Cookie Consent by TermsFeed

Blogas

Mėnuo name

Praėjo lygiai mėnuo, kai įsikraustėme į namą. Statybos darbai tikrai sulėtėjo, bet taip ir turi būti. Reikia pajausti malonumą iš gyvenimo. Reikia skirti sau laiko, kurio neskyrėme kelis metus. Dabar darbai persikėlė į lauką. Atsirado tokie dalykai kaip žolės pjovimas, kiemo tvarkymas, šuns būdos statymas ir pan. Visi jie atima laiko, bet tuo pačiu neverčia skubėti ir verstis per galvą.

Pasakysiu vieną - man gyvenimas name yra didis džiaugsmas. Nelabai net galiu apibūdinti jausmą, kurį suteikia savo gyvenamoji vieta, savo kiemas, daug erdvės ir kaimynų "spaudimo" nebūvimas.

Kai kurie man reiškė priekaištus, kad nedariau įkurtuvių. Viskas kažkaip natūraliai teka savo eiga ir oficialių įkurtuvių nebus  :)  Visi kas nori pamatyti, ramiai pasisėdėti, atsigerti alučio, pasikepti mėsos yra visada laukiami. Parašote, pasiskambinate ir laukiu. :)

Kaip pasigaminti sraiges

Pamačiau kaip žmonės netingėdami viską fotkina ir aprašinėja, tai nusprendžiau ir pats parašyti savo patirtį.

Sraiges gaminau kokius 3 kartus. Visus kartus pats rinkau, ruošiau ir t.t. Žinoma, kad su pagalba  :)  Bet patirtis yra grynai praktinė.

Šiemet Salininkuose sraigių buvo be proto daug. Ilgai galvojau ar terliotis su jomis ar ne. Po to Rokas parodė šį video

Įdomiausia, kad jį pažiūrėjus viskas atrodo paprasta. Bet jame nėra pačio "maloniausio" proceso. :)  Oki apie viską paeiliui.

  1. Prisirinkti sraigių. Pats paprasčiausias ir maloniausias etapas (neskaitant valgymo). Jau kur jų yra - ten jų prisirinkti yra vieni juokai.
  2. Išlaikyti 3 paras. Galimai r 4-ias nes jos nemirs taip greitai. Kažkada buvau pamiršęs ir jos maišelyje uždarytos išbuvo savaitę. Ir nieko  :)  Kiti jas barsto miltais, dar kiti - prieskoninėm žolėm. Atseit išsivalys organizmas. Iš tiesų tiek miltai tiek žolės yra joms maistas ir nuo to gali pasikeisti tik š.. spalva. Todėl geriausia nieko neduoti.
  3. Atskirti valgomą nuo nevalgomo. Čia pati šlykščiausia dalis. Pirmus kartus sraiges sumesdavau į verdantį vandenį ir tik po to ištraukęs atskirdavau. Labai nepatogu ir valgomoji dalis būna kieta, bei maža (susitraukia). Daryti tą reiktų gyvoms. Kai sraigė išlenda - nesunku paimti tarp dviejų pirštų kuo arčiau kiauto. Ten perkerpame ir metame vieną į vieną puodą, kitą - į kitą.
  4. Verdame kiautus. Juos rekomenduoja virti apie valandą. Čia neturiu daug patirties, bet manau, kad kuo ilgiau virti, tuo lengviau turėtų atsiskirti š... dalis ir kiautas. Pavirus su peiliuku ar pincetu ištraukiame iš kiauto tai, kas ten liko. Vieną dalį į šiukšlių dėžę, o kitą nuplauname.
  5. Verdame valgomą dalį. Čia tie padai, ant kurių sraigė šliaužioja. Virti reikia geras tris valandas. Galima ir kiek ilgiau. likus pusvalandžiui galime sumesti morkos, bulvės, svogūno. Gausis tikrai labai puikus sultinys.
  6. Sviestas. Jį sumaišome su krapais ir česnakais. Maišykite pagal skonį.
  7. Ruošiame patiekalą. Imame tuščią kiautą, pilame į jį šaukštelį sultinio, dedame sraigę (valgomą dalį) ir užtepame skylę paruoštu sviestu. Viską dedame į indelį, iš kurio neišvirstų.
  8. Kepame. Kai viskas paruošta, dar 15 min. pakepame orkaitėje. Sviestas ištirps, susimaišys su sultiniu, šiek tiek to aromato įsigers ir į sraigę. 
  9. Valgome. Imame kriauklę, pagaliuku užkabiname sraigę, į burną ir užgeriame tuo, kas liko. Gardu :)

 

Visas paruošimas valgymui trunka geras 5 valandas, todėl jei norite nedidelės egzotikos - skirkite tam visą vakarą  :)

Perla Shmielowa Pils

Perla Shmielowa Pils

„Žaliojo butelio“ skonio alus. Deja, bet toli iki geriausio skonio. Labai vidutiniškas... Ačiū mamai

Astika

Astika

Labai prastas alus. Atsigaivinti vietoj andens gal ir tinka, bet šiaip... ir tam yra tinkamesnių. Ačiū mamai.

