Cookie Consent by TermsFeed

Dienos

Guldo žuvų knyga

Perskaičiau knygą „Guldo žuvų knyga“. Momentais visai įdomu, momentais nugrybaujama į pievas. Blogiausia, kad taip ir nesupratau kur yra knygos esmė. Gal man kažkas gali paaiškinti?

Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose

Manau, kad visiems verta perskaityti knygą „Kodėl vyrai nesiklauso, o moterys nesiorientuoja žemėlapiuose“.

Moterys ir vyrai skirtingi!

Seniai sakiau, kad lygios teisės yra perlenkta lazda iki absurdo. Iš prigimties vyrų ir moterų smegenys skiriasi. Natūralu, kad yra dalykų, kuriuos geriau sugeba moterys, o kuriuos vyrai. Kodėl? Kokie? Daug įdomių faktų, pagrįstų moksliniais tyrimais šioje knygoje. Man patiko.

Įdegis

Nepatikėsite, tačiau mano rankos raudonos. Su berankove maikute sugebėjau šiandien įdegti  :)

Čekija 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barzda

Dantistė manęs klausia: „o ką draugė dėl barzdos? Nesiskundžia? Aš ta isavo vyrui leidžiu auginti tik iki tam tikro lygio.“

Moterims, kurios to nežino - vyrams tam tikru metu barzdą pradeda niežėti. Bet po to praeina ir tada barzdą galima auginti iki...  :)

Pamokymai

Yra kai kurie dalykai, kuriuos visi žino, bet niekas nedaro. Dar įdomiau yra tai, kad visi žino, kad kiti nedaro. Man šią savaitę du kartuspasitaikė tokios situacijos.

Pavyzdžiui batų apsiavimas naudojant batų šaukštą. Jį reikia naudoti. Visi žino. O dėdė, kuris remontuoja batus paklausia: „batų šaukštą nelabai naudojate turbūt?“. Na jei batus lengva apsiauti be šaukšto - kas jį naudos?

Dar vienas atvejis - dantų siūlas. Manęs klausia: „o kaip sekasi draugauti su dantų siūlu?“. Na juk ji pati supranta, kad kartai pasinaudoju juo, bet pastoviai naudotis gali tik labai užsisipyrę žmonės. Siūlas yra nepatogus dalykas.

Slapta akcija dabar jau vieša

Jei kažkam iš principo tiko Omnitel nauji planai arba pasilikote dėl kitų priežasčių, tai dabar galite pasinaudoti Omnitel akcija, kuri kažkodėl neviešinama (bent jau niekur negirdėjau ir jų puslapyje neradau apie tai informacijos). Ja jau pasinaudojo pora mano pažįstamų, todėl drąsiai galite keliauti į salonus ir prašyti papildomo nemokamo pokalbių laiko. Jei suma iki 40 Lt/mėn tai gausite 1 valandą, o jei virš - 2 valandas papildomų nemokamų pokalbių.

Nežinau kokia tikroji šios akcijos priežastis, bet spėju, kad bandymas stabdyti bėgančius klientus.

Laiko sukiojimas

Visi pripažįsta, jog nėra tikrų faktų, kad laiko sukaliojimas yra gerai. Tai kam du kartus per metus žmonėms apsunkinti gyvenimą? Man tas laiko persukimas kaskart yra trauma, nes pradedu nesiorientuoti laike.

Čekija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilietybės dalinimas

Per žinias sako:

Lietuvos pora gavo teisę važiuoti į olimpiadą, bet tam gali sutrukdyti Valdas Adamkus

Suprask, kad gali nesuteikti pilietybės dailiojo čiuožimo poros moteriškajai pusei. Jis negali sutrukdyti, nes ji nėra Lietuvos pilietė. Pilietybę suteikinėti tik tam, kad važiuotų į olimpiadą su Lietuvos vėliava... Pilietybė nėra tik leidimas važiuoti su kitos šalies vėliava save parodyti. Kaip gali būti piliečiu, jei tau ta valstybė... Nežiauriai seniai buvo istorija su Kate Douglas (Teo krepšininke), kuri irgi norėjo pilietybės būdama amerikiete ir turėdama vyrą graiką. Na patiko jai čia žaisti, bet ar pati šalis jai bent kiek reiškė? Kitą sezoną žaidė jau kitoje šalyje. Dar buvo toks žaidėjas Lietuos ryte Erikas Elliotas. Prašė pilietybės - negavo, nuvažiavo žaisti į Lenkiją - ten vėl prašė pilietybės.

Kiti sako, kad garsins šalį. O man atrodo juokinga kai šaliai atstovauja „natūralizuota“ pora. Čia kaip Rusijos krepšinio rinktinė su savo įžaidėju. Visi juokiasi ir visiškai nesvarbu, kad kažką laimėjo.

Čekija: antras ratas per Prahą

 

Vakar antrą kartą apėjom didelį ratą per Prahą. Stengėmės eiti šiek tiek kitais keliais nei prieš tai. Kiek galima stengiamės aplenkti turistų kelius, eidami mažesnėmis gatvelėmis.

Vakar ilgai ieškojome padorios vietos papietauti (pusryčiauti), kuri nebūtų skirta turistams. Radome. Čekijoje meniu vadinamas „Jediny list“, o „Meniu“ reiškia dienos patiekalus. Kaip rašomi jų žodžiai nežinau, todėl rašau taip, kaip girdžiu. Dienos patiekalai būna gerokai pigesni nei kiti. Vakar didelį vištienos kepsnį su garnyru suvalgiau už 69 kronas (maždaug 9,30 Lt). Prieš tai teko valgyti kitur ir porcijos buvo gerokai skurdesnės. Čia, matyt, sėkmės reikalas.

Čekijoje yra smagu dar ir todėl, kad daug parašytų dalykų suprantu. Rusų kalbos mokėjimas ir šiek tiek lenkų labai praverčia. Mes geriame lengvą alų, todėl galima padavėjui sakyti alaus pavadinimą arba tiesiog „desitku“. Jei norite vieno alaus sakote „pivo“,  jei dviejų - „dva krat pivo“, trijų - „tči krat pivo“ ir t.t. Padėkojant galite sakyti lietuviškai ir gal supras, o iš tiesų jie sako „dekuju“. Tiek žodžių kaip ir užtenka bendravimui.

Čekija: Kutna hora

Vakar visą dieną praleidome Kutna hora miestelyje. Iš tiesų yra ką pažiūrėti ir verta nuvažiuoti. 73 km nuo Prahos. Visą miestelį okupavo Dačicky alus. Prahoje nemačiau nė vienos vietos, o čia mažai kur nėra šio alaus iškabos. Sekmadieniais ten nedirba niekas, išskyrus kabakus. Bet ne apie tai. Ten yra tokia koplytėlė kapinėse, kurios viduje pilna kaulų. Jų nerealiai daug. Sietynas ir tas iš kaulų. Įspūdinga.

Čekijoje visi labai daug skaito. Mūsų kupė sėdėjo 4 čekai ir visi skaitė knygas. Čia daug knygynų ir yra laaabai didelių. Knygų populiarumą, ko gero, lemia ir susisiekimas: metro, traukiniai. Nuvažiuoti traukiniu iki Kurna hora mums kainavo apie 8 Lt ir truko valandą. Žmonės traukiniuose stovi, nes nelieka sėdimų vietų.

Vakar gėriau alų kabake už 18 kronų (maždaug 2,4 Lt), o buvo kažkoks net po 11 kronų (maždaug 1,48 Lt). Kodėl čia žmonės geria alų?  :)

Čekija: Hardcore

Vakar buvome klube, kur dafiga metalo. Viskas iš metalo. Panaudota armatūra, automobilių dalys... Atrodo nerealiai gerai. Lietuvoje tokiam kabake tikrai būtų pilna žmonių jei... Jei negrotų hardcore  :)  Publika buvo vien jaunimas (15-22 metų taip). Mes vyriausi. Stovi prie kiekvieno įėjimo į salę po berniuką, kurie geria alų ir pučia. Apsauginiai jau vyresni ir didesni, bet jie irgi alų geria. Ir dar pamačiau kaip šokama pagal tokią muziką. Taip ir aš moku: linguoji sau į šonus plačiai išskėstomis kojomis. Bet iš esmės tikrai įdomus ir teisingas klubas.

Dar visai įdomus dalykas yra kai kuriuose kabakuose - kai užsisakai, jie tau ant stalo padeda lapuką ir ten pažymi ką užsisakai. Po to jei pakartoji, tai prideda brūkšniuką. Ir taip tu žinai kiek išgėrei. Žymi ne tada kai užsakai, o kai atneša ir taip išvengiama nesąmonių kai užsakai, neatneša ir priskaičiuoja.

Metro ir tramvajai čia, rodos, niekada nesibaigia. Žmonės ramūs, nelekia, nebėga. Veža tas ramumas.

Čekija: Karlštejn

Vakar nuvažiavom traukiniu iki Karlštejno. Ten yra dyyyydelė pilis. Deja, bet pamatyti gali tik nedaug patalpų. Į patį pagrindinį pastatą neleidžia visai. Paaiškino, kad įleidžiami tik iš anksto užsirašę ir tik pora vasaros mėnesių. Visą kitą laiką ten uždarę laiko. Gal ir teisingas sprendimas į pilį neleisti be gido, nes taip bent kažką sužinai. Ypač kai žiūrėti nesiaubingai daug ką yra.

Užvakar matėm gerą vaizdelį. Yra ant kalno lankytinas objektas ir reikia palipėti laipteliais. Vieni lipa lėtai, kiti greičiau, kiti pailsi. Lipa mergina: maikutė su Jav vėliava, bet to nereikia norint suprasti kad ji amerikietė. Tokio storumo dar reikia paieškoti. Jai apie 22. Po to matėm jos brolį ir tėvus - visi jie stori, bet abu vaikai nenormaliai. Lietuvoje sunku pamatyti tokį vaizdą. Po kelių laiptelių sustojo ir galvojau, kad ji užsilenks. Juokinga, kad sustojusi prideda pirštus prie kaklo ir žiūri į laiktodį - suprask pulsą matuojasi. Virgis pro šalį eidamas tepasakė: gal dar vieną hamburgerį?

Čekija: vietiniai nevietiniai

Pirmi įspūdžiai ne visada būna teisingi. Vakar apėjom visą Prahos senamiestį per 9 valandas. Užsukome į porą vietų pavalgyti ir alaus atsigerti. Beveik visi kabakai atsidaro nuo 11. Turistų mažiau lankomose vietose maisto kainosyra panašiso kaip pas mus (na gal šiek tiek pigiau), o alus kainuoja 25 kronas (apie 3,4 Lt). Keista, tačiau skirtumas tarp alaus parduotuvėje ir kabake nėra didelis. Parduotuvėje kaina yra apie 17-21 kronų (apie 2,5 Lt). Todėl ir kabakų žiauriai daug ir dauguma jų pilni.

Vakar apsilankėme klube, kuriame renkasi vietiniai nevietiniai. T.y. ne čekai, bet gyvenantys Čekijoje. Tokios margumo reikai paieškoti. Įspūdingiausiai atrodė vienas gorila: priskačialinęs iki begalybės, merga su dideliais papais ir du zuikučiai. Tie šoko dviese, po to papingąją linksmino, po to gorilą. Kai gavo komandą, visi pašoko ir išėjo paskui. Dar kol buvau tulike man už nugaros negriukai narkotikus pardavinėjo. Vienas bičiukas ramus sėdėjo sėdėjo, po to staiga kažkas pasidarė ir pašokęs davėsi šokių aikštelėje. Jam nereikia nei draugų, nei mergų - narkotikai visagaliai  :)

Prahoje yra šunų. Su šeimininkais, bet tikrai yra. Nemačiau nė vieno su antsnukiu. Visur parkeliuose leidžiama juos vedžioti. Prie daugelio šiukšlių dėžių yra maišeliai išmatom ir jie nemokami. Niekam nekyla problemų.

Martynas papasakojo, kad čia tamsų Kozel alų labai mėgsta rusai. Vakar nuėjom į kabaką, kur buvo Kozel tamsus. Užsisakius padavėja iškart pasisiūlė atnešti rusišką meniu. Tikrai rusai jį mėgsta.