Cookie Consent by TermsFeed

Nelegalios statybos

Man labai labai nepatinka tvarka, kai reikia mažiausiai metų, kad gautum statybos leidimą. Taip, galima kažkam sumokėti, tas kažkas ateina su dokumentas, tada jo byla nepatenka į dugną, o padedama viršuje. Tik toks skirtumas, nes byla eina kartu su pinigais. Vien kol patvirtina tikslias sklypo ribas trunka 6 mėn. Man greičiau nepadarė. Po to 4 kartai kol gavau statybų leidimą. Sutinku, kad pirmą kartą buvo pora dalykų, be kurių negalėjo išduoti, o toliau buvo specialus tampymas, nes mano byla vaikščiojo be pinigų. Tie, kas bent kartą matė kaip Vilniuje išduodami statybų leidimai mane supras. Ten tikrai padaryta viskas, kad korupcija klestėtų.

Po to kai nusipirkau sklypą (sausio pabaigoje) praėjo pusantrų metų iki gavau statybų leidimą (rugpjūčio pabaiga). Buvo ir vietų kur aš neapsisukau labai labai greitai, bet tai nebuvo esminė laiko problema. Ir vis tiek norėdamas gauti statybų leidimą iki rugsėjo teko pasinaudoti pažintimis. Ne todėl, kad kažkas užsimerktų, o todėl, kad pasirašytų šią savaitę, o ne kitą. Viskas buvo gerai, bet pasirašinėja kartą per savaitę numatytą dieną, o tos savaitės tą dieną buvo išvažiavęs, tai būtų tekę laukti dar savaitę. Gal dar... Pasirodo nesunku pasirašyti nelaukiant tam tikros savaitės dienos. 

O ši priešistorė tik tam, kad visi suprastų kaip atsiranda nelegalios statybos. Nelegaliomis jas vadina tie, kurie žiūri bukai. Iš tiesų tai statybos, kurioms tikrai bus gautas statybų leidimas, bet šiek tiek vėliau. Norėdamas statyti namą, nusiperka žmogus sklypą. Ir kas norės mažiausiai metus laukti, kol galės pradėti darbus? Juk sklypą pirkau tik tam, kad statyčiau. Ir tą noriu daryti iškart, o ne po metų. Pora mėn truks, kol su architektu paruošite projektą, galima dar mėnesį palaukti, bet metus ar pusantrų? Štai ir nelegalios statybos. Nepasiseka ir kažkas patikrina, nepasiseka su kaimynais ir įskundžia ar pan. - nugriauti!

Viena žiauriausių istorijų, kurias pamenu, tai kai A. Paulauskas tapo Aplinkos ministru. Žmogus, kurio tvoros istorija iki šiol prisimenama sugeba spjauti į sąžinę ir eiti tokias pareigas. Žmonės, kurie jį ten skyrė taip pat nepasižymėjo sąžinės gausa. Ir štai reikia parodyti kaip bus kovojama su nelegaliomis statybomis. Susirado vienkiemyje žmogaus namą su priestatu ir tvora. Priestatas ir tvora be leidimų - nugriauti! Ir nugriovė, per tv parodė. Žmogui ne tik didelis nuostolis netekus jam būtinų pastatų, bet dar bauda, sąskaita už nugriovimą. Bet jis juk pasistatė sau pastatą savo žemėje, kuris niekam netrukdė. Leiskite tokiems žmonėms legalizuoti, jei pastatas atitinka visus reikalavimus.

