Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Knygų ISBN kodai: kas tai?


Foto: juhansonin

 

Ant visų knygų yra ISBN kodai. Kam jie? Ką jie reiškia?

Anksčiau ISBN kodai buvo 10 skaitmenų, dabar jie tapo 13-os. Kodą sudaro:

 • Priešdėlis (prefix)
 • Registracijos grupė
 • Registratorius
 • Leidinys
 • Kontrolinis skaičius (checksum)

Dabar jau turėtų būti aiškiau, kam kode rašomi brūkšneliai (galima ir tarpais). Nėra reikalavimo tą daryti, atskiriami tik tam, kad mums būtų lengviau perskaityti. Skaitome lengvai, bet vis tiek nežinome kam.

Pirmas ir paskutinis kodo elementai yra fiksuoto ilgio. ISBN kodas spausdinant jį visada pradedamas „ISBN ...“.

Po to einantis Priešdėlis yra 978 arba 979 (kol kas tik šie). Lietuvoje tik 978. Turime ISBN 978-

Toliau yra Registracijos grupė. Tai gali būti šalis, geografinis regionas, ar kalbinis regionas. Pavyzdžiui 3 yra vokiečių kalbinis regionas (978 priešdėlis), 982 - Pietų Ramiojo vandenyno (South Pacific) (978 priešdėlis). Jis gali būti iki 5 skaitmenų ilgio. Lietuvai yra skirti 9955, 9986, 609 (978 priešdėlis). Turime ISBN 978-9955-

Toliau turime registratorių, arba leidėją. Kiekvienas leidėjas turi savo numerį. Šio skaičiaus ilgis gali būti net iki 7 skaitmenų. Kadangi nuo šio skaičiaus priklauso ir likusio leidinio skaičiaus ilgis, tai įprastai didžiausi leidėjai turi trumpesnius kodus. Lietuvai, ko gero, nelabai aktualu  :)  Turime ISBN 978-9955-49-

Leidinio ar leidimo numeris. Jo ilgis gali būti iki 6 skaitmenų ir jis priklauso nuo dviejų prieš tai buvusių (suma turi būti 9). Tarkim prieš tai buvusių suma yra 6. Lieka 3 skaitmenys. Tada leidinio numerį 25 rašytumėm 025. Turime ISBN 978-9955-49-770-

Atėjo laikas Kontroliniam skaičiui. Bandome jį nustatyti:

 • Turime: 9 7 8 9 9 5 5 4 9 7 7 0
 • Kiekvieną skaitmenį dauginame pakaitomis iš 1 ir 3. Gauname: 9 21 8 27 9 15 5 12 9 21 7 0
 • Sudedame visus ir gauname 143
 • Mums reikia liekanos dalinant iš 10 (mod 10) - gauname 3
 • Paskutinis veiksmas, kurio metu iš 10 atimame gautą skaičių: 10 - 3 = 7
 • Turime pilną ISBN13 kodą - ISBN 978-9955-49-770-7

Dabar matydami knygą galite pasakyti ar Lietuvos leidyklos ar ne. Matydami dvi knygas dažnai galėsite pasakyti ar tos pačios leidyklos. Taip pat tam tikrai atvejais, kuri knyga naujesnė.

Jau treji

Trejų metų proga viešinu vieną foto :)

Gipsinių lubų montavimas

Kažkada šiek tiek rašiau Romualdui kaip geriau daryti. Ta proga supratau, kad ne visi žino kai kuriuos dalykus.

Pagrindinis dalykas - visas lubų gipsas turi būti sujungtas per profilius. Visi kraštai. Kad būtų aiškiau, nepatingėjau nufotografuoti. Taip bus paprasčiau ir aiškiau. Mažai teksto - daug vaizdo.

Šiek tiek apie savo alų


Foto: cursedthing

 

Alų virti gali visi. Čia taip galima perfrazuoti Gusto. Kai žmonės sužino, kad verdu alų, pradeda galvoti, kad esu super duper alaus ekspertas. Iki alaus žinovo man labai toli, o ir neturiu tikslo juo tapti.

Man patinka alus. Kai tik baigiau „reklamos užkerėtas“ etapą, alų pradėjau gerti įvairų. Nesvarbu kada tai buvo, visiems, kuriems tikrai patinka alus, toks etapas turi pasibaigti. Noras paragauti vis kitokio alaus, noras palyginti skirtingas rūšis turi būti aukščiau. Tik ragaudami skirtingą alų galite susidaryti nuomonę apie jį. Nereikia tikėti čempionatų medaliais, reikia alų mėgti tokį, koks patinka jums. Gerdami vienos rūšies alų, save apgaudinėjate.

Neseniai vienas draugelis, bręstantis aludaris, pasakė: „žmonės slidinėja, skraido, tai gal man alų virti reikia?“. Jis dar neverda, bet vieną dieną ims ir pradės (ane?). Alaus virimas nėra mistika, nėra stebuklas. Išsivirti sau alaus nereikia daug vietos. Reikia viryklės, puodų ir tam tikros įrangos, kurią nesudėtingai galima įsigyti ar pasigaminti ir laiko. Po truputį ateina praktika ir jau žinote nuo ko pradėti, kuo baigti, ką kitą kartą darysite kitaip. Niekada toks pats, visada kitoks alus. Ne visada tobulas, bet visada savo.

Nuo ko pradėti? Tiesiog paskaitinėkite turėdami laiko. Po to viskas savaime. Daug informacijos yra čia: atvirasalus.lt, alaus.info, žemiau esančiuose video, įsigyti beveiks visko galite savasalus.lt:

Victor Marie Hugo „Vargdieniai“

Victor Marie Hugo - VargdieniaiĮveikia visus Victor Marie HugoVargdieniai“ tomus. Ar buvo taip blogai? Ne. Bet norint galima buvo padaryti pusantro tomo istorijos.

Beskaitant vis pagalvodavau, kad V.M. Hugo į šią knygą sudėjo viską ką kažkada skaitė, ką rado, ką žino. Daug istorijos, faktų, kurių dalis nesuprantu kaip siejasi su knyga.

Istorija apie vargstančius ir ne tik. Ir žinote ką? Jų vargas, palyginti su tuo kaip vargo lietuviai „Sukilėliuose“ yra juokas. Tik lietuvių visas vargas buvo toks pilkas ir be prošvaisčių, kad rašytojai nesukurdavo laimingos linksmos pabaigos. O be to - kas gi žiūri filmus ar skaito knygas?  :)

Bet kuriuo atveju, verta buvo skaityti.

Šildymo išlaidos 2012 sausis-kovas

Čia jau nerimsta svetimų pinigų skaičiuotojai  :)  Juokauju, suprantu, kad daug kam įdomu. Vieniems, kad pagalvotų ir žinotų ar verta įsirengti geoterminį šildymą, kitiems, kad pasigirtų jog moka daug mažiau.

Šiemet elektra brango. Aš pasikeičiau planą į Namai. Pagal mano skaičiavimus turėčiau mokėti mažiau.

Nors kiekviename įraše primenu apie tai, vis tiek atsiranda žioplių, kurie neskaito nieko, išskyrus skaičius. Čia yra visa namo sunaudojama elektra. Neseku kiek moku už apšvietimą, arbatą, nuotekų įrenginius. Visi mano reguliarūs mokesčiai yra elektra. Tiesa, viryklė dujinė. Per 9 mėn sunaudojau visą balioną, kurio užpildymo kaina buvo 100 Lt.

 

 • Sausis: 548 (d) + 825 (n) = 537,38 Lt
 • Vasaris: 565 (d) + 883 (n) = 564,86 Lt
 • Kovas: 324 (d) + 719 (n) = 401,12 Lt

Apie 170 m2 gyvenamojo ploto.

Vilkmergės Šviesusis

Vilkmergės ŠviesusisKaip supratau, iš esmės atnaujinama Vilkmergės alaus produkcija. Ta proga teko paragauti ir naujojo Šviesiojo alaus. Ragavau tik kartą, todėl kitą dieną galėtų būti ir kiek kitokie įspūdžiai.

Pradėkime nuo išvaizdos. Nieko negaliu prikišti. Galiu tik girti, girti, girti. Labai gražus butelis, kuris tikrai vilioja pirkti ir mėgautis. Visa pakuotė ir įvaizdis yra labai gerai padaryta. Yra tik vienas man nepatinkantis dalykas - butelio tūris yra 0,41 litro. Nelabai sugalvoju kokia prasmė daryti viską super gerai ir imti išsidirbinėti su tūriu.

Dabar apie patį alų. Nežinia ar čia butelis suteikia per didelius lūkesčius, bes skonis yra............. Ne, ne blogas. Jis toks, apie kurį nelabai ką galima pasakyti. Trūksta išraiškingumo. Toks alus turi turėti aiškiai išreikštą ir aiškiai atskiriamą skonį, o dabar aklame teste abejoju ar kas atpažintų jį. Čia yra „mažųjų“ bravorų produkcija ir ji turi būti aiškiai išreikštas skoniu, o tik po to pakuote. Dabar gi atvirkščiai. Viską sudėjo į pakuotę ir alaus skoniui pritrūko laiko?

Bet kuriuo atveju šį alų paragauti verta vien dėl jausmo, kurį teikia tara, o skonis jums vakaro nesugadins.

Kelionė su knyga

 

Kelionė su knyga? Pirma mintis: kur skridai? Niekur. Važiavau į polikliniką.

Šiek tiek keista, bet niekad nemačiau poliklinikoje skaitančių knygas. Laukiančių po valandą ar dvi pilna. Apie tai nesunku sužinoti, nes žmonės susiraukę pasipasakoja net jei ir neklausai. Vienu metu poliklinikoje lankydavausi kasdien. Taip porą savaičių. Knygų ten nėra. Yra kryžiažodžiai, telefonai, diskusijos...

Pačiam keista, bet daugelį skaitytų knygų atsimenu kartu su vieta, kur jas skaičiau ar lankiausi beskaitydamas. Aplinka prisiriša prie knygos. Net jei knygą skaičiau 10-yje vietų - viena ar dvi lieka. Vietai pasikeitus, atsimenu kaip ji tada atrodė. Atsimenu prie kurių durų sėdėjau, tačiau niekada nepamenu žmonių, kurie šalia kažką kalbėjo, kažką pasakojo ar klausinėjo.

Mano kelionės į gydymo įstaigą susijusios su „Prisukamo paukščio kronikomis“. Toks pat lėtai bėgantis laikas, sėdėjimas lyg šulinio dugne. Daug nepažįstamų žmonių, kurių kiekvienas nesivažydamas tave kalbina.

 

Įrašas yra pritaikytas manoknyga.lt konkursui. Žinau, kad nelaimėsiu, bet... :)

Balandžio 1-oji

 

Jaučiu, kad kasmet reikia rašyti, kol nedings visi lochai.

Suprantu visus pokštus, skirtus balabdžio 1-ąjai. Šiandien mačiau superinį juoką:

 • 40 Lt už 600 Lt vertės „Vilniaus energijos“ šildymo sąskaitą (geradovana.lt)

Bet visiškai šlykštūs bajeriai: 

 • Prasidėjus karui tarp Irano ir Jungtinių Valstijų bei Izraelio pajėgų, konfliktas gali peraugti į pasaulinį karą. (balsas.lt)
 • Stebėjimo kamera užfiksavo potvynio bangą prie Geležinio vilko gatvės tunelio Vilniuje (delfi.lt)
 • Lenino mauzoliejų siūloma perkelti į Grūto parką (delfi.lt)
 • Plėšikai iš kasos pavogė visus Kauno dramos teatro bilietus  (15min.lt)

Kam juokinga skaitant tokias naujienas? Tai, kad naujienų portalai negerbia savo skaitytojų mane žiauriai erzina. Žiūrėdamas ,skaitydamas ar klausydamasis naujienų noriu būti visiškai tikras, kad sužinosiu tikrus dalykus, o ne kaip mama nupjovė vaikui galvą ir išsivirusi suvalgė, tik todėl, kad kažkam trūksta fantazijos kaip linksmai praleistis balandžio 1-ąją.


TV serialai, kuriuos žiūriu (žiūrėjau). 3 dalis

The Wire

 

Kartas nuo karto vis atsiranda naujų serialų, aš atrandu senų ir pan. Geras serialas tai kaip geras filmas tik malonumas kur kas ilgesnis.

Pirmiausia apie tai, kas pasikeitė:

The Killing

Po praėjusio mano serialų aprašymo labai pakeičiau nuomonę. Tai labai neblogas serialas. Kartais nereikia daryti skubotų išvadų. Šiuo atveju apsilochinau. Pripažįstu ir labai laukiu naujojo sezono.

 

Sherlock

Antrasis sezonas tikrai nustebino. Tik trys serijos, bet dvi iš jų labai stiprios. Po pirmojo sezono tikrai neplanavau žiūrėti, bet gerai, kad netyčia pažiūrėjau. Tikrai labai geras antras sezonas ir laukiu trečiojo.

 

Spartacus

Baisus trečiasis sezonas. Akivaizdžiai lygių teisių ar galimybių institucijos užvaldė serialo kūrėjus. Bobos diktuoja ką daryti, kaunasi geriau už vyrus ir t.t. O jau aktorius... Suprantu, kad reikėjo pakeisti, bet ne į tokį berniuką saldainiuką. Nevykęs sezonas ir jei nieko nepakeis - gali nebebūti ketvirtojo.

 

Dabar apie tuos, kurių galite nežiūrėti:

 

Alcatraz

Kai nėra ką veikti. Realiai idėja gal būtų ir visai nieko... Pats visa rišantis siužetas vystosi tokiu greičiu, kad kiekviena serija atrodo lygiai tokia pat kaip ir prieš tai buvusi.

 

American Horror Story

Kažkur skaičiau, kad yra žmonių, kuriems patinka. Niekada nebuvau siaubo filmų mėgėjas, todėl esu žiauriai šališkas. Gal todėl ir nerašysiu vienu žodžiu ką apie jį manau  :)

 

Case Histories

Angliško stiliaus detektyvas. Gerai, gerai - australiško. Bet kuriuo atveju viskas vyksta lėtai, kasdieniškai, jokių super herojų ar super galių nebus. Man per lėtai, per nykiai. Nors kitame seriale (Awake) pagrindinis aktorius atrodo visai kitaip.

 

Grimm

Vampyrai, vilkolakiai... Ačiū ne.

 

Terra Nova

Kita planeta, dinozaurai. Pirmoji serija nežadėjo daug blogo, bet po to supratau, kad viskas yra labai blogai. 3 ar 4 serijas pamatęs galutinai nusprendžiau nebežiūrėti.

 

The River

Dingo mokslininkas, niekas nerand,a bet šeima išvyksta ieškoti. Ir randa. Čia stebuklai tik prasideda. Nemėgstu siaubo, nelabai mėgstu mistiką. Ate po pirmosios serijos.

 

The Secret Circle

Patiko Heroes? Gal patiks ir šis. PEr daug mistikos, burtų ir dar visokių dalykų. Skip.

 

The Tudors

Kostiuminė drama, kokių yra ne mažai. Tačiau, kaip ir dauguma, pastatyta pigiai ir visiškai neįdomiai. Atsiprašau tų, kam patiko, bet šis serialas yra nevykęs.

 

Person of Interest

Šaudo, gaudo, bėga, muša. Policija nepagauna, banditai nenugali. Nemirtingas superherojus jūsų tuščią laiką šiek tiek praskaidrins. O šiaip galite ir nežiūrėti.

 

Na o dabar apie tai, ką verta žiūrėti ir kas įdomu:

Wilfred

Visiškai nuplaukęs ir pamišęs serialas. Labai labai nuplaukęs, perspėju. Kažkuo panašus į „United States of Tara“. Jei nebijote drąsaus požiūrio į gyvenimą, jei norite kažko stipriai kitokio - pažiūrėkite. Man labai patiko.

 

Awake

Peržiūrėjau 4 serijas ir iki galo nesuprantu ar jis bus geras ar ne. Kažkas turi keistis, nes dar po 4 serijų jis labai atsibos. Detektyvas, tiriantis tą pačią bylą skirtinguose savo pasauliuose: vienas be šeimos, antras be sūnaus, trečias be žmonos. Kuris tikras?

 

Hell on Wheels

Vesternas. Tikrai geras, tikrai įdomus, tikrai vertas dėmesio. Man atrodo viskas įtikinama, ir pakankamai tikroviška. Štai ir Domui labai patiko. Jis nepatingėjo daugiau parašyti.

 

Luck

Rekomenduoju ir šį. Arkliai yra labai gerai, hipodromas įtraukia, mafija kariauja. Ne visai taip, bet tikrai dėmesio vertas ramus ir tuo pačiu labai azartiškas serialas. Vien tik pagrindinio aktoriaus pavardė turėtų paskatinti žiūrėti - Dustin Hoffman.

 

Homeland

Wow... Superįspūdingai. Sezono pabaiga šiek tiek nuvylė, bet iš esmės super serialas labai arti tikėtinos tikrovės. Šnipai, slaptieji agentai neįdomu? Pažiūrėkite ir pamatysite kad tai yra kažkas. Labai rekomenduoju.

 

The Wire

Šis įrašas su daug stiprių serialų. Tačiau pagalvojęs nutariau pirmąją vietą skirti šiam. Jis pakankamai senas, bet tikrai labai geras. Taip arti žemės, kad kartais liūdesys persikelia į sapnus. Policija ir narkotikai. Labai rekomenduoju.

Tauras Dvigubo salyklo

Vieną dieną susėdome prie 7 rūšių šviesaus alaus padegustuoti. Visas alus, išskyrus vieną, buvo parduotuvinis. Ir apėmė liūdesys. Alų galima buvo padalint iį dvi grupes: belekas ir su jaučiamu kažkokiu skoniu. Belekokį alų beveik neįmanoma buvo sureitinguoti. Kitoj grupėj liko 3 rūšys, kurios susidėliojo į vietas. Tauro Dvigubo salyklo alus būtų antroje grupėje.Nors tai nereiškia, kad jis jums patiks arba nepatiks.

Pradžioje galvojau, kad dvigubo salyklo reiškia iš dviejų salyklo rūšių. Pasirodo jame yra dvigubai daugiau grūdų nei įprastai. Ar žinojote, kad įprastai į alų deda 15 kg salyklo 100 litrų misos?

Šis alus nėra nei toks, apie kurį drąsiai sakyčiau - super, arba toks ,apie kurį galėčiau pasakyti - š... Jis kiekvienam kitoks, kiekvienam pagal nuotaiką. Kaskart rašant apie kažkokį alų detaliau, aš jo ragauju kelias dienas, nes taip pamatau kaip jis prisitaiko prie mano nuotaikų. Ar pirksiu dar? Kodėl gi ne?

Džiaugiuosi, kad dar yra teisingų verslų

Šiandien buvau labai nustebintas. Ir ne todėl, kad atsitiko stebuklas, o atvirkščiai - atsitiko taip, kaip turėtų atsitikti. Stebina ir tai, kad tai stebina.

Pietauju valgykloje, kur maistas nėra brangus ir pagamintas pakankamai skaniai. Savitarna. Visada visi šypsosi ir malonūs, bet ne tik apie tai  :)

Šiandien pietų pasiėmiau zrazą (toks kotletas). Nesiginčykim kas yra zrazai, nes esu matęs taip vadinamus mėsos suktinukus, kotletus be nieko, ir kotletus su kiaušiniu viduryje (dar darželio laikais)... Atsisėdau valgyti - o viduje žalias faršas. Žinoma priėjęs mandagiai parodžiau ką gavau. Iškart buvo paimta lėkštė ir pasiūlyta pasirinkti kitą patiekalą. Paėmiau 1,5 Lt pigesnį. Buvo eilė, tai paprašė prieiti kai baigsiu valgyti ir atiduos skirtumą. Taip ir padariau. Gavau pinigėlių į saują. Ten buvo visi 8,50 Lt už zrazą. Kai pasakiau, kad per daug davė - atsakymas buvo vienas: „taip ir turi būti“.

Štai toks teisingas smulkusis verslas. Džiaugiuosi, kad dar tokių yra ir tuo pačiu pasižadu, kad ne kartą ir ne du dar ten eisiu  :)

Signalizacijos programavimas

Jau antrą kartą teko įrenginėti signalizaciją. Po pirmojo karto sužinojau šiek tiek daugiau dalykų, vis neprisruošiau, po to pamiršau trumpai aprašyti programavimą.

Čia informacija apie DSC firmos produkciją. Su kitomis neteko susidurti.

Pirmiausia pastabos savo pirmąjam įrašui:

 • Transformatoriaus laidai, einantys į centralę, nebūtinai bus mėlyni. Antru atveju jie buvo geltoni. Du vienos spalvos laidai jungiami į centralę.
 • Sirena. Apie ją šiek tiek išsamiau. Pirmuoju atveju jungiau per rėlę, o antru - ne. Tereikai teisingai sudėlioti jumperiukus (nežinau kaip lietuviškai). Sirena buvo maitinama minusu, o tam jumperiukai uždedami taip: PS+ L- S-. Patikrinti ar gerai sujungta galima atjungus žalią (S), mėlyną (L) laidus ir užtrumpinus GND su S. Jei suveikia - viskas gerai.

Dalykas, kurio nerašiau apie daviklius. Jei sujungiate kelis daviklius vienu laidu, tai jie jungiami nuosekliai. Visoje grandinėje dedama tik viena varža tolimiausiame taške.

 

Programavimas

Jei kažką pamiršiu, komentaruose prirašykite. Po praėjusiu įrašu yra tikrai daug gerų ir naudingų komentarų. Tiek aš, tiek skaitytojai tuo labai džiaugiamės.

Programavimas yra labai savotiškas ir prie jo reikia priprasti. Ilgai negalėjau suprasti kodėl viskas taip sudėtinga ir po kelis kartus darydamas tą patį vėl žiūrėdavau į savo užrašus.

Reikia žinoti, ka dyra du kodai: Master ir Installer. Pirmasis skirtas nustatymams, o antrasis rimtesniems darbams, kaip programavimas...  Iš pirminių komandų kažkiek daugiau turėtų paaiškėti.

Master kodas yra 1234, o Installer 5555. Abu kodus pasikeiskite. Aš pragyvenau 9 mėnesius nepasikeitęs, nes nežinojau, jog su Master kodu galima išjungti signalizaciją. Taigi, galėjote pas mane apsilankyti ir suvedę 1234 ramiai pavalgyti  :)

Programavimas vyksta taip:

 1. *8 (Master) arba *5 (Installer)
 2. Slaptažodis
 3. Sekcija
 4. ...
 1. Sistemų laikai. *8 Master 005 01 Laikas1 Laikas2 Laikas3. Pavyzdys: *8 1234 005 01 020 025 030. Jei tai būtų žodžiais, tai skambėtų taip: žvaigždutė, aštuoni, vienas du trys keturi (Master kodas), nulis nulis penki (sistemos laiko sekcija), nulis vienas (zona, kurios laikus nustatome), nulis du nulis (dvidešimt sekundžių įėjimo laikas 1), nulis du penki (dvidešimt penkios sekundės įėjimo laikas 2), nulis trys nulis (trisdešimt sekundžių išėjimo laikas). Įėjimo laikas 2 gali būti naudojamas tada, kai teritorija paskirstoma dalimis.
 2. Zonų nustatymai. Šiaip pradžioje viską priskirdavau pirmai zonai, o tai reiškia, kad bet kur atidarius duris, ar sujudėjus, bus skirta 20 sekundžių iki įsijungiant signalizacijai (taip suprogramavome 1 daly). Iš tiesų reiktų duris (magnetukus) programuoti 01 zonai, judesio daviklius 04 zonai, o tamperius 09 zonai. Tada bus taip: jei kažkas sujudės, o durys nebus prieš tai atidarytos, sirena suveiks iškart. Jei atsidarysite judesio daviklį, sirena ar nutrauksite jų laidus, signalizacija suveiks iškart. Tarkim turime paeiliui sujungtus Duris, Duris, Judesio daviklį, Sirenos tamperis. Apie programavimą: *8 Master 001 01 01 04 09. Čia suprogramavome 1 teritorijai (neskaidome jų) abejas duris priskiriame 01 zonai, judesio daviklį 04 ir sirenos tamperį 09.
 3. Nustatome laiką. Galbūt reikėjo pradėti nuo to  :)  Pati pradžia: *6 Master 1 hh mm MM DD YY #. hh - valandos 00-24, mm - minutės 00-59, MM - mėnuo 01-12, DD - diena 01-31, YY - metai.
 4. Gedimai. *2. Paspaudus užsidega atitinkama lemputė ar ekrane parašomas numeris. Gedimų sąrašą rasite signalizacijos popieriuose. Pasakysiu tik tiek, kad jei užsidega 1, reikia dar kart paspausti 1 ir parašys kitą skaičių. Įprastai būna taip, kad pradžioje užsidega 3. Tokiu atveju reikia išjungti telefono liniją (t.y. nurodyti, kad mes jos neturime). *8 Master 015 7
 5. Vartotojai. *5 Master Vartotojas Kodas. Pvz.: *5 Master 01 4444 02 6666 ... Ištrynimui vietoj kodo spaudžiame *. 40-as Vartotojas yra Master kodas.
 6. Durų skambutis. Galima padaryti taip, kad atidarius duris (01 zona) supypsėtų klaviatūra. Įjungti ir išjungti galima paspaudus *4

Stilingi, bet nebūtinai

„Šis apdovanojimas neturi nieko bendro su stilingumu, elegancija ar mada (jei turėtų, mes tokio apdovanojimo niekada nebūtume gavę). Apsidovanojimų vajus skirtas blogeriams pasikelti reitingus google, pasidalinti skaitytojų srautais ir šiaip susireikšminti.“

commonsense.lt

 

Buvau alaus ir todėl man skyrė šitą dalyką. Reikia dalintis tuo, ką skaitai, tai, kuo galime ir reikalinga dalintis. Nedovanosiu šito daikto atgal commonsense.lt, nedovanosiu Rokiškiui, kuris jų kasdien po kelis gauna, nedovanosiu atviriausiam ir drąsiausiam ministrui Remigijui Šimašiui iš tų, kuriuos pamenu, nes jų taip pat daug gauna. Dovanosiu tiems, kas mano manymu, susilaukia per mažai dėmesio, o jo yra verti. Todėl skaitykite juos  :)

 

Dirbu mama. Vieni ja dirba, kiti tuo gyvena, treti nežino kas tai. Visiems čia bus naudonga ir įdomu. Tikrai.

Romualdas Cukuras. Jis stato namą. Kartais susigalvoja nebūtų dalykų ir nieko neklauso, kartais dėl kiekvienos smulkmenos tariasi, bet svarbiausia - žmogus daro! Jis stato namą ir kartais netingi apie tai parašyti. Tiesa, galėtų kartais ir detaliau, išsamiau, bet jis tai daro ilgai ir vis dar daro. Daugybė namų statytojų baigia po piermo ar antro mėnesio supratę, kad statyti namą yra viena, o rašyti blogą apie tai...

Laukinės foto. Gražu miela ir teisinga. Taip turi daryti žmogus, užsiimantis fotografija, galintis jums surengti fotosesija. Gerai pavyzdys visiems.

 

Pasirodo, kad aktyvių ir įdomių blogų išties labai nedaug belikę. Mano sąrašuose. Ką daryti?  :)

Knygos. Fiodoras Dostojevskis „Broliai Karamazovai“

Perskaičius vieną F. Dostojevskio knygą norisi dar. Šį kartą „Broliai Karamazovai“. Dar viena įspūdinga knyga. Ji gyva, emocinga ir  - rusiška. Suraskite dar šalį, kurios žmogus turėtų tiek daug išdidumo, kad spjautų į viską, o per save neperliptų. Labai sunku apibūdinti puikią knygą, rasti žodžių, kuriais galima teisingai ją apsakyti.

Menas ne tik aprašyti kas vyksta, bet ir nerašyti to, kas ir taip visiškai aišku. Paskaitykite. Būtinai.