Kam ir kodėl reikalingos vietos šeimoms

2014-12-16 01:38

Važiavome su vaikais į parduotuvę. Sustojome, kad atbuli prisiparkuotumėm, įsijungėm posūkį. Važiavęs iš galo automobilis prisiparkavo užlindęs. Vienas mašinoje šeimoms skirtose vietose. 

Suprantu, kad jam niekas aplink nerūpi, bet taip jau pasaulis sutvertas, kad jei tau niekas nerūpi - ateis laikas niekam nerūpėsi ir tu. Kad tokių kaip jis yra nemažai - įrodo ir Facebook komentaras:

Darius Eberson: kad užlindo, taip, negražu, bet šeimos vieta yra marketingas ir išsipisinėjimas, todėl man tas ženklas visiškai nieko nereiškia. Į parduotuvę gali ir vienas be šeimos nukulniuot, kam visą butą vežtis?

 

Be šeimos galima ne tik važiuoti, bet ir gyventi. O dabar tiems, kurie nesusimąsto kodėl yra šeimoms skirtos vietos ir kodėl jos atrodo patogesnės už kitas. Visų pirma, tai šeimoms skirtos vietos yra daug platesnės. Taip galima plačiau atidaryti duris, išsiimti kėdutę, vežimėlį. Pamenate kaip prisiparkavus įprastose vietose būna sunku pačiam išlipti? O pabandykite išimti kėdutę. Antras dalykas, kuo jos skiriasi - jos yra šalia šaligatvio. Bent jau turėtų būti. Iš mašinos išlipę vaikai neišeina į gatvę. Jie iškart atsiranda šalia šaligatvio ir iki jo jiems tik keli žingsniai. T.y. jiems nereikia perbėgti gatvės.

Todėl būkite atidesni vieni kitiems ir pagalvokite apie tai, kad paeiti papildomus pora ar net 20 metrų jums nieko nekainuoja, o vaikų saugumas yra labai svarbu.
 
Komentarai
2018-07-02 18:25 Ieva
Baisi situacija... mano mažas miega mašinoj, tai kokias 10 min jau esam aikštelėj... žinokit iš 21 mašinos tik dvi buvo šeimos!!! Aš šokiruota... Gal kai turės šeimas arba smegenų kada nors tokie žmonės supras kokios vietos kam ir kodėl skirtos
2017-03-05 09:21 nuo
Šeimos vietos labai gerai parodo nemąstančių žmonių kiekį. Jei nėra KET tai viskas galima ir nusipjauti į aplinkinius
2017-03-04 19:32 Debesiukas
Daalius, Salininkų maximoje išvis kažkokie nevispročiai linkę lankytis. Pasistatėm automobilį su vyru į " Šeimos vietą ". Išlipom ir iškart pristojo kažkoks skustagalvis bmw vairuotojas " Tu kur mašiną pastatei? ". Atsiprašau, KET\' e nėra apibrėžta taisyklė apie " Šeimos vietą ". Tad jeigu tu laukiesi, tačiau tavo mašinoje nėra vaiko - statyk automobilį kur tik nori. O štai pati pirmutinė " Šeimos vieta " prie tų pačių Salininkų maximos yra prie pat įvažiavimo į aikštelę. Tai atsiprašau, nuo tos " Šeimos vietos " turi su visais vaikais per visą aikštelės važiuojamąją dalį temptis iki parduotuvės durų, kai paprasta ne šeimai skirta vieta yra PRIE PAT prekybcentrio durų. Ir dar išlenda buduliai skustagalviai... Jeigu jau yra " Šeimos vieta ", tai tegul ir KET\'E atsiranda taisyklė kas gali statyt, o kas ne... nes neduok die tu dar tik laukies ir kitą kartą nuo skustagalvio bepročio dar ir į galvą gausi...
2014-12-31 13:57 Senis Šaltis
Negausu čia komentarų, bet nesusilaikysiu ir pakomentuosiu į kai kuriuos komentarus.

Toks jausmas, kad komentatoriai neatsimena arba negyveno Tarybų Sąjungos laikais.

Prisiminkime kas buvo ar nebuvo tada.

