Jaunavedžių kursai: kunigas ir šeimos pagalbos centras

2008-02-09 08:33

Vakar vakare prasidėjo jaunavedžių kursai. Juos privalu išklausyti visiems, kas ruošiasi tuoktis bažnyčioje. Ir gerai, nes ten gali iš tiesų išgirsti dalykų, apie kuriuos gal net nesusimąstei.

Mes nuėjome į palaimintojo Jurgio Matulaičiop bažnyčios šeimos pagalbos centrą. Vakar buvo pirmoji diena su dviem dalim, o šiandien bus antra diena su dviem dalim, tačiau su viena vadove - akušere. Anyway...

Taigi, pradėjo kunigas. Papasakojo apie septynis sakramentus, apie tai kodėl susituokus nebeišsiskirsi, apie tai kada santuoka yra negaliojanti. Iš tiesų, tai jis viską žiauriai sumalė ir susidarė vaizdas, kad pasakoja tik apie tai, kad tam tikrom situacijom santuoka yra negaliojanti (iki vestuvių vyras impotentas, anksčiau susituokęs sutuoktinis, kito tikėjimo, kunigas...), kad sutuoktinis turi atleisti ir neištikimybę ir t.t. O kur santuokos džiaugsmas? O kur tai, kad reikia viską daryti, kad tik sutuoktinis būtų laimingas? Kai buvau Paberžėje, tai Skaidrius apie viską pasakojo trumpiau, bet tikrai daug įdomiau. Jis kiekvieną dalyką aiškiai argumentavo, išdėstė. Vakar viską sumalė, atkalbėjo ir išėjo.

Šeimos pagalbos centro darbuotoja pasakojo apie konfliktus šeimoje, apie tai kaip juos spręsti, kaip švelninti situaciją, kaip nepamiršti vieniems kitų. Taip pat pasakojo apie vedybinio gyvenimo krizes. Čia jau buvo daug įdomiau, nes pasakojo su realiai pavyzdžiais, paaiškinimais, sprendimais. Jei kam yra problemos šeimoje - patariu butėnt pas ją nueiti.

Taigi, dvi valandos, du parašai. Liko dar dvi ir dar du parašai.
 
Komentarai
2009-11-17 23:34 as
asilai jus visi. ar yra jums bent kokie aukstesni dalykai?
2009-07-23 15:57 licencijos
O tos licencijos dar ir mokamos, 50lt savanoriska auka kurios neimanoma atsisakyti. O apie pacia paskaita tai kaip ir nera ka gero pasakyti - ei per 2 val įmanoma pasakyti tik porą protingų frazių, ir tas pačias iš "Moterys iš Veneros, o vyrai iš Marso", aišku neužsimenant apie jų kilmę, geriau už tą pačią auką būtų pati knyga padovanojama, nervas taip neimtų dėl tokio bizniuko. Ir šiaip, pasirodo tvirta šeima gali būti tik jei pavyko susilaikyti iki vestuvių, daug meldžiatės ir esate geri katalikai (primenama ir apie būtinybę aukoti dešimtinę), nuo visų kitu sutuoktinių savybių praktiškai tai nepriklauso. O kur dar privalomos "paskaitos" apie "natūralų planavimą" (patį neefektyviausią kontraceptiką koks tik įmanoma), ar šeima iš kunigo lūpų :) Daroma viskas, kad tik atstumti žmones, matyt per daug jų ateina.
2008-02-13 16:54 o mane
isvis baznycioje tuoktis nervintu, nors ir nesu netikintis i aukstesne jega. Bet baznycia tai yra atgyvena, daugiausia jauciu ten tuokiamasi, kad visokios tetos nesneketu paskui pletku... As tik zakse noreciau, bet va uosviene piestu stojas :))
2008-02-11 16:47 lionginas lionginas
cmon, man atrodo skaidriaus galėjai paprašyt būtų pisulką išdavęs: kursus praėjo, bažnėj tuoktis gali, kun. kandratavičius. 'p~ nu bet ir nuėjęs nieko nepraradai, pamatei kasdienišką katalykybės veidą ']
2008-02-09 14:48 Sveikas
Ne, čia tech sąlygų suderinimas. Parašai, antspaudai... Ir gyveno jie ilgai ir laimngai... Jūs padarėte man dieną!
2008-02-09 14:41 Sveikas
Čia, tipo, licezijavimas? Aš po stalu...
+   Vardas:
Url:
El. paštas: Nerodoma.
Įrašykite tik tuo atveju, jei norite, kad informuotų apie naujus komentarus po šiuo įrašu.
Komentaras: