Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Gipso montavimas 4 dalis

Praėjusį kartą buvo įžanga, o dabar su vaizdais pavyzdys.

Susuktas gipsas aplink ir reikia nedidelės sienelės tarp jų. Nepamiršau jos, specialiai suku prieš tai šonus, taip taupydamas laiką ir gipsą. Kadangi lubų gipsas šioje vietoje skirtingų spalvų, tai puokiai matosi kad jis nepjaustomas.

 

Štai kaip atrodo profilis apačioje:

 

ir viršuje:

 

Ir štai gipsas:

 

Iš tiesų, pirmoje foto gipso tik vienas sluoksnis dar, todėl apačioje ir viršuje matomi palikti tarpeliai. Antrą sluoksnį užsukus, tarpeliai lieka labai nedideli.

Tiesa, toje vietoje, kur suksis profiliai prie gilso, po gipsu yra specialiai palikti profiliai, kad suktųsi į juos. Vien į gipsą tvirtumo nebus. Kad būtų dar tvirčiau - aš prieš sukdamas profilį dar ir klijuoju. NEžinau ar tikrai to reikia, bet man atrodo, kad taip daug tvirčiau. Tiesa, prieš tepant klijus, būtina nuriebalinti (acetonas tam puikiai tinka).

Foto gerai matosi ir kaip pirmojo sluoksnuo sujungimai užtepami fugenfuller. Tepame tam, kad neliktų tose vietose įdubimų. Jei liks - tose vietose sukant gipsą, jis, greičiausiai, lūš.

Na o čia pabaigai kaip dabar darau ties sujungimu lubų ir sienos. Sienos plokštės viršų nupjaunu 45 laipsniu kampu. Ta vietą užpildysiu fugenfuller kai darysiu apdailą.

Komentaras: Gipso montavimas

Visada labai džiaugiuosi sulaukdamas protingų, išsamių komentarų. Kadangi vienas jų tikrai didelis, todėl atskirai dėkju doniui už jį. Jį talpinu kaip atskirą įrašą čia, kad visi atkreiptų dėmesį:

 

Patarimas darant karkasa apie duris naudoti uw profili paparasciau bus montuoti(nebus pjaustimu kurie matomi nuotraukoje su pertvara, sujungime ties kabeliu.I profili kur bus montuojamos durys ideti tokio pat plocio ir torio medini brusa (abiejuose sonuose ir virsuje), taip bus sutvirtinama konstrukcija i sumazinama vibracija darinejant duris.medinis karkasas yra kurkas tvirtesnis uz metalinius profilius todel ties durimis geriau ideti rimtesnius brusus. Sukant gipsa negalima kad gipso dvi plokstes sueitu ties duru kampais, nes laikui begant suskilines siules.

vietoj naudojamu varztu nusipirkit iranki profiliams rakinti taip nebereikes naudoti varztu sujungiant profilius.sutaupysit LT

Montuojant uw naudokite butinai vadinama teipa, lipni juosta prie profilio ji skirta sumazinti vibracijai triuksmui, ji klijuojama ant profilio montuojant tiek ant lubu ir grindu tiek ir ant sienos(jei betonas).

Pirma pilnai sumontuojamos lubos veliau pertvaros, nes kitaip kaip rase klausysite profiliu skambejimo.

Karkasiniuose namuose elektros laidai butinai turi buti ivelkami i gofra tai mazina gaisro tikimybe ir yra butina saugos priemone nuo gaisro.Pati gofra nera degi ji tik svyla ir leidzia kvapa(nekalbu apie auksta temperatura kai viskas dega atvira liepsna)uzsidegus laidui ji neleidzia saltiniui gauti pakankamai deguonies kad atsirastu atvira ugnis, todel ir vyksta svylimas. Montuojant laidus i profili pjaukite x forma ir atlenkita kampus taip sumazinsit galimybe supjaustyti kabelius lengviau vedziosis instaliacija.

Montuojant pertvara ant sildomu grindu(uw prie grindu)nereikes bijoti kad pataikysit i sildoma vamzdeli jei naudosit mazesnes gilzes ar diubelius pliu padarysit platforma.bet lengviausia pasizymeti kur eina vamzdis.tam nebutina subraizyti visu grindu tiesiog zinoti kaip ir kokia forma isdestiti sildomi mazdeliai:

pvz montuojant sildomas grindis pirma eile eina 15cm nuo sienos ir vingis gryzta atgal kas 15 cm (centrine asis)tai realiai tarpas apie 11 cm. istiesi metra ir matai ar vamzdis bus ar ne.

principe galima prirasyti dar, jei kam pades tai gerai...

Gipso montavimas 3 dalis

Kai pradėjau sukti gipsą, pirmose patalpose dariau vienai, dabar šiek tiek kitaip. Tuo pačiu galiu palyginti kaip geriau, kaip greičiau ir pan.

Dabartinis būdas skiriasi ne kardinaliai, bet tuo pačiu viskas kaip ir visai kitaip. Kadangi nesu sertifikuotas statybininkas, o tik mėgėjas, tai skaitau ir mokausi iš čia esančių komentarų. Man nėra gėda prisipažinti, kad kažką padariau ne iki galo gerai ar galėjau daryti kitaip.

Anksčiau dariau tokia eiga:

  1. lubų profiliai
  2. sienų profiliai
  3. laidai
  4. gipsas

Dabar darau taip:

  1. lubų profiliai
  2. laidai
  3. lubų gipsas
  4. sienų gipsas
  5. sienų profiliai

Ir tas ir tas būdas turi minusų, o tuo pačiu ir pliusų.

+ Pirmuoju atveju viską galima pasidaryti vienam, o po to pasikvietus kažką į pagalbą sukti tik gipsą.

+ Antruoju atveju luboms sutaupoma gipso ir laiko, nes nereikia plokščių pjaustyti. T.y. tik galus nupjauni kiek per ilga ir viskas. Darbas beveik be atliekų.

+ Antruoju atveju sienoms taip pat sutaupoma gipso, nes perimetrą susuki beveik be atliekų. Išsimeta tik langai. Na dar jei skiriasi gipsas ir osb patalpose - ten taip pat kažkiek. Bet realiai labai mažai kas lieka.

- Antruoju atveju lubas suki eilėmis. T.y. pasuki gipsą, tada montuoji pertrvaros profilį, prakiši laidus ir taip toliau. Galima tiesiog laidus prakišti per gipsą, o profilius po to prisukti, bet aš esu tas, kuris kai daro, nori, kad būtų tikrai gerai. Viena kryptimi eina lubų profiliai ir per gipsą prie jų galima prisukti, o kita - deja. Todėl ten dedu skersinius.

Šildymas

Manau įdomu yra skaičiai. Dabar name būnu kokias 3 dienas per savaitę. Elektra naudojama apšvietimui ir vandeniui. Dar, žinoma, šildymo sistemai. Prieš mėnesį nusirašiau skaitiklių parodymus ir dabar jau žinau kie man kainuoja šildymas, kai name negyvenu. Negyvendamas name laikau 14 laipsnių. Tiek man per akis, atvažiavus dirbti visiškai nešalta, nereikia prisirengti daug. Vandeniui elektra reikalinga pripompuoti ir šildyti. Kartą per savaitę vandens temperatūra pakeliama iki 70 laipsnių, taip dezinfekuojant talpą.

Na o dabar skaičius. Man per mėnesį namo išlaikymas tokiomis sąlygomis kainuoja apie 150 Lt.

Atėjo žiema

Kad žinotumėte, jog esu gyvas - pora foto  :)

Vaizdas į miško pusę:

 

Vaizdas šie ktiek į kitą kampą:

Renkame toliau informaciją apie pirtis

Šiandien buvau susitikęs su žmogumi, kuris suteikė daug naudingos informacijos. Man galvą skaudėjo dėl kelių dalykų:

  1. Kaip apsaugoti nuo krosnelės karščio sienas
  2. Kaip įrengti oro judėjimą

Mano pirtis atrodo maždaug taip.

O čia vaizdas kaip turi būti oro judėjimas:

 

Svarbu, kad būtų krosnelei oro padavimas. Čia neuždaroma. Reikia kad po gultais būtų oro ištraukimas. Ant jo dažniausiai daromos priveriamos grotelės, bet neuždaroma iki galo niekada. O viršuje yra ištraukimas, kuris atidaromas tik tada kai pirtis nebeveikia. T.y. vėdinimui.

Žemiausias gultas yra apie 45 cm aukštyje nuo grindų. Jei ant žemės dedamos grotelės, tai galima daryti 50. Antras aukštas + 45 nuo pirmojo.

Dailylentes kalti geriau vertikaliai, nes tokiu atveju mažiausia tikimybė drėgmei patekti tarp jų.

Kadangi krosnelė labai arti kraštų, sugalvojom kaip apsisaugoti nuo gaisro. OSB pakeisiu cemento plokštėmis Knauf Aqwapanel. Jos nebijo drėgmės, ugnies. Tada dvi sienas apklijuosiu klienkerinėmis plytelėmis, o vieną pamūrysiu su oro tarpu. Ten kur metaliniai profiliai - niekas negręsia, o štai kur lauko siena - reikia saugotis.

Man patiko viena citata: malkomis kūrenama krosnelė visada prišildys pirtį. Vienos greičiau, kitos lėčiau. Tuo skiriasi nuo elektrinių. :)

Žemės darbai 3

Čia šiek tiek apie kitus žemės darbus  :)  Pradėjau savo sodininko karjerą. Pasodinau kelias trešnes:

 

Ir šiek tiek aviečių, gervuogių:

 

Avietes ir gervuoges tikrai teks perkelti kažkada, o trešnės gal ten ir liks. Kaimynė įkalbėjo dėl aviečių. Jos du kartus per metus duoda uogų. Kai atėjau išsikasti aviečių, įpiršo gervuogių, o po to ir trešnių. Trešnėms dar daug augti iki uogų, bet... bala nematė  :)

Žemės darbai 2

Kadangi buvo atvažiavęs traktorius, nusprendžiau tai išnaudoti ir paprašiau nustumtu juodžemį nuo tos vietos, kur bus automobilių parkavimo vieta. Kitą dieną atvežė 4 dideles mašinas žvyro.

 

Aikštelę darysiu 5 m pločio. Joje statysiu pavėsinę. Šalia - voljerą. Kitas aikštelės krašto ilgis jau priklauso nuo vartų vietos ir pločio. 

Kelias prie mano sklypo yra tik 3 m pločio. Dar pusmetriu atitraukta mano tvora ir gauname 3,5 m. Šiuo atveju 7 m pločio vartai yra pats tas. Jie nė kiek ne per platūs. Čia atsižvelgiant, kad į sklypą teks įvažiuoti sunkiajam transportui. Man su ne visai maža mašina (Ford Galaxy) pakanka vienos vartų dalies.

Žvyrą išlyginsiu, taip pasikels ta vieta ir bus geras pagrindas vėlesnei dangai. Dar nežinau ar pilsiu paprasčiausią skaldą, ar dėsiu trinkeles, ar akmenimis išdėliosiu...

Žemės darbai

Buvo geri orai, tai stengiausi kuo daugiau apsikuopti lauke. Info šiek tiek vėluoja nuo realybės, bet nedaug  :)

Atvažiavo traktorius, kuris užstūmė duobę, likusią po vandentiekio tiesimo. Didelis galvos skausmas man buvo  ji. Tada šiek tiek palygino sklypą. Viso išlyginti nepavyks, nes reiks dar vežtis papildomai žemių. Na bent pusę  :)

Jau kažkada rodžiau tokį vaizdelį:

Tokio sulaužyto polistirolo apie 10 metrų. Taip nutiko todėl, kad toje vietoje buvo žemiau nei kitur ir ten stovėjo vanduo. Per žiemą atplėšė polistirolą ir sulaužė. Taigi, teko jį pakeisti ir užvežti žemių, žvyro. Toje vietoje planuoju kažkuo iškloti taip, kad ten galima būtų laikyti skalbinius, malkeles ar pan. Ta vieta po stogu, todėl reikia išnaudoti. Tos pusės nebaigiau, bet dabar ji atrodo taip:

 

Dar šiek tiek prastumdė, o po to rankomis palyginome siaurą dalį prie kelio:

 

Na ir čia dalinai palygintas plotas prie lauko terasos:

Terasos tvarkymas

Terasa yra tokia vieta, kuri statant labiausiai užsikrauna. Juk ten viskas po stogu ir viskas šalia. Tačiau atėjo laikas viską sutvarkyti. Lentos buvo užkastos žvyru, o tai reiškia puvo. Tai dar vienas darbas iš tų, kuriems ilgai ruošiamasi ir niekaip nekyla rankos pabaigti.

Lauke sustatėm padėklus, o ant jų sukrovėm viską kas dar gali praversti.

 

Uždengėm plėvele. Visa kita buvo šiukšlės. Daug. Tai kas degė - sudeginom, o kas ne - į maišus ir į konteinerį. Daug sudeginom ir daug šiukšlių buvo. 13 maišų:

 

Na ir tada liko švari terasa. Leisiu lentoms pradžiūti ir tada impregnuosiu kelis kartus. Prieš dengiant terasą, ant žvyro patiesiu agro plėvelę ir užkasiu. Tada neaugs žolės iš apačios.

Kanalizacijos išvedimas

Kadangi namo kieme jau stovi biologinio valymo įrenginys, o jis dar neveikiantis, tai... dirbom.

Yra dvi talpos. Pirmoji - tai pats įrenginys:

 

Antroji talpa skirta švariam vandeniui iš pirmojo:

 

Dabar jie sujungti tarpusavyje, bet neveikiantys. Pirmajam trūksta orapūtės pajungimo, antrajam - vandens nubėgimo. Kieme vien molis, todėl vandens nėra kur išleisti. Vandens prisikaupia per neegzistuojantį antros talpos dugną, kai geriau palyja. Todėl abi talpos savaime susijungė pakilus vandeniui. Artėja žiema, todėl visus lauko darbus reikia pabaigti iki jos. Orapūtės dar nestatau ir nestatysiu iki pat kol įsikelsiu į namą, bet viską paruošti reikia jau dabar. Todėl nusipirkau plastikinį vamzdį. Pirkau patį pigiausią, o tai reiškia jis skirtas laidams. Švariam vandeniui išpompuoti nematau skirtumo. Su Ričardu iškasėm griovį:

 

Nekasėm labai giliai, bet padarėme taip, kad vamzdis eina su nuolydžiu. O tai reiškia, kad vanduo jame nestovės. Baigus pompuoti, vamzdyje esantis vanduo grįžta atgal. Taip neturėtų užšalti ir žiemą. Išvedžiau vandenį į mišką, nes nei upelio, nei ežero šalia nėra. Vanduo iš jo išeina švarus, todėl nedraudžiama tą daryti.

Po to viską užkasėme ir liko taip, lyg nieko nebūtų padaryta. :)

Šildymas dujomis

Ačiū dariuxs už labai išsamų komentarą. Jį perpublikuoju kaip atskirą įrašą tiems, kas mano, kad geoterminis šildymas yra žiauriai brangus dalykas. Mano pažįstamas prieš pasirinkdamas šildymo sistemą svarstė ar dujas, kurios ėjo pro šalį, ar geoterminį. Pasirinko geoterminį, kai viską suskaičiavo. dariuxs komentaras patvirtina pasirinkimo teisingumą:

na va isivedziau dujas... Tai galiu pasakyti, kad tai labai brangu. Dezute ir nuo kaimynu atvedimas 3.500 ; atvedimas iki namo nuo dezutes 3.200; pavedziojimas katilineje 1.200; mokestis uz pajungima ir uzpildima sistema dujomis MONOPOLININKUI 0.400 kitos islaidos 0.400. Na o toliau pecius :D kuriu kainos nuo 5 iki 15, tada dar peciaus pajungimas apie 1 (su medziagoms ir pridavimu garantimiam). Ir dar gi reikia kamino tam duju katilui tai dar 7. O toliau graziausia, kad mokesiu uz dujas tiek kiek nustatys, o duju litras siuo metu 1.5 lt( Pasirinkus Nr 2 plana kai suvartoji daugiau nei 800 kubu per metus) + 14 lt abonimentinis kiekviena menesi. Visa katilo sistema naudoja elektra, tad dar i menesi po 10-15 lt.

Tad jau nebezinau ar geoterminis yra brangu!!!

Suskaičiuojam ir gauname apie 26700 Lt. Ir čia be radijatorių, jų išvedžiojimo, boilerio.

Man per kainų topą viskas kainavo 64 000. Taip didelė suma, kuri tikrai būtų mažesnė, jei užsakinėčiau dabar.

Šiuo įrašu nenoriu skatinti rinktis vieną ar kitą sistemą, o tik noriu atkreipti dėmesį, kad viską absoliučiai suskaičiavus dažnai požiūris gali pasikeisti.

Apsigalvojom

Kai tam tikrus dalykus darai labai anksti, sunku viską sužiūrėti ir suplanuoti. Taip būna su vamzdynu. Jis būna vedžiojamas dar prieš grindis, todėl klaidos pasitaiko. Kai kur reikia tik šiek tiek patraukti, kai kur daugiau. O štai susiplanuoti virtuvę tame etape dar sudėtingiau. Todėl dabar viskas atrodo taip:

Tiesiog mūsų kriauklė sugalvojo, kad jau geriau būtų kitoje vietoje. Taigi, viskas pasislinko per ne pilnus 2 metrus. Nuotekų vamzdį vedžiau su nedideliu nuolydžiu. Vanduo - tiesiai. Nieko baisaus, kai pertvaros tokios.  :)

Santechnikai vs Geotermininkai

Reikia išmanančių nuomonės apie šį ginčą. Kalba apie boilerio pajungimą.

Santechnikai pajungė boilerį.

Geotermininkai sako, kad blogai, nes nėra atbulinio vožtuvo ir išsiplėtimo talpos.

Santechnikai sako, kad tai nėra būtina, nes išsiplėtimo talpos funkciją atlieka hidroforas, kai nėra vožtuvo.

Taigi, kad turi daug patirties ir žinių - būtinas tas vožtuvas ar ne?

Geoterminis šildymas atvažiavo

Kol aš žaidžiuosi su pertvaromis, lubomis ir pan dalykais antrame namo ketvirtyje, atvažiavo ir šilumos siurblys, bei boileris.

 

Apie tai kaip darau aprašysiu kada vėliau. O dabar tik foto reportažas iš biulerinės:

 

Boileris atrodo labai didelis. Ne gana to - jis dar ir minkštas. Jame yra ir akumuliacinė talpa, jis jungiasi per šilumos siurblį, o tai reiškia, kad ne vien elektra bus šildomas vanduo.

Spėjo jau ir užpildyti lauko bei visaus sistemą. Čia lauko sistemos skystis:

 

Apie vieną pragręžtą vamzdelį žinojau. Jį sutaisė:

 

Deja, bet paleidus vandenį išlindo dar viena skylė. Teks paaukoti kelias plyteles  :( Pilnas koridorius vandens, bet galėjo būti ir blogiau.

Taigi, darbai kruta. Niekaip savo santechnikų neprisišaukiu, kad pastatytų filtrą ir pajungtų boilerį. Ryt laukia pikta kalba  :)