UAB

4 metai su manoknyga.lt

Jau keturi metai. Negaliu sakyti, kad jie praėjo labai greitai. Galiu pasakyti, kad man asmeniškai tai geri metai, nes darbas yra malonus.  :)

Ta proga pareklamuosiu šios dienos akciją. Tikra nuolaida visoms knygoms. Kainos prieš taikant nuolaida nesukeltos, kaip daro daugelis.  :)

Spaminimas yra legalu. Kodėl?

Galiu viską rašyti savo vardu, bet iš tiesų tai šiom dienom nutiko mano draugui. Visa info tikra, visus laiškus ir atsakymu mačiau pats.

Taip jau yra, kad Vytenis nekenčia spamo. Registruodamasis kiekvienoje vietoje naudoja vis kitą el. pašto adresą. Jį naudoja tik toje svetainėje kur registruojasi ir daugiau niekur. Taip nutiko ir su fotofabrikas.lt tačiau vieną dieną gauna laišką iš ekodiena.lt į tą dėžutę, kuri buvo panaudota tik fotofabrikas.lt registracijoje.

Nusiuntė užklausimą fotofabrikas.lt ir paprašė paaiškinti kodėl jie perdavinėja savo klientų duomenis kitiems. Atsakymas buvo toks: „Su ekodiena.lt Fotofabrikas neturi jokių "ryšių"...“. O kaip tada el. pašto adresas nutekėjo? Turiu kitą pažįstamą, kuriam Fotofabrikas nesumokėjo už paslaugas. Kas paneigs, kad jiems su pinigėliais sunku ir jie nori uždirbti iš visko. Tame tarpe ir prekiaudami el. pašto adresais?

Kreipėsi į ADA, kuri tokius dalykus prižiūri ir tvarko. Trumpai atsakymas buvo toks:

Buvo siūloma skaityti straipsnius, o ne pirkti prekių ar paslaugų. Taip pat nebuvo teirautasi nuomonės dėl prekių ar paslaugų. Todėl tai nėra tiesioginė rinkodara.

Deja, bet kadangi ekodiena.lt pasakė, jog el. pašto adresas ne vogtas, ne pirktas, o per jų puslapį įrašytas, tai ADA nepasivargino kreiptis į fotofabrikas.lt.

Neįtikėtina, bet siųskite tokius laiškus į valias ir niekas nieko jums nepripaišys. Pilnas atsakymas žemiau:

Džiaugiuosi, kad dar yra teisingų verslų

Šiandien buvau labai nustebintas. Ir ne todėl, kad atsitiko stebuklas, o atvirkščiai - atsitiko taip, kaip turėtų atsitikti. Stebina ir tai, kad tai stebina.

Pietauju valgykloje, kur maistas nėra brangus ir pagamintas pakankamai skaniai. Savitarna. Visada visi šypsosi ir malonūs, bet ne tik apie tai  :)

Šiandien pietų pasiėmiau zrazą (toks kotletas). Nesiginčykim kas yra zrazai, nes esu matęs taip vadinamus mėsos suktinukus, kotletus be nieko, ir kotletus su kiaušiniu viduryje (dar darželio laikais)... Atsisėdau valgyti - o viduje žalias faršas. Žinoma priėjęs mandagiai parodžiau ką gavau. Iškart buvo paimta lėkštė ir pasiūlyta pasirinkti kitą patiekalą. Paėmiau 1,5 Lt pigesnį. Buvo eilė, tai paprašė prieiti kai baigsiu valgyti ir atiduos skirtumą. Taip ir padariau. Gavau pinigėlių į saują. Ten buvo visi 8,50 Lt už zrazą. Kai pasakiau, kad per daug davė - atsakymas buvo vienas: „taip ir turi būti“.

Štai toks teisingas smulkusis verslas. Džiaugiuosi, kad dar tokių yra ir tuo pačiu pasižadu, kad ne kartą ir ne du dar ten eisiu  :)

Kodėl Facebook neparduoda?

Jau sunku rasti žmogų iki 50 metų, kuris nesinaudotų Facebook`u. O jau kuris nežinotų kas tai yra - dar mažiau.

Įmonės ten turi savo puslapius, kuriuose visais būdai bando pritraukti kuo daugiau žmonių, kuo daugiau reklamuotis. Kai kurie padaro kažkokią sensaciją iš nieko ir siūlo peržiūrėti video apie apsinuoginusią ar girtą merginą. Tokiu atveju reikia spausti Like ir tas puslapis jau turi +1 žioplį. Labai greitai surenka 30 000 - 100 000 tokių „fanų“. O kam jiems tai? Po to parduoda ten skelbiamą informaciją. Už kelis šimtus ar tūkstančius gali paskelbti tavo reklamą, akciją ir pan. Bet ar tikrai verta mokėti už tai pinigus? Ar jie sugrįš atgal?

manoknyga.lt taip pat Facebook`e turi savo puslapį. Kiekvieną savaitę dovanojame po knygą. Pradžioje tai lyg ir veikė, jautėsi pagal apsilankymus puslapyje ir pan. O dabar? Pastaruoju metu ne galvodavau užduotis, kurios būtų įdomios, bet eksperimentuodavau. Stebėjau kaip keičiasi „fanų“ kiekis, kaip ir kiek žmonių ateina į puslapį, kaip keičiasi pardavimai. Ir galiu pasakyti - tai visiškai neveikia.

Visi kas netingi dabar deda paveikslėlius su akcijomis ir už Share duoda prizus. Teoriškai, kai paspaudžiate Share, tai pamato Jūsų draugai ir pažįstami. Praktiškai - niekas to nebemato, nes tuo užsiima pastoviai tie patys žmonės. Pakanka peržiūrėti kas dalyvauja šiuose žaidimuose ir atrodo, kad 95% dalyvaujančių Facebook`e neveikia nieko kito, o tik dalyvauja prizų dalybose. Ar jūs dar neblokavote savo „draugų“, kurie vien tuo užsiima?

Suprantu, kad tik dalyvaujančių ir kuriančių tam atskirus vartotojus visada yra ne taip jau mažai, bet tokio skaičiaus nesitikėjau. Eksperimentus kurį laiką tęsiu ir toliau, bet jau nelabai ko besitikėdamas  :)

Maži patarimai: keli klausimai renkantis kurjerius


Foto: Salvatore Vuono

 

Pasirenkant kurjerius atrodo viskas paprasta - paklausi kainos ir pasirenki. Iš tiesų yra tam tikrų smulkmenų, dėl kurių kurjerių kaina gali tapti antriniu dalyku.

Sužinokite siuntų svorių intervalus. T.y. kokios kainos ir kokiems svoriams. Jei jau siunčiate siuntas, šitas dalykas gali padėti nesunkiai apsispręsti. Jei ne - gali tekti kurį laiką pasikankinti. Teisingai pasirinkti intervalai gali sutaupyti daug pinigų.

Sužinokite kas bus, jei siuntos gavėjas paprašys siuntą pristatyti kitu adresu. Vienos tarnybos pristato kitu adresu tą pačią dieną, kitos - kitą, o trečios jums išrašys papildomą sąskaitą už tai, kad buvo pakeistas adresas.

Automatizuotas užsakymų pildymas. Dalis tarnybų to neturi. Jei jūs tą galite padaryti už juos - viskas gerai, bet kiek tai jums kainuos? Antri turi tik dalinę, o treti - pilną valdymą. Automatizuotas užsakymų pateikimas gali jums sutaupyti labai daug laiko.

Maži patarimai: problemos su kurjeriais


Foto: posterize

 

Teisingų kurjerių pasirinkimo problema yra didelė. Tenka susitaikyti, kad kartas nuo karto iškils problemų. Kuo daugiau užsakymų - tuo dažniau kartosis problemos. Kurjerių tarnyba yra viena, o patys kurjeriai (darbuotojai) - kita. Problemos su kurjerių tarnyba ir su kurjeriais skiriasi iš esmės.

Dažniausia problema su kurjeriais - nemandagus, o kartais ir chamiškas bendravimas su klientais. Laiškuose klientams tenka rašyti net tokius dalykus: „jums nereikia niekur eiti ar važiuoti“. Kartais ir savavališkai nepristatyti siuntiniai, nes jie nespėjo. Į sutartį galite įtraukti punktą, kad už pavėluotas siuntas jūs nemokate, arba mokate gerokai mažiau. Tai problemos visiškai neišspręs, bet turėsite tam tikrų svertų savo rankose.

Problema su kurjerių tarnyba - orinės sąskaitos. Spėju, kad 95% kurjerių paslaugomis naudojančių įmonių nežino kiek ir kokio svorio siuntų siunčia. Ir beveik visi jie permokės. Patikėkite, tikrai pigiau nusipirkti svarstykles ir tą rašytis.

Maži patarimai: draugai nebus jūsų pirkėjai


Foto: Filomena Scalise

 

Aš apie virtualų arba mikro verslą.

Atidarant parduotuvę visi tikisi, kad turėsdaug pirkėjų. Tie kurie nesitiki - verslo nepradeda  :)  Tačiau yra viena klaida - negalima tikėtis, kad pradžioje jums labai padės draugai. Iš tiesų draugai nebus tie žmonės, kurie jums neš pelną. Gerai kai yra draugų. Gerai, jei jie kažką nupirks, bet jie niekada nebus Jūsų maitintojais. Todėl kai planuojate - galvokite taip, lyg draugai niekada nieko iš jūsų nepirks.

Kitas dalykas - draugai gali jums labai padėti kaip reklamos šaltiniai: patardami savo draugams, pasakodami, kad žino kas prekiauja ir kur, pareklamuodami facebook, savo bloguose. Tokia pradinė informacijos sklaida yra labai naudinga.

Baro vieta

Projektas „Baras“ buvo aprimęs. Galiu sakyti, kad dėl mano kaltės ir būsiu teisus. Tačiau kitų norinčių pasyvumas taip pat prie to prisideda. Apsikuopiau su staiga užpuolusiais darbais ir bandau tęsti toliau. Padariau nedidelę paklausą, kuri tik įrodė man mano teisumą dėl baro vietos. Yra šioks toks užsiciklinimas ties Centru ir Senamiesčiu. Aš manau kiek kitaip ir visada prisimeno buvusios „Mano kavinė“ (dabar „Cactus“) savininko žodžius - „jei vieta yra gera, visiškai nesvarbu kur ji yra - žmonės ten patys ateis“. Kažkada turėjome undergroundinį klubą. Iki jo nevažiavo jokia transporto priemonė. Tiksliau važiavo, bes stotelės buvo ne arčiau kaip pora kilometrų. Ir ką manote? Ogi būdavo vakarai, kai žmonės netilpdavo į vidų.

Na bet kuriuo atveju pasidalinu apklausos rezultatais:

Savo baras

Kažkada važiuodamas į Kauną sugalvojau vieną eksperimentą, kuris turi šansų tapti apčiuopiamu dalyku.

Jau senokai praeidamas pro barą ar sėdėdamas ten vis pagalvoju, kad užknisa standartiniai brandiniai barai. Čekijoje didžioji dalis barų tai šeimų biznis. Ir tada kiekvienas skirtingas, kiekvienas savitas. Tada padavėjai ir barmenai ten dirba kaip normaliam darbe ir ilgai, o ne samdomi studentai, kurie keičiasi kas keli mėnesiai.

Taigi, sugalvojau skaičių pinigų, kurių, mano manymu, turėtų tikrai pakakti atidaryti barą. 100 000 Lt. Didelė ane? O jei barą daryti ne vienam? O jei 100 žmonių tai darytų?

100 atrodo daug, bet iš kitos pusės tai iškart lemia dideles nuolaidas įrengiant, skirtingą patirtį. 100 žmonių jei ne patys, tai tikrai pažinos kas dirba įvairiausiose srityse. Iš kitos pusės tai iškart 100 lojalių klientų.

Plačiau čia: http://www.facebook.com/ 

Paskelbus apie tai viešai, pačiam pasidarė žiauriai įdomu ar pavyks rasti 100 žmonių, kurie ne tik turi 1000 Lt, bet ir nori turėti savo barą. Du jau atsirado, taigi liko 97 :)

Kai sąskaitos rašomos negalvojant

Kam rašomos sąskaitos faktūros? Sau (pardavėjui), ar kitiems (pirkėjui)?

Atsakymai:

  1. Pardavėjui
  2. Pirkėjui
  3. Pardavėjui ir pirkėjui

Atsakymas: mokesčių inspekcijai. Jei rimtai, tai pirkėjui (jei tai įmonė) ji yra reikalinga visada. Taip užpajamuojamos prekės.

Sąskaitoje faktūroje būna lentelė su tam tikrais stulpeliais. Jie skiriasi, bet visada būna pavadinimas ir kaina. Tačiau būna įmonių, kurios sugalvoja visokių dalykų, kad tik apsunkinti darbą kitiems. Kaip užpajamuoti prekes, kai gauni tokius laukelius:

  1. Kaina be pvm 
  2. Kaina su pvm
  3. Nuolaida procentais
  4. Kiekis
  5. Pvm procentais
  6. Suma be pvm
Atsakymas paprastas: imi skaičiavimo mašinėlę ir Sumą be pvm dalini iš kiekio. Gauni vieneto kainą. Jei su tuo jau visi susitaikė, tai atėjo laikas permainoms! Naujose sąskaitose vietoje „Suma be pvm“ padarykime „Suma su pvm“. Ir pajamuoti prekes tapo dar įdomiau: Suma su pvm daliname 1,09 (jei pvm 9%) ir daliname iš kiekio.

Gal man gali kažkas paaiškinti kam ir kodėl galėjo šauti tokia mintis į galvą?

Kaip darant akcijas tai galima padaryti blogai

Nors šis atvejis įvyko ne pastarąją savaitę, bet vistiek aprašysiu.

Kurjeriai sugalvojo padaryti akciją, kuri, matyt, turėjo skatinti klientų lojalumą. Įsteigė kelias nominacijas ir pažadėjo keliones. Atrodo viskas gražu ir gerai, bet...

Pirmas dalykas - dalyvauja tik atskirai užsiregistravusios įmonės. Ar jie tikrai negali žinoti įmonių, kurios siunčia siuntinius per juos?

Antras - pakvietė po penkis kiekvienos nominacijos pretendentus į boulingo klubą, kuriame turėjo vykti burtų traukimas. Gražu, bet... Jei įmonės atstovas nedalyvauja - įmonė negali laimėti prizo. Jie Kaune. Dalyvauti gali tik vienas atstovas.

Čia ir kyla klausimas: ar iš Vilniaus vienas įmonės atstovas važiuos į Kauną, kur galbūt laimėsi prizą (tikimybė 20%)? Aš manau, kad ne. O ir lojalumas sunaikinamas.

Knygų leidyba

Knygų leidyboje situacija tikrai normali:


lentelė iš „Verslo žinios“

 

Buhalterijos vingrybės

Teko vakar sudalyvauti buhalteriams skirtame seminare. Ne, aš ne buhalteris. Daug įdomių dalykų išgirdau, o patys įdomiausi susiję su pajamomis natūra. Apie tai kažką girdėjote tikrai, o konkrečiai daugelis nieko nežino. Spauda daugiausia rašė dėl automobilių. Nesiplėsiu labai, bet pabandau trumpai pasakyti esmę tiems, kas nežino.

Pajamos natūra tai yra žmogaus pajamos, tik ne pinigais. T.y. tai kaip jūsų papildomas atlyginimas, nuo kurio reikia mokėti mokesčius ir pan.

Pačiu pačiu didžiausiu absurdu, iš to ką sužinojau, man atrodo šitas:

Tarkim įmonė gamina... baldus. Jūs dirbate šioje įmonėje. Nusipirkote butą ar namą. Kur pirksite baldus? Atrodo kvailas klausimas. Tada kitas: kodėl? Dar vienas kvailas klausimas? Pasirodo, kad gauta nuolaida savo darbovietėje yra pajamos natūra. T.y. jūs turėsite susimokėti už tai mokesčius.

Aišku, kad apėjimas yra - rašysite sąskaitoje ne savo, o draugo ar kažkokio kito žmogaus duomenis. Ir tada bus viskas gerai  jokių pajamų natūra.

Pirkimas ir grąžinimas

Pažiūrėti per televiziją reklamą, pirkti bet ką, o po to grąžinti nėra labai teisinga.

Turbūt daug kas per tv matėte reklamą: „Internetu pirktą ir nepatikusią prekę galite grąžinti per 7 dienas“. Iš tiesų panašiai ir yra.

Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės

Čia nerasite knygų, kaip grąžintinų prekių. Tačiau knygos yra negrąžintinos prekės:

Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklės

Kas tarp šių taisyklių bendro? O bendra yra štai kas:

Parduodant daiktus, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taikomi ir bendrieji daiktų pardavimo reikalavimai, nustatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 “Dėl Mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo” (Žin., 2001, Nr.51-1778) patvirtintose Mažmeninės prekybos taisyklėse.

Taigi, nepakanka perskaityti tik pirmąsias taisykles. Įdėmiai paskaitykite ir antrąsias.