Patogios smirdančios vietos

Kai nufotkinau vaizdą pro langą, prisiminiau vieną dalyką. Tiksliau kai kuriuos nesusipratimus, kuriuos architektai neaišku kam sugalvojo.

Pro mano langą matomi dvylikaaukščiai. Pirmame aukšte buvo tik diiiiidelė laiptinė, atskiri įėjimai į laiptinę su laiptais ir į laiptinę su liftu. Jos susisiekia balkonu, kuris visur užrakintas. Taigi, jei gaisras - rūkykite. Bet ne apie tai. Taigi, iš lauko į lifto aikštelę šiuose namuose yra 3 įėjimai (pagal projektą). Du iš jų dažniausiai būdavo užrakinti. Prie tų įėjimų kampai neuždari. Tai reiškia, kad ten gali stovėti neįėjęs į namą. Ir tie kampai tokie, kad ten daug žmonių tilptų. Tamsūs su pertvarom. Ten visi eidavo myžti, nes namo juk tingi eiti. Arba jei papešęs vyrukas eina, tai būdavo super vieta - nesimato kas ką veikia. Pirmame aukšte gyvenantiems žmonėms tūrėjo būti sunku atsidarius langus. Žodžiu, visas pirmas aukštas tuščios nereikalingos erdvės. Dabar visur užmūrytos ir padaryta po du nelabai didelius plotus parduotuvėms, klubams ar pan. dalykams, o viena didelė kirpykloms, parduotuvėms... Nebeliko myžyklų...

Dar mokiausi Gabijos mokykloje. Ji buvo pirma pastatyta pagal tokį projektą, o dabar vien tokias matau. Apvali, su vidiniu kiemu. Kažkodėl joje pilna visokių užkampių ir jų iki šiol neužmūryja. Vienoj tokio krepšinį žaidžiame, tai kai pro kampą eini - laaabai smirda. Šitos myžyklos vis dar atviros. Įdomu būtų sužinoti architekto sprendimo argumentus. Juk negalėjo žinoti, kad Lietuvoje nėra viešų tualetų (gal išskyrus senamiestį) ir žmonėms tai pagelbės?

Dar vienas mane stebinantis dalykas tai namai Šeškinėje. Yra ir kituose rajonuose, bet gal Šeškinėje tokių daugiausiai. Kokios apsiniaukusios mintys turi būti, kad pastatytų namus, o tarp jų paliktų sprindžio dydžio tarpus? Matyt ten, kur tarpai atitinka visus architekto planus, pučiant vėjui, atsiranda švilpimas. Juk niekada nebuvo problemos su šildymu ir vietoj to, kad abiejų namų savininkai šildytų vienas kitą, dabar šildo tą tarpą.

Palikite komentarąKomentarai
 • Ieva

  O man kaip tik patiko Gabijos išplanavimas. Ir pasivaikščioti būdavo kur - ratu, ratu...:) Tik neišnaudojami tie trikampiai pirmame aukšte. Tiesa, išnaudojami sezoniškai, pvz., rinkimams, tas trikampis, kur prie raštinės;) O tos myžyklos ten greičiau kaip rūkyklos:) Bent jau mūsų laikais būdavo:)

 • rg

  irgi teko Gabijoj mokytis. reto kvailumo isplanavimas, visur kiaura, pucia skersvejai skersai isilgai. o tam, kad myzhyklomis nesinaudotu ir pikti vaikai alaus negertu, dar kameras aplink sustate. keista, kad naujos mokyklos visos tokios, nes lyginant tradicines triaukstes ir sitokias, triaukstes ir smagesnes, ir siltesnes.

 • Adis

  Su Šeškine kaip tik čia numatyta toli į priekį, sakyčiau. Kai namų kompų ūkius reikės vėsint.

 • smalsutis

  Tie sprindzio tarpai tarp namu architekturinis sedevras ateiciai.t.y. renovacijai. Imi dvi furas makroflekso ir pirmyn, po to sonus uztinkuoji. Vienu suviu du namus apsiltini :)

 • nuo

  Dabar gimnazija, anksčiau mokykla buvo :)

 • Sineik

  Gabijos mokykla, tai čia gal Gabijos gimnazija Pašilaičiuose? Netoli gyvenu... :)

 • Tomas Markauskas

  Kai statė tuos namus, tai tuos plyšius kaip ventiliaciją darė, nes radiatorių užsukti atskirai nebuvo galima, todėl reikėjo su šilumos perteklium kovoti :)