Čia gyvena krepšinis, čia krepšinio namai
Vilniaus alaus festivalis / Vilnius Beer Festival
Geriausi Lietuvos barai
Local Pub - baras tikriems alaus mėgėjams
Buhalterinė apskaita ir konsultacijos
Alaus degustacijos
Sekite mane
Facebook Instagram Twitter
Pinigėliai
750 Lt

Šaldytuvas

240 Lt

Dulkių siurblys ELECTROLUX ZE310

165 Lt

Mikrobangų krosnelė SAMSUNG MW712BR

Iš viso: 478 090 Lt
Statau namą

Sezonas užbaigtas

2007-12-30 14:09   kategorijoje:   Statau namą

Na ką... užbaigiau statybų sezoną. Paskutinė darbo diena buvo kūčių diena. Lauksime žiemos, atšilimo ir vėl į darbus.

Ta pačia proga apie elektrą. Iš tiesų, be elektros būčiau nieko nepadaręs. O elektros sklype nėra. Nuomavausi tokį namuką mažiuką už 200 Lt/mėn. 4 mėn po 200 Lt išleisti tam, kad turėčiau elektrą, ten galėjo gyventi meistras (kol dirbo), ten laikiau daiktus. Kažkaip vagims į vagonėlį įlįsti paprasčiau nei į namuką, nors abi spynos vaikiškos. Na ir gerai. Brangių daiktų nepalikinėdavau, bet plaktukus, vinis, varžtus, laidus ir pan. palikdavau ten. Dar pas senukus, kurie man pardavė sklypą, palikdavau kopėčias ir elektrinius įrankius tol, kol jie gyveno ten. Taigi, jei pirksite sklypą - apsižiūrėkite iš ko galėsite skolintis elektrą. Be jos niekaip. Na, aišku, galima benzininį generatorių vežiotis, bet jis žiauriai sveria ir benziną geria :)  O elektros įvedimas tai mažiausiai metai laiko. Kai baigsiu tvarkytis su ja - aprašysiu detaliau. lektra pats absurdiškiausias ir pats kvailiausias dalykas namo statyboje  :)  Bent kol kas :)

Terasa (2-a dalis)

2007-12-12 14:08   kategorijoje:   Statau namą

Tęsiu pirmos dalies aprašymą.

Aišku, kad šiaip tokia siena nestovėtų, todėl ji prikabinta belekuo būna prie stabilios konstrukcijos. Šiuo atveju prie namo sienos.

Toliau prisisukau apačioje prie kiekvieno vamzdžio ir sienos po lagę. Visų nesukau, nes šioj stadijoje man rūpėjo išsilyginti kolonas, o stabiliai tiesiai jos stovėti gali tik jas pritvirtinus prie namo apačioje (lagės) ir viršuje (gegnės).

Lagiės vienas galas tvirtinosi prie betono, o kitas prie vamzdžio. Prie betono atrodo taip:

Lagės

Nusipirkau tokius metalinius dalykus, kurie vadinami „sijų atramomis“. Bent taip čekyje parašė. Turbūt pastebėjote, kad iš apačios pakišta nedidelė kaladėlė? Ji skirta dviem dalykams: pirmas - stabilumas, antras - aukštis. Atrama turėjo prisisukti betoninės dalies pačiam viršuje. Bijojom, kad betonas gali ištrupėti, todėl ją nuleidome šiek tiek žemiau. Kitas dalykas - susisukus pirmą ir paskutinę, reiktų pagal jas suraguliuoti visas likusias. Mes įsitempėme virvelę ir sureguliavome pagal ją. Kitas galas sukosi tiesiog prie kolonos su varžtu. Štai ir turime stabilią poziciją apačioje:

Terasa

 

Lipame aukštyn. Prisisukame prie namo sienos vieną gegnės galą:

Terasa

 

Keturias gegnes, kurios ėjo ant stulpų, aš prie sienos sukau varžtais. Likusias - medsraigčiais. Tada lipame ant kopėčių prie kitos terasos pusės ir prisisukame su metaliniu kampuku. Tik prieš sukant reikai susireguliuoti stulpo vertikalumą su gulsčiuku namo atžvilgiu. Foto matomos tik trys gegnės, nes nespėjau visų :))

Terasa

 

Štai bendras vaizdas iš toliau:

Terasa

 

Terasa

2007-12-11 14:08   kategorijoje:   Statau namą

Apie terasą jau šiek tiek rašiau anksčiau. Net brėžinį įdėjau.

Dabar parašysiu apie tai, kaip ją rinkau. Aišku, iki galo nespėjau, bet kontūrai ryškėja. Ko gero teks įrašą išskaidyti į kelias dalis, nes daug foto :)

Priminsiu, kad terasoje atraminės kolonos turėjo būti metaliniai kvadratiniai vamzdžiai, o pagrindas turėjo gulti ant U raidės lovių. Taip pat pagrindo lentos turėjo kaltis prie 180 mm brusų. Dar murlotyas turėjo būti 20 cm aukščio. Na dar gal kažkas turėjo būi šiek tiek kitaip, bet aš pakeičiau.

Pirmiausia pakeičiau metalines konstrukcijas į metalinius apvalius vamzdžius. Kodėl? Nes juos gavau pigiau. Mano sklypas eina šiek tiek žemyn, todėl visos vertikalios atramos skirtingo ilgio. Niekas man tiksliai skirtingų ilgių vamzdžių nebūtų pjovęs, todėl sugalvojau kaip tą apeiti. Prisukau metalines plokšteles kaip kojeles, taip prailgindamas kolonas. Jei manote, kad dėl to susilpnės - atsakau, kad ne. Kolonos įsibetonavo, todėl svarbiausia buvo, kad jos tiesiai stovėtų iki betonavimo.

Terasa

 

Foto matoma kaip atrodo. Poliai buvo išbetonuoti kartu su pamatais. Paliko tik išlindusią armatūrą. Ant jos stačiau kolonas. Iš pradžių norėjau privirinti, bet suvirintojo arba neradau, arba norėjo nerealių pinigų. Tada sugalvojau, kad galima su savisriegiais varžtais. Pragręžiau mažą skylutę (4 arba 5 mm) ir įsukau savisriegius varžtus (6,3 mm). Aišku, kad plokštelėje skylės buvo išgręžtos didesnės, kad varžtas laisvai lįstų.

Taip sustačiau dvi kolonas, o tarp jų gulsčią vamzdį. Ant jo gulsis grindys, plius jis sutvirtina konstrukciją. Po to dar vieną koloną - dar vieną gulsčią. Iš viso pas mane 4-io kolonos:

Terasa

 

Iš viršaus pri vamzdžių jau buvo privirintos plokštelės, todėl murlotą prisisukti nebuvo sunku:

Terasa

 

Iš tiesų, tai murlotas turėjo būti 10x20 (du po 5x20), bet juos pavogė. Pažiūrėjau, pažiūrėjau, kad pilnai ir 10x15 turi pakakti. Todėl taip ir padariau. Murlotas gavosi beveik 12 m ilgio, todėl kėliau po vieną 5x15x600 brusą ir viršuje juos susukau tarpusavyje.

Taigi, viena terasos siena kaip ir paruošta. Beliko ją pririšti prie sienos. Apie tai kitam poste, nes labai jau ilgi gaunasi :)

Stogo konservavimas

2007-12-10 10:05   kategorijoje:   Statau namą

Kadangi nespėjau užsidengti stogo, tai teko jį konservuoti. Ant stogo sukaliau osb plokštes ir viskas. Jį liko apskardinti, susikalti kaminėlius ventiliacijai ir židiniams. Dangą dengti galima tik ant sausos osb plokštės. Primenu, kad mano danga ruloninė dėl nedidelio stogo nuolydžio. Tai negalioja kitoms stogo dangoms.

Konservavimas yra pakankamai paprastas: nusiperkate pačio pigiausio ruberoido ir jį prisikalate prie stogo:

Stogas

 

Matosi, kad ruberoidas sudėtas iš viršaus į apačią vertikaliai. Pati danga dėsis iš apačios į viršų horizontaliai. Dabar didelio skirtumo nėrą, o taip lengviau nubėga vanduo ir sniegas.

Buvau gavęs pasiūlymų paprasta šiltnamių plėvele uždengti. Bet yra jos minusų:

  • Ji brangesnė. Plėvelės kvadratas kainuoja 3-4 Lt. Ruberoido iki 2 Lt.
  • Ant jos nepastovėsite kai pašals, nes bus žiauriai slidu
  • Ji ne tokia tvirta

Pavasarį visą ruberoidą nurinksiu nuo stogo ir sudėsiu normalią dangą.

Dar apie stogą

2007-12-02 22:15   kategorijoje:   Statau namą

Na čia tikrai ne paskutinis įrašas apie stogą šiemet ir, juo labiau, apskritai. Taigi, stogas pilnai užkaltas OSB plokštėmis ir... Na apie tai kitą kartą, kai foto padarysiu  :)

Taigi, mano patapetas gavosi šiek tiek per žemas. t.y. kokiais 9 cm, todėl ant jo viršaus sukalėm po du penketukus. Iš tiesų tai gal ir gerai, nes bent po vieną labai verta. Kodėl? Nes parapeto viršų sutvirtina:

 

Tada ne tik plokštuma apsikala osb plokšte, bet ir parapetai iš vidaus. Vėliau šonai nusidažys ir taip bus apsaugoti nuo drėgmės. Štai taip darbas atrodo iš toliau:

 

Stogas buvo apsnigtas, tai jį teko valyti nuo sniego. Jooo... 170 kvadratų yra šiek tiek  :) Čia galutinis parapeto vaizdas (ten kur keistai atrodo - šiukšlė):

 

Na ir bendras vaizdas iš toliau:

 

Kaip ir minėjau, dabar stogas atrodo kitaip. Pasistengsiu kažkada padaryti foto ir aprašyti. Pasakysiu tik tiek, kad užsidengti nespėjau...

« 1 ··· 6 ··· 12 ··· 18 ··· 24 ··· 30 ··· 34 35 36 37 38 ··· 42 ··· 48 ··· 54 ··· 56 »