesiai. Reiškia po kokio pusantro mėnesio.

 • Andrius C.

  Vidmantai, ar jau gyveni?

 • Andrius C.

  Pigiakas.

 • mintas

  "Roke" pas tave 130 kv.m., pas autoriu 180 kv.m. Dar jei pas tave dvieju aukstu, tai pamatai dar mazesni. Nereikia pamirsti, kad pamatai lieti piko metu, kada kainos buvo zenkliai aukstesnes.

  As ir ruosiuosi namo statyboms, ir pamatu pats lieti taipogi nesirysciau.

 • mintas

  beje, uzkliuvo medienaos kaina karkasineje statyboje. Ir is kur tas karkasinuku pigumas? Tikrai ne ka brangiau butu ir is blokeliu.

 • Roke

  Pernai išsiliejau gręžtinius pamatus, namas 130 kv.m savo rankom (betona pirkau) - 5450 Lt, aišku čia tik plikas pamatas, jį reiks dar apšiltinti, drenažą pakloti ir apdailą padaryti.

  Nevertinant autoriau sklypo vertės manau kad jo namas tikrai brangus, bet čia kiekvienam savo.

  Svarbiausia yra žmogaus nusistatymas kokiame name jis nori gyventi, vienam ir 200K užteks pilnai su apdaila ir vidaus įrengimu, o kitas ir į 500K netilps, prieš pradedant statytis reikia l gerai įsivertinti savo finansines galimybes ir poreikius ir paciam nuspręsti ar mano namas bus ekonominis ir tilpsiu į tuos 200K ar prabangus. Aš visgi pasirinkau pirmajį variantą.

 • mintas

  Seip tai tas puse milijono susidaro del zemes kainos. Is tikruju namas tikrai pigiai pastatytas.

 • Vaidas

  Nu, aš tai kirsčiau per žemės kainą dabar... ;)))

  O šildymo sistema tai čia su visais vamzdžiais ir radiatoriais beigi kraneliais ir kolektoriais?

 • mintas

  pojektavimas :)

 • Robot

  Idomu ka pakomentuos tie kurie yra pasistate namus, bet man kaip to dar nepatyrusiam tas puse milijono atrodo kiek daugokai, zinant tai jog norint stilingai isirengti visa interjera dar prireikia nemazos pinigu sumos.. Na bet turbut aukstesnes kainas itakojo Vilnius-sostine.

 • nuo

  Interjerui kol kas pirktas tik veidrodis :))

 • Šilas

  Siūlyčiau interjero išlaidas sumažint, ryškiai paišlaidavai :)

 • RG

  įdomu ir naudinga, lauksim tolesnių paskaičiavimų.

  20 Lt Interjeras ?? galite konkretizuoti?