Blogas

Kas tu toks?

Ketvirtadienį sudalyvavau „lrytas tv“ žaidime „Kas tu toks?“. Iš tiesų studijoje žiūrėti dar linksmiau nei per tv.

Tiems, kas nežino kas tai tokio galiu trumpai apibūdinti. Žaidimo esmė: atspėti žmogaus specialybę ar pomėgį, bei atspėti žinomą žmogų.Yra 4 daugiau mažiau žinomi žmonės, kurie uždavinėja klausimus, o atsakyti galima tik „Taip“ arba „Ne“. 10 atsakymu „Ne“ ir žaidimas baigtas.

Aš dalyvavau su pomėgiu „Bloginimas“. Galima sakyti nepasisekė, nes po 3 „Ne“ buvau sutriuškintas. Ne todėl, kad pats užsiėmimas lengvas, o todėl, kad mano pomėgio apibūdinimas Arnoldui Lukošiui iškart pakišo atsakymą. Jeijo ten nebūtų, spėju, niekas net po 30 „Ne“ nebūtų atspėję. Žodžiu respektas Lukošiui už neatitrūkimą nuo realybės  :)

Grimbergen Blonde

 

 

Visada įdomu būtų paragauti tą patį alų gaminamą skirtingose šalyse. Bet paragauti vienu metu, kartu. Anksčiau gėriau Prancūzijoje gamintą, dabar Belgijoje. Labai neblogas, pakankamai švelnus alus. Tiesa, stiprumas 6,7  :)

Vilkmergės Iš statinės

Bene seniausias Vilkmergės alus, pradėtas pilstyti į stiklinę tarą. Negaliu jo girti, bet peikti labai taip pat nebūtų sąžininga. Tiesiog pakeitimui. Pasikeitusios etiketės nuo to karto kai paskutinį kartą ragavau. Buteliukai - taip pat.

Vilkmergės Tamsusis

Gėda neatsinaujinti savo puslapio. Alus yra, o puslapyje info - ne. Pradėjo prekiauti mažais (0,33 l) atsukamais buteliukas. Nieko išksirtinio ir nieko blogo.

Virgis viską žino apie dievą

Nepamenu ar kada rašiau, bet kadangi nutiko ta istorija, prisiminiau ir Virgio pasakojimą.

Jis nuomavosi kambarį. Kitame gyveno bobutė. Pas ją ateidavo Jehovos ar kokie ten kiti liudininkai ir jie skaitydavo info apie dievą. Virgis nugirdo vieną atkarpą. Po jos jam daugiau jokių klausimų nebekilo.

- Dievas yra geras ir gailestingas. Iš kur mes žinome, kad dievas yra? - klausia bobutės.

Bla bla, o po to pasakomas teisingas atsakymas:

- Nes taip pasakė dievas.

Dievas yra, Dievas viską žino

Paskambina į duris ir pradeda:

- Ar susimąstote, kodėl čia taip ligos siaučia visam pasaulyje?

- Ne.

- O kaip galvojate, ar ateis laikas kai bus geriau ir žmonės įpirks vitaminų visokių?

- Pamatysim

- O vyksta visokie žemės drebėjimai, nelaimės pasaulio mastu. Ar pagalvojate kodėl?

- Ne.

- Šventajame rašte yra parašytos trys priežastys kodėl taip nutinka. Mes kviečiame jus diskusijai apie tai.

Tyla

- Matau kompiuteris, tai matyt dirbate ar mokotės? Mokotės tikriausiai?

- Dirbu.

- Kaip gerai, kai namie dirbti galima, nereikia kamščiuose stovėti ir pan. O kokioj sritį dirbate?

- IT.

- Tai labai įdomu, šiais laikais be to niekaip. Kodėl žmonės visada nori išbandyti tai kas nauja?

- Ne visi.

- Taip, teisingai, bet kodėl kiti vis dar senais būdais kankinasi?

- Ne visi.

- Norime Jums duoti paskaityti čia apie .......... Mes dar norėtumėm užsukti pas jus diskusijai.

- Nežinau.

- Laimingos jums dienos, dar pas jūsų kaimynus užsuksime pakalbėti.

 

Na labai įdomios 5 minutės. Paruoštos kalbėjimui tikrai - nė vieno neigiamo sakinio, visur pagyrimai man ir pan. Bet jei žmogus nesupranta ką kalbą ir pradeda teiginiais sau prieštarauti, tai jau ir paruošimas nepadės. Neturiu kada, bet reiktų jas ištraukti iš tokių sektų.

 

Švyturio Baltijos

 

Švyturio Baltijos

 

Neblogas tamsus alus. Jį prisimenu tiek, kiek prisimenu alų. Tiesa, tuo metu jis buvo kitokiuose buteliuose, kitokios etiketėm  :)

Vilkmergės Gyvasis

Gyvas alus žaliuose buteliukuose. Žaliuose buteliuose alus turi specifinį skonį. Nefiltruotas - o tai pliusas :)

Daug pinigų turėsim, daug pinigų

Paklausau, paskaitau ir kartais verkti norisi. Ne todėl, kad mūsų šeimai sumažins išmokas, ne todėl, kas jas sumažins pensininkams. Mane apima neviltis į tai, kaip viskas daroma.

Gal aš klystu ir esu neteisus, bet man atrodo, kad norint mažinti išmokas motinoms, prieš tai reikia padaryti taip, kad vaikų darželiai priimtų vaikus nuo 1 metų. Dabar ne tik tokio darželio neįmanoma rasti, bet ir šiaip vaiką užrašyti reikia prieš du metus ar pusantrų.

Norint sumažinti pensininkams pensijas, prieš tai reikia realiai paskaičiuoti už kiek žmogus gali išgyventi vis dar jausdamasis žmogumi.

Niekas nejuda?

Iš tiesų panašiai. Nelabai skubiai juda. Skubėti dabar nebėra kur, nes įsikelti šiemet tikrai nepavyks. Bankui užsukus kranelį, mes likome be finansavimo šaltinio. Taigi, dabar kiekvienas litas skaičiuojamas ir dedamas tik ten, kur reikia. Iš vienos pusės gaila, o iš kitos - nepasiimsim milijoninės paskolos  :)

Taigi, pagrindinis dalykas ko trūksta - šildymo sistema. Jau trūksta dar daug pinigų, todėl viską nukeliam iki pavasario ar vasaros. Tada gal situacija kažkiek pasikeis ir bus geriau. Taigi, realiai planuoju per žiemą pasidaryti pertvaras ir susisukti gipsą. Pusei namo. Kitai pusei teks palaukti. Taigi, per žiemą tikrai parašinėsiu kaip sekasi.

Skeptikams ir tiems, kuriems smagu pasišaipyti iš manęs, galiu pasakyti vieną - man namo statyba yra laaaabai didelis malonumas. Nesvarbu, kad tai ilgas procesas  :)

Haruki Murakami „Prisukamo paukščio kronikos“

Haruki MurakamiPrisukamo paukščio kronikos“ man labai priminė to paties autoriaus „Avies medžioklė“.

Visiškai kitas siužetas, bet tuo pačiu kažkas labai panašaus. Veža herojaus savybė, kurią nežinau kaip vienu žodžiu apibūdinti - kažkas tarp naivumo ir atvirumo, bet tuo pačiu ne visiškai tai.

Daug dalykų, kurie kelia šypseną. Svarbiausia - jokio pykčio. Ta pati neapykanta knygoje yra kitokia.

Drąsiai rekomenduoju.

Philippe Delerm „Pirmas gurkšnis alaus ir kiti maži malonumai“

Philippe Delerm - Pirmas gurkšnis alaus ir kiti maži malonumaiDaugybė mažų akimirkų, kuriomis autorius mėgaujasi. Nuo mums jau pažįstamų, pažįstamų iki begalybės ar nepatirtų.

Pasakysiu tiesiai - man nepatiko. Mano gyvenime pirmas alaus gurkšnis buvo visai kitoks:

Tai buvo nedidelis gurkšnis iš tėvo butelio. Skonis buvo kartus ir kiek muilinas. Negaliu pasakyt, kad man patiko ar ne. Geriant iš butelio su kiekvienu patenkančiu oro burbulu, kitame butelio gale atsirasdavo papildomas muilo burbulas. Nepamenu alaus rūšies. Spėju tai buvo Žigulinis.

Gyvenime patyriau daug malonumų, niekada nemokėsiu taip gerai jų aprašyti, bet... Kito žmogaus patirti malonumai, kurie visiškai neatitinka manųjų, man neįdomūs. Ne kiekvienas atskirai, bet visi kartu.

Knyga nedidelė, jei perskaitysite - tikrai nieko neprarasite.

Evelinos nuomonė kiek kitokia.