Šviesoforai

Kas per ... daro šviesoforus Vilniuje? Nerandu jokio gražaus žodžio pavadinti, tai rašau ...

Laisvės - Viršuliškių g. sankryža. Tokių kamščių šitoje sankryžoje per 20 metų dar nemačiau. Na gerai, teisybės dėlei pasakysiu, kad mačiau, bet tik kartą per metus - vėlines. Normalu, nes šioje gatvėje yra kapinės. Bet koks ... sugalvojo padaryti šviesoforą su rodyklėmis? Niekada jų nebuvo, niekada nebuvo ir kamščių. Nekalbu apie rytinius ar podarbinius pikus. Bet kas darosi dabar... Reiktų ... liepti pabandyti pravažiuoti rytą, dieną, vakarą. Jei aš važiuoju ir suku į kiemą, tai man sustojus užsikišą visa sankryža. Taip, anksčiau to nebuvo. Ir šiaip buvo nerealiai faina sankryža iki tol, kol pertvarkė ir padarė šviesoforus su rodyklėmis.

Višuliškių - Laisvės sankryža prie bažnyčios. Ši sankryža buvo žymiausia tuo, kad veikdavo visą parą. T.y. šviesoforus išjungdavo spaudos rūmų sankryžoje, rygos sankryžoje, o čia ne. Jis veikdavo. Jei ne šalia esanti mokykla ar vykstančios pamaldos - šviesoforus apskritai galima būtų čia nuimti. Nepatikėjau - čia pridėjo rodyklių. Ar tas ... bent kartą matė šią sankryžą?

Ozo - Ukmergėsišsišakojimas. Tiesiai į Akropolį, o dešiniau leisitės nuo Šeškinės kalno. Ten yra pėsčiųjų šviesoforas. Niekada nesupratau kam jis ten. Kasdiena ten važiuodavau ir ne po kartą, bet pėsčiuosius mačiau kartą per porą mėn. Na yra - tik to.Dabar jį perdarė ir ten važiuojant kas antrą kartą privalau sustoti degant raudonai šviesai. Pėstieji eina? Ne, nes jų nesimato.

Narbuto - Laisvės sankryža, važiuojant nuo Pedagoginio link Pašilaičių. Ten stovėjo su rodykle. Kartais trumpam užgesdavo, bet blogiausia tai, jog kai degdavo žalia rodyklė sukti dešinėn, žalia degdavo ir važiuojančioms Laisvės prospektu nuo Karoliniškių. Kelis kartus pats vos nepalindau, nes jei man dega žalia - aš važiuoju, o kitos stovi. Pasirodo taip yra visur, bet ne čia. Kažkas padaręs nesąmonę tiek laiko nieko nedarė. Realiai padarius avariją, drąsiai galima būtų prisiteisti už tokius „teisingus“ šviesoforo signalus. Pagaliau kažkam „daėjo“ ir pakeitė degantį šviesoforą į nupieštą rodyklę.

Kalvarijų - Ozo - Kareivių sankryža važiuojant nuo Žalgirio pusės. Savaitgalisi pabandykite vidury dienos. Rodyklė dega vos kelias sekundes ir visa gatvė užkišta.

Gal dar kokių „teisingų“ sankryžų žinote?

Palikite komentarąKomentarai
 • Dalius

  Gerb. autoriau, jei papildoma sekcija dega kartu su geltonu ar raudonu šviesoforo signalu, privalote praleisti transporto priemones, važiuojančias pagal leidžiamą signalą (KET 167 punktas). Pasiskaitykite KET, nes galite padaryti avariją.

 • Jurgis

  hm, šiaip žymiausioje Olandų - Antakalnio sankryžoje šviesoforai dar nenuimti

 • rokas

  reikalingi :)

 • rg

  drisciau pastebeti, jog nauja tvarka nera labai bloga. seniau, ypac rytais, kamstis budavo tarp mados ir spaudos rumu, dabar su sitais sviesoforais kamstis persikele i baznycia-mada atkarpa :) t.y. jei gyveni prie mados ir vaziuoji link spaudos rumu, kelias laisvesnis :)

 • Rokas_kitas

  Laukiau kol kas nors parašys iš blogerių apie šviesoforus, tikėjaus iš ežiuko, bet jam ir taip viskas gerai vilniuj. O dėl šviesoforų, tai kaip ir sakė panelė, jų pristatė taikos ir justiniškių gatvėse, nu nežinau, ten jų apskritai nereikėjo, linijas ten taip pat nubraižė, bet mašinos stovi, taip ar taip reikia apvažinėt jas. Toliau laisvės pr galas, kur pasukimas į kairę į žemynos gatvę, ten padarė taipogi į kairę, nu čia aišku dar neblogiausia, bet norint iš žemynos pasukt į kairę ar tiesiai į baltrušaičio, reikia labai ilgai laukti, ir kamštis susidaro net ne piko metu, kada jo ten ankščiau net nebuvo. Beje, mačiau jau yra pastatyti šviesoforai važiuojant link akropolio nuo mados per kapines, utenos pramogų areną, labai gerai, kad dar jie nepajungti. Realiai mano manymu vilniuj daug kur susitaupys ant kelio ženklų, nes greit jų nereiks net dėt, nes taip ar taip mašinos judės maksimaliai 40 greičiu.

 • Rokas

  Klausi, kuriu velniu tie sviesoforai? Tam, kad butu isleisti/praplauti miesto biudzeto pinigai. Lygiai taip pat buvo sudeti sviesoforai ant Olandu g. ziedo. Nesvarbu, kad veike tik pusdieni ir veliau bus ismontuoti. Bet ju pastatymas, ijungimas ir ismontavimas kainuoja piniga. Tpsakant: O kam dabar lengva..?

 • regina rex sania lox sania rex regina pax

  Viso Vilniaus sankryžas šitie pimpalrankiai suniokojo. Net Taikos/Lūžių (gatvės ilgis - 100m.) gatvių sankryžoje – šviesoforai. Aš manau, kad nenurims tol, kol prie kiekvieno kiemo šviesoforo nebus.

 • )`(

  Šviesoforų pristatymą ant kiekvieno pirstelėjimo dar suprantu (na ok, yra logiškas paaiškinimas), bet su tom sekcijom tai totalus pravalas. Anksčiau būdavo kol dega žalia, tol suki, lendi, važiuoji - sankryža būdavo maksimaliai išnaudojama. Dabar gi per 5 minučių intervalą sumoje kokias 30 sekundžių per sankryžą niekas nevažiuoja...

 • Spcy.lt

  Šiandien kaip tik nakvojau kamštyje viršuliškėse prie mados

 • cng

  Viena yra įdomi sankryža: g. prospektas su goštauto. Nepasakysiu dabar jau ar ten nebuvo šviesoforo iš vis ar kažką pakeitė, bet jau gal 3 kartus nuskynė tą šviesoforą. Nu kaip ten bebūtų, bet indikatorius jau neblogas.

 • aa

  Romerio universitetas, is lukoilo isvaziavimui skirta 1 mili sekunde. Ir dar ta pati sankryza, kokio velnio reikia atskiru sviesaforu piestiesiems, kurie turi praeiti, net ne sankryza, o isvaziavima is degalines????

 • varpininkas

  nu va, 110 milijonų nenuėjo veltui. Bent yra apie ką kalbėt :)

 • bfw

  kažkur girdėjau, kad sekcijas padarė dėl es reikalavimų, bet gal ir klystu

 • hke

  Arba: kam reikalingi veikiantys šviesoforai naktį...