Local Pub - baras tikriems alaus mėgėjams
Vilniaus alaus festivalis / Vilnius Beer Festival
Čia gyvena krepšinis, čia krepšinio namai
Buhalterinė apskaita ir konsultacijos
Geriausi Lietuvos barai
Alaus degustacijos
Sekite mane
Facebook Instagram Twitter
Pinigėliai
750 Lt

Šaldytuvas

240 Lt

Dulkių siurblys ELECTROLUX ZE310

165 Lt

Mikrobangų krosnelė SAMSUNG MW712BR

Iš viso: 478 090 Lt
Statau namą

Trumpas patarimas: rozetės lauke

2011-08-13 08:25   kategorijoje:   Statau namą

Pasidarykite lauke rozetes ir vėliau labai džiaugsitės. Bestatant net sunku įsivaizduoti kaip dažnai prireikia lauke esančios rozetės.

Apšvietimas

2011-08-08 22:50   kategorijoje:   Statau namą

 

Čia keletas patarimų iš patirties ir keletas mano pasiūlymų. Na o kaip darysite - spręskite patys  :)

Europos sąjunga jau uždraudė pardavinėti 100W kaitrines elektros lemputes (pav. pirma). Grasina, kad netrukus ir 60W dings iš prekybos. Oficialus argumentas - reikia taupyti elektros energiją. Pakelkite ranką, kurie iš jūsų išbandė visas paveikslėlyje pavaizduotas lemputes arba dar daugiau? Kol kas kaitrinių lempučių man niekas negali pakeisti. Kodėl? Galbūt paaiškės kai viską perskaityti - jei ne - visada argumentuoti komentarai labai laukiami.

Kaitrinės lemputės. Ja visi žino ir jas visi išbandė. Tikrai nėra pilnamečių, kurie prie jų neruošė namų darbų.

Halogeninės lemputės. Jo mažesnės, šviečia ilgiau nei kaitrinės, bet šviesos sklidimo plotas tikrai daug siauresnis. Mano namuose viena kaitrinė lemputė 60W (Lenino lemputė) duoda daug daugiau šviesos patalpoje, nei 3 halogeninės po 50W. Žinoma, kad duoda ir tai, kad kaitrinė spinduliuoja šviesą beveik visomis kryptimis.

Liuminescencinės (dienos šviesos) lempos. Tiesa sakant, dar nemačiau namų, kuriuose būtų šios lempos kambariuose. Jos dažnai yra mokyklose, ofisuose, bet niekada gamyklose, kur yra staklės. Žinote kodėl? Jos mirga. Jei jų mirgėjimo dažnis sutampa su staklių sukimosi dažniu, atrodo, kad staklės stovi. Prie tam tikro dažnio gali atrodyti, kad sukasi ne į tą pusę. Todėl draudžiama naudoti šias lempas prie tokių staklių. Pats pavadinimas sako, kad jos labai artimos dienos šviesai. Bet apie jas daug nekalbame, tik todėl, kad namuose jų neteko matyti.

Taupiosios lemputės. Dabar yra manija visa lempas keisti jomis. Problema tame, kad jų šviesos spektras yra labai siauras. O tai reiškia, kad jų skleidžiama šviesa stipriai skiriasi nuo lauke esančios šviesos. O kaip tai veikia žmogų? Deja, bet nėra jokių tyrimų šiuo klausimu. Taigi, gali būti, kad per kažkiek laiko visi nešiosime akinius, o gali būti, kad ne. Man nepatinka prekės, kurias labai visiems kiša, o moksliškai nėra įrodytas prekės naudingumas. Gerai, šiuo atveju tik ekonomija, kuri, beje, yra mažesnė jei rašoma ant dėžučių.

Led arba šviesos diodų lemputės. Vis dar labai brangios, bet beveik amžinos. T.y. nusipirkus, jūs galėsite numirti joms bedegant. Jos labai ekonomiškos ir šviesos spektras labai platus, bet... Šviesa sklinda žiauriai mažu spinduliu. Esu išbandęs gal 4-5 skirtingas rūšis ir visos jos žiauriai mažu spinduliu apšviečia erdvę. Taigi, norint, kad būtų labai šviesu jums reiks arba labai daug jungiklių, arba labai daug lempučių. Man led lemputės patinka labiausia, bet jų naudoti negaliu niekur, kur reikia daugiau šviesos.

Stiklinės durys

2011-06-29 13:47   kategorijoje:   Statau namą

Čia daug gudrių žmonių lankosi ir skaito apie statybas. Reikia patarimo dėl stiklinių durų.

Tie kas nebandė - žinokite, kad maudytis duše be durų yra žiauriai šalta. Pakabinta užuolaida tikrai stipriai pagerina reikalą, bet...

Nutarėm vis dėlto įsistatyti stiklines duris. Patarkite kur tai pasidaryti už protingą kainą. Kiek paskambinau, tai visur kaina apie 1200 Lt, o man tai atrodo gerokai per daug už 1,3 m2.

Tualetas ir tualetinis popierius

2011-06-09 08:08   kategorijoje:   Statau namą

Mane visą gyvenimą stebino tualetinio popieriaus metimas ne į unitazą, o į šiulkšlių dėžę. Gal galiu kažkieks suprasti kodėl taip daroma baruose, bet namuose?

Tikrai, gal kas gali man papasakoti kodėl taip daroma? Dabartinis popierius "ištirpsta" nuo lašelio vandens, tai kam žiūrėti ir uostyti viską sudėta šalia klozeto?

Mėnuo name

2011-06-07 08:08   kategorijoje:   Statau namą

Praėjo lygiai mėnuo, kai įsikraustėme į namą. Statybos darbai tikrai sulėtėjo, bet taip ir turi būti. Reikia pajausti malonumą iš gyvenimo. Reikia skirti sau laiko, kurio neskyrėme kelis metus. Dabar darbai persikėlė į lauką. Atsirado tokie dalykai kaip žolės pjovimas, kiemo tvarkymas, šuns būdos statymas ir pan. Visi jie atima laiko, bet tuo pačiu neverčia skubėti ir verstis per galvą.

Pasakysiu vieną - man gyvenimas name yra didis džiaugsmas. Nelabai net galiu apibūdinti jausmą, kurį suteikia savo gyvenamoji vieta, savo kiemas, daug erdvės ir kaimynų "spaudimo" nebūvimas.

Kai kurie man reiškė priekaištus, kad nedariau įkurtuvių. Viskas kažkaip natūraliai teka savo eiga ir oficialių įkurtuvių nebus  :)  Visi kas nori pamatyti, ramiai pasisėdėti, atsigerti alučio, pasikepti mėsos yra visada laukiami. Parašote, pasiskambinate ir laukiu. :)

« 1 ··· 4 5 6 7 8 ··· 12 ··· 18 ··· 24 ··· 30 ··· 36 ··· 42 ··· 48 ··· 54 ··· 56 »