Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Kriminalinė policija (aiškiau)

Matau parašiau labai neaiškiai. Dabar tą patį tik trumpai ir aiškiai.

Kažkas parašė komentarą, kuris įžeidžia knygos autorę. Knygos recenzija čia.

Knygos autorė kreipėsi į teismą.

Tyrėjai pažiūrėjo kur yra serveris ir nusiuntė IPT užklausimą kas parašė komentarą.

Atsakymą gavo, kad adresas (domenas) rasyk.lt registruotas su XXX ip adresu. Pagal tai sužinojo mano adresą.

Jie nuėjo pas teisėją ir gavo kratos orderį su teise konfiskuoti mano kompiuterį.

Kodėl jie sugalvojo, kad komentaro autorius ir adreso savininkas yra būtinai tas pats asmuo - aš nežinau. Esu įsitikinęs, kad tai didelis kompetencijos trūkumas. Jei dėl komentarų iškart areštuotų visų adreso savininkų kompiuterius - jie galėtų sužlugdyti bet kurią įmonę.

Jie turėjo man atsiųsti užklausimą dėl komentaro, o ne ateiti su kratos orderiu.

Man pasisekė dėl to, kad aš pats suprantu kompuose ir būtent tuo laiku buvau namie. Abejoju ar kas kitas iš namiškių būtų galėjęs su jais pasiginčyti ir kažką jiems įrodyti. Taip, kad būčiau netekęs savo kompų bent pusmečiui. Nelabai džiuginanti perspektyva?

Taip, kad jei turite savo blogą ar kokį kitą puslapį, kur galima komentuoti - Jums realiai gresia tas pats kaip ir man.

Kriminalinė policija

Prieš valandą mano namuose apsilankė kriminalinė policija. O taip, aš nustebau.

Prisistatė (buvo dviese). Sako:

- Iš Jūsų ip buvo pateikta šmeižikiška informacija. Susipažinkite - man pateikia teismo sprendimą. - Turime kratos orderį konfiskuoti Jūsų kompiuterį.

Stoviu išsižiojęs. Pabadykite įsivaizduoti: sėdite namie, dirbate, ateina ir atima iš jūsų darbo įrankį.

Bandau aiškintis situaciją, klausinėju kas kaip kodėl. Situacija aiškėja: komentaras buvo pateiktas rasyk.lt po viena iš knygų recenzijų. Sakau:

- Bet jūs negalite žinoti, kad tai padariau aš.

- Jūs neįsivaizduojate kiek galime. Štai gavome atsakymą iš Interneto vizijos apie tai, kad šis adresas registruotas iš Jūsų ip.

- Tai adresas priklauso man, bet prie ko čia komentaras?

- Mes turime teismo orderį kratai ir turime konfiskuoti Jūsų kompiuterį.

Nevalingai kyla šypsena. Kompo hdd pasikeičiau praėjusią savaitę, tai ten net neįmanoma nieko rasti, net jei kažkas būtų. Tęsiam toliau:

- Bet Jūs suprantate, kad aš turiu darbo daug ir negaliu be kompiuterio?

- Mes ilgai nelaikysime. Daugiausiai pora dienų.

- O tai ką man tas pora dienų daryti? Kas padarys mano darbus?

- Na mes turime kratą ir turime vykdyti.

Tada pradėjau mąstyti kitaip:

- Ką man reikia padaryti, kad kompas liktų pas mane? Aš galiu pateikti visą informaciją apie komentavusį asmenį, kokia yra.

- Na jei pateiksite tokią informaciją, tada galime užrašyti Jūsų parodymus ir paliktumėm Jūsų kompiuterį.

Kaip gerai, kad sugebėjau jiems siūlyti visokius variantus, kol pagaliau vienas jų tiko. Kaip gerai, kad rašykuose netrina realiai komentarų, o ištrintus taip pat saugo.

O žinote kas blogiausia? Blogiausia yra tai, kad teismuose dirba visiškai nekompetetingi teisėjai. Gavus adreso savininko duomenis išrašyti orderį, kuris leidžia konfiskuoti mano kompiuterį yra kur kas daugiau nei nekompetentingumas.

Įsivaizduokime tokią situaciją:

Aš parašau įžeidžiantį komentarą į Delfi. Aš pats kreipiuosi į atitinkamas instancijas. Tokio pat lygio teisėjas pasirašo orderį su kompiuterių konfiskavimu. Ateina labai uolūs vykdytojai, kurie neturi jokio nori į kažką gilintis. Susirenka visus delfi kompiuterius ir išsineša „tik porai dienų“.

Tokie žmonės dirba mūsų teismuose. Tokie žmonės sprendžia ir gali suknisti jūsų gyvenimą.

 

ATNAUJINTA:

Pasikalbėjau su teisininku. Pasirodo čia didžiausia kaltė yra ne teisėjo, o tyrėjo. Anyway - tokie žmonės tiria bylas. Gauna raštą kam priklauso adresas ir prašo teisėjo kratos orderio su kompiuterių konfiskavimu.

Teisininkas pasakė, kad man žiauriai nuskilo, kad buvau namie ir sugebėjau jiems įrodyti, kad jie neteisūs. Kitu atveju savo kompų mažiausiai pusę metų būčiau nematęs. O po to gali grąžinti be hdd, nes jie liktų kaip daiktinis įrodymas iki bylos pabaigos.

Aiškumo dėlei dar kartą parašau: man priklauso tik adresas, bet jokio komentaro nerašiau. Jiems kaip įrodymo to pakanka atimti mano kompus?

Parduodame knygas

Ir kaip gi galima nepasigirti, kai ateina permainos  :)  Nuo šiol knygynas manoknyga.lt rūpinsis ne tik savo klientais, bet ir pigu.lt. Na gerai, skamba kiek per garsiai ir ne viskas iš karto, bet... Jau dabar bendradarbiaujame su pigu.lt ir knygas jiems tiekiame mes.

Kodėl taip nutiko? Knyga nėra tokia gera prekė kaip daugelis įsivaizduoja. Kai kurių dalykų neįsivaizdavome ir patys, kai pradėjome prekiauti. Pvz.:

  • Ribotas antkainis. Pagrinde tai riboja konkurencija. Kiek kitaip yra su rankų darbo prekėmis. Arba su tomis, kurios yra unikalios ir prekiauja vienas tiekėjas
  • Knygos pastoviai kaupiasi sandėlyje. Tokiu būdu užšaldomi dideli pinigai.
  • Bendravimas su laaaabai daug leidyklų. Leidykloms iki procesų automatizavimo žiauriai toli. Nėra nė vienos leidyklos kurios knygomis galėtum prekiauti naudodamasis xml
  • Dalį pristatymo mokesčio parduotuvė dengia iš knygos antkainio. Tarkim Jums kainuoja knygos pristatymas 8 Lt. Mums jis vidutiniškai kainuoja apie 9,50 Lt. Skirtumas tas, kad viena kaina su pvm, o kita - be. Taigi, knygos pristatymo kainą sumoka užsakovas 6,72 Lt (nuo kito mėn. 6,61 Lt), o parduotuvė dengia likusius beveik 3 Lt.
  • ...

Bet čia subtilybės, kurias sužinai pradėjęs prekiauti. Taigi, ko gero, geriau bendrauti su vienu tiekėju, nei su 30 ar 40.

Sprendimas naudingas abiem pusėm.  :)

Sodas

Kaip ir visi žmonės - mes turėjome sodą. Net du.

Pirmasis buvo už Rudaminos. Jį turėjom labai trumpai. Toli labai, bloga vieta, blogas sklypas.

Antrąjį turėjom ilgai. Kadangi tai buvo paskutinis sklypas, tai mums teko ant kalniuko, pačiame viršuje. Ten mane veždavo ir, dažniausiai, liepdavo dirbti. Labai nepatikdavo tai, bet, matyt, į naudą tai buvo. Tėvas su draugais išsibetonavo pamatus su perdanga sodo namukui. Po to taip jau nutiko, kad sklypą pardavė šalia esantiems kaimynams. Jie turėjo dyyyydelį namą. Taip baigėsi sodininkystės laikotarpis. Tai buvo prieš gerus 15 metų.

Visai neseniai vieną naktį net sapnavau tą sodą. Kažkada, dar anksčiau, pravažinėjau kokie 5 km nuo tos vietos ir pagalvojau apie tai, kad būtų labai įdomu pažiūrėti kaip viskas atrodo. Šį savaitgalį pagaliau įgyvendinau savo norą. Privažiavimas gana painus, bet po tiek metų tik vieną posūkį pravažiavau. Visa kita prisiminiau ir radome.

Kažkaip labai keista, kai pamatai viską po daugiau nei 15 metų lygiai taip pat kaip ir palikai. Pasikeitė tik tai, kad žolė ir medžiai užaugę, pamatai ir sklypas atrodo mažesni nei anksčiau. Visa kita neliesta ir stovi kaip palikta.

Kažkaip keistai jaučiausi.

Artūras Konanas Doilis „Rinktiniai raštai“

Galiu garantuoti, kad Su Konano Doilio pavarde asocijuojasi tik Šerlokas Holmsas. Iš tiesų 4 tomai iš 8 yra Šerloko Holmso istorijos. Pirmas tomas - nieko, antras - nieko, o po to kuo toliau tuo blogiau. Įdomu ar specialiai istorijos surūšiuotos gale paliekant prasčiausias, ar tiesiog pradedi nesunkiai nuspėti pabaigą kai perskaitai tiek. Žodžiu istorijų apie Šerloką Holmsą prisiskaičiau tiek, kad ir filmų apie jį nebenorėsiu ilgokai žiūrėti.

Kadangi esu matęs įvairių ekranizuotų istorijų, tai įdomu buvo atrasti nesutapimus. Vienas įdomiausių faktų, kurių apie Šerloką Holmsą nežino beveik niekas - jis rūkė kokainą. Taip ir dažnokai (kai tik nedirbdavo).

Apie patį autorių galima pasakyti - turėjo ne vieną žmoną ar meilužę. Tai akivaizdu iš jo apakymų. Pasirodo - tikrai.

Dar keturi tomai apsakymų apie jūrą, medikus, keliones. Jis turėjo lakią fantaziją ir fantastiką tikrai mėgo.

Šiaip labai daug apsakymų, kurių vieni įtraukia, o kiti per daug banalūs. Jei nerašytų apie meilę, gal būtų viskas geriau  :)

Kompas

Galima sakyti, kad nesiseka, kai vakare išjungtas kompas ryte nebeužsikrauna. Pasirodo ate ate hdd su visa informacija.

Beveiks viską saugau inernete (gmail, gdocs, flickr), bet vistiek kažkas lieka. Plius kompą instaliuoti visą ir tvarkyti... rrrrr...

Efes Fusion

 

Efes Fusion

 

Šiaip turkiškas alus, bet gaminamas Rusijoje. Atsigerti gal tinka, bet šiaip nieko gero.