Kaip prakišti kabelį

2009-05-27 14:08   kategorijoje:   Statau namą

Šiandien kelias valandas pro užkastą vamzdį prakišinėjau kabelį. Jei išgirsite patarimą prieš užkasant prasikišti vielą ar virvę - taip ir padarykite. Jei neišgirsite, bet dabar skaitote - prasikiškite. Daug nervų ir laiko sutaupysite.

Aprašysiu kaip dariau, tuo pačiu papasakosiu kai išsprendžiau kai kurias problemas. Jei susidursite kada su tuo - žinosite kaip sutaupyti laiko.

Niekaip nepavyko vielos prakišti per visą vamzdį. Tada sugalvojau, kad galiu kišamos vielos gale padaryti kabliuką (sulenkti). Tada iš priešingo galo kišau kitą (taip pat su kabliuku). Iš pavyko. Tiesą, pirmą kartą ištraukiau per daug (nepalikau galo) ir teko kartoti procedūrą. Antrą kartą nutrūko likus kokiems 2-3 metrams. Trečią kartą niekaip nepavyko užkabinti ir ištraukti. Kai pagaliau pavyko - tempiamą kabelį užrišau daug tvirčiau ir kišant sutepinėjom muilinu vandeniu.Labai nesunkiai išsitraukė. Daug vargo su laiminga pabaiga. RST pajungė ir dabar name jau yra elektra!

Esu žiauriai gabus elektrikas. Štai kaip atrodo pora rozečių  :)

Blogatonas 2009

2009-05-27 09:00   kategorijoje:   Dienos

Prisijungiu prie Džiugo iniciatyvos. Reikia 5 blogų, kuriuos skaitau ir galiu rekomenduoti. Nežinau ar tai yra teisingi blogai, bet... Eilės tvarka belekokia.

Iš tiesų žiauriai trūksta man įrašų vertinimo balais Google reader. Tada lengvai prafiltruočiau ir atjungčiau nesąmones  :)

Langai ir durys

2009-05-26 23:39   kategorijoje:   Statau namą

Name jau yra visi langai ir durys. Visi = lauko. Tik po to kai išvažiuodamas užrakini namą supranti, kad tai tavo namai.

 

 

 

 

 

Programa

2009-05-25 15:25   kategorijoje:   Dienos

Kažkada buvo Matulevičiaus laidos per tv, kur kaimuose įdomius žmones kalbindavo. Jos seniai nėra, o po jos nelabai rasdavau kažką panašaus. LTV2 buvo „Tarp žemės ir dangaus“, kuri, iš principo, taip pat teisinga laida. Man nepatiko jos formatas. Dabar turiu laidą, kurią klausydamas patiriu didelį malonumą - Radijo žinių laida „Prie pietų stalo“.

Ne dabar ją atradau. Tik dabar parašiau :)

Elektros pajungimas 2 dalis

2009-05-25 15:22   kategorijoje:   Statau namą

Nupaišė man pažįstamas schemą. Ačiū Rolandui  :)  Nunešiau, pažiūrėjo, kad pavaizduota skirtuminės srovės apsauga ir sako:

- Ooo... ir skirtuminės srovės apsauga pavaizduota.
- Taip, sakė, kad reikia
- Taip, taip dabar tokie reikalavimai

Viską pasižiūrėjo išrašė pažymą ir viską grąžino atgal. Kaina - 30 Lt. Schemai nereikia nei parašų, nei antspaudų.

Nuvežiau į RST, pasirašiau sutartį. Sakė per 5 dienas pasiskambins ir atvažiuos pajungti. Parašiau prašymą, kad pajungtų dieninį/naktinį skaitliuką. Tai reiškia, kad naktimis mokėsiu mažiau, o dienomis daugiau. Kol statybos neapsimokės (nors nedaug tenaudosiu), bet po to indaplovę, skalbimo mašiną ir pan. galima sureguliuoti, kad įsijungtų naktį.

Taigi, jei jums prireiktų tokios schemos - Spauskite ant paveikslėlio ir spausdinkitės.

Schema

« 1 ··· 64 ··· 128 ··· 190 191 192 193 194 ··· 256 ··· 320 ··· 384 ··· 448 ··· 512 ··· 574 »