Čekija: pamiršti dalykai atgyja

Čekijoje atgyja jau pamirštas Lietuvoje dalykas - rūkymas kabakuose. Dabar ypatingai gerai suprantu kam to reikia ir esu visiškas šalininkas nerūkymo kabakuose. Kai sėdi ir akis grauža, kai ryte apsirengi dvokiančius rūbus... Pagarba už šį įstatymą.

Prahoje yra metro ir tai visiškas gėris. Nuostabi visuomeninio transporto sistema, kai pažymėtas bilietas tau galioja 75 minutes ir gali važiuoti kokiu nori transportu (autobusai, metro, tramvajus) kur nori. Tai yra super geras dalykas ir daug geriau nei kaskart įlipus žymėti talonėlį. Tiesa, čia yra bilietai bagažui ir jie kainuoja perpus pigiau nei žmogui.

Alus čia nėra nerealiai pigus. Įprasta jo kaina 35 kronos (apie 4,7 Lt). Yra ir pigesnio bet... Alų jie skirsto ir vadina skaičiais. Kaip man paaiškino (lietuviai), kad normalus alus yra 12. Čia atitinka mūsų matavimu apie 5 laipsnių stiprumą. Pilsner Urquell daugiausia, bet man tai jis šiaip sau. Staro Pramen tikrai skanus. Jo pilstomo galima paragauti ir Lietuvoje. Virgis pasiėmė ir 10 alaus, bet ten tikrai pamazgėlės buvo.

Buvom 3 kabakuose ir visur padavėjais dirbo vyrai.

Tiek mano pastebėjimų per pirmą vakarą.

P.S. šiandien sninga.

Palikite komentarąKomentarai
 • TJB

  Cambrinus'as po trecio bokalo irgi mielas pasidaro, plius, kiek mama pasakojo, tai vietiniai sita kabakeliuose labiausiai ir vartoja! :) O be alaus rekomenduociau "Pushkin"o paragauti! :D

 • mancius

  Jei jus Prahoj, tai paeikit is senamiescio i sona kur nors - yra nuostabiu kabakeliu, kur renkasi vietiniai tik ir to pacio alaus kainos 20-22 kronos... Kozel toks juodas geras yra - 18-26 kronos... Teko lapkriti but seminare savaite beveik tai is pradziu irgi po 35-40 kronu mokejom :) P.S. nesiulau lyst i skyles su plastikiniais stalais, bet pasivaiksciokit, paieskokit, tikrai rasit vidiniuose kiemuose mazu bariuku, su graziu interjeru, 3-5 stalais, skaniu maistu ir tuo paciu tik 2x pigesniu alum. Gero poilsio :)

 • giedrius

  jo prisiminiau ir as cekiskus kabakus,mmmm.....

 • Auris

  Buvau lisabonoje. Keturioms dienoms pirkau pravaziavimo bilieta, tai nepaisant to, kad jei keiti metro, tai nereikia iseiti uz vartu, bet su tuo paciu metro bilieteliu galima ir autobusais ir vietiniais traukiniais varineti. Sumokejau apie 15 euru uz 4 dienas. Kaip turistui sakyciau tikrai nebrangu ir atsipirko, nes vienkartinis metro bilietelis (neribojamas persedimu skaicius) kainuoja gal eura.