Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Namo vaizdas

Tik dabar pamačiau, kad taip ir neįdėjau namo vaizdo iš priekio su užkaltu vainiku. Aišku, dar matosi langai be galutinės apdailos, bet čia smulkmenos  :)

 

Pertvarų montavimas. 3 dalis

Antra dalis.

Trečia detalė atrodo taip:

 

Ja sutvirtiname skirtingomis kryptimis sumontuotus profilius. Ji montuojasi labai paprastai, o užspaudus šonus prisukama tos vietos varžteliais.

 

Nors varžteliais foto nesusukta, bet matosi skylė, kuri tam skirta.

Štai dar pora foto kaip atrodo viskas iš viršaus ir apačios:

Matosi foto labai aiškiai kurie įsileidžia į UD profilius. Svarbiausia nepamiršti, kad gipso plotis yra 120 cm ir todėl tarpai tarp profilių (apatinių) turi būti atitinkami. T.y. tarp ašių 60 cm. Žinoma, išskyrus pirmąjį, nes ten plokštė iki krašto prisispaus.

Vandens tyrimas

Padarė mano gręžinio vandens tyrimą. Džiugu, kad vanduo geras, jokių filtrų nereiks.

Pagrindiniai šie parametrai:

  • Geležis - 0,105
  • Nitratai - 18,108
  • Nitritai - 0
  • Kietumas - 7,37

Nežinau geležies normos, bet sakė, kad pas mane labai mažai jos. Prie mažo kiekio prisideda Nitratai. Jų leistina norma - 50. Jei rastų nitritų, tai draudžiama būtų naudoti gręžinį.

Tyrimas papildomai nekainavo. Už patį gręžinį sumokėjau 4000 Lt. Dar papildomai bus siurblys, hidroforas... iš viso dar apie 4500 Lt turi kainuoti.

 

p.s. gavau pastabą, jog nenurodau rašydamas kainų. Pasistengsiu jas daug kur nurodyti.

Pertvarų montavimas. 2 dalis

Pirma dalis.

Iš tiesų dabar rašysiu apie lubų montavimą. Man visas tas dalykas atrodė žiauriai sudėtingas ir baisus, bet... iš tiesų viskas gan paprasta.

Naudojame:

  • UD ir CD profiliai. UD - perimetras, CD - skersiniai, kurie kryžiuojasi
  • Strypai su ąsa
  • Fiksuojantys inkarai (varlės)
  • Kryžminės jungtys
  • Varžtai


Strypai būna skirtingų ilgių ir atrodo štai taip:

 

Jie sukami prie lubų ir užlenkiami (arba užlenkiami ir sukami). Sukome kas 80 cm. Tiesa, reikia pasitrumpinti iki reikiamo ilgio.

 

Antra dalis yra varlė:

 

Keistas pavadinimas, bet labai paprastai veikianti detalė. Ją maunam ant strypo:

 

Ir taip pasiruošiame lubas.

Pertvarų montavimas. 1 dalis

Pertvarų montavimas man prasidėjo nuo stogo šiltinimo ir sienų lyginimo. Du darbai, kurie užima daug laiko ir nelabai matomi.

Po to eina skersiniai su 56 cm tarpais (vatos storis).

Tarpus užkišame vata ir uždengiame plėvele. Tiesa, tik 1/4 apšildyto stogo dabar yra, bet spartinu darbus kiek pavyksta.

 

Sienas lyginome su lazeriniu nivelyru. Labai rekomenduoju visiems, kurie patys statys namą nuo nulio. Mes naudojome Jono atsivežtą. Jo kaina virš 1000 Lt, bet jei būčiau nusipirkęs iš pradžių, būtų atsipirkęs su kaupu. Jis super gerai tiek lyginant sienas, tiek lubas.

Prie sienų kalėme 5x5 brusus. Tarp jų 56 cm tarpai. Tarpuose vedžiosiu laidus, po to užkišiu vata.

Ačiū už pagalbą Jonui, Virgiui, Vargai, Vyteniui.

Drenažas

Pradėjau daryti drenažą, bet dabar ten viskas skęsta  :)  Juokinga?

Visą drenažą suvesiu į šulinį. Bėda tokia, kad palijus - šulinys būna pilnas. Taigi, sugalvojau įleisti siurblį su plūde. Tokiu būdu man nuims vandens perteklių ir išpompuos į mišką.

 

 

Tiesa, į šį vamzdį sueis ir lietaus vanduo. kadangi kasė dideliu kaušu, tai dalį užpilu žvyru, o dalį žemėmis. Paviršių užpilsiu visą žemėmis ir nieko nesimatys.

Nuotekos

Štai taip atrodo mano biologinio valymo įrenginiai.

 

Padariau šalia kitą talpą vandeniui surinkti. Neturiu kur išleisti vandens, nes pas mane molis, šalia nėra vandens telkinio ir pan. Taigi, ten įleisiu pompą ir visą šiltąjį laikotarpį viskas automatiškai eis į mišką. O žiemą rankiniu būdu išpompuosiu.

Signalizacijos montavimas

Šiandien mano namas jau turi apsaugos sistemą. Tiesa, ji pajungta laikinai. Kažkada teks perkelti jau pajungtus daviklius ir pajungti naujus jiems skirtose vietose.

Bandau papasakoti kaip pačiam susimontuoti signalizaciją. Tiesa, gali šiek tiek keistis priklausomai nuo modelio. Pas mane DSC.

Į dėžutę sudedame transformatorių ir centralę. Mėlyni transformatoriaus laidai eina į centralę (AC). Raudoni sujungiami su 220. Fazę per saugiklį pajungti reikia.

 

Judesio daviklis. Jungiami 6 laidai: T2, T1 - geltonas ir baltas, NC, C - mėlynas ir žalias. Vienas jų turi eiti per varžą. Jos būna kartu su centrale. + ir - atitinkamai raudonas ir juodas. Kitas laido galas jungiasi prie centralės: geltonas ir baltas yra tamperio. Tamperis tai toks dalykėlis, kuris sureaguoja nuėmus daviklio dangtelį. Juos reikia jungti nuosekliai visai grandinei, o po to prie centralės. Nuoselkiai, tai kai pirmo davilkio geltonas jungiamas prie antro balto, antro geltonas - prie trečio balto ir t.t. kol lieka paskutinio geltonas ir pirmo baltas.Raudonas ir juodas jungiami į centralės AUX + ir -. Žalias ir mėlynas į Z1 ir COM, Z2 ir com, ... Kiekvienas jungiamas į atskirą. Tokiu atveju kiekvieną galima bus atskirai įjungti, išjungti, perprogramuoti.

 

Sirena taip pat turi 6 jungtis. S - žalais, L - mėlynas, GND - juodas, Vdd - raudonas, SAV geltonas ir baltas. Geltonas ir baltas laidai yra tamperis. Jo paskirtis kaip ir davikliuose. Centralėje raudoną į BELL+, juodą į AUX-. Sireną reikėjo jungti per 12 V rėlę.

 

Juodas ir raudonas eina į BELL, o vienas juodas (gali būti ir raudonas) į AUX. Sirenos žalią ir mėlyną susukame kartu ir jungiame prie vieno iš dviejų likusių. Jei prie vieno pridėjus sirena rėkia - reiškia reikia prie kito.

 

Pultas arba klaviatūra. Jo pagalba viskas programuojama, išjungiama ar įjungiama signalizacija. Jungiami 4 laidai: raudonas (R), juodas (B), geltonas (Y), žalias (G). Atitinkamai šie laidai jungiami centralėje į RED, BLK, YEL, GRN.

 

Dėžutėje atsirado akumuliatorius. Jo laidų su kitais tikrai nesumaišysite.

Beliko tik suprogramuoti ir darbas baigtas. Tiesa, programavimas tikrai labai sudėtingas  :)

 

Elektros sąnaudos

Gal kas gali patarti kaip nebrangiai sužinoti kuris prietaisas kiek elektros ryja? Tiesiog įdomu sužinoti kuris prietaisas kiek elektros naudoja, kurio išlaikymas brangiausiai kainuoja per mėnesį. Pats nelabai sugalvoju kaip tai padaryti.

Vandens gręžinys

Jau turiu vandens gręžinį. Tiesa, nepajunginėjau jo, nes nenoriu nieko name laikyti. Tačiau kai įrenginės nuotekų valymo sistemą, tuo pačiu iškas ir nuvesiu vamzdį. Vėliau pajungs viską.

Visą laiką buvo įdomu kaip jie išgręžia tokį gylį ir įkiša vamzdį. Pasirodo tam naudojama chemija. Iškasama duobė, kuri pripildoma vandens ir sumaišoma su chemija. Nepamenu pavadinimo. Tokiu būdu gręžiama šlapiai ir tas skystis sutvirtina sieneles. Žemės neužgriūna.

Vandens gylis - 24 metrai, o gręžinio faktinis - 33 metrai. Sakė vandens per valandą 6 m3, o vienam namui per akis 2 m3. Taigi, gal tarsiuos su kaimynu ir leisiu jam pasijungti.

Tvora ir kaimynų reakcija

Kaip ir sakiau - prasidėjo panika  :)  Visi pradėjo aiškinti, kad tvorą nevietoje statau. Vieni aiškina, kad užlipau ant kelio, kiti draugiškai prašo šiek tiek patraukti.

Jei ne pirmininkė, tai netraukčiau. Susitarėme, kad šiek tiek paaukosiu savo žemės. Dar gaila kaimynų priešais, nes tokiu atveju kelias ant jų žemės užliptų.

Keisčiausia reakcija kaimynystėje statančio namą. Jis perka sklypą, pastato ir parduoda. Vieną namą pastatė ir kai galėjo parduoti užsiprašė 1 200 000 Lt. Na gal pasimokys iš savo klaidų, nes kainą nuleido, o namas vis dar neparduotas. Baisiausia, kad visą namą aptvėrė betonine tvora. Tik spygliuotos vielos trūksta  :)

Jam tvora aktualiausia, nes jo mašinos važinėja didelės. Bet jis atėjęs pirmiausia pradėjo aiškinti, kad čia negerai darau, kad jo mašinos mano tvorą visą laiką kliudys ir griaus, kad pastačiau tvorą ne pagal savo sklypo ribas ir pan. Ir tada toks pyktis suėmė, kad vos susilaikiau jo nepasiuntęs. Jam reikia, kad aš tvorą patraukčiau, o jis atėjęs ne prašo tai padaryti, bet nesąmones kalba. Toks noras kyla netraukto tvoros ir tegu jis pasikaria.

Pasiskaitęs įstatymus sužinojau, kad betoninės tvoros jis savo kitam sklype nepastatys, nes ji jam bus šiaurinėje pusėje ir privalės gauti mano leidimą. Tai niekuo nesusiję su šiuo įvykiu. Tiesiog į betoninę sieną žiūrėti nenoriu.

Tvora

Dabar, spėju, esu visų kaimynų apkalbos objektas. Kai kelią pernai tvarkė, šiek tiek į mano sklypą matyt užpylė. Taigi, tvoros du kampiniai stulpeliai atrodo įdomiai:

 

Signalizacija: medžiagos

Nusipirkau medžiagas savo namo signalizacijai.

Sąrašas toks:

  1. Kabelis 6x0.22, varinis, alavuotas - 200 m. Čia jau pagal namą skaičiuoti reikia. Man tiek turėtų pakakti. Kiekvieną daviklį jungsiu atskirai (išskyrus dvejas duris, kurios tam pačiam kambary). Tokiu atveju galėsiu suprogramuoti viską kaip tik pageidausiu.
  2. Priešgaisrinis kabelis 4x0.8 - 100 m. Šitas kabelis atsparesnis karščiui. Jis skirtas priešgaisriniams jutikliams.
  3. Lauko sirena. Svarbu, kad garsiai rėktų :)  Viduje nestatysiu, nes jei netyčia suveiktų naktį, tikrai nenoriu gauti širdies smūgį. Lauko sirena, pasirodo, turi apsaugą nuo jos nuplėšimo. 
  4. Procesorius (8-64). Arba centrale vadina dar. Viena brangiausių dalių signalizacijoje. 8 zonų, bet gali būti išplėsta iki 64.
  5. Modulis (išplėtimo 8). Man reikalingos bus 16 zonų: 8 centralė turi ir dar tiek išplėtimo modulis. Jei kada pritrūktų - dar papildomą modulį prisiperku ir turiu daugiau.
  6. Korpusas centralei su transformatorium. Kitaip sakant dėžutė. Ją geriausia montuoti sunkiai pasiekiamoje ir sunkiai matomoje vietoje.
  7. Akumuliatorius. Jei kartais dings elektra ar ją atjungs - akumuliatorius laiko apie parą.
  8. Klaviatūra su LCD ekranu. Viena brangiausių dalių. Yra be ekranų pigesnių, yra brangesnių, su daugiau patogumo vartotojui. Jos pagalba įjungsite-išjungsite signalizaciją ir, žinoma, programuosite zonas.
  9. Judesio jutikliai - 11 vnt. Kiekvienoje zonoje su langais ar durimis po vieną.
  10. Magnetiniai kontaktai įleidžiami - 6 vnt. Į kiekvienas duris. Į langus nebūtina.

Nepirkau priešgaisrinių jutiklių. Nusipirksiu kažkada kai įrenginėsiu kambarius.

Visas šis rinkinys man kainavo 1100 Lt.

Dar išsiaiškinau kaip viską sujunginėti ir išvedžioti.

Iki kitos įrašo apie signalizaciją dalies šiek tiek užtruks, bet ji būtinai bus.

 

Įsilaužimas

Atvažiavau vieną dieną į namą ir... Iš tiesų, tai nepastebėjau pradžioje. Pamačiau, kad nėra ant palangės stovėjusių dažų flakonėlio ir pistoleto valymo flakonėlio. Daugiau nieko name nebuvo (išskyrus du elektros prailgintuvus). Antras užkliuvęs dalykas - prinešta žemių. Trečias - nėra raktų. Kadangi įeidinėjau į namą tik per vienas duris, kitas rakindavau ir laikydavau raktus duryse. Tada apsidairiau - pėdsakai nuo lango. Štai kaip atrodė iš lauko:

Aš palikinėjau langus pravertus (viršų), nes neseniai betonuotos grindys turi džiūti.  Pasirodo nėra sunku tokį langą atidaryti ir per jį įlįsti vidun. Pakanka atsuktuvo.

Didžiausias nuostolis - pavogti raktai. Teko gręžti širdelę ir tokiu būdu atsidaryti duris. Po to pirkti naują. Bendras nuostolis - pusė dienos tuščios, susiparinimas, ir apie 60 Lt be važinėjimo.