Aludarių Taurė 2013

2013-05-12 09:55

 

Ar žinote, kad Lietuvoje vyksta toks renginys kaip Aludarių taurė? Realiai dalyviams yra tik vienas reikalavimas - "pateikti galima tik savo individualiai, grupėje ar įmonėje virtą alų. Kartu su alumi reikės pateikti atspausdintą receptą". 

Abejoju ar kada šiame renginyje sudalyvaus didieji Lietuvos aludariai. Ir ko gero ne tiek dėl receptūros atskleidimo, kiek dėl baimės užimti žemas vietas. Visi, kas yra ragavę mažųjų ar naminių aludarių alaus tai supranta. O būtų visai įdomu.

Maisto ir gėrimų vertinimas šiek tiek primena dailiojo čiuožimo vertinimą. T.y. yra aiškūs visiems parametrai, bet lieka dar šiek tiek erdvės subjektyvumui. Čia ne lenktynės kur laimėjimo teisėjai praktiškai neįtakoja. Čia mano asmeninis požiūris į tai. Tik to nereikia suprasti, kaip priešiško nusiteikimo. Aš labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje vyksta toks renginys kaip Aludarių taurė!

Na o dabar prie uodegos pakėlimo. Šiemet ir aš pateikiau du savo alus komisijai. Tiesa sakant, visai neplanavau dalyvauti ir tik Jonas įtikino, kad dalyvauti reikia. Kartą pradėjęs negali sustoti, tai dabar ir kitamet reiks dalyvauti. Visai nesitikėjau kažkokių geresnių rezultatų, bet... visi rezultatai viršijo bet kokius mano lūkesčius. Iš viso buvo 11 kategorijų. Mano alus buvo "Šviesiųjų elių" bei "Porterių ir Stoutų" sąrašuose. Stoutas "Paskutinė žiema" užėmė antrą vietą iš 7, o "nuoPO" pirmą iš 11. Manau, kad rezultatas puikus. Beje antrasis alus atsirado, kai du draugus mokiau alaus virimo pagrindų.

Manęs vis dar draugai paklausia ar alų verdu iš miltelių. Tie, kas nežino, tai alų verdu tai, kaip alus turi būti verdamas, o ne taip, kaip lengviausia. Taip pat visiems sakau, bet parašysiu dar kart - jei nuspręsite, kad norite labai skanaus, o svarbiausia savo alaus, visada kreipkitės ir padėsiu pradėti. Deja yra vienas šalutinis poveikis - parduotuvėje atsistoję priešais alų nežinosite ką daryti, nes nebesinorės nei to, nei to, nei to...
 

Taip pat žiūrėkite

 Komentarai
2013-05-13 08:35 Vaidas
Tiesa, sveikinu.
2013-05-13 08:34 Vaidas
Dar prie šalutinio poveikio pridėčiau: gerdamas kokį alų bare galvoji ne tiek apie skonį, kiek bandai pajausti kokie čia apyniai ir salyklas bei ką panašiausio esi padaręs ar ko trūksta iki to.
2013-05-12 23:13 Gytis
Finale tavo APA gavo 4-tą vietą. Kitiems pasakysiu, kad iš viso buvo pateikti 72 alūs.
2013-05-12 10:26 Kunakas
Džiugu už tave!
+   Vardas:
Url:
El. paštas: Nerodoma.
Įrašykite tik tuo atveju, jei norite, kad informuotų apie naujus komentarus po šiuo įrašu.
Komentaras: