Blogas

Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“

Kadangi po kiekvienos knygos paminėjimo komentatoriai parašo, kad nereikia reklamos, bet neskaito ką jiems atsakau, tai... Dedu tik tas knygas kurias dabar perskaitau. Kadangi jas vienaip ar kitaip dedu, todėl ir linkus sudedu. Tikiuosi be tik paveikslėlį žiūrite, bet bent pradžią paskaitote  :)

Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė Ferrari“ knyga kaip pavyzdys minima daugelyje mokymų. Norite sužinoti kuo Buda yra toks ypatingas? Čia sužinosite dalelę to. Pati knyga man nepatiko - smegenų plovimas ir dar pakankamai prastas.

Tiesa, pameluočiau jei pasakyčiau, kad nėra ko pasiimti iš jos. Yra. Man labiausiai patiko skaičius 21. T.y. jei kažką nori pasiekti - daryk tai 21 dieną. Po to galėsi nebedaryti. Skaičius nurodo konkrečią ribą, ko žmogus turi siekti. Tarkim mesti svorį iki kažkiek kilogramų yra daug sunkiau nei laikytis šiokios tokios dietos 21 dieną. Tuo pačiu jei jau 21 dieną kažką darai, po to viskas atrodo kitaip.

Ilgiausių metų...

Pastaruoju metu vis rečiau pataikau į gimtadienį, kur būtų dainuojama „Ilgiausių metų...“. Visi persimetė ant „Su gimimo diena... (hapy birthday vertimas)“.

Vainikas

Daug klausimų buvo kas ten tokio bus viršuje. Vieną sieną užsikaliau ir galiu parodyti:

Foto galėtų būti ir geresnė, bet jų dar bus, o čia tiesiog bendram vaizdui  :)

Iš pradžių man atrodė labai keistai, vėliau - normaliai, o dabar tikrai patinka.  :)

Kaip vadinasi filmas?

Nežinau pavadinimo vieno filmo. Kažkada man labai patiko. Dar įdomu, kad mačiau du filmus, kuriuose žiūrėjo televizorių ir per jį rodė mano ieškomą  :)

Filmas nespalvotas. Žmogus šoka nuo tilto ir jį ištraukia angelas sargas. Po to mato gyvenimą tokį, lyg jo nebūtų buvę: niekas jo nepažįsta, kai kas pasikeitę. Gale filmo Kalėdų eglutė yra  :)

Gal kas žino pavadinimą?

Balys Sruoga „Dievų miškas“

Mokykloje visiems privaloma perskaityti Balio Sruogos knygą „Dievų miškas“. Aš, kaip perestukinas, neperskaičiau. Tiksliau perskaičiau 2/3 knygos ir... nebaigiau. Dabar perskaičiau visą. Keista buvo tai, kad skaičiau kaip visiškai kitą knygą. Prisiminimuose viskas buvo kitaip.

Keista kaip autorius po tokių išgyvenimų sugebėjo rašyti su sarkazmu.

Džonas Irvingas „Sidro namų taisyklės“

Kelis kartus mačiau po nedidelę dalį filmo, bet neatsimenu kodėl jo nepažiūrėjau. Dabar bus gera proga.

Džono Irvingo „Sidro namų taisyklės“ žiauroka knyga. O gal reiktų sakyti ne saldi? Vaikų namai, gimdymai, abortai. Prie ko čia sidras? Sidro namai yra kitame pasaulyje, nei tas, kuriame yra Sent Klaudo vaikų namai. Tiltą tarp jų nutiesia vienas abortas.

Knyga, kuri lieka galvoje.

 

Kitos nuomonės:

Pasaka apie tai, kaip perdegė Švyturio lemputė

Nesu marketingistas, reklamščikas ir pan. Tiesiog mano pastebėjimai, kurie padėjo Švyturiui perdegti.

Pradėkim nuo to taško, kai Švyturys buvo pačioje kalno viršūnėje ir švietė taip ryškiai, kaip niekada nebešvies nė vienas kitas.

Ko gero dauguma pamena posakį „alus tik Švyturys“ (taip aš apie alų). Jis buvo žiauriai gajus - visi gerdavo tik Švyturį. Jei kas nusipirkdavo kitokio alaus - sulaukdavo pašaipų. Dar įdomus faktas - Švyturys ir Švyturio Eksta buvo tas pats. Kitos Švyturio rūšys buvo pakenčiamos, bet Ekstra gėrimas sulaukdavo visų pritarimo. Buvo tokie laikai. Kas dabar parduotuvėje perka Švyturio Ekstra?

Mano prisimenamos klaidos, kurios „padėjo“ Švyturiui:

 1. Vienu metu Ekstra pradėjo gaminti ir Utenoje. Dažniausiai šis alus būdavo vežamas į rytų Lietuvą. T.y. ir į Vilnių. Skonis buvo diena - naktis lyginant su Klaipėdos. Dabar, kiek žinau, Utenoje Ekstra negamina.
 2. Reklamų pigumas.Kažkuriuo metu Švyturys pradėjo kurti „pigius“ reklaminius klipus. Taip jie nusileido arčiau jį besivejančių konkurentų.
 3. Išleido alų Ekstra Draught. Idėja išleisti gyvą alų nebuvo bloga. Gyvas alus buteliuose yra teisingas žingsnis, bet...Tokiu būdu jie sudarė konkurenciją savo ir visos Lietuvos populiariausiam alui. Jie pradėjo konkuruoti patys su savimi. Geriausią alų patys pavertė nebe geriausiu.
 4. Padarė „Klasikinę Švyturio kolekciją“ (Baltijos, Draught, Baltas), kurioje vienintelis Baltijos alus yra senas ir kaip klasika. Ekstra joje nėra.
 5. Dabar suka reklamą, kur kažkokie šlykštūs snukiai vejasi bačką alaus. Fone skamba muzika kaip Kusturica filme. Aš visada perjungiu tv kanalą tik pamatęs tą reklamą. Parduotuvėje pamatęs Ekstra alų prisimenu ją ir visada neprisiverčiu pirkti.

Girtas už vairo gali likti nenubaustas

Paskaičiau čia apie Vidžiūno vairavimą išgėrus ir... nieko. Jis liko nenubaustas. Visada labai jautriai reaguoju į girtų vairavimą. Visada pasakau besigiriantiems tuo, kad yra lochas.

Aš manau, kad sunkus girtumo laipsnis yra sunkinanti aplinkybė, todėl sužalojus ar užmušus žmogų turi būti baudžiama kelis kartus griežčiau. Bet štai Vidžiūnas lieka nenubaustas... Gerai, kad tą kartą niekas nenukentėjo.

Konservatoriai jo neišmes. Lygiai kaip neišmetė po įtarimų kyšininkavimu.

Kuo toliau tuo labiau jis jausis nenubaudžiamas ir kai užmuš žmogų - jį teis. Gal nuteis lygtinai, o jis nesupras už ką.

Mario Puzo „Šeima“

Mario Puzo knygos „Šeima“ pradžia manęs nesužavėjo. Nemečiau šalin ir nepasigailėjau.

Tikėjausi, kad tai bus kažkas panašaus į Krikštatėvį, o pasirodė - apie šventąjį sostą. Kad ir kaip būtų keista - įpusėjus supranti, kad Šeima nuo Mafijos mažai kuo skiriasi. Popiežius, Kardinolai, Šeimos. Žudynės, gandai, papirkinėjimas, šnipinėjimas, „draugystės“, išdavystės...

Taip buvo kai valdė Bordžos. Yra šlykštokų vietų, bet paskaitęs dar kartą prisimeni kaip krikščionybė plito ir kas buvo jos skleidėjai. Kiek mes žinome apie dabartinės bažnyčios paslaptis? Ko gero labai mažai, bet kartas nuo karto išlendantys ir greitai nutildomi pedofilijos faktai daug pasako.

Paskaitykite. Tikrai to verta knyga.

Lietaus nutekėjimo sistema: latakai

Kartais kai kažką padarai, pačiam pradeda atrodyti, jog viskas paprasta ir niekam tai neįdomu. Matyt ne visada tai būna tiesa. Man labai patinka, kad žmonės, kurie tuo usiima parašo savo komentarą, patikslindami, patardami. Sakyti: „tai čia paprasta“ arba „lėvai padarei“ yra blogiau nei visai nekomantuoti  :)

Kadangi baigiau kabinti latakus, aprašysiu kaip viskas yra daroma. Štai kokios detalės naudojamos:

 1. Latakai. Jų foto nėra pavaizduotų, bet kaip jie atrodo, tikrai, visi įsivaizduoja.
 2. Latakų sujungimo detalė (kairėje)
 3. Latakų sujungimas su lietvamzdžiais - piltuvas. (viršuje)
 4. Latakų tvirtinimo detalė (viduryje)
 5. 90 laipsnių kampas (apačioje)
 6. Latako užbaigimas. Jo foto taip pat nėra, bet tai dangtelis, kuris uždedamas latakų galuose

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, tai pasiskaičiuoti medžiagas:

 1. Latakų ilgį paskaičiuoti nesudėtinga. Atliekų beveik nelieka.
 2. Reikia žinoti kokio ilgio latakus pirksite ir kiek sujungimų su lietvamzdžiais bus. Tada galėsite pasiskaičiuoti nesunkiai.
 3. Piltuvų kiekis priklauso nuo latakų ilgio ir nuo stogo ploto. Latakai kabinami su nuolydžiu, todėl kai būna ilgas atstumas jie ryškiai nusileidžia žemyn. Kitas dalykas priklauso nuo latako ir lietvamzdžio skersmens, bet jei pirksite standartinius (125), reikia skaičiuoti, kad 50 m2 reikia vienolietvamzdžio (90).
 4. Atstumas tarp tvirtinimo detalių turėtų būti ne didesnis nei 60 cm. Prie sujungimų taip pat reiktų dėti.
 5. Ar reikia kampų ir kokių susiskaičiuoti neturėtų būti sunku.
 6. Realiai kiek atskirų juostų darysite, tai x2 ir gausite dangtelių skaičių.

Svarbiausia nepamiršti ir nesumaišyti į kurią pusę bus nuolydis. Pradėkite nuo aukščiausio taško ir leiskitės iki piltuvo. Leisti patogiau, nes kylant p ot ogali būti problemų su tvirtinimu. Nuolydį formuoti padės gulsčiokas. Jei įdomu koks jis turi būti, tai, ko gero, nelabai svarbu. Svarbu, kad jis būtų. Vanduo neturi stovėti latakuose. Visas turi išbėgti. Visus sujungimus reikia suklijuoti. Tam galite naudoti pvc klijus ar silikoną.

Kelios foto:

Kaip „taupomi“ pinigai

Sodra verkia, kad neturi pinigų. Buvau vakar ten ir pastebėjau vieną smulkmeną. Pagrindinėje salėje yra tikrai daug langų. Ant visų kaba žaliuzės (markizės atrodo) ir jos visur užtrauktos. Užtraukus salėje pasidaro tamsoka, todėl uždegamos šviesos. Salė didelė, todėl ir lempų daug. Smulkmena, bet ar kas iš jūsų namie dieną uždengia langus, o po to degina elektrą?

Heineken

 

Heineken

 

Daug kartų esu jį gėręs, bet tik dabar pastebėjau, kad jo nepadėjau ant lentynos  :)  Šiaip nėra blogas alus, bet tikrai geru jo pavadinti negaliu. Kaip ir Bravaria, tai ir šį alų visą laiką maniau esant vikišku. Pasirodo olandiškas  :)