Tada nebuvo didelių parduotuvių. Nebuvo tiek automobilių. Net prie dvylikaaukščio stovėdavo po kokius 5-10 automobilių, o vietų numatyta būdavo tik kokiems 20. Vaikai tais laikais turėjo pareigas, klausė tėvų, mokytojų, buvo šiokia tokia baimė ir pagarba prieš vyresnį. Su vaikais net nebūdavo didelio reikalo eiti į tas nedideles parduotuves, nes ten nelabai ką galėjai daug nusipirkti, be to, vaikai tupėdavo darželiuose arba mokyklose.

Dabar žiūrim į šiuos laikus. Didžiuliai supermarketai, prekės visiems. Automobilių daugiau, negu proto, o juos vairuoja bet kas. Vaikai turi tik teises, o ne pareigas. Pabandykit savo vaiką sudrausminti gatvėje, tai dar ir policiją iškvies už smurtą prieš vaikus. Ką daryti mamai, kuri po ilgos darbo dienos privalo spėti apsipirkti, vaikus iš darželio paimti iki 17 valandos, vienų namie nepaliksi, vėl visokios vaikų teisės, tenka vežtis kartu. O dabar įsivaizduokite, kad ir antra eile stovinčius automobilius nuo parduotuvės, kaip su keliais vaikais susitvarkyti, jei dar rankose maišai. Aišku pasipils protingų atsakymų, kad yra vežimėliai. Bet ir tą stumiant reikia vaikus už rankų laikyti, nes reikia ir gatvę pereiti. Be to susodinus vaikus reikės tą vežimėlį nustumtį į vietą, o, kaip palikti vaikus vienus automobilyje. Vėl visokios teisės ir tt.

Toliau prasideda KET aiškinimai. Pagal KET, kiek pamenu būdavo, kad privaloma padėti kelyje atsitikus nelaimei, privalu suteikti pirmą pagalbą, negalima važiuoti per balą, jei aptaškysi praeinantį, privalai pašalinti kliūtį ir tt. Ar daug tų taisyklės laikosi? NE. Nors tai ir taisyklės. Bet va, jei prie parduotuvės yra ženklas su "šeimos vieta", staiga atsiranda begalė staiga prisimenančių KET cha!Klausimas, jei šie ženklai yra prieštaraujantys KET, kodėl policija nepriverčia jų pašalinti? Bet koks savavališkas KET ženklų naudojimas taip pat yra KET pažeidimas.

Iš vis juokinga, kad bet kokiose diskusijose vistiek turi išlysti toks komentaras, kur paminima, kad durelėmis apibraižomas kitas automobilis. Toks jausmas, kad tos durelės atidarytos ir atsirėmusios tik ir sukurtos tam, kad kuo stipriau sugadintų kitą automobilį. Plepalai. Tas automobilis pagal tuos komentarus atrodo, kaip vienetinis rankų gamybos antikvaras. Tai, kam tokiu važiuoti į parduotuvę, ar išvis iš garažo riedėti, gi lietuviški keliai įlenks ar išbarškins kitas vietas. Stebina, kad dar kažkas nusiperka automobilį ir staiga prisimena Tarybinius laikus, kada automobilis būdavo turtas, o ne susisiekimo priemonė. Kada kiekviena įbrėžmą pirštu užlaižydavo.

Na ir žinoma pabaigoje sunku nepastebėti tų komentarų, kad anksčiau būdavo taip, tai ir dabar turi būti taip pat. Tai kam reikia taikyti sau patogius prisiminimus vieną kartą komentare minint anuos laikus, ir po to taikyti šias dienas.

Supyliau greitai komentarą, jei kur suklydau galite pataisyti.
2014-12-25 13:32 hm
Na tiesiog pas mus dar tas tarybinis rusiškas mentalitetas išlikęs ir nieko čia nepadarysi. Nebaudžia reiškias galima.
2014-12-23 08:53 Daalius
O mane Salininkuose prie maksimos kreivagalviai užknisa, būtinai pasistatys ten kur kitiems trugdo eismą, t.y. ant zebru pažymėtos dalies, nesvarbu kad vietų bele kiek aplink. Jie arba subines tingi panešt, arba nemoka parjuotis aplamai ir jiems lengviau nuo ten išvažiuot.
2014-12-21 20:20 Ec
1. Šeima su vaikais nupirks daugiau, jiems ir aikštelėje galima daugiau vietos skirti

2. Yra šeimos, yra šeimyniniai automobiliai, yra galimybė važiuoti apsipirkti su šeima, yra ir tam sudarytos sąlygos

3. Jei nesitempti šeimos į parduotuvę, tai gal inžinieriai durni, kad projektuoja ne vienviečius ir dviviečius automobilius? 4+ automobiliai yra todėl, kad gali važinėti ir vienas, bet yra galimybė su šeima

4. KET nedraudžia bet kam statyti automobilius šeimos vietose, taip pat įstatymai nedraudžia keiktis, rūkyti, vartoti alkoholį ir pan., bet dėl to, kad nedraudžia tai reikia daryti?
2014-12-20 18:22 jolanta
esme net ne tame, jog užlindėlis pasistatė šeimos vietoje, bet tame jog apskritai UŽLINDO
2014-12-16 14:47 Nežinau
Padarykime vietas senukams, kad būtų patogu išlipti iš mašinos, blondinėm, kad neapdaužytų durelių. Nepamirškime vietų Bmw automobiliams. O visi kiti paprasti žmonės galės statytis mašinas užkištų daugiabučių kiemuose. Taip , kad užlindo negražu, bet vieta iš komercijos, vieta kuri neapibrėžta jokiose taisyklėse - skirta visiems.
2014-12-16 13:56 nuo
Sauliau: pagalvok prieš rašydamas arba perskaityk parašęs.

1. Vaikai užaugdavo ir vergovės, ir imperijų laikais, ir prieš 100 metų. Jei niekas nebūtų keitęsi - pusė veikų mirtų ir šiandien. Tie, kas sako, kad tada buvo ir dabar taip pat gali būti arba nemąsto tik tuo metu, arba nesugeba to daryti apskritai.

2. Tokius dalykus reikia viešinti, nes jei bent keli po to pagalvos - tai jau gerai
2014-12-16 11:56 Saulius
Na kam taip nervintis, užauginom vaikus tais laikais, kai nebuvo jokiu specialiu stovėjimo vietų ir pasaulis neapsivertė. Tos šeimos vietos yra niekinės pagal KET, tas pats, kas graffiti ant asfalto, arba geltonai dažyti bordiūrai. Aišku pikta, kai kas nors užkiša, kai jau esi nusitaikęs, tas kuris užkišo aišku nemandagus tipas, bet gi ar tai taip žiauriai keičia gyvenimo kokybę, kad reikėtų dėl to gadinti savo nervines lasteles? Nemanau.
2014-12-16 11:02 Darius
Visgi ir man atrodo, kad šeimos vietos labiau marketingas (nors ir tenka naudotis nepažeidžiant taisyklių). Manau, kad 4 asmenų šeima yra gan patrauklus klientas prekybcentriui, nes dažnai vaikų gerovei(ir norams) stengiamasi netaupyti. Pasinaudojus tokiomis vietomis, galimai išsivysto įprotis važiuoti būtent į ši PC. Taip, jose patogiau išimti kėdutę ar vežimėli, gal net mažesne tikimybė, kad didesni vaikai su durelėmis užkliudys šalia stovintį automobilį, taip jos arčiau iėjimo, bet jei jau važiuojat su visa šeima tai turėtumėte turėti ir laiko rezervą, kurį galima išnaudoti paėjėti toliau. Dėl saugumo, tai net ir pastačius šeimos vietoje, yra tikimybė neprižiūrimam vaikui išbėgti į važiuojamąją dalį. Be to, gan retai tenka išgirsti apie eismo įvykius aikštelėse.
2014-12-16 10:51 Sojeris
Galvojant populiariai - užlindėlis vairavo BMW :)
+   Vardas:
Url:
El. paštas: Nerodoma.
Įrašykite tik tuo atveju, jei norite, kad informuotų apie naujus komentarus po šiuo įrašu.
Komentaras: