UAB

Maži patarimai: problemos su kurjeriais

2011-02-12 08:08   kategorijoje:   UAB


Foto: posterize

 

Teisingų kurjerių pasirinkimo problema yra didelė. Tenka susitaikyti, kad kartas nuo karto iškils problemų. Kuo daugiau užsakymų - tuo dažniau kartosis problemos. Kurjerių tarnyba yra viena, o patys kurjeriai (darbuotojai) - kita. Problemos su kurjerių tarnyba ir su kurjeriais skiriasi iš esmės.

Dažniausia problema su kurjeriais - nemandagus, o kartais ir chamiškas bendravimas su klientais. Laiškuose klientams tenka rašyti net tokius dalykus: „jums nereikia niekur eiti ar važiuoti“. Kartais ir savavališkai nepristatyti siuntiniai, nes jie nespėjo. Į sutartį galite įtraukti punktą, kad už pavėluotas siuntas jūs nemokate, arba mokate gerokai mažiau. Tai problemos visiškai neišspręs, bet turėsite tam tikrų svertų savo rankose.

Problema su kurjerių tarnyba - orinės sąskaitos. Spėju, kad 95% kurjerių paslaugomis naudojančių įmonių nežino kiek ir kokio svorio siuntų siunčia. Ir beveik visi jie permokės. Patikėkite, tikrai pigiau nusipirkti svarstykles ir tą rašytis.

Maži patarimai: draugai nebus jūsų pirkėjai

2011-02-05 08:08   kategorijoje:   UAB


Foto: Filomena Scalise

 

Aš apie virtualų arba mikro verslą.

Atidarant parduotuvę visi tikisi, kad turėsdaug pirkėjų. Tie kurie nesitiki - verslo nepradeda  :)  Tačiau yra viena klaida - negalima tikėtis, kad pradžioje jums labai padės draugai. Iš tiesų draugai nebus tie žmonės, kurie jums neš pelną. Gerai kai yra draugų. Gerai, jei jie kažką nupirks, bet jie niekada nebus Jūsų maitintojais. Todėl kai planuojate - galvokite taip, lyg draugai niekada nieko iš jūsų nepirks.

Kitas dalykas - draugai gali jums labai padėti kaip reklamos šaltiniai: patardami savo draugams, pasakodami, kad žino kas prekiauja ir kur, pareklamuodami facebook, savo bloguose. Tokia pradinė informacijos sklaida yra labai naudinga.

Baro vieta

2010-12-01 08:08   kategorijoje:   UAB

Projektas „Baras“ buvo aprimęs. Galiu sakyti, kad dėl mano kaltės ir būsiu teisus. Tačiau kitų norinčių pasyvumas taip pat prie to prisideda. Apsikuopiau su staiga užpuolusiais darbais ir bandau tęsti toliau. Padariau nedidelę paklausą, kuri tik įrodė man mano teisumą dėl baro vietos. Yra šioks toks užsiciklinimas ties Centru ir Senamiesčiu. Aš manau kiek kitaip ir visada prisimeno buvusios „Mano kavinė“ (dabar „Cactus“) savininko žodžius - „jei vieta yra gera, visiškai nesvarbu kur ji yra - žmonės ten patys ateis“. Kažkada turėjome undergroundinį klubą. Iki jo nevažiavo jokia transporto priemonė. Tiksliau važiavo, bes stotelės buvo ne arčiau kaip pora kilometrų. Ir ką manote? Ogi būdavo vakarai, kai žmonės netilpdavo į vidų.

Na bet kuriuo atveju pasidalinu apklausos rezultatais:

Savo baras

2010-09-01 19:08   kategorijoje:   UAB

Kažkada važiuodamas į Kauną sugalvojau vieną eksperimentą, kuris turi šansų tapti apčiuopiamu dalyku.

Jau senokai praeidamas pro barą ar sėdėdamas ten vis pagalvoju, kad užknisa standartiniai brandiniai barai. Čekijoje didžioji dalis barų tai šeimų biznis. Ir tada kiekvienas skirtingas, kiekvienas savitas. Tada padavėjai ir barmenai ten dirba kaip normaliam darbe ir ilgai, o ne samdomi studentai, kurie keičiasi kas keli mėnesiai.

Taigi, sugalvojau skaičių pinigų, kurių, mano manymu, turėtų tikrai pakakti atidaryti barą. 100 000 Lt. Didelė ane? O jei barą daryti ne vienam? O jei 100 žmonių tai darytų?

100 atrodo daug, bet iš kitos pusės tai iškart lemia dideles nuolaidas įrengiant, skirtingą patirtį. 100 žmonių jei ne patys, tai tikrai pažinos kas dirba įvairiausiose srityse. Iš kitos pusės tai iškart 100 lojalių klientų.

Plačiau čia: http://www.facebook.com/ 

Paskelbus apie tai viešai, pačiam pasidarė žiauriai įdomu ar pavyks rasti 100 žmonių, kurie ne tik turi 1000 Lt, bet ir nori turėti savo barą. Du jau atsirado, taigi liko 97 :)

Kai sąskaitos rašomos negalvojant

2010-04-16 10:05   kategorijoje:   UAB

Kam rašomos sąskaitos faktūros? Sau (pardavėjui), ar kitiems (pirkėjui)?

Atsakymai:

  1. Pardavėjui
  2. Pirkėjui
  3. Pardavėjui ir pirkėjui

Atsakymas: mokesčių inspekcijai. Jei rimtai, tai pirkėjui (jei tai įmonė) ji yra reikalinga visada. Taip užpajamuojamos prekės.

Sąskaitoje faktūroje būna lentelė su tam tikrais stulpeliais. Jie skiriasi, bet visada būna pavadinimas ir kaina. Tačiau būna įmonių, kurios sugalvoja visokių dalykų, kad tik apsunkinti darbą kitiems. Kaip užpajamuoti prekes, kai gauni tokius laukelius:

  1. Kaina be pvm 
  2. Kaina su pvm
  3. Nuolaida procentais
  4. Kiekis
  5. Pvm procentais
  6. Suma be pvm
Atsakymas paprastas: imi skaičiavimo mašinėlę ir Sumą be pvm dalini iš kiekio. Gauni vieneto kainą. Jei su tuo jau visi susitaikė, tai atėjo laikas permainoms! Naujose sąskaitose vietoje „Suma be pvm“ padarykime „Suma su pvm“. Ir pajamuoti prekes tapo dar įdomiau: Suma su pvm daliname 1,09 (jei pvm 9%) ir daliname iš kiekio.

Gal man gali kažkas paaiškinti kam ir kodėl galėjo šauti tokia mintis į galvą?

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »