Išeitis - maistas išsinešimui

Manęs pastoviai klausia: ar nedarote maisto išsinešimui?

Taip prasideda dauguma įrašų. Negaliu sakyti, kad niekas neklausia, bet "pastoviai" yra kiek per stipru.

Aš nesu ekspertas kaip reikia tvarkytis krizių metu, bet moku skaičiuoti. Ar žinote, kad ta geometrija, kurią mokinotės mokykloje nėra vienintelė? Ji vadinama Euklidine. Tačiau yra ir kitokios, kur spindulys nėra tiesus (kas yra spindulys?), kur kvadrato kraštinės nebūtinai lygiagrečios ir pan. Jūs jau pamiršote, kas tas kvadratas - ok tai nebesvarbu, tik tiek, svarbu žinoti, kad gali būti visai kitaip nei mokė mokykloje ir, kas įdomiausia, tai nepaneigiama (bent jau iki šiol). 

Smagu tikėti pasakomis ir tie, kas tiki, kas po 2 ar blogiausiu atveju - 4 savaičių viskas baigsis, toliau žiūrės Šreką ir svajos apie princesę, kalbantį asilą. Kiek tai truks - niekas nežino. Mes galime susigalvoti kokį nori terminą ir galime būti teisūs, tačiau tik tuo atveju, jei jis nelabai prasilenks su tomis valstybėmis, kurios tai pergyveno anksčiau už mus. Tokių nėra? Taip.

Ką daugeliui sunku suprasti - atsikratykite to, kas gali sugesti kuo greičiau, net jei kaina bus mažiau savikainos. Kiekviena sugedusi prekė didina likusių savikainą. Kuo ilgiau tai tęsis, tuo brangiau "kainuos" jūsų likusio prekės. Kuo ilgiau tęsis krizė - tuo mažiau žmonės turės pinigų (arba tiksliau - tuo mažiau jei leis jų). Kartais parduotos prekės mažiau savikainos gali atsipirkti. Be anksčiau paminėtų faktų, jūs tokiu būdu suformuojate savo naujų klientų ratą, kurie nusipirkę pigiai, gali paragauti ir suprasti kodėl prekė kainavo daug. Retai kada paprastame gyvenime vienodų prekių kaina stipriai skiriasi. Nepamirškite, kad norint parduoti greitai - turite būti sąžiningas, nes kaina turi tenkinti pirkėją, o "apipisimą" jis tikrai pastebės.

Atėjome iki maisto. Lietuvoje Wolt ar Bolt nori 30% nuo užsakymo vertės pasilikti sau. Tai jokia paslaptis tiems, kas su jais dirba. Ne gana to, dirbdamas su Wolt privalai įsigyti iPad. Pasirinkime nebrangią prekę, kad būtų paprasta suskaičiuoti - 6€. 2€ pasiima pristatymo kompanija, 1€ tenka pvm, 2€ - savikaina. Ok jei gaminate daug, jei parduodate čipsus iš pakelių, jei gaminate pašildant - savikaina gali būti mažesnė, bet dažnai ji surado 1/3 kainos. Pridėkite kitus kainos dalykus kaip darbuotojo atlyginimą, energetinius dalykus, pakuotes ir gauti galite, kad liks nuo vieno patiekalo 30-40 centų. Kiek turite pagaminti patiekalų, kad atsipirktų?

Čia trumpai apie tai, kad labai dažnai žmonės nesinaudoja skaičiavimais. Kartais nieko nedaryti labiau apsimoka, nei kažką daryti. Kartais laikas yra daug svarbiau už pelną (bet tai jau vėl grįžtame prie skaičiavimų).

Palikite komentarą