Stogo šiltinimas akmens vata

2010-07-21 10:32   kategorijoje:   Statau namą

Kažkaip nesigauna man imti ir vieną darbą padaryti visą visą, o po to kito imtis. Vieną darbą daryti labai ilgai yra žiauriai neįdomu. Todėl dabar atėjo tas laikas, kai prasidėjo stogo šiltinimo darbai. Iki šiol buvo apšiltintas tik ketvirtadalis. Jei sakyti teisybę, tai ir tą ketvirtadalį apšiltino Virgis su Jonu.

Esu anksčiau rašęs kaip planuoju daryti.

Įprastai yra daroma taip:

Vata sukišama tarp gegnių, po to kalami ar prisukami skersiniai ir tarp jų dar dedama vata. Po to plėvelė. Taip ir bus, bet tik pusėje namo. Sugalvojau, kad kita pusė bus lengvesnė ir vatą dėsiu ne į gegnes, o ant skersinių. Štai taip:

Nepadariau dar vienos foto iš apačios. Kažkada pasitaisysiu. Tarp dviejų skersinių ištempiu plėvelę, tada špagatas, ir po to vata. Matomi sutvirtinimai tik tam, kad skersiniai nesiūbuotų. Kai jie juda, tai vata išsijudina ir sunku įtempti gerai špagatą.

Darbas iš tiesų daug lengvesnis, išskyrus tą vietą, kur susijungia abi dalys:

Labai mažas aukštis ir labai nepatogu ten prieiti. Bet ten susitvarkius - toliau vienas malonumas.

Kaip gyveni? Antra dalis

2010-07-18 08:08   kategorijoje:   Statau namą

Gyvenu vis dar gerai  :)

Jei nespėsiu įsirengti daugiau, tas plotas, kuris bus be grindų dangos bus uždengtas pačia pigiausia danga, kokią rasiu. Laikinai  :) Taip betono dulkės nesinešios visur.

Štai tualetas:

Klozetas taip pat jau yra, bet nepajungtas, nes nebaigta su plytelėmis. Pirmoj daly rašiau kas liko. Sužinojau, kad klozetai pagal pajungimą skirstomi į horizontalius, vertikalius ir 45 laipsnių. Kadangi mano klozeto nubėgimas toli nuo sienos - man reikėjo vertikalaus. Pasirinkimas tikrai nedidelis. Didžiausias horizontalių. Speciali guminė mova ir į ją įsistatys klozetas. Tada prisuksiu prie žemės, pajungsiu vandenį ir galėsiu... :) Apie ką mes čia?

O štai ir kažkada būsimo pirties grindys:

Per visą perimetrą suklijuotos po pusę plytelės. Sujungimas sienų ir grindų bus silikonu užpildytas. Nuolydis į trapą suformuotas. Vėliau, kai jau apkalsiu, dailylentės šiek tiek užsileis ant plytelių ir bus labai gerai.

Plyteles piršiai, boilerinei, sandėliui pirkau pačias pigiausias akmens masės. Pirty jų nesimatys, o kitur svarbu kietumas. O kai jau plytelės ant grindų - jos tikrai neatrodo blogai. Todėl džiaugiuosi tuo.

Ir pagaliau visus kabančius ir belekaip sujungtus laidus sutvarkiau. Nusipirkau elektros dėžutę, automatų ir viską gražiai sujungiau. Realiai apšvietimui užtenka 4A automatų, bes pasirinkimas buvo toks, kad 10A buvo gerokai pigesni. 1,5 kvadrato laidai gali daug daugiau, todėl 10A savo darbą atliks labai gerai. Rozetėms pirkau 16A. Ties,a elektros spintoje (kur įvadas į sklypą) stovi trifazis 20A. Vualia:

Nenusipirkau trifazio automato, todėl laikinai pajungiau kitaip. Tačiau vėliau pajungsiu viską per jį. Taip galėsiu išjungti elektrą visam namui neidamas į lauką. Dar reiks nuotekio rėlės ir per ją pajungsiu vonią. Tačiau ji žiauriai brangi. Tiems, kas nežino kas tai tokio galiu pasakyti trumpai - jei įžeminimo laide atsiranda bent mažiausia įtampa - elektra iškart atjungiama. Taigi, jei prisiliesite prie fazės laido - jums nieko nenutiks. Elektra atsijungs.

Tai tiek istorijų iš mano pusės  :)

Kaip gyveni? Pirma dalis

2010-07-15 21:09   kategorijoje:   Statau namą

Gyvenu gerai. Orai šilti ir tai nepadeda dirbti atsipalaidavus, bet... Viskas gerai.

Iš tiesų ketvirtis namo jau panašėja į vietą, kur galima leisti laiką. Kai ko trūksta, bet tai matysit iš foto. Gyvai viskas atrodo ne taip baisiai.

Grindys beveik baigtos visame ketvirtyje, nes beveik visur suklijuotos plytelės. Kai kur reikia dar tarp sienų ir grindų plytelių silikonu prasieiti. Kai kur reikia tarp plytelių griovelius padaryti nebe tokiais giliais, nes labai sunku šluoti grindis. Prilenda visko į tuos griovelius.

Sienos nuglaistytos, kai kur dar reiks pataisyti šiek tiek, bet beveik viskas gerai. Duše ir tualete plytelės suklijuotos. Kol kas nedažysiu dienų, tai paliksiu rudeniui. Gal kai kur nedažysiu ir ilgiau, nes per tą laiką kol negyvenu ten dar klius sienom.

Štai mano sandėliukas:

Tik nepradėkite rėkti dėl sienų ir lubų. Specialiai jas dariau osb, nes tai darbinės patalpos. Jos nebijo smūgių ir kitų blogų dalykų, kurie tikrai ten nutiks. Ir ne kartą. Liko susukti vieną gabaliuką lubose ir viena pilna plokštė sienoje. Nesuku specialiai, nes toje vietoje dar sueis elektra iš kitų patalpų, kurių dar nėra. Jei susuksiu - bus labai sudėtinga man laidus toje vietoje vesti. Tačiau jei nebedarysiu kažko, galiu per kelias minutes viską padaryti gražiai  :)

Štai name vanduo:

Hidroforą pirkau vertikalų. Man labiau patinka ir mažiau ploto užima. Kol kas vandenį pajungė tik šaltą, nes karštam vandeniui reikia boilerio. O boileriui reikia šilumos siurblio. O šilumos siurbliui ir boileriui reikia pinigų. :)  Gręžinys prastovėjo visą žiemą ir vasarą jo vanduo žiauriai smirdėjo. Pasirodo tai visiškai normalu užsistovėjusiam gręžinio vandeniui. Pora dienų pompavimo lauk ir kvapo neliko. Kadangi net ne kasdien iš jo kažkiek vandens nuleidžiu, tai vanduo pasidarė šiek tiek drumstas. Kai pompavau lauk - buvo skaidrutėlis. Spėju taip pat dėl užsistovėjimo. Bet aš šį vandenį geriau ir kol kas viskas gerai  :)

Protingų komentarų rinkinys

2010-07-14 08:08   kategorijoje:   Statau namą

Džiugu, kad šio blogo draugai komentuoja ne taip, kai lryte. Džiaugiuosi, kad beveik visi jūs stengiatės patarti. O čia perliukai po lrytas.lt straipsniu:

  1. statybose .Galiu pasakyti , kad pagailo labai jaunojo , , statytojo, , , kuris , , bandyma, , daro , , ant saves, , .Del to , jau pradedant projektu , sumokejo labai daug .O pats projektas netinka Lietuvos salygom _namas koks jis bebutu-turi but apsaugotas nuo sniego ir lietaus., kitaip tariant -po kepure.Plokscias stogas yra blogiausia , kas sugalvota chrusciovinej daugiaaukstej statybu epochoj . Statybininkas-megejas tuo isitikins pats .Isminetos islaidos kelia siurpa-uz viska permoketa labai stipriai , jau pradedant pamatais-nuplesta 2 k daugiau .Baigiant mediena -sumoketa 2, 5 k daugiau .(Lyginu su kainom per pati statybu pika) Galima buvo apie 100 tuks. sutaupyti , taciau suprantu , kad nebuvo salia zmogaus , kuris savo kailiu viska isbandes , turintis didele praktika statybose ir daug ziniu , nuosirdziai patartu .Tokio zmogaus ir truko , kuris nuimtu visus rupescius nuo statytojo peciu , rupintus kokybisku darbu atlikimu , medziagu tiekimu ir visa kuo.Tuomet pries du metus jau galetu , , statytojas-bandytojas, , gyventi jau irengtame name , okiek dabar isleista lesu-uztektu padaryti apdaila ir gerbuvi.Tiesiog bjauriuosi tais zmonemis , kurie statybu , , pradininka, , taip ismaude , kurie netgi prie sutartiniu kainu, , pripliusavo , , darbu sarasus, , , ir delto susidare milziniskos sumos.Mano isvada-Statytojas -bandytojas niekad neturejo ne maziausio supratimo apie statybas , yra svajotojas-fantastas , labai pasitiki zmonemis, kurie ji apiplesinejo , del sutaupymo smulkmenai , bereikalingai svaiste lesas nereikalingiems dalykams .Didziausias minusas -neturint praktikos -pasitiket savo jegomis .O geriausias dalykas sioje istorijoje, kad herojus diziuojas tuo , ka daro , nors tai testus puse amziaus.O dar geresnis dalykas -tureti dziaugsma is savo hobio .O man koks skirtumas , kiek isleido lesu.Svarbu zmogus atrado laime, kurios nenupirksi .Linkiu , kad ji neisblestu , grazinant paskolas.
  2. Nepaisant to, kad fantastiskos sumos pinigu sukistos i nama, nematau, kur gi yra garazas?
  3. kaip matau šitas , , statytojas, , yra tikras dundukas, ir dar šyzikas.esu statybininkas.dirbu Norvegijoje.daug patirties su mediena.tad pasakau, kad norvegijoje pasistatyti namą kainuoja apie 800 000lt, bet nepamirškite, kad jūs gausite už tą sumą netik namą, bet ir vaizdą į jūrą.o čia blyn miške trobą susirengė , , specas, , už pusę milijono litų.nu komedijos.tik lietuvoj tokių runkelių gali jieškoti.tokio namo kaina yra ne daugiau 50 000lt, pačiam statant, .ir į šią sumą jau įtraukiau elektros ir kanalizacijos darbus, ir pilną apdailą.taigi dundukai statykitės jūs už milijonus trobas ir girkitės, kuris daugiau išleidžiate.bet nepamirškite, kad atrodote labai labai neprotingai ir juokingai
  4. Puse limono uz kaimo troba??? kaip zmogui atsibos kaime gyventi tada suzinos realia kaina, tai 150-200 tukstanciu, pinigai, ismetyti pinigai vejais.... Nuosirdi uozuojauta vyrukui...
  5. stipresne audra ar uraganiskas vejas si nameli lengvai nuvers.
  6. lol, uz sita deze tikrai 430000 lt: ))? namas karkasinis, ji sukalti per menesi vienam galima, na pries tai pamatai zinoma turi buti, o siaip tai projektas ne koks... dar stogas kiauras virs galvos, lol, na kazkokia nesamone, kas siek tiek supranta apie statybas. uzjauciu entuziasta, bet tai bus hobis visam jo gyvenimui, nes problematishkas namelis. Kaip sakoma, svajone issipilde: )

Zapadlo

2010-07-12 20:11   kategorijoje:   Dienos

Nors tokiu oru nėra gerai dirbti fizinį darbą, bet... Visą dieną name pradirbau palubėj. O tai reiškia +5 laipsniai. Bent taip atrodo, nes kai nusileidi kopėčiomis tuos 3 metrus, tai atrodo lyg kas šildymą išjungtų.

Taigi, grįžtu namo svajodamas apie dušą ir... zapadlo. Karšto vandens nėra.

Nebūčiau aš, jei nesurasčiau kokio blogumo blogame dalyke. Anksčiau, tais senais gerai laikais, kai išjungdavo karštą vandenį, tai niekas per kartą vamzdį nebėgdavo ir skaitliukai stovėdavo vietoje. O dabar paleidžia šaltą, bet ima kaip už karštą. Dabar galvoju ar parašius kokį skundą jį kas nors patenkintų?

« 1 ··· 64 ··· 128 129 130 131 132 ··· 192 ··· 256 ··· 320 ··· 384 ··· 448 ··· 512 ··· 576 577 »