Ir štai iškyla dar viena istorija, kai už Čigonų tabore nugriautus namus (nežinau kiek jų nugriovė) iš savivaldybės prisiteisė 55 600  Lt. Iš tiesų prisiteisė ne todėl, kad nugriovė, o todėl, kad nugriovė be teismo leidimo. Tai didelis skirtumas. Įstatymai yra įstatymai, bet... Aš pasistatau valstybinėje žemėje namą, atsikraustau su šeima ir ten gyvenu. Ar tai normalu? Kitas pavyzdys: aš ateinu į jūsų teritoriją ir šalia jūsų namo pasistatau savo. Atsikraustau ir gyvenu su šeima. Ar jums reikia teismo leidimo norint mane išvaryti ir nugriauti mano namą? Absurdas? Absurdas yra tas, kad yra įstatymai, kurių niekas nekeičia, nors jau yra ir precedentas. Manau, kad niekas jo ir nekeis tol, kol kokio politiko kieme nepasistatysime namo ir neatsikraustysime gyventi.

Man rasės, tautybės atžvilgiu visi žmonės vienodi. Bet jei kažkas darys nesąmones aš jį pavadinsiu lochu. Ir man nusispjauti, kad jis arabas, žydas, juodaodis... Lygiai kaip nusispjauti, kad jis lietuvis, baltaodis, katalikas...

Palikite komentarąKomentarai
 • nmns

  Turbut visiems aisku, kam tokia tvarka patogi. Juk yra zmoniu kurie kazka kuria, stato, dirba, o yra parazitu, kurie parazituoja pirmuju deka. Tokia gamta su savo desniais...

 • nuolaida

  Aš kadanors gal. Kai koją sutvarkys :)

 • Darius

  offtopic: gal butu norinciu megejiskai pazaisti krepsini antradieniais, 18:30, 1,5h Vilniuje? pirmas kartas nemokamai. Truksta keliu zmoniu. jei sudomins: darix@micro.lt

 • Darius

  siandien kaip tik seminaras Saruno viesbutyje apie tai

 • draco

  nuo 2011 metų pradžios STR Lietuvoje nustoja galioti ir iškart įsigalioja nauji reglamentai - Eurokodas.

 • Blakis

  Labai idomu kas bus toliau, nes manau durniau nei yra jau but negali.

 • aesde

  nuo spalio 1 d. įsigalioja nauja statybos įstatymo redakcija, kurioje nelegalių statybų įteisinimo mechanizmas, sąlygų išdavimo, projektų derinimo ir priėmimo tvarkų pakeitimas.

  dabar kokį porą mėnesių turėtų išvis didžiulis chaosas užvirti, nes naujų STR\'ų tikslinančių šias tvarkas dar nemačiau.

  beja jau teko matyti ir naują teritorijų planavimo įstatymą - irgi naikina daugybę suvaržymų

 • Darius

  Kad nebeleidzia iteisinti nelegaliu statybu, manau, gerai, nes tik palik skyle, tuoj ja prades naudotis tik tie kurie turi pazinciu, o paprastam zmogeliui liks tik pasvajot. O tobulint manau tikrai yra ka. Kad gauti leidima statybai, man bent jau nereikejo sulaukt kol patvirtins tikslias ribas, pakako, kad kaimynai sudetu parasus projekte jog sutinka su ribomis.

 • MK

  realiai apsimoka statyt nelegaliai- vistiek niekas negriauna jei per teismus pradedi tampytis.

 • besidomintis

  turejau tokiu problemu (nepamenu, gal ir rasiau apie jas siame bloge) ir as klaipedos r., bet nesedejau sudejes ranku, kreipiausi i vyriausybes atstove, seimo kontrolieriu su pasiulymais, bei stt ir dabar kiti tik pradedantys savo svajoniu igyvendinimus gali sekti leidimo gavimo eiga, ko anksciau to nebuvo. kam aktualu zvilgtelekit cia http://www.klaipedos-r.lt/?lt=1194941410 aisku leidimo gavimas vis tiek trunka ilgai, bet tiksliai gali zinoti kada jis bus ir jei koks kaimynas ji gaus anskciau nei yra sarase, gali pareiksti pretenzijas (ko labai klerkai bijo)

 • Sojeris

  Vidmantai, pataupyk nervu lasteles. Nebetikiu, kad gali kazkas pasikeisti ant Marijos zemes. Todel ir ieskau alternatyviu gyvenamuju vietu. Pasaulis didelis.