Taip visada būna, kad atsiduri ten, kur dar nebuvęs. Iki šiol turėjau pigų trimerį ir tuo visai nesidžiaugiau. Tikrai, niekam negaliu rekomenduoti Vagner SDH trimerių, nes jie yra vargas.
Dabar sugalvojau, kad jau dalį sklypo galiu šienauti su žoliapjove, kuri man stipriai palengvintų gyvenimą. Jų yra begalė ir kuo jos skiriasi labai sunku suprasti pačiam. Šioje vietoje super gerai yra socialiniai tinklai. Eilinį kartą įsitikinu, kad rimtiems klausimams Google+ yra daug geriau nei Facebook. Tiesa, po patarimą gavau FB ir Twitter. Kadangi šiek tiek akyse prašviesėjo, pabandau ir čia surašyti viską. O jūs komentuokite protingai ir patarinėkite, nes čia ateis daug žmonių, kuriems reikia pagalbos.
Štai esminiai dalykai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį:
Variklis. Kiek klausinėjau, visi tam pritaria - variklis tik Briggs & Stratton (B&S). Šie varikliai pasižymi savo kokybe. Jie populiariausi pasaulyje, todėl net ir sugedus greitai, paprastai ir visur rasite detalių jam.
Korpusas. Korpusas būna plastikinis, plieninis, aliumininis... Vieni gąsdina, kad plastikinis lūžta greitai. Viking pardavėjai sako, kad net plaktukų jų nesuskaldysi. Greičiausiai tai priklauso nuo gamintojo. Pigių žoliapjovių plastikiniai korpusai nesunkiai skyla. Dėl plieninių vieni sako, kad jie nerūdija, kiti sako, kad jos rūdija. Man susidarė įspūdis, kad čia panašiai kaip su plastikiniu korpusu - gerų žoliapjovių korpusai stipriai kitokie. Aliumininis korpusas stipriai pakelia kainą.
Ratai. Svarbu yra, kad ratai būtų su guoliais. Kitaip labai greitai išklibs. Gerai yra kai ratai reguliuojami centralizuotai. T.y. viena rankenėlė pakelia visą vejapjovę, o ne kiekvienam ratui ar ašiai atskirai. Jei bus labai maži ratukai - bus sunkiau stumdyti, ypač jei nelabai lygi veja. Taip pat svarbu yra ir aukštis (min, max). Gali būti varomi galiniai, o gali - priekiniai ratai. Priekiniai pasitaiko labai retai, bet taip lengviau pasukti.
Savaeigė. Jei sklypas mažas, arba jame pilna medžių, krūmų, tai savaeigė gal ir nereikalinga. Jei plotas lygesnis, tai didelis džiaugsmas būna, kai nereikia stumdyti, o ji važiuoja pati.
Surinktuvo talpa. Talpa būna ne tik didelė ar maža, bet ir plastikinė arba medžiaginė. Medžiaginė gerai sandėliuojant, nes užima mažiau vietos. Plastikinė daug lengviau valoma ir plaunama.
Mulčiavimas. Kartais yra gerai nesurinkti nupjautos, o palikti ją sumaltą ant pievutės, taip ją patręšiant. Vienos žoliapjovės tai daro palikdamos po savimi, kitos - išmesdamos į šoną. Vienos mulčiuoja tik pakeitus peilius, kitos nieko nekeičiant.
Garantija. Daug kas taiko garantiją tik varikliui. Todėl visada reikia pasiklausti kam konkrečiai galioja garantija ir kiek laiko. Kiti garantiją suteikia tik kasmet pas juos atliekant techninę apžiūrą.
Sandėliavimas. Svarbu, kad žoliapjovė susilankstytų, nes daugiau nei pusę metų reiks ją sandėliuoti.