Cookie Consent by TermsFeed

Žmonės, su kuriais nenoriu kalbėtis

Per savo mokslo karjerą, kuri truko 11 m mokykloje ir 6 universitete, turėjau du mokytojus-dėstytojus, kurie buvo ant manęs užsisėdę.

1. Geografijos mokytoja mokykloje. Ją visi labai mėgo, o ji nemėgo manęs  :)  Prisipažįstu, nebuvau geriausias geografiją besimokantis žmogus, nes vietovių, upių ir pan. dalykų kalimas man neatrodė gudrus užsiėmimas. Bet net puikiai pasiruošus pamokai galėjau gauti 6. Geografija baigėsi 11-oje klasėje (jei gerai pamenu) ir norėjosi atestate turėti ne 6, o daugiau. Tą pasiekti buvo misija neįmanoma, nes visada dviejų pažymių vidurkis būdavo 6. T.y. gavęs vieną pažymį beveik visada tiksliai galėdavau pasakyti koks bus kitas.Ir štai gavau 8. Kitas turėjo būti 4, bet... pasitaikė pamoka kai visi dirbo grupelėmis. Vertinamos buvo grupelės ir todėl kiekvienas grupėje buvęs gavo po 8. Toks pažymys mane tenkino, todėl daugiau į geografijos pamokas nebevaikščiojau. Elgiausi gal ir negerai, bet tuo metu kito būdo turėti daugiau nei 6 nemačiau. Deja, gale mokslo metų turėjo būti geografijos įskaita. Nori nenori reikėjo eiti. Ruošiausi žiauriai ilgai ir daug. Įskaita vyko žodžiu. Kabinete tuo metu būdavo tik mokytoja ir vienas mokinys. Ji man uždavė vieną klausimą. Atsakiau. Kitą - atsakiau. Po to paprašė parodyti kažką žemėlapyje. Man atrodė, kad žinojau apytikslią vietą, todėl kol ieškojau ji man pasakė: „Veltui stengiesi, vistiek nepadės“. Pasakiau „Supratau“ ir ji nieko daugiau neklausė. Surašė man vienetus už praleistus kontrolinius, dar už kažką ir trimestre išvedė 4. Matyt labai gailėjosi, kad nuo dviejų 8 iki mažesnio nei 4 sunku numušti. Taigi, keli vienetai ir trimestre 4. Metiniame ir atestate - 5. Iš tiesų abydna iki šiol. Mano atestate buvo tik du 8, o visi kiti 9 ir 10. Tiesa, dar vienas 5. Iš geografijos.

Taip jau nutiko, kad teko su ja susitikti praėjus 5 metams po mokyklos baigimo. Aš įsidarbinau mokykloje, o ji, pasirodo, dirba toje pačioje. Pasisveikindavau visada, bet jei kažko klausdavo, atsakydavau trumpai ir eidavau į kitą kampą.

 

2. Algebros ir skaičių teorijos dėstytojas universitete. Iš tiesų viskas buvo gerai, kol vienu metu jis apsivertė. Nežinau kodėl, nes nieko blogo tikrai nepadariau. Jis turėjo savybę mažinti balus už kablelio ar kabliataškio nerašymą. Pradžioj žodžiais vis užklausdavo manęs, o ne kitų. Vėliau per kontrolinius darbus gavęs už uždavinį, kurio vertė 20 balų gaudavau 5, nes nepadėjau kabliataškio, o tuo tarpu grupiokas už praleistus su kabliataškius tame pačiame uždavinyje gaudavo 15. Dar vėliau jis privertė mane 3 kartus rašyti kontrolinį darbą. Vienintelį iš grupės. Čia gal kiek negražiai pasielgiau, bet kai tu tikrai gerai supranti ir žinai ką rašai, o gauni neigiamus balus, nebežinai kaip kitaip pasielgti. Per kontrolinį nesprendžiau vieno uždavinio. Pagal balų skaičių jis buvo nereikšmingas, o prie jo reikėjo labai daug prasėdėti ir tikimybė suklysti labai didelė. Tai nusprendžiau jo nespręsti visai, o visa kita padariau. Gavau neigiamą balą. Per pirmą perrašymą padariau lygiai tą patį. T.y. padariau viską, o to uždavinio nesprendžiau. Jis vėl man parašė neigiamą balą. Per antrą perrašymą vėl pasielgiau taip pat. Aš su juo nesiginčijau, o kai paklausė kodėl aš toks užsispyręs ir nesprendžiu to uždavinio, atsakiau sąžiningai, kad jame suklysti tikimybė labai didelė ir daug laiko užima. Kadangi per tuos kartus jau mintinai žinojau kur koks kabliataškis turi būti, jis nerado prie ko prisikabinti ir teko parašyti teigiamą balą.Perrašymams papildomai nieko nesimokiau, nes mokėjau jau tada kai rašiau kontrolinį. Paskutinis lašas buvo per egzaminą.

Pedagoginiame nebuvo tokio dalyko kaip baigiamasis bakalauro darbas. Buvo egzaminai. Ir vienas jų - matematikos. Keturi dalykai: algebra, analizė, geometrija, didaktika. Trauki bilietus ir tik pas tris dėstytojus atsakinėji. Neištraukiau geometrijos. Didaktikos gavau 9, analizės - 8, o algebros nežinau. Nerodė ir nesakė man kiek parašė. Na jo reikalas. Bendras egzamino pažymys mane nustebino - 6. Tikrai nesudėtinga pasiskaičiuoti ir sužinoti kiek turėjau gauti algebros, kad vidurkis būtų 6. 

Šią savaitę mokslinių darbų gynimas institute, todėl ten galima sutikti daug dėstytojų. Ir sutiko mano draugas. Ir tik dabar pats prisipažino, kad buvo ant manęs užsisėdęs. Na man nereikėjo to kaip įrodymo, bet bent jau prieš save jis sąžiningas.

 

Toks keistas jausmas, kai nežinau kaip jį apibūdinti, bet, matyt, jis liks su visam. Nelinkiu jiems nieko blogo ir niekada nelinkėjau. Pradžioj buvo pyktis, o vėliau jis mutavo į kažką kita. Tai tie žmonės, su kuriais nenoriu kalbėtis.

Palikite komentarąKomentarai
 • Alex mailto: sazine@mail.ru

  O aš, prieš tai atsiprašydamas, noriu išsakyti savo nuomonę... Mano manymu autorius blogo pats kaltas dėl visko... Aš pažįstu tokius teisuolius. Visad visiems pavydintys. Keista, bet ir Senukuose pats problemų ieškojo, du dėstytojai \'iš nieko\' užsišoko... Man rodos pats, gerbiamasai, esate priekabus klaidų ir problemų kituose ieškotojas, kas neparodo nieko kito, apart jūsų paties cinizmą ir manymą, jog visi aplinkiniai yra kvaili, bet tai tik jų problema...

  ...vagis šventajame mato vagį, o šventas net vagyje mato šventą...

  ...Pasaulis yra toks, koks tu esi pasauliui...

  ...nusišypsok, ir pasaulis nusišypsos tau... Pagal Sokratą ir Colgate reklamą...

  Peace, be pykčio; tiesiog priimk ir tokią nuomonę...

 • Donatas

  Dar viena varianta prisminiau.

  Pazinojau vaikinuka, kuris 12 klasej matematikos metinio 6 turejo, kai tuo tarpu is valstybinio 94 gavo.

  Ir be to studijuot i ta pacia taikomaja matematika istojo :)

 • Donatas

  Jo, i matematikos mokytoju krauja daznokai buna iauges polinkis uzsisesti. Tiesa man paciam su tuo vidurineje neteko susidurti, kadangi turejau labai puikia mokytoja, kuri nors buvo griezta, taciau visada teisinga ir niekada neteko girdeti, kad net bloga pazymi gave klasiokai skustusi ivertinimu - visada buvo aisku kas ir uz ka. Dar karta aciu Jums mokytoja Rita Grigeliene.

  Bet va istojes i KTU taikomaja matematika tai tokiu oziu ir ozku ant kupros panesioti teko...

  Kai pavyzdziui programavimo destytoja paraso 3, nors negali prisikabinti nei prie darbo nei prie gynimo.

  Arba kitas variantas, kai velgi programavimo destytojas uz koli parase 7, o paklausus kodel tik tiek, nes klaidu kaip ir nebuvo, jis manes paklause ar as skaitau fantastines knygas. Pasakiau, kad skaitau, tai zmogelis nusisypsojo ir pasake: Na jei fantastines knygas skaitai, vadinasi fantazijos turi, o jei jos turi tai gali pats isivaizduot kodel 7 o ne 10. Ir ka bepasakysi po tokio komentaro :)

 • karolis

  pacio zemiausio levelio zmones.

 • MK

  Aplamai mokyklu ir universitetu modeliai yra nevyke. Jie skirti gaminti vidutinybems, stabdo naujas idejas, primeta savo modelius. Matyt tai labai naudinga kai reikia valdyti mases.

 • Stirlic

  Pirma i save reikia ziureti ir ieskoti priezasciu. Visai nelankant pamoku keista noreti gaut mokykloje teigiama pazymi. Aisku galit priestarauti, kad turi ivertintos zinios, bet tada kam is viso reikalingos pamokos?

  Siaip yra ir man buve atveju, kai norejau didesnio balo ir stengiausi ir negavau, bet juk negali mokytojas simtu procentu buti obejktyvus. Mokytojai tokie pat zmones.

 • Blakis

  Kiekviena lazda turi du galus, o gyvenime anksciau ar veliau sugriztai visi geri ir blogi darbai.

 • praeivis

  Aš žinau baisesnių istorijų, kai mokytoja engė mokinius, kol negaudavo materialinių dovanų iš tėvų. Niekas nieko neįrodė ir ji tebedirba iki šiol. Kartais gali pasirodyti, kad mokyklose daugiau savanaudžių sadistų nei policijoje...

 • eZiLKA

  Visų pirma ateitis ne nuo balų, o nuo žmonių priklauso. Visų antra - patiko anglų mokytojos pyktis, kai iš egzo 10 gavau, o ji man su didžiausiu skausmu vesdavo 7.

 • treinia

  reikia islikt saziningam ir biednam. Ateis laikas dar paprasys duonos.

 • senis_saltis

  jo pažįstamas jausmas. pamenu kai 12 klasės matematikos galutinis pusmečio pažymys buvo tarp 9-10, o matematikos mokytoja (kažkodėl jos visada būdavo direktoriaus pavaduotojos) liepė dar kartą eiti atsiskaityti arba išves jau nepamenu ar tai 7 ar 8. tai iš principo sakiau, kad vestų septynis. labai stebėjosi ana. bet spjoviau ant jos užsisėdimo. užtat per egzaminą, kur ne jį rezultatą lėmė gavau 9. o kaip man skėsi su užsisėdimais cha. blogiausia jei to dalyko neišmanai, o jei išmanai, gali ir ant galvos atsistoti.

 • na

  ir kaip paaiskinti toki destytoju elgesi?kvepia sovietais...

 • Darius

  manau, blogai padarei, kad, jausdamasis teisus, niekur nesiskundei, o juk tokie galejo gerokai sugadint tolesne tavo ateiti, kartais del vieno dalyko vieno balo neistoji kur nori ir pan. Be to pasiskundimas kartais paaukleja tokius ateiciai.