Noroc Blonda

Noroc Blonda

Po kelių rūšių bulgariško alaus ragavimų, kurias mama atvežė po kelionės (mama žino, kokios lauktuvės geriausios) šitas jau panašus į alų, kurį smagu gerti. Jis jau turi skonį, turi pakankamai daug kartumo. Ačiū mamai.

Zagorka Special

Zagorka Special

Nežinau kodėl nemaža dalis alaus, išpilstytų į žalios spalvos tarą, turi panašų skonį. Šis primena Gubernijos Ekstra. Keista dar ir tai, kad Gubernijos Ekstra pilstomas baruose yra visiškai kitokio skonio nei buteliuose. Zagorka Special labai gerai tinka vakaro paįvairinimui, bet ne pasimėgavimui alumi. Ačiū mamai.

Kamenitza

Kamenitza

Tai pirmasis mano gertas Bulgariškas alus. Visiškas birzgaliukas. Net primenu mūsų Utenos skaidriuose buteliuose. Tokius galima nebent gerti kai norima atsigerti kažko, bet ne vandens ir ne saldaus. Ačiū mamai.

Kalė

Ketvirtadienį atvažiavo Jonas ir atvežė įkurtuvių dovanų.

Grindų danga virtuvėje

Yra dalykų, apie kuriuos sunku kažką sužinoti. Sužinai tik tada kai jau turi ir naudojiesi. Pasistengsiu kai kuriuos tokius aprašyti. Dabar apie grindų dangą virtuvėje.

Ilgai galvojom ir diskutavome kokią grindų dangą dėti virtuvėje. Iškart pasakau, kad pas mus šildomos grindys, todėl apie kai kurias dangas net negalvojome. Turėjome tris variantus:

  1. Akmens masės plytelės. Pliusai: atsparios smūgiams, lengvai valomos, galima pilti vandenį. Minusai: šaltos grindys.
  2. Linoleumas ir kitos jo atmainos. Būna visokių, tiek kvadratėliais, tiek stačiakampiais, tiek ruloninis. Pliusai: jauku, šilta. Minusai: sunkiau valomas, reikia lituotis tarpusavyje.
  3. Laminatas. Pliusai: šilta, vientisos grindys namuose. Minusai: nukritus sunkiam daiktui - išsimuša duobutės.

Nors praėjo tik dvi savaitės, kaip gyvename, bet labai džiaugiuosi, kad nesudėjome plytelių. Nors ir šildomos grindys - plytelėmis dengtos jos tikrai bus šaltos. Spėju, kad tai negalioja žiemą, nes šildomos grindys nuolat, bet nešildymo sezonu plytelėmis dengtos grindys tikrai labai šaltos.

Sunku kažką pasakyti apie linoleumą, nes namuose nėra erdvės, kuri būtų juo dengta, bet esu dirbęs ofise, kur buvo ką tik sudėtas linoleumas. Jį ir vaškavo ir dengė kažkuo, bet vistiek jis dažniau trinamose vietose aiškaii matėsi purvinas. Valytojos gražiai niekada tų vietų neišplaudavo.

Laminatas. Dar nekrito labai sunkūs daiktai, bet nuo lengvų - neišsidaužo. O grindys tikrai ne šaltos, net kai patalpos nešildomos. Kol kas vis dar manau, kad pasirinkome teisingai.

Įsikėlėm

 

Nepatikėsite, bet įsikėlėme gyventi į namą. Šita foto daryta 2007 m. spalį. Taigi, beveik po 4 metų statybų miegas savo namuose.

Viskas labai nekeista. Matyt jau tikrai pribrendau tam. Reikėjo miegoti visą naktį su lenpute, nes Mortai juoda naktis labai neįprasta ir baisu. Ryte prabudus nesigirdi jokių mašinų, o jas pakeitė daugybė paukščių balsų.

Violetinis Bin Ladenas

Kažkodėl man Osama Bin Ladeno istorija žiauriai primena Drąsiaus Kedžio.

Manote kitaip?  :)

Ech... geriau nesirkite...

Iš tiesų po operacijos yra trys tipai reabilitacijos:

  1. Vietinė poliklinikoje
  2. Ambulatorinė kitoje poliklinikoje (gal labiau specializuotoje)
  3. Sanatorija

Žingsniai turi būti pereiti paeiliui, bet nebūtinai visi iki galo.

Pirmą žingsnį perėjau:

  1. Magneto palaikymas ant kelio 7 kartai. 3 nemokami, kiti po 6,80 Lt
  2. Masažas 10 kartų. 2 nemokami, kiti po 6,80 Lt
  3. Kineziterapija 6 kartai. 2 nemokami, kiti po 17,60 Lt

„Nemokamos“ reabilitacijos pirmas etapas man kainavo 152 Lt. Jei būtų darę viską po 10 kartų, tai būtų kainavę 242,80 Lt. Magneto nedariau, nes vienintelė seselė atostogų išėjo, o kineziterapija ten tokia, kad namie lygia itaip pat gali pasidaryti. Netikite? 90% pratimų ant žemės, po to dviratis, kurio pedalus ir sveikom kojom sunku pasukti, o reguliavimas neveikia. :)

Na atėjo laikas antram. Einu pas reabilitologę. Ji paaiškina, kad surašys viską į knygelę ir man reikia eiti pas savo šeimos gydytoją, kad išrašytų siuntimus į ligonių kasas. Nueinu pas šeimos gydytoją, o ten pasirodo, kad neradbingumo lapelis išrašytas pagal ligos, o ne traumos kodą ir todėl jie negali manęs siųsti. O taip padaryta todėl, kad operacija buvo daryta ne iškart po traumos, o po metų. Paklausiau kaip įmanoma iškart daryti, kai po traumos turi praeiti mėnuo ar pora ir po to operacijai užrašo po pusmečio. Niekas nieko nežino. Nuvažiavau į ligonių kasas - ten man aiškina, kad jie niekuo dėti ir viskuo rūpinasi poliklinika. Daugiau į kalbas nesileidžia - darykite ką norite, kreipkitės į savo polikliniką.

Štai taip va ir esu aklavietėje. Ta proga viską gražiai surašysiu ir išsiųsiu registruotus laiškus ligonių kasoms, poliklinikai ir, gal, sveikatos ministerijai. Taip, esu tas, kuris užknisa visus, bet man stovėti eilėse po valandą, kad pasiųstų pa skitus atsibodo. Perėjau viską kol atsiradau aklavietėje. Todėl paprašysiu oficialaus išaiškinimo kaip man toliau elgtis.

Poliklinika ir kortelės duomenys

Ar pastebėjote, kad poliklinikoje Jūsų klausia kokioje įstaigoje dirbate? Klausia ir kokias pareigas užimate. Ne gana to, visą šią info užrašo ant jūsų kortelės viršelio kaip labai svarbią informaciją.

Ilgai galvojau ir niekaip nesugalvojau kodėl mano gydytojams ar pačiai ligoninei turi rūpėti mano darbovietė. Absoliučiai nesuprantu koks skirtumas kokias pareigas aš užimu. Gal yra gudrių žmonių, galinčiu man tai pasakyti?

Aš pasistačiau namą už [pigiai] (4 dalis)

Na artėjame link pabaigos. Paskutinės ekonomiškumo pamokėlės ir taupymo būdai:

Grindų betonavimas

lygiai dvigubai mažiau. Tarkim, kad samdėme tuos pačius ir nedarėme patys. Jei darytumėm - tikrai sutaupytumėm. 5 500 Lt, panašiai tiek ir sutaupome.

 

Kitos

smulkių ir kitų mes juk neskaičiuojame? Sutaupome beveik 10 000 Lt

 

Nuotekos

Juk galima išsikasti pačiam duobę, įleisti 3 ritinius ir bus gerai. Tokiu atveju išlaidos tebus tik apie 500 Lt. Sutaupome beveik 9000 Lt, nes biologonio valymo įrenginiai brangesni gerokai.

 

Šiltinimas

Atpigusios medžiagos ir jų gerokai mažiau reikia. Sutaupome apie 4 000 Lt ir išleidžiame tik 4 000 Lt.

 

Santechnika

Tarkim, kad darome patys ir sutaupome apie 4 000 Lt. Jei reiktų daryti dabar - ko gero santechniką daryčiausi pats. Taigi, kaina 4 000 Lt

 

Smulkios medžiagos

Neskaičiuojam ir sutaupome beveik 7 000 Lt

 

Dokumentų tvarkymas, Vidaus apdaila, Elektra, Vanduo

Tarkim, kad čia viskas kaip ir lieka. Nieko nesutaupome. 22 000 Lt.

 

Kitų dalykų neskaičiuojame, nes tai ne namas (Tvora, Lauko darbai, ...) arba smulkūs labai.

 

Ir ką gi mes gauname? 100 m2 namas kainuoja tik 140 000 Lt. Taigi, permokėjau 340 000 Lt. Galima buvo pastatyti 3 namus vietoj vieno.