Cookie Consent by TermsFeed

Juokingi sprendimai Facebook aludarių puslapiuose

Kadangi nuo 2018 m. sausio 1 dienos įsigalioja alkoholio reklamos draudimo įstatymas, kuris kad ir kaip bežiūrėsi yra absurdiškas, aludariams renka imtis tam tikrų sprendimų.

Sprendimų imasi tie, kurie turi teisininkus, kurie sumokėjo teisininkams daug pinigų, kurie važiavo į NTAKD (Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas) ir klausinėjo kaip jie interpretuos įstatymą. Šios įstaigos sprendimai yra įstatymas, nes ji privalo juos interpretuoti kažkaip, bet be jų išaiškinimo niekas nesupranta kaip. Kiti gi - laukia kažko ir nežino kaip viskas bus.

O bus viskas taip, kad arba prasidės didelė raganų medžioklė ir sausio pirmom dienom pasipils daugybė baudų, arba bijodami triukšmo tyliai vieną kitą pagąsdins. Einant pirmuoju keliu sausio pirmom dienom galima bausti bet kurį nepasiruošusį bravorą, barą, ir ta tikrais atvejais fizinį asmenį. Ateini į barą - jame kaba reklama - bauda. Bare yra ant alaus krano lipdukas su informacija koks tai alus - bauda. Bare naudojami potauriai - bauda. Yra apėjimai, kai kiekviena vizuali medžiaga turi būti registruota kaip prekinis ženklas, bet mažiausias nukrypimas nuo jo - bauda. Todėl greičiausiai eis antruoju keliu, kai baus lėtai, po vieną ir stebės reakcijas. Tačiau kas bus, jei atsiras kažkas, kas nepatingės ir surašys raštą ar šimtus nurodydamas barus su tekstu "Ten mačiau alaus reklamą". Jie privalės važiuoti ir tikrinti ir... bausti.

Tai kaip gi pasiruošė kai kurie bravorai? Juokingiausia yra tai, kad jie priversti keisti savo Facebook paskyrų pavadinimus. Štai kokius pasikeitimus turime jau dabar:

 

Kiti kol kas laukia ir žiūri kas bus. Bet kuriuo atveju, grįžo laikas, kai apie alaus naujienas sužinosime tik patys vaikščiodami po aludarių puslapius. Iš kitos pusės - visi iki vieno aludariai laiku nesukelia informacijos į savo www. Dažnai Facebook informacija įkeliama anksčiau. Nuo šiol viskas keičiasi. Ne iš gero, bet bus labai įdomu stebėti kaip viskas vystysis. Durni įstatymai turi mirti, bet klausimas kokia kaina.

Palikite komentarą



Komentarai
  • nuo

    Ponas Mantai. Šūdų parduotuvėje neparduoda. LAbai siūlau pasiskaityti apie alaus stilius ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito. Tada šiek tiek daugiau suprasite ir truputėlį aiškiau matysite

  • Mantas

    As esu ir vires. As kalbu ne apie gamynos technologijas, o apie skoni. Bet galit papasakot kaip gaminamas. O poto dar paaiskinkit kodel tooki sudina alu jie padaro. Ir kaip kokia vilkmerge gali vadintis kraftiniu alum... Namie darant is betkokiu meslinu produktu gaunas skanesnis alus.

  • nuo

    Mantai, kalbat absoliučias nesąmones. Ar bent matėt kaip gaminamas alus?

  • Mantas

    Geras tas istatymas. Geram alui reklamos nereik. Man net keista, kaip didieji aludariai sugeba isplaut savo darbuotojam smegenis. Jei kazka suprantat apie alu tai turetumet suprast kad kad dkdieji negamina alaus. Alaus gerimas ir tiek. Gal prades daugiau i kokybe investuot o ne i reklamas.

  • Mėgėjas

    Prie ko čia mokesčių dydis tai nelabai aišku. Ar didesnis mokestis įtakos politikų ir visokių verslininkų pilietiškumą? Man tai nesvarbu kokio dydžio mokesčiai, o- kaip jie panaudojami. Pas mus dar toli gražu iki skaidrumo.

    Draudimai nėra geriausias būdas, bet daug geresnis už trypčiojimą ir demokratijos imitaciją. Šie draudimai, jei bus ne popieriniai, su laiku padarys gerą darbą. O jau jūs būkit geri persiorientokit užuot nieko neveikę. :)

  • nuo

    Parašykite prašau kokie tie rezultatai Suomijoje ir kokie veiksmai šiuos rezultatus įtakojo. Konkrečiai. Ne pilstymu, o konkrečiai skaičiais.

    Kuo Suomijoje yra komunizmas? Ar jūs pasiruošę mokėti pats nuo savo algos tokius mokesčius, kokius moka suomis? Tiesiog kas mėnesį gauti mažiau nei gaunate dabar?

    Man nesunku persiorientuoti, man šie įstatymai problemų nesudaro. MAn problemų sudaro įstatymai, kurie orientuoti į baudimą ir buką reguliavimą. PAsiskaitykite daugiau nei per TV rodo

  • Mėgėjas

    Jei tamsta gaunate pajamas iš alko pramonės, nesvarbu kaip tai jums atrodo, galite pasiskelbti save švenbtuoju ar švietėju, bet nuo to niekas nesikeičia. Suprantu, kad sudėtinga persiorientuoti į kitą veiklą ir lengviau apšaukt esamus įstatymus durnais, nors labiau pamąsčius jie tikrai tokie nėra. Skandinavijos pavyzdžiu turėtume sekti, ir nereikia narstyt gerai tai ar blogai, tiesiog jie sugebėjo priimti tinkamus sprendimus tinkamu laiku ir matosi rezultatai, nors kokie tai suomiai ir toliau garsėja kaip aršūs pijokai. Ne tame esmė, esmė kad mes esame dar tik besiformuojanti visuomenė ir dažnai nueinama šunkeliais, kaip atseit sovietyno sugrįžimas ar dar kažkas. Toj pačioj Suomijoj dar ir koks "komunizmas", nors suomiai bolševikų nekenčia ir net turėjo realų karą su jais, betgi reguliavimas yra ir aš būčiau už tokį suomišką variantą Lietuvoje, tai perspektyvoje atsipirktų. Na bet mes turim "liberastų" kuriems niekaip neįtiksi, o kiti sluoksniai dar nesusiformavę. Labai graudu žiūrėt, kaip bet kokie adekvatūs sprendimai tik kritikuojami prisidengiant sovietizmais ir kitais izmais. Tokie oponentai tik rūpinasi savo laikina gerove ir tikrai nežiūri į ateitį, dėl ko labai liūdna...

  • nuo

    Pradėkim nuo to, kad jei kažką imame kaip pavyzdį, tai imkime viską, o ne vieną epizodą. Skandinavijoj valdiškos parduotuvė ir tai vienas esminių dalykų. Alkoholizmas ten nė kiek nesumažėjo.

    Skirkime alkoholizmą nuo alkoholio vartojimo.

    Alkoholizmas mažėja tose valstybėse, kur lengvas alkoholis yra apmokesdinamas mažiau. Absoliutus draudimas nepadeda tam.

    Prekybos laiko pavėlinimas - yra puikus sprendimas. Trumpinimas vakarinio - abejoju, nes kas nori - randa.

    Ko gero rimčiausias sprendimas turėjo būti nematymas alkoholio esant maisto prekių parduotuvėje, bet to niekas nepriėmė ir vargiai ar priims.

    O mano, kaip fizinio asmens nuomonės reiškimo ribojimas yra cenzūra ir sovietyno grįžimas

  • Mėgėjas

    Kaip reklama gali įtakot kultūringą pasisėdėjimą prie alučio? Mano kompanijoj tai niekaip, netgi amžius cenzas ir apribotas prekybos laikas- niekaip. Pažiūrėkite į Skandinavijos šalis, kur taip pat buvo problemų su alkoholio vartojimu, ir po sauso įstatymo įvedimo pavyko susitvarkyt. Nekalbu apie tai, kad žmogai pradėjo mažiau gert, tie įstatymai ne geriantiems, jiems jau vienodai. O su perspektyva į tuos kurie dar neužklimpo. Taip kad dar kart1 linkiu, kad tie įstatymai veiktų pilnu pajėgumu, o rezultatų po 1 metų tikėtis tikrai neverta. Gi vartojimo kultūros puoselėt jums niekas nedraudžia, taip- iš to neišeis uždirbt, kaip kad buvo, tai tik į gerą. Paaugsit- suprasit.

  • nuo

    Jis pakenks kultūrai ir edukacijai. Būtent tam, ko labiausiai reikia norint mažinti alkoholizmą.

  • Mėgėjas

    Rašydami apie tai koks "durnas" alkoholio įstatymas, nepamirškite paminėti kad esate tiesiogiai susijęs su alkoholio verslu. Įstatymas gal ir netobulas, bet linkiu, kad jis būtų veikiantis. O kultūrai vartojimo jis nepakenks.