www

Eksperimentas su krepšinio naujienų svetaine

2007-12-22 10:02   kategorijoje:   www

Kartais laisvalaikiu ką nors pridarau www.basketnews.lt svetainei. Ne blogąja to žodžio prasme, o jei pavyksta blogai - tai ne iš blogų paskatų  :)

Kažkaip vieną dieną sugalvojau (o tai buvo ne vakar), kad gal verta pabandyti blogų komentavimą perkelti ten. Kuo skiriasi blogų komentavimas? Ko gero didžiausi skirtumai - registracijos nebūtinumas, savo blogo ar svetanės nurodymas. Dar vienas dalykas, kuris manau labai padeda - naujų komentarų siuntimas el. paštu. Taip taip, nelabai seniai tai pasidariau čia  :)  Taigi, ėmiau ir perkėliau visą tą reikalą į basketnews.lt. Gaila, bet rezultatų negalėsiu pasakyti kokį mėnesį ar kitą. Tiesiog reikia, kad praeitų tam tikras laikas, kad pastebėčiau komentavimo skirtumus. Anyway, bet kokie pakeitimai visada tik į gerą  :)

Kokie prognozuojami pliusai šio pakeitimo?

 • Daugiau komentarų (dėl kokybės nesu tikras)
 • Patogiau lankytojui
 • Didesnis lankomumas. Ši tendencija turėtų būti pastebėta per ilgą laiko tarpą
Tiesa, mano bloge tai veikia, nežinau ar gerai veiks ten: aš apie apsaugą nuo spam botų. Nieko sudėtingo, bet padeda: javascript. Taip, be jo neregistruoti vartotojai negalės komentuoti, bet sulaukti tūkstančių spaminių komentarų nesinori. Taip pat žiauriai užknisa skaičių įvedinėjimas iš paveikslėlio ar, dar blogiau, skaičių sumavimas. Tokiom tendencijom greitai teks taisyti gramatines klaidas sakiniuose, spręsti kvardatines lygis, atspėti dainuojamą melodiją... Mano bloge robotai nepalieka komentarų. Nuo žmonių neapsisaugosi, tačiau tikiu tuo, kad kuo daugiau žmogui duodi galimybių, tuo mažesnė tikimybė, kad jis tuo naudosis blogais tikslais.

Internetinės parduotuvės

2007-12-20 11:31   kategorijoje:   www

Pastaruoju metu pradėjo dygti daugybė internetinių parduotuvių. Vienos jų veikia, kitos nelabai. Yra parduotuvių, kurioje tik kelios prekės, yra kur jų daugybė, bet nėra jokios sistemos. Kokia gi turėtų būti el. parduotuvė? Iš tiesų ta, kuri sutraukia daug pirkėjų (ne lankytojų).

Daug žmonių, kurdami svetaines sako:
- Gal dar norėtumėm internetinės parduotuvės...
- Kam ji jums?
- Ne pardavinėsime savo prekes
- O ką gaminate?
- Baldus

Čia tikras ir nelabai retas atvejis. El. parduotuvės spėjo užvaldyti ir visi jų nori, net nepagalvodami kodėl. Baldais prekiauti bloga, nes:

 • Baldus žmonės turi pačiupinėti, atsigulti, atsisėsti ant jų
 • Baldų kaina dažniausiai siekia 1000 Lt ir daugiau

Internete geriausia prekiauti ne brangiomis prekėmis. Man sunku pasakyti tikslią viršutinę ribą, nes ji priklauso ir nuo prekių rūšies. Štai kompiuterines prekes galiu pirkti ir už 1000 Lt, nes:

 • Apie jas viskas aprašyta internete
 • Jas pačiupinėjus efektas minimalus
 • Dažniausiai atėjus į kompiuterinių prekių parduotuvę, jūs tos prekės vistiek nepamatysite

Taigi, yra prekės, kurias palietus, pamačius realiai gaunamas didelis efektas. Tokias prekes sunku aprašyti ar pavaizduoti, todėl sunku bus ir parduoti. Pvz.: baldai, drabužiai... Yra prekės, kurios puikiai matomos fotografijose, bei technines charakteristikas galima sužinoti internete. Pvz.: kompiuterinės prekės, buitinė technika ar net automobiliai... Tokias prekes parduoti lengviau. Yra prekės, kurios teikia vidinį pasitenkinimą ir joms parduoti pakanka informacijos, komentarų apie jas. Pvz.: knygos, muzika, filmai...

Dar vienas el. parduotuvių skitumas: specializavimas. Internete prekiauti galima viskuo, bet pasirinkimas vienos srities prekių, jums gali padėti. Ar jūs knygas perkate maximoje? O drabužius? Aš suprantu, kad drabužiai ten gal ir pigesni, bet aš geriau jaučiuosi juos pirkdamas drabužių parduotuvėje. Su knygomis dar blogiau - joms reikia aplinkos. Maximose galima pirkti knygas, kai nėra šalia knygyno, o jums juodai nėra ką veikti. Tada nuspirkite detektyvą ar meilės romaną, atsigulkite paplūdimy ir ilsėkitės. Kai man reikia knygos aš einu į knygyną, kai man reikia drabužių - į drabužių parduotuvę, kai noriu pavakarieniauti - to nedarau prie vidury maximos stovinčių poros staliukų.

Mano patarimas norintiems prekiauti internetu - pirmiausia susigalvokite kuo prekiausite. Atsakymas „viskuo“ šiuo atveju netinka. Tada sugalvokite kuo jūs būsite kitokie, kaip pasieksite pirkėjus. Pirkėjai ir lankytojai skiriasi, todėl jums labiau turi rūpėti pirmieji. 

Kaip kuriami internetiniai puslapiai

2007-11-27 17:01   kategorijoje:   www

Kažkaip vis galvojau parašyti trumpai apie tai. Labai trumpai gal ir nesigaus, bet neišsiplėsiu per kelis postus. Taigi, pačias internetines svetaines skirstyti galiu į:

 • prezentacinės
 • informacinės
 • bendruomeninės
 • naujienų
 • parduotuvės
 • asmeninės

Šis skirstymas nėra visiškai teisingas, nes viena svetainė gali priklausyti kelioms kategorijoms ir pan...

Prezentacinės svetainės - tai svetainės, kurių pagalba pristatomas kažkoks produktas, paslauga, arba pati įmonė. Dažnai klientai nori super duper svetainės, bet babkių mokėti - ne. Tiesiog reikia apsispręsti ko tiksliai reikia. Kartais Jums visiškai pakaks vieno puslapio su kontaktais. Tai Jums kainuotų labai nedaug, o gal galite pasidaryti ir patys. Suprantu, kad visokie omniteliai ir panašios įmonės sukiša dešimtimis tūkstančiu į produkto pristatymo svetaines. Ar to tikrai reikia? Klausimą paliksiu atvirą. Mano manymu dažnai - ne.

Informacinės svetainės ko gero vienos naudingiausių. Jose galima rasti daug informacijos apie tam tikrą sritį: statybas, laisvalaikį, maistą, gyvenvietę, Lietuvą ir pan... Tokias svetaines sukurti sunkiausia, nes pagrindą sudaro ne tik programavimas, bet ir informacijos surinkimas, susisteminimas, perrašymas. Apie savo namo statybas pradėjau rašyti tik todėl, kad niekur neradau išsamios info apie tai. Taigi, mano blogo dalį galima priskirti prie informacinių svetainių. Tie, kas sako, jog jų svetainės apie viską irgi informacinės - siūlau gerai pamąstyti. Informacija turi būti aiškiai susisteminta.

Ko gero populiariausios dabar yra bendruomeninės svetainės. Labai paprasta - jūs suprogramuojate, paleidžiate projektą, o turinį jums kuria lankytojai. Tereikia kas kažkiek laiko įmesti saldainiuką, kad žmonėms nepabostų. Bendruomeninių svetainių yra begalės, kiekviena turi kažką savo: tiesiog draugams susirasti, meilės nuotykių paieškai, bendrų interesų paieškai, dailei, fotografijai, kūrybai... Pastarosios yra kiek įdomesnės ir naudingesnės, nes galima kažką išmokti, kažką pasiekti daugiau. Tuščiai plepant ir taip leidžiant visas dienas galima atbukti :) Jo jo ten gi draugai, naujos pažintys, iš jų galima išmokti... Pievos visa tai :)

Naujienų svetainėms pakurti reikia daugiausiai resursų. Nepakanka surinkti informaciją, ją susisteminti ir palikti. Naujienas reikia pildyti net ne kartą per dieną, o mažiausiai kelis. Čia jau prasideda konkurencijas - kas greičiau. Lietuvoje ne mažai bendrų naujienų svetainių. Gal ir gerai, nes yra iš ko rinktis, tačiau, pavyzdžiui aš, krepšinio naujienas skaitau ne bendrose naujienų svetainėse, o specializuotose. Taip gaunu išsamesnę informaciją.

Parduotuvių dabar daug. Jomis vadinamos visos svetainės, kuriose yra prekės ir jas galima užsisakyti. Nesvarbu ar užsakymai siunčiami tik el. paštu, ar atsiskaitoma tiesiogiai per bankus. Sukurti gerą parduotuvę yra sudėtinga: reikia ne tik turėti prekes, bet jas tinkamai pateikti. Yra dar daug visokių smulkmenų, kurios džiugina pirkėją, bet kurias nedaug kas naudoja. Vienas iš internetinių parduotuvių sėkmės požymių - apie internetinius projektus gerai suprantantis žmogus. T.y. jei jūs turite el. knygyną, o jam vadovauja apie el. prekybą nesuprantantis žmogus... Na taip ilgai netempsite :)

Na ir pagaliau asmeninės svetainės. Kai kurie piktinasi, kad jų svetaines priskiria prie asmeninių, nors turinį kuria keli žmonės. Aš pasakyčiau - na ir kas? Tada tai asmeninė kelių žmonių svetainė. Kur riba tarp asmeninės ir nebe? Ko gero tai daugiau nujaučiama. Tarkim prekiauti galima gi savo sukurtais daiktais ir tai bus asmeninė svetainė. Tačiau jei prekiausite ne tik savo, bet ir kitų sukurtais daiktais - tai jau išlipate iš asmeninių svetainių rėmų. Na ir pan.

Tai kaip gi kuriamos tos svetainės? O kuriamos jos paprastai: arba jūs mokate programuoti, arba ne. Pirmu atveju - kurkitės patys, antru - ieškokite draugų, pažįstamų ar samdykite tuo užsiimančią įmonę. Būdų daug, bet... Visais atvejais jūs turite žinoti ko norite. Turite nuspręsti pats ar jums reikia kažko ohoho, ar pakanka vizitinės kortelės. Jei manote, kad ateisite į įmonę su 2000 Lt ir profesionalai sukurs ohoho... tai klystate. Jums sukurs svetainę, jums ji tiks, bet ar tikrai to jums reikia? Už tokius pinigus niekas nesėdės ir negalvos kas jums geriau būtų. O jei pinigų daugiau? Tada jums gali prikišti visko ko tikrai nereikia. Žiauru? O taip, bet taip ko gero visur, kai nežinote ko tiksliai jums reikia. Iš kitos pusės visada galite tikėtis, kad ateisite į įmonę ir pataikysite ant žmogaus, kuris tikrai nuošidžiai patars, bet... Ar tikrai pataikysite? :)

Nenorėjau labai gąsdinti, bet realybė tokia. Turiu daug labai blogų interneto svetainių pavyzdžių, kur rezultatas tik užsakovo kaltė. Turiu pavyzdžių, kur blogas rezultatas - vykdytojo tinginystės pasėkmė. Turiu pavyzdžių, kur blogas rezultatas skūpumo pasėkmė. Patarimas ko gero būtų toks: protingai nusistatykite ko jums reikia ir protingai pasverkite finansines išlaidas.

Lietuva ir apie Lietuvą

2007-08-28 10:07   kategorijoje:   www

LietuvaDaugiau nei du metus ruošiausi ir norėjau tokio projekto, kurį šiąnakt paleidome. Man pačiam labai patinka pakeliauti po Lietuvą, todėl šis projektas ypač arti širdies :))

Jūsų teismui miesteliai.lt. Info bus pastoviai pildoma, todėl kažkada tai turėtų virsti dideliu info šaltiniu apie Lietuvą.

Ačiū Juozui, Vilijai ir man :))

ampresta.lt

2007-04-11 14:42   kategorijoje:   www
Netyčia aptikau ampresta.lt svetainę. Taigi, iškart surašau, kas čia negerai (vargu ar yra daug gerų dalykų) ir prašau nekartoti šių klaidų :)

 • Laaabai diiidelis paveiksliukas. Žmonės į svetainę eina pasiskaityti info, o ne pažiūrėti į kažkokį paveiskliuką. Toks dalykas gali būti pateisinamas tik jei tai yra pirmame puslapyje ir betarpiškai susiję su tuo ką veikiate. T.y. iš jo visiškai aišku (nedviprasmiškai) ką jūsų įmonė veikia. Dabar gi neaišku ar įmonė užsiima apšvietimu, ar dekoru.
 • Aiškiai per didelis meniu plotas .
 • Meniu iš paveiksliukų. Jei taip darote, nepatingėkite sudėlioti title ir alt atributų.
 • Erzinantis logotipas. Logotipas turi būti aiškiai matomas, bet kam reikia padaryti iš jo labiausiai erzinantį dizaino elementą? Jei mane dabar jis suerzins, tai kitą kartą pamačius, mane apims blogos asociacijos. Ar to siekiate? Taip, kad meskite iš galvos flashinius ir kitaip animuotus logotipus. Šiuo atveju net ir patogiau būtų, jei veiklos ne trukčiodamos bėgtų, o visą laiką matytųsi.
 • Atsisakykite idėjos savo svetainėje turėti naujienas. 90%, kad jos bus nereikalingos. Jūs tingėsite, pamiršite jas pildyti arba tiesiog neturėsite ką ten įrašyti. Tokie užrašai naujausioje naujienoje kaip: „2005 - 05 - 18 Pakeista puslapio išvaizda“ - žudo du kart! Pirma: jūsų naujienai (!!!) jau du metai. Antra: Jūsų lankytojams neįdomu kada paleista svetainė, nes jūsų veikla su tuo nesusijusi.
 • Jei dabar neturite ką įrašyti viename ar keliuose meniu punktuose, tiesiog jų nedarykite. 70% tikimybė, kad ten niekada nieko ir neįrašysite. Užrašai „Atsiprašome, bet šiuo metu puslapis yra kuriamas.“ tikrai nepuošia. Gali būti, kad žmogusn epatikės ir kitais svetainėje esančiais tekstais - juk svetainė vis dar kuriama.
 • Labai keistas dalykas, bet daugelis savo kontaktuose nurodo ir interneto svetainės adresą. Lankytojai jau yra jūsų svetainėje ir jos adresą jie žino :)
« 1 2 3 4 5 6 7 »