Dar info apie geoterminį šildymą

Vakar lankiausi net dvejose vietose dėl geoterminio šildymo. Pirmoji buvo Naujos idėjos, o antroji - pas pažįstamus, kurie jau metus gyvena su geoterminiu šildymu. Jiems viską tvarkė Geoterminis šildymas.

Ne į temą, bet pirmųjų logo primena tarybinius laikus, o puslapis labai šiuolaikiškas. Tik informacija labai nepatogiai struktūrizuota. Antrosios svetinė tragiška: nemokama turinio valdymo sistema, nepritaikyta Firefox. Baisu, nors logo atrodo daug šiuolaikiškiau.

Oki, pirmieji labai maloniai priėmė, parodė, papasakojo. Patiko, kad pas juos yra stendai, kur viskas aiškiai pademonstruota, kur gali pačiupinėti viską. Jie pardavinėja Švedišką įrangą. Kainos maždaug tokios: projektavimas 6 Lt/m2 + pvm, vidaus įrengimas 120 Lt/m2 + pvm (su reguliatoriais su viskuo), visa kita apie 34 000 Lt. Tikslaus pasiūlymo nepasisiūlė atsiųsti, taigi, preliminari kaina 64 000 Lt. Kaina stipriai skiriasi, bet kažkaip man atrodo, kad ne viską pasakė ir galutinė būtų kur kas didesnė :)

Po to buvau pas žmones, kurie jau metus naudojasi geoterminiu šildymu. Sako, kad kiekvienas mėgsta pagirti tai ką turi ir nelabai mėgsta peikti, bet... Jie labai džiaugiasi įsirengę tokį šildymo būdą ir labai džiaugiasi pasirinkę kauniečių įmonę (UAB „Geoterminis šildymas“).

Pas juos pasirodo stovi 11kW siurblys ir sakė, kad pilnai tokio pakanka. Tiesa, jų namo plotas 180 m2. Na tai man ko gero turėtų pakakti 14 kW.

Dar labai įdomu kaip su vėsinimo moduliu yra. Ar tikrai gerai, kai grindys vėsesnės, ar taip tikrai daro? Kaip tada su drėgme (kondensatu)?

Palikite komentarąKomentarai
 • Anonimas

  Ka tu cia svaigsti apie ta geotermini sildyma!!!! Tau geriau butu vadinama oras-oras sistema, zymei pigene, bet turi minusu dirba tik iki -19c tai butu neprosal prie jos ir zidinio kapsule su ortakiais! Oras-oras sistemos naudingumo koficiantas truputi mazesnis nei geotermines !! Uztat kaina patraukli 4-iem kambariam apie 15st litu!!!

 • nuo

  Rokai: jei skaitysi, tai parašysiu po gero mėnesiuko, kad apžiūrai paruošta :) Jei rimtai, tai atšils orai, parašysiu, kad kokią vieną dieną kas nori, galės su alumi atvažiuoti ir pamatyti realiai viską :)

 • Rokas

  TAi atsisiusk, internetu tai moki naudotis:) Siaip man labai įdomu kaip ten tavo statyba einasi. Norėčiau pažiūrėt iš arčiau tai tuo pačiu galėčiau įrašyti dvd ir atvešt.

 • nuo

  Nemačiau jokių trainingų. Jai turėčiau dvd visai įdomu būtų pažiūrėti. Visa mano literatūra - internetas ir pažįstami. Vieni statė, kiti stato, treti apie tai daugiau mažiau išmano.

 • Rokas

  http://www.amazon.com/s?ie=UTF8&search-alias=dvd&field-keywords=Larry%20Haun

 • Rokas

  ir dar norėjau paprašyti kad parašytum kokią literatūrą skaitei apie karkasinių namų statybą?? Šiuos video trainingus matei?, kaip tau jie?

 • Rokas

  Tu lyg ir minėjai kad nežadi įdėti čia savo namo plano, bet gal vis dėlto įdėk nes labai įdomu. Nors ir ranka papaišyta jei nenori visų brėžinių dėti.

 • Kaimynas

  Geoterminis 2x pigiau iseina nei vien elektra sildyt,siulau dar apie saules elementus pamastyt, nes elektra "smarkiai" brangs :)

 • nuo

  Aš galvoju kasdien :) Pradėsiu po truputį jau, bet dar yra šiokių tokių problemų, apie kurias vėliau kažkada parašysiu :)

 • vytas911

  Ar ne laikas jau būtų galvoti apie statybų atkonservavimą? :)

 • kurmis

  kazkaip labai prabangiai zadi ta geotermini isirengti. siulyciau atidziau pastudijuoti pasiulymu eilutes. nes kaip pvz, katilines pajungimas ir t.t. yra lempinis, nes uz tai kad tinkamai pastatyti katila ir pajungti nereikia tokiu pinigu. nebent patinka uz poros dienu darba moekti 4k lt. zemes darbai irgi kosminem kainom paskaiciuoti. primesk kiek metru kasi su bobcatu ir paskaiciuok po 100lt uz valanda. realiai apie pora-ketverta dienu darbo. na ir panasiai ir panasiai. p.s. kolektoriaus ilgis virs 400 metru jau bus problema. nemazai elektros sudeginsi vien cirkuliacijai palaikyti.

 • H

  Bene tą patį sakiau net nematęs popierių (apie 14 kW), bet kažkaip vis dar nesulaukiau atsakymo ;)

 • lionginas lionginas

  haha, kažkaip lyg ir po ne tuo postingu pakomentavau... ']

 • lionginas lionginas

  flikrą nori pirkti mikrosoftas. manau po tokios transakcijos jis bus itin bloga vieta nuotraukoms laikyti ']

 • Romas

  Kiek girdejau vieni nusivyle tokiu sildymo budu kiti patenkinti, bet jei is ties tavo artimi biciuliai dziaugiasi sia sistema kodel gi ir tau jos neisivedus..