Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Popierizmas

Toliau bandau pasiekti banką dėl paskolos didinimo.

Antradienį, kaip ir žadėjo, paruošė visus dokumentus. Deja, atsirado problemėlė - kažkaip iš kažkur sklype nurodytas sodo namukas. Jo ten tikrai nebuvo, nes savininkai gyvena namuke už 40 m. Tuo metu neleido arčiau niekam statytis. Na ten pakanka kažkokią formą užpildyti ir viskas bus gerai. Bėda ta, kad reikia iš registrų centros 3 dienas pažymos kažkokios laukti. Rytoj tikrai jau turi būti.

Nelaukdamas tos pažymos, trečiadienį nunešiau popierius statybos inspekcijai. Labai fainas dėdė pasitaikė ir labai paprašius viską padarė šios dienos rytui. Atiduodamas pasakė tik: „labai greitai stataisi. Drąsus“ :)

Taigi, liko sulaukti tos pažymos, užregistruoti registrų centre, gauti įvertinimą ir galima į banką. Įvertinimą darys lygiagrečiaisu registravimu, todėl neturėtų uždelsti.

Dar buvau RST. Sužinojau, kad ten man daug dokumentų nereikia (jau privargau anksčiau), todėl planuoju kitos savaitės pirmadienį - antradