durnių laivas

patys man bijo parašyti, tai per kitus rašinėja:


atleiskit, kad trukdau, bet iškilo toks neaiškus, mįslingas reikalas. O Jūs man galėtumėte padėti. Neseniai Lietuvos internete išdygo svetainė: www.ekuryba.lt. Užregistruota šįmet, kažkokio skautų tunto vado vardu. Talpinama Kaune, KTU serveryje. Tokio domeno buvimas - JAU provokacija, nors be abejo, teisiškai viskas švaru. Neuždrausta gi. Moralė? Et,kam ji rūpi, kai pinigai eina. ir, beje, nemaži. Maža to, kad toks puslapis egzistuoja, jis faktiškai užsiima reklamos talpinimu. Įdėtas didžiausias rašykų baneris, virš kurio už-rašas, maždaug surask kūrybines svetaines ir emailas tiems, kas nori duot reklamą. Mūsų webmasteris Juozas paklausė p.Čičelio kaip čia yra. Tas atsakė, esą ne jo darbas, jam pasiūlė reklamą jis sutiko. Identiškas teiginys yra jo privačiame puslapyje. Beje, laiške Čičelis pridėjo, kad jei ekuryba būtų buvusi populiaresnė, jis pats būtų nupirkęs ekuryba.lt ir padaręs redirektą į rašykus.

Taigi, gaunasi, kad kažkas nori ganėtinai gerai sugadinti gyvenimą ekurybai, kuri niekam nieko blogo nėra padariusi. Su rašykais - taika, niekas nieko nepyksta ir purvų nepila. Su visa rašykų valdžia - irgi taika. Todėl man asmeniškai nesuvokiama, kodėl Čičelis išvis leidosi remti tą prieš mus nukreiptą puslapį. O jei mes padarytume puslapį www.grafomanija.lt ir nukreiptume į rašykus? Ar būtų labai gražu? O jei tokiame puslapyje būtų rašykų baneris su užrašu - surask grafomanus? Būtų šlykštu ir pasibaisėtina.

Tačiau šioje istorijoje dar ne viskas. Yra labai įdomių sutapimų grandinė. ekuryba.lt registruota pernai metų pradžioje. Visą laiką ji nevykdė jokios veiklos, niekas apie ją negirdėjo. Registruota Kaune, menkai žinomoje hostigo kompanijoje - jei kas norėtų daryti nors kiek rimtrsnį puslapį, rinktųsi rimtesnes. Toliau - Kaune, KTU (kurio servery laikomas tas provokacinis tinklapis) dirba Majauskas (Nyarlathotep) su kompanija. Čia- pirmas sutapimas. Antras sutapimas:puslapis porą mėnesių nieko nedaro. Įsikuria ir stovi. Po to siunčia reklamos siūlymą būtent rašykams. Ne kokiai stambiai leidyklai, ne ekurybai (kuri turbūt ir būtų daugiau sumokėjusi), ne pegasas.org, ne music.lt...tik rašykams. Antras sutapimas. Ir galiausiai - paties Čičelio frazė, kad jis taip būtų padaręs. Trečias sutapimas. Trumpiau tariant, mano akim žiūrint, per daug čia sutapimų. Aš nesakau, kad šitą negražią akciją prieš mus organizavo Čičelis - bet kažkaip nesitiki, kad kažkoks niekam nežinomas skautas išlenda kaip Pilypas iš kanapių ir staiga "vagia" mūsų "prekės ženklą". Ir po to, kai jau pavogta - siūlo tik rašykams. Tie, kurie galėtų daug mokėti, jo nedomina.

Gal Jūs galėtumėte išsiaiškinti kas čia darosi ir kodėl? Nejau rašykai nori karo? Nejau jų netenkina tai, kad mes sugyvenam ganėtinai padoriai? Kas organizavo visą šitą akciją? rašykai? tas skautas? Asmeniškai kažkas iš rašykinių adminų? Man reikia tai žinoti. Anksčiau ar vėliau liaudis sužinos apie tai ir ims klausti manęs- o kas čia, o kodėl, o ką mes darysim? Ir aš turėsiu atsakyti, nes jei neatsakysiu,kils krūva bereikalingų aistrų. Jei tai rašykų provokacija - tebūnie. Tuomet aš liaudžiai taip ir galėčiau pasakyti: Čičelio žaidimai, nekreipkit dėmesio. Jei rašykai - visa svetainė, visa administracija, visi penktalygininkai, visi administracijos draugai - su tuo neturi nieko bendro, tuo geriau. Galėčiau ramiai pasakyti: pasimaišė protas skautui, tai ir kvailioja. tačiau tam aš turiu žinoti atsakymą. Koks jis bebūtų - tebūnie, blogiau nebus. Kaip sakė vienas žmogelis, "lušče užasnyj konec, čem užas bez konca". Jeigu aš paklausiu Čičelio - jis tikrainebus su manim nuoširdus. Man jis tikrai nesakys teisybės. Su Jumis jis gal bendraus normaliai.

Jums jis galbūt pasakys teisybę.
Tai va.Toks prašymas.

Vytas
Palikite komentarąKomentarai
 • arnas

  viskas, šita "ekuryba" jau uždrausta. IXAONAS uždraudė ekurybiečiams net paminėti ją (kartu su maniškiu saituku). Baisi sankcija.

 • nuo

  kolkas niekas nedraužia loti...

 • li

  O gal ir žino, bet gal ten ir ekuryba.com gali reklamuotis už atitinkamą mokestį. Kas gi draudžia kreiptis dėl reklamos? :)

 • anonimas

  ballseli, epitetas „stambi“ tavo cituojamame sakinyje skirtas tik leidykloms, o ne music.lt :))

 • ballsas

  "Ne kokiai stambiai leidyklai, ne ekurybai (kuri turbūt ir būtų daugiau sumokėjusi), ne pegasas.org, ne music.lt..." ačiū už music.lt įvardinimą, kaip stambią :)

 • Taikingas

  O kas nors bandet susisiekti su tuo savininku? Apie karus visi kalba, o niekas nieko aiskaus nepasako. Tas savininkas kazkas is rasyku ar jis siaip kazkoks pasalinis? Gal jis net nieko nezino apie jokia ekuryba? Cia jau idomu darosi sitie yvykiai.

 • li

  Nagi keisti kokie jie. Tarkim aš galiu nusipirkti dar ir e-kuryba.lt ir tikrai nematau jokių pažeistų teisių. O paistalai apie moralę švelniai tariant juokingi. Geriausia frazė laiške "ir staiga "vagia" mūsų "prekės ženklą"". Jeigu būtų registruotas tas ženklas, tada suprasčiau pretenzijas.

 • T.

  Tai dabar prieš perkant domeną reikia atlikti visuotinę apklausą ar tik kas nėra sugalvojęs tokio pavadinimo? Tuomet aš tadas.lt galėčiau paduoti į teismą... kaip savininkas drįsta mano vardą pardavinėti ;))) ..durnių laivas :D

 • antanelis

  "Registruota Kaune, menkai žinomoje hostigo kompanijoje" - čia bene juokingiausia frazė :D