Pilstomas alus

2010-07-24 09:03   kategorijoje:   Alus

Anksčiau alų pirkdavau BIG`e. Atrodo atsidariusi alaus parduotuvė pačiam pačiam Vilniaus krašte pasmerkta. Klydau. Alus ten kainavo nuo 4 Lt už litrą ir buvo daug čekiško, vokiško... Alus pilstomas. Buvo ir buteliuose, bet čia apie pilstomą. Kadangi žmonių daugėjo, kilo ir kainos. Galų gale pasiekė tokį lygį, kad alus pradėjo kainuoti po 8 Lt už litrą. Nežinau kaip jiems dabar sekasi, nes nebeperku ten. Viskam savo ribos  :)  Tiesa, iš vienos pusės smagu, iš kitos blogai, kai randi skanaus alaus rūšį, o kitą kartą jos nebėra. Jie pastoviai keisdavo rūšis kitomis.

Dabar tie patys atsidarė Ukmergės Senukuose. Nepatariu pirkti ten alaus buteliuose. Pro jų langus visą dieną šviečia saulė, o buteliai kaip tik prie lango sustatyti.

Kita pilstomo alaus vieta, kuri „ant bangos“ yra Vilniaus alaus. Net nežinau ar visus taškus žinau: Šiaurės miestelis, išvažiuojant į Nemenčinės plentą, Baltupiai, Pilies g. Alus tikrai skanus ir kainos geros (nuo 3 Lt/l). Tačiau ten dabar geriausia važiuoti su savo tara, nes kitaip jums alaus neįpils, o paduos anksčiau pripilto. Taip jie apsisaugo nuo vakarinių „kamščių“, bet pamačius, kad tai patogu, lygiai tą patį pradėjo daryti visada. Aš noriu, kad man alaus pripiltų, o ne paduotų neaišku kada išpilstyto. Didelis minusas jiems.

Na ir mano seniausia pilstomo alaus vieta - Šeškinė. Ten yra Tauro firminė alaus parduotuvė. Ten ne tik pilstomo alaus yra, bet ir pigesnis butelinis alus. Dažniausiai geriu Tauro Pilsner arba Ekstra. Pastarasis brangokas, o skoniu nelenkia Pilsner. Tiesiog, reikia pakaitalioti. Didžiausias jų minusas - daugelis net nežino, kad toje vietoje pilstomas alus, nors jie puikiai matomi nuo Ozo gatvės. Dar viena jų parduotuvė yra Žvėryne. Alaus kaina nuo 3 Lt/l.

Prisiminiau dar vieną, į kurią rečiau užsuku, nes pro Žvėryną retai bevažiuoju. Gubernijos alaus Vytauto gatvėje. Viskas su jais gerai, bet ta gatvė nežiauriai judri. Nepamenu tiksliai kainos, bet gal nuo 3,40 Lt/l

Kur dar Vilniuje pilsto alų, už „protingą“ kainą? Įpiltų visuose baruose, bet...  :)

Rekomendacijos

2010-07-21 15:52   kategorijoje:   Statau namą

Visi žino, kad jei kažkas rekomenduoja žmones tam tikram darbui - reiškia jie dirba gerai. Ir aš visada rekomenduoju tuos, kurie gerai dirba.

Štai mano automobilio meistras pasiekė tokį lygį, kad nebepriima naujų klientų. Ieškojo padėjėjų, bes visi kreivarankiai. Todėl nusprendė apsiriboti tiek klientų, kiek sugeba apsidirbti. Visiškai jį suprantu.

Štai santechnikai pas mane dirbo ir viską gerai padarė. Paliko vienoj vietoj kliurką, aš paskambinau, kad rytoj plyteles klijuoja, o yra taip ir taip. Tą pačią dieną po darbų vakare atvažiavo ir viską sutvarkė. Man juos rekomendavo - rekomenduosiu ir aš kai kažkam reiks.

Šiek tiek kitokia situacija su grindų betonuotojais. Kai man iškilo klausimų, jie pažadėjo atvažiuoti ir pažiūrėti kas negerai. Neatvažiavo. Po kelių skambučių atvyko. Darbus padarė neblogai, todėl ant jų pykčio nelaikau. Rekomendavau juos vienai pažįstamai, kuri darėsi remontą. Po to raudo ausys nuo apkalbų. Jie pridarė broko, po to prisikviesti negalėjo ir pan. Šiandien klausia: gal gali rekomenduoti tuos kurie tau betonavo? Atsakymas - NE. Tikrai negaliu rekomenduoti draugams žmonių, kurie nėra visiškai patikimi. Tiesa, jie buvo vieninteliai darbininkai, kuriuos susiradau per skelbimus.

Kaip jums sekasi su nerekomenduotais darbuotojais?

Stogo šiltinimas akmens vata

2010-07-21 10:32   kategorijoje:   Statau namą

Kažkaip nesigauna man imti ir vieną darbą padaryti visą visą, o po to kito imtis. Vieną darbą daryti labai ilgai yra žiauriai neįdomu. Todėl dabar atėjo tas laikas, kai prasidėjo stogo šiltinimo darbai. Iki šiol buvo apšiltintas tik ketvirtadalis. Jei sakyti teisybę, tai ir tą ketvirtadalį apšiltino Virgis su Jonu.

Esu anksčiau rašęs kaip planuoju daryti.

Įprastai yra daroma taip:

Vata sukišama tarp gegnių, po to kalami ar prisukami skersiniai ir tarp jų dar dedama vata. Po to plėvelė. Taip ir bus, bet tik pusėje namo. Sugalvojau, kad kita pusė bus lengvesnė ir vatą dėsiu ne į gegnes, o ant skersinių. Štai taip:

Nepadariau dar vienos foto iš apačios. Kažkada pasitaisysiu. Tarp dviejų skersinių ištempiu plėvelę, tada špagatas, ir po to vata. Matomi sutvirtinimai tik tam, kad skersiniai nesiūbuotų. Kai jie juda, tai vata išsijudina ir sunku įtempti gerai špagatą.

Darbas iš tiesų daug lengvesnis, išskyrus tą vietą, kur susijungia abi dalys:

Labai mažas aukštis ir labai nepatogu ten prieiti. Bet ten susitvarkius - toliau vienas malonumas.

Kaip gyveni? Antra dalis

2010-07-18 08:08   kategorijoje:   Statau namą

Gyvenu vis dar gerai  :)

Jei nespėsiu įsirengti daugiau, tas plotas, kuris bus be grindų dangos bus uždengtas pačia pigiausia danga, kokią rasiu. Laikinai  :) Taip betono dulkės nesinešios visur.

Štai tualetas:

Klozetas taip pat jau yra, bet nepajungtas, nes nebaigta su plytelėmis. Pirmoj daly rašiau kas liko. Sužinojau, kad klozetai pagal pajungimą skirstomi į horizontalius, vertikalius ir 45 laipsnių. Kadangi mano klozeto nubėgimas toli nuo sienos - man reikėjo vertikalaus. Pasirinkimas tikrai nedidelis. Didžiausias horizontalių. Speciali guminė mova ir į ją įsistatys klozetas. Tada prisuksiu prie žemės, pajungsiu vandenį ir galėsiu... :) Apie ką mes čia?

O štai ir kažkada būsimo pirties grindys:

Per visą perimetrą suklijuotos po pusę plytelės. Sujungimas sienų ir grindų bus silikonu užpildytas. Nuolydis į trapą suformuotas. Vėliau, kai jau apkalsiu, dailylentės šiek tiek užsileis ant plytelių ir bus labai gerai.

Plyteles piršiai, boilerinei, sandėliui pirkau pačias pigiausias akmens masės. Pirty jų nesimatys, o kitur svarbu kietumas. O kai jau plytelės ant grindų - jos tikrai neatrodo blogai. Todėl džiaugiuosi tuo.

Ir pagaliau visus kabančius ir belekaip sujungtus laidus sutvarkiau. Nusipirkau elektros dėžutę, automatų ir viską gražiai sujungiau. Realiai apšvietimui užtenka 4A automatų, bes pasirinkimas buvo toks, kad 10A buvo gerokai pigesni. 1,5 kvadrato laidai gali daug daugiau, todėl 10A savo darbą atliks labai gerai. Rozetėms pirkau 16A. Ties,a elektros spintoje (kur įvadas į sklypą) stovi trifazis 20A. Vualia:

Nenusipirkau trifazio automato, todėl laikinai pajungiau kitaip. Tačiau vėliau pajungsiu viską per jį. Taip galėsiu išjungti elektrą visam namui neidamas į lauką. Dar reiks nuotekio rėlės ir per ją pajungsiu vonią. Tačiau ji žiauriai brangi. Tiems, kas nežino kas tai tokio galiu pasakyti trumpai - jei įžeminimo laide atsiranda bent mažiausia įtampa - elektra iškart atjungiama. Taigi, jei prisiliesite prie fazės laido - jums nieko nenutiks. Elektra atsijungs.

Tai tiek istorijų iš mano pusės  :)

Kaip gyveni? Pirma dalis

2010-07-15 21:09   kategorijoje:   Statau namą

Gyvenu gerai. Orai šilti ir tai nepadeda dirbti atsipalaidavus, bet... Viskas gerai.

Iš tiesų ketvirtis namo jau panašėja į vietą, kur galima leisti laiką. Kai ko trūksta, bet tai matysit iš foto. Gyvai viskas atrodo ne taip baisiai.

Grindys beveik baigtos visame ketvirtyje, nes beveik visur suklijuotos plytelės. Kai kur reikia dar tarp sienų ir grindų plytelių silikonu prasieiti. Kai kur reikia tarp plytelių griovelius padaryti nebe tokiais giliais, nes labai sunku šluoti grindis. Prilenda visko į tuos griovelius.

Sienos nuglaistytos, kai kur dar reiks pataisyti šiek tiek, bet beveik viskas gerai. Duše ir tualete plytelės suklijuotos. Kol kas nedažysiu dienų, tai paliksiu rudeniui. Gal kai kur nedažysiu ir ilgiau, nes per tą laiką kol negyvenu ten dar klius sienom.

Štai mano sandėliukas:

Tik nepradėkite rėkti dėl sienų ir lubų. Specialiai jas dariau osb, nes tai darbinės patalpos. Jos nebijo smūgių ir kitų blogų dalykų, kurie tikrai ten nutiks. Ir ne kartą. Liko susukti vieną gabaliuką lubose ir viena pilna plokštė sienoje. Nesuku specialiai, nes toje vietoje dar sueis elektra iš kitų patalpų, kurių dar nėra. Jei susuksiu - bus labai sudėtinga man laidus toje vietoje vesti. Tačiau jei nebedarysiu kažko, galiu per kelias minutes viską padaryti gražiai  :)

Štai name vanduo:

Hidroforą pirkau vertikalų. Man labiau patinka ir mažiau ploto užima. Kol kas vandenį pajungė tik šaltą, nes karštam vandeniui reikia boilerio. O boileriui reikia šilumos siurblio. O šilumos siurbliui ir boileriui reikia pinigų. :)  Gręžinys prastovėjo visą žiemą ir vasarą jo vanduo žiauriai smirdėjo. Pasirodo tai visiškai normalu užsistovėjusiam gręžinio vandeniui. Pora dienų pompavimo lauk ir kvapo neliko. Kadangi net ne kasdien iš jo kažkiek vandens nuleidžiu, tai vanduo pasidarė šiek tiek drumstas. Kai pompavau lauk - buvo skaidrutėlis. Spėju taip pat dėl užsistovėjimo. Bet aš šį vandenį geriau ir kol kas viskas gerai  :)

« 1 ··· 64 ··· 128 129 130 131 132 133 ··· 192 ··· 256 ··· 320 ··· 384 ··· 448 ··· 512 ··· 576 ··· 579 »