Vienos komandos Žvaigždžių diena

2013-02-07 10:24   kategorijoje:   Dienos

lkl

 

Apie Lietuvos krepšinio lygos beviltiškumą ne kartą sakiau ir net rašiau. Šita lyga yra mirusi ir ji niekam neįdomi. Įdomi tik joje žaidžiantiems žaidėjams. Iš tiesų nėra tiek jau daug skirtumų, kurie dabar ją skiria nuo bet kurios kitos Lietuvoje esančios krepšinio lygos. Kol neateis naujas žmogus ir neišmes didžiosios dalies LKL personalo (o gal visų), tol viskas ir eis tolyn, blogyn.

LKL turėjo vienintelį įdomų dalyką — Lietuvos Ryto ir Žalgirio rungtynes. Turėjo, nes pernai visiems viskas buvo aišku, šiemet situacija dar aiškesnė. Ar labai įdomu žiūrėti rungtynes, kai rezultatas jau žinomas?

LKL vis dar turi kozirį, bet galėčiau lažintis, kad tik laiko klausimas, kada jį praras. Dabar LKL čempionai gauna vietą Eurolygoje.

Neįtikėtina atrodo ir tai, kad niekas dabar nežino ne tik kiek bus rungtynių finale, bet ir koks bus atkrintamųjų formatas. Tiems, kas nežino, galiu priminti, kad dabar jau vasario mėnuo.

Vos nepamiršau kodėl čia man taip užsinorėjo parašyti. Aš gi apie LKL Žvaigždžių dieną. Daug metų niekas iš principo nesikeičia ir šiemet pagaliau pasiekėme tą tašką, kur nebe pikta, o juokinga. Pagaliau beviltiškas lygos vadovas garsiai pasakė: „kito varianto nesugalvojame“ ir, žinoma, pridūrė pasiteisinimą „permainos nelabai pasiteisina“. LKL Žvaigdžių dienoje susirinkę žiūrovai galės stebėti Žalgirio treniruotę. Kad jau tokią mačiusiems būtų įdomiau, į ją pakvietė vieną Lietuvos Ryto žaidėją — Seibutį. Jei visus žaidėjus aprengtų jų komandų aprangomis — renginys būtų superinis. Čia jau ne juokauju. Čia rimtai. Tiek žaidėjams tiek komandoms būtų sunku susigaudyti kas ir kaip vyksta. O Seibutis būtų šuniuku, kuris bandytų pagauti kamuolį. Kas už?

O kitais metais siūlau padaryti Žalgirio žvaigždžių dieną. Kažkodėl manau, kad tokią suorganizavus, patys Žalgirio vadovai pakviestų daugiau svečių į starto penketą. Na gal „iškrypėlio“ Seibučio ir nebūtų.

Jau daug metų LKL geriausi žaidėjai yra dviejose komandose. Tai aišku visiems, kas nedirba LKL. Todėl netinka čia NBA praktika, kur kiekviena komanda turi bent po kelias žvaigždes. LKL Žvaigždžių diena turi būti diena, kai skirtingų komandų krepšininkai pabendrauja tarpusavyje, kai Žalgirio fanai susino kad kitose LKL komandose irgi yra krepšininkų ir net išgirsta jų pavardes. Apribojimas, kad iš vienos komandos negali būti daugiau 2 žaidėjų būtų protingas. Ir nesvarbu ar tai startinis penketas, ar atsarginių suolelis.

Apie šviesoforus ir juos stačiusių logiką

2013-01-26 08:51   kategorijoje:   Dienos


Nuotr.: Irmanto Gelūno/15min.lt

 

Vilnius kažkada užsikrėtė liga, kuri vadinama — šviesoforai. Dar aną Zuoko kadenciją susirgę, jie plito po kiekvieną sankryžą. Kai sankryžos baigėsi, šviesoforų dar buvo likę. Tada sugalvojo prikišti jų pilną Olandų žiedą. To dar niekas nebuvo matę. Olandų žiedas sumirgėjo gražiau nei bet kada Rotušės ar Katedros aikštėje stovėjusi eglutė. Ta eglutė taip patiko Vilniaus merui, kad net Katedros aikštėje iš medinių jos virto metalinėmis. O kai šviesoforai pradėjo degti nebe tik geltonai, o ir žaliai bei raudonai, leidžiantis nuo Olandų kalno buvo nuostabu. Tikrai, vaizdas buvo toks, kurio niekada nebepamatysite. Nepamatysite, nes šviesoforų ten nebėra.

Dar buvo smagu kai Rygos-Taikos gatvių sankryžoje (prie pat laisvės pr.) pastatė šviesoforą. Ten gyvenau kelis metus ir niekada nekilo mintis apie jį. Ir vieną dieną jis ten atsirado. Atsirado ir stovinčių, bei laukiančių mašinų, kurių iki tol nebūdavo nei ryte, nei vakare. O po to man papasakojo įdomią istoriją, kuri paaiškino šį nuostabų sprendimą. Pasirodo, kad Vilniuje Taikos gatvė su Rygos gatve kertasi du kartus. Suprantate? Soriukas, sumaišėme sankryžas. Bet ta teisinga sankryža neliko nuskriausta, nes po kiek laiko ir ten pastatė.

Pavyzdžiui Savanorių-Vilkpėdės g. sankryžoje šviesoforas atsirado su rodykle į kairę pusę (važiuojant nuo Gerosios vilties žiedo). Po to pagalvojo, kad gal geresnis pralaidumas bus, jei neleisime ten sukti. Užklijavo baltą blyną ant kairės rodyklės. Ir autobusų juosta leido važiuoti automobiliams. Tai įvyko dar net neįjungus šviesoforo. Stebėjausi, kad kažkas mąsto ir padaro teisingus sprendimus. Nesupratau tik kam tada reikėjo tą sekciją daryti? Po mėnesio ar kelių paaiškėjo. Taigi, posūkis į kairę buvo atklijuotas ir pirma juosta palikta tik visuomeniniam transportui. Praėjus dar kiek laiko pasirodė, kad dirbti reikia. Vėl baltas blynas ir atvira juosta. Na gal paeksperimentavo ir suprato kad negerai padarė? Kur gi ne, ne taip jau seniai vėl blyną nuklijavo. Kol kas bent jau pirma juosta atvira. Jei dar panaikintų nesąmonę ir po to einančioje sankryžoje tiesiai leistų važiuoti iš pirmos juostos - būtų labai labai gerai. Ten ir dabar važiuoja daug kas, nes kelio ženklų nemato. O taip jau yra, kad kelio ženklai, prieštaraujantis logikai tampa gerokai prasčiau matomi.

Vilnius turi krūvą mažų sankryžų su šviesoforais, kurie turi papildomas sekcijas su posūkiais į kairę. Nežinau kam jos ten, bet taip jau yra. Tebūnie. Man kur kas įdomiau kodėl Žirmūnų-Kareivių sankryžoje leidžiama sukti į kairę ir ten nėra papildomų šviesoforų sekcijų? Toje sankryžoje begalė avarijų, sukant į kairę nieko nesimato. Labai panašiai yra ir Kalvarijų-Konstitucijos-Šeimyniškių sankryžoje. Kaskart sukant į kairę keikiesi, nes matomumas beveik nulinis. Kodėl ten kur nereikia yra, o kur reikia — ne?

TV serialai, kuriuos žiūriu (žiūrėjau). 4 dalis

2013-01-24 14:55   kategorijoje:   Dienos

 

Pasirodo praėjo jau beveik 10 mėnesių nuo paskutinės serialų apžvalgos. Kaip visada — siūlykite ką varta žiūrėti ir kritikuokite mano nuomonę. Visiems bus naudinga.

 

666 Park Avenue

Daug žadantys aktoriai ir visiškai man nepatikęs dalykas. Nemėgstu siaubo, fantastikos. Gal todėl. Man pasirodė nykus ir neįdomus.

 

Anger Management

Dar viena visiškai nejuokinga, banali ir nuobodi komedija. Visiškas šlamštas. Bet sąžiningai iškentėjau net 3 serijas.

 

Arrested Development

Kažko nesuprantu. Jis vertinamas imdb labai gerai, o man tai kažkoks briedas. Peržiūrėjau kelias serijas, bet taip ir nesupratau kas jame gali būti įdomaus. Visi tokie ale juokingi serialai man netinka  :)

 

Arrow

Šitą serialą reikia uždaryti. Nors gal kam patinka visokie supermenai, žmonės vorai ir pan, patiks ir šitas. Man jis super banalus, super nuspėjamas ir priedo dar visiškai nevežantis scenarijus.

 

Awake

Toks lengvas, kai nesupranti ar jis įdomus ar ne. Policininkas gyvenantis kelis gyvenimus. T.y. jis pats nežino kuris tikras, ar jo žmona žuvo, ar ne. Kartais neblogai tą išnaudoja, o kartais nueina iki banalybių. Spėju, kad uždarys (jei neuždarė dar). Peržiūrėjau visą pirmą sezoną.

 

Castle

Sąžiningai peržiūrėjau visą pirmą sezoną ir kelias antrojo serijas. O tada supratau, kad jis nuspėjamas ir nebeįdomus. Ilgai truko? Na sako, kad 4 ar 5 sezone jie pasibučiuoja. Kas? Kas matė bent seriją — supras. Detektyvas. Gal sakyčiau moteriškas per daug, bet kas nori lengvo laiko praleidimo — galite žiūrėti.

 

Continuum

Detektyvas. Fantastika. Detektyvė iš 2077 ar kurių ten metų atsiranda mūsų laike. Nu ir t.t. Kaip jau minėjau ne kartą, fantastika ne man. O detektyvai, kurie nenušaunami tuo labiau.

 

Elementary

Dar viena Šerloko Holmso interpretacija. Tikrai nėra šlamštas, nors iki Sherlock jiems toloka. Ar žinote, kad daktaras Vatsonas gali būti moteris? Lengvas, ramiam vakarui.

 

Entourage

Net 4 sezonus pražiūrėjau iki tol, kol supratau, kad tai yra smegenų plovimas. Šį serialą reiktų uždrausti, nes jaunimui jis nieko gero neduos. Duos blogo. Tikrai, tikrai. Viena kino žvaigždė, kurios gyvenimas banguoja ir iš jos pinigų gyvenanti ketveriukė. Dulkinamės, pramogaujame, niekuo nesirūpiname. Bet mano 4 peržiūrėti sezonai sako, kad tikrai užkabina.

 

Father Ted

Na ne man tokie ale juokingi serialai. Kunigai ir namų tvarkytoja. Ne, čia ne porno filmo scenarijus, čia jiems atrodo, kad juokinga. Liūdesys.

 

Game of Thrones

Šis serialas yra apribotas knygų. O tai reiškia, kad kažkada jis baigsis ir ne todėl, kad populiarumas kris, o todėl, kad knygų kiekis ne begalinis. Ir tada bus labai labai liūdna. Tai vienas geriausių serialų visomis prasmėmis. O tiesa, aš gi nemėgstu fantastikos. Tačiau čia yra daugiau pasaka. Sulaukęs naujo sezono iš jo tikiesi maksimaliai daug ir gauni būtent tai. Tik 10 serijų per metus, tačiau kiekviena kokybiška visomis prasmėmis. Labiausiai mano laukiamas naujas sezonas prasidėti turėtų kovo 31

 

Hell On Wheels

Jaučiu silpnybę vesternams. Tie laikai kažkokie magiški. Tikrai geras serialas ir labai laukiamas trečiasis sezonas. Jei nematėte - būtinai pažiūrėkite.

 

Hit and Miss

Na čia jau toks... sudėtingas. Ne visi ištvers žiūrėdami. Kitus tai ir verčia žiūrėti. Manau, kad naujo sezono nebus, nes scenarijus labai nevykęs. Prasidėjo super gerai ir įdomiai, pagrindinis herojus sukurtas šokiruojančiai. Daug šiaip tokių pošlykščių situacijų todėl norėtųsi, kad ne tik jos vežtų serialą į priekį. Idėja labai gera, bet visas įgyvendinimas prašosi kritikos. Norite šiek tiek ekstremalių jausmų? Aš visą sezoną pažiūrėjau.

 

Homeland

Labai stiprus serialas. Antrasis sezonas neblogesnis už pirmąjį. Čia jau scenaristai šaunuoliai. Kai tik atrodo, kad viskas baigiasi, čia pat atsiranda kažkas, kas viską apverčia. Tuo pačiu nėra jokio gumos tempino, kas įprasta daugeliui serialų. Labai rekomenduoju, nes tai vienas geriausių.

 

Boardwalk Empire

Va čia jau sunkiau. Serialas kaip ir neblogas. Kaip ir įdomus, bet labai daug serijų apie nieką. Taip trūksta veiksmo, kad kartais neskubi žiūrėti naujausios serijos, o lauki kol susikaups kelios. O kartais viskas vyksta labai greitai. Per daug. Bet iš esmės tikrai neblogas ir vertas jam skiriamo laiko.

 

Breaking Bad

4 sezonai ir jis vis dar įdomus. Kaip ir Boardwalk Empire, jis turi problemų su tempo paskirstymu. Tačiau narkotikus gaminti jėga!

 

Last Resort

Povandeninis laivas. Atsisako paklusti įsakymui. Pabėga. Apsigyvena saloje. Tai tiek priežasčių šio serialo nežiūrėti.

 

Lilyhammer

Netyčia visai atrastas labai linksmas ir nuotaikingas serialas. Rašo, kad 14 metais bus naujas sezonas. Neskuba. Tikrai verta pažiūrėti. Pamatysite kuo gi tie Norvegai tokie keisti ir kaip amerikiečiui ten sekasi.

 

Mad Men

Pradėjau žiūrėti ir visai patiko. Žiūrėjau žiūrėjau ir vienu metu supratau, kad ten nebe Mad Man, o Marisol iš Brazilijos plantacijų. Normaliai prasidėjęs serialas pavirto muilo opera. Todėl nelabai galiu jį rekomenduoti.

 

Magic City

Dar vienas serialas su daug potencialo ir nelabai geru jo išnaudojimu. Nežinau ar reikia jį žiūrėti ar ne. Gal labiau verta nei ne. Turite laiko ir neturite ką žiūrėti, tada galite ramiai jį pasirinkti.

 

Parks and Recreation

Eilinė nejuokinga komedija. Nežinau ką ten žiūrėti, bet su humoru taip jau yra... vienas juokiasi iš piršto, kito neprajuokins niekas.

 

Person of Interest

Jei manęs paklaustumėte kodėl žiūriu šitą serialą, nežinočiau kaip argumentuoti įtikinamai. Kai yra laiko serialui ir nėra ką žiūrėti, šitas man sueina. Pasaka apie gerus dėdes gelbstinčius gyvybes.

 

Reno 911

Apie tūpus besimaivančius policininkus. Man nepatiko. Visiškai. Nejuokinga.

 

Suits

Labai smagiai susižiūrėjo abu sezonai. Gal galėtų būti daugiau bylų ir mažiau intrigų, bet šiaip labai neblogai ir įdomiai. Advokatų didelė agentūra kovoja už savo klientus ir viduje.

 

The Big Bang Theory

Pažiūrėjau visą sezoną. Todėl nepulkite garsiai ant manęs rėkti. Pradžioje lyg ir visai linksma buvo, o po to tas pats per tą patį. Todėl manau, kad jis nepakankamai juokingas. Todėl daugiau ir nežiūrėsiu.

 

The Killing

Jis vis dar geras ir vis dar kitoks.

 

The Newsroom

Apie žurnalistiką. Visai užkabina. Tikiu, kad galima padaryti be proto gerą serialą, jei atskleistų daugiau vidinių dalykų, kurie daug kam nežinomi. Dabar jis toks blankokas, bet žiūrimas.

 

Touch

Toks šeimyninis. Apie tėvo ir vaiko ryšį, apie atsidavimą, pasitikėjimą. Apie tai, kad galima jei nori. Vertas žiūrėjimo.

Plastilinas ir jo paslaptys

2012-12-04 09:36   kategorijoje:   Dienos

 

Išleidome knygelę „Plastilino paslaptys 1. Naminiai gyvūnėliai“. Kad knygelė labai graži ir įdomi matėme iškart, tačiau prie pačio plastilino teko prisėsti tik parodos metu. Gerai, būsiu sąžiningas — dieną prieš ją pabandžiau nuliptyti kačiuką. Ir pavyko. Ir tikrai toks, koks nupieštas.

Pradėsiu nuo to, kad yra išleista kita knyga apie lipdymą iš plastilino. Nesvarbu kokia, noriu tik paminėti, kad gyvūnai ten tipiniai lietuviški. Nepulkite šaukti, kad tai yra labai gerai, kol nepamatėte kas ir kaip. Nesusilaikiau nenufotografavęs palyginimui ne tik todėl, kad viena knygelė leista mūsų, bet ir todėl, kad parodyčiau koks nuobodos gali būti plastilinas (ir atvirkščiai):

 

 

 

 

Dabar pasirinkite ar lipdysite kairėje esančius gyvūnus ar dešinėje?  :)

Na o čia papildomas prizas iki čia perskaičiusiems. Dar viena knygelė. Čia tai, ko negalima pirkti ir rodyti savo vaikams. Tai yra žiauru...  :)

 

 

 

Kai kurie epizodai žavi. Štai vienas vaikas išsiprašė mamos leisti jam palipdyti prie mūsų staliuko. Mama nenoriai sutiko, bet visą laiką stovėjo nusisukusi. Manykime, kad ji buvo labai pavargusi ir todėl nenorėjo, kad vaikas lipdytų. Po gerų 10 minučių mama pradėjo žvilgčioti į tai, kaip gi sekasi jos vaikui. Dar po kelių minučių ji jau nuoširdžiai jam padėjo ir ne todėl, kad kažkur reikėjo greičiau išeiti, o todėl, kad pati pamatė kaip tai įdomu.

 

 

Mugės metu ir patys turėjome laisvo laiko, todėl nutarėme, kad būtų gerai pakelti savo lipdymo sugebėjimus į aukštesnį lygį (jis buvo nulinis). Pasirodo viskas nėra sudėtinga. Pasirodo tai netgi labai įtraukia. Pradedi nuo atskirų gyvūnėlių, po to noras pereiti prie paveikslėlių su tam tikrais scenarijais, o dar po to pabandėm nulipdyti ir Mažąją Princesę.

 

 

 

 

Negalvojau, kad sugebėsiu lipdyti iš plastilino. Dabar laukiu nesulaukiu kol M grįš iš kaimo ir mes galėsime kartu lipdyti  :)

Šūdinas filmas, arba Debesų žemėlapis (Cloud Atlas)

2012-12-01 23:05   kategorijoje:   Dienos

 

Ši filmo nuotrauka atspindi viską, ką šiandiena pamačiau kine. Seniai teko kine žiūrėti tokį šūdiną kiną. Kas mane stebina — tai daug gerų atsiliepimų. Kas mane džiugina — visi su kuriais kartu žiūrėjome pasakė, kad tai šūdinas kinas.

Kažkada man bandė įteigti tokią teoriją, kad gera muzika ar geros eilės yra tos, kurių klausosi daugiau žmonių. Deja (kai kuriems žmonėms), bet yra ne taip. Daugumą „pūko“ dainų tekstų galima nuspėti. T.y. padainavus vieną eilutę, antroji yra nuspėjama. Taip pat su žodžių junginiais. Jie kartojasi pastoviai ir tokie patys. Tai reiškia, kad tekstuose nėra nieko netikėto ir originalaus. Tai reiškia, kad tie tekstai yra šūdini. Čia taip labai labai primityviai žiūrint.

Šis kinas yra visas nuspėjamas. Praktiškai visų epizodų pabaigos yra nuspėjamos. O tai reiškia... (aukščiau seka nurodyta)

Šiame kine yra krūva epizodų, kurie labai prastai padaryti. Paimkite foto aukščiau. Humoras primityvus ir nuspėjamas (vėl gi). Išmeskite šiuos personažus ir jų istoriją. Jų vietoje įterpkime bet kokios komedijos ištrauką. Ar tai kažką pakeistų? Tiktai ne. Ar tai normalu? Ne.

Yra ir krūva nelogiškų epizodų, kuriems išvardinti reiktų daug laiko ir vietos. Pavyzdžiui eina nesveikas kiekis žmonių mirti. Nesvarbu ko iš tiesų eina, svarbu, kad miršta. Jų kiekis nerealus, o vieną nužudo per kelias minutes. Ne stovi didelė eilė, o jie eina. Kitas pavyzdys — sprogsta bomba ir vienos pusės kariai lieka stovėti, o kitos pusės karius nuneša banga. Sprogo tai tarp jų. Dar — nukrenta vienas personažų iš didelio aukščio žemyn. Po to staiga atsiranda. Jis išgyveno. Tai buvo nuspėjama, bet... Kaip? Kodėl?Primaigė kažką kažkur, atsidarė didelis satelitas ir iššovė. Ar kas gali nedvejodamas pasakyti kam ir kodėl?

Iš tiesų tai yra 3 valandos ir 32 Lt išmesti į šiukšlių dėžę.

« 1 ··· 62 63 64 65 66 ··· 128 ··· 192 ··· 256 ··· 320 ··· 384 ··· 448 ··· 512 ··· 574 »