Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Staropramen Nealko

 

Staropramen Nealko

 

Nealkoholinis alus. Keista, bes skonis tikrai neblogas. Galima pagalvoti, kad geri labai lengvą alkoholinį alų.

Ačiū Virgiui

Kliento prisirišimas

Įdomu kada Lietuvos verslininkai supras, kad lankytoją, pirkėją prie jų parduotuvės ar kavinės pririša ne tiek pati parduotuvė, kiek jos darbuotojai?

Jei man patiko aptarnavimas - aš ten grįšiu. Jei man kaskart ateinant rasiu vis kitą darbuotoją - aš pradėsiu pirkti ten, kur man tuo metu patogiausia. O juk tik žmogus sugeba pririšti taip, kad dėl smulkmenos klientas nuvažiuos ten, neatsižvelgdamas ar jam pakeliui.

Konsignacija

Kai nusiunčiu leidyklai dėl knygų platinimo konsignacijos būdu ir gaunu vadovaujančio žmogaus atsakymą:

Universitetas yra biudzetine organizacija. Konsignacija yra vienas is paramos budu. Biudzetine organizacija negali buti paramos teikeja, tuo labiau, privataus kapitalo strukturai.

Susimąstau: ar žmogus supranta kas yra konsignacija ir kas yra parama? Sėkmingo vadovavimo.

Tie kas su tuo nesusidūrė, pasakysiu, kad konsignacija yra kai A perduoda knygas B ir B jas parduoda. B moka už parduotas prekes A tik po to kai pats parduoda jas. Iki to momento jos priklauso A. Taigi, kurioj vietoj čia atsiranda parama?

Įsilaužimas

Atvažiavau vieną dieną į namą ir... Iš tiesų, tai nepastebėjau pradžioje. Pamačiau, kad nėra ant palangės stovėjusių dažų flakonėlio ir pistoleto valymo flakonėlio. Daugiau nieko name nebuvo (išskyrus du elektros prailgintuvus). Antras užkliuvęs dalykas - prinešta žemių. Trečias - nėra raktų. Kadangi įeidinėjau į namą tik per vienas duris, kitas rakindavau ir laikydavau raktus duryse. Tada apsidairiau - pėdsakai nuo lango. Štai kaip atrodė iš lauko:

Aš palikinėjau langus pravertus (viršų), nes neseniai betonuotos grindys turi džiūti.  Pasirodo nėra sunku tokį langą atidaryti ir per jį įlįsti vidun. Pakanka atsuktuvo.

Didžiausias nuostolis - pavogti raktai. Teko gręžti širdelę ir tokiu būdu atsidaryti duris. Po to pirkti naują. Bendras nuostolis - pusė dienos tuščios, susiparinimas, ir apie 60 Lt be važinėjimo.

Sodra

Iš kur ten Sodroje bus pinigų kai jie nesugeba tarp skyrių susikalbėti... Štai vienas faktas tvarkant pensiją:

liepė atnešti iš darbovietės pažymą su darbo užmokesčiu nuo 1984 iki 1994 metų. Oki. Atnešė padavė. Skambina ir sako:

- Įmonės pavadinimas pasikeitė per tą laiką. Mums reikia dokumento, kuris tai įrodo.

- Bet tai jums gi pranešami tokie dalykai

- Taip, bet čia Sodrai, o mes pensijų skyrius (suprask tai kitas pasaulis tame pačiame pastate, po tuo pačiu vardu). Jei mes siųsime jiems užklausimą - labai ilgai truks. Mums paprasčiau nusiųsti tiesiai jūsų darbovietei. Tada gausime atsakymą per 2 savaites. Bet jei jūs nuvažiuosite ir atvešite, tai bus dar greičiau.

Na ir kaip galima nesikeikti kai tokia tvarka? Tame pačiame pastate gauti atsakymą trunka 1 mėnesį!!! Neperdedu, nes kai dalis dokumentų buvopirmame pensijų skyriuje, o reikėjo eiti į antrą tai mėnesį užtrunkakol dokumentai atkeliaus iš pirmo į antrą. Kas buvo Vilniaus Sodroje, tai gal žino, kad įėjus į pastatą pirmas yra kairiau, o antras - dešiniau.

Kai kiekvienas daro tik savo darbą

Atrodo įmonėje yra labai tvarkinga, kai kiekvienas aiškiai žino ką daro ir tik tai daro. Tačiau kartais tai patogu tik įmonei, o apie klientą pamirštama. Man prireikė spynos širdelės. Kodėl ir kaip aprašysiu kitą kartą, bet kadangi durys buvo iš Megrame, nuvažiavau ten.

Pirmas žmogus. Tik atėjus atsisėjau prie vadybininkės, kuri paskambinus i kažkam pasitikslino ir atspausdino užsakymo lapą, bei sąskaitą, paprašė pasirašyti. Paprašė pereiti prie šalia esančio stalo, kur galėsiu sumokėti.

Antras žmogus. Persėdau, atspausdino kasos pajamų orderį, pasirašiau, sumokėjau.

Pirmas žmogus. Grįžau pas pirmą, man papasakojo kai reikia nueiti į kitą pastatą. Ten yra cechas, o jo viduje laiptai į antrą aukštą.

Trečias žmogus. Nuėjau kur sakė pakeliui pasitikslindamas kelią. Ji atspausdino sąskaitą faktūrą, paprašė pasirašyti ir palydėjo prie kito darbuotojo tame pačiame kabinete.

Ketvirtas žmogus. Su juo nuėjome į sandėlį, kur paieškojęs spynos nerado tiksliai tokios pat. Nuėjome kažkur susiradome kitą žmogų.

Penktas žmogus. Taigi, visi kartu grįžome į sandėlį, kur man padavė širdelę.

Kai pagalvoji, tai smagu - visi turi darbo, visi kažką tą dieną nuveikė. O klientas... Ai, ką čia apie jį bekalbėti...

Chodovar Skalni Lezak

 

Chodovar Skalni Lezak

 

Nepradėkite rašyti, kad tai čekiškas alus. Taip, jis čekiškas, bet pagamintas Lietuvoje. Ko gero labiausiai alumi išgarsėjusiame Lietuvos mieste - Biržuose. Man čekiškas alus yra kažkas ypatingo.

Visai neseniai pradėtas gaminti, šis alus nėra tas, dėl kurio verta mesti gerti lietuvišką alų. Tiems, kam patinka šokolado (rašo, kad kavos) priekonis šis alus turi būti labai teisingas ir geras. Man patinka kiek kitoks alus, bet šio neatsižadu. Man tamsus labiau patiko.

Grindų betonavimas

Jau rašiau apie juodgrindžių betonavimą.

Prisimenant buvo tokie sluoksniai:

  1. Smėlis
  2. Santechnika
  3. Plėvelė
  4. Betonas. Dėjo vibrą, todėl tinklo nereikėjo.

Po to ant betono paklojau putų polistirolą:

Lentelės ten tik tam, kad klaupiantis keliais labai neįspausti. Aišku, kad po to atėjus darbininkams (šildymą vedžiojo) jiems neatrodė tai svarbu  :)  Dėjau 5 cm storio dviem sluoksniai taip, kad persidengtų siūlės.

Štai taip atrodė kai jau buvo viskas uždengta:

Tada atvažiavo santechnikai ir pastatė trapus. Trapai skirti vandeniui nubėgti grindyse. Kai viskas baigiasi, matomos tik grotelės.

Matyt kai kam užklius žali plotai:

Visur naudojau EPS-80 polistirolą, o žalias - tai ekstrudinis putų polistirolas. Jis skirtas didelėms apkrovoms. Dėjau po vonia, po akvariumu ir po boileriu. Tose vietose dėjau tik 5 cm storio, bet jis yra su špyntu, todėl siūlės iškart persidengia.

Po to ėjo plėvelė ir armavimo tinklas.

Tinklas betonavimui nebūtinas, nes tokiu atveju vietoj jo deda vibrą. Dabar jis reikalingas ne tik surišimui, bet ir šildymo vamzdžio pririšimui. Skylių dydis pas mane yra 15x15, bet čia priklauso nuo to ar bus šildomos grindys, koks šildymas...

Viskas paruošta betonavimui.  :)  Vakar jau išbetonavo ir po savaitėlės galėsiu viduje daryti ką norėsiu  :)

Darant kiekvieną etapą sužinau naujų dalykų, kurie kitiems gal ir pasirodys juokingai paprasti. Manau, kad nesu tas vienintelis to nežinojęs.

Plastikiniai užtraukiami dirželiai žinomi visiems. Aš jiems jaučiu kažkokį fetišą. Matyt panašiai mistinis dalykas yra pakavimui skirtas plastikinis dalykas su burbuliukais, kuriuos spaudant jie sproginėja.  :)  Taigi, sužinojau, kad balti yra daug tvirtesni už juodus.

Armavimo tinklo reikia pirkti daug daugiau nei namo plotas. Jie persidengia. Nepagalvojau, kad tiek daug ir teko važiuoti pirkti du kartus. Paskaičiavau dabar ir man gavosi 22% daugiau.

 

Antro etapo sluoksniai yra tokie:

  1. Putų polistirolas EPS-80 10 cm storis 
  2. Plėvelė (200 mikronų)
  3. Armavimo tinklas
  4. Šildymas
  5. Betonas

Atrodo tiek  :)

Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“

Kadangi po kiekvienos knygos paminėjimo komentatoriai parašo, kad nereikia reklamos, bet neskaito ką jiems atsakau, tai... Dedu tik tas knygas kurias dabar perskaitau. Kadangi jas vienaip ar kitaip dedu, todėl ir linkus sudedu. Tikiuosi be tik paveikslėlį žiūrite, bet bent pradžią paskaitote  :)

Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“ knyga kaip pavyzdys minima daugelyje mokymų. Norite sužinoti kuo Buda yra toks ypatingas? Čia sužinosite dalelę to. Pati knyga man nepatiko - smegenų plovimas ir dar pakankamai prastas.

Tiesa, pameluočiau jei pasakyčiau, kad nėra ko pasiimti iš jos. Yra. Man labiausiai patiko skaičius 21. T.y. jei kažką nori pasiekti - daryk tai 21 dieną. Po to galėsi nebedaryti. Skaičius nurodo konkrečią ribą, ko žmogus turi siekti. Tarkim mesti svorį iki kažkiek kilogramų yra daug sunkiau nei laikytis šiokios tokios dietos 21 dieną. Tuo pačiu jei jau 21 dieną kažką darai, po to viskas atrodo kitaip.

Ilgiausių metų...

Pastaruoju metu vis rečiau pataikau į gimtadienį, kur būtų dainuojama „Ilgiausių metų...“. Visi persimetė ant „Su gimimo diena... (hapy birthday vertimas)“.

Vainikas

Daug klausimų buvo kas ten tokio bus viršuje. Vieną sieną užsikaliau ir galiu parodyti:

Foto galėtų būti ir geresnė, bet jų dar bus, o čia tiesiog bendram vaizdui  :)

Iš pradžių man atrodė labai keistai, vėliau - normaliai, o dabar tikrai patinka.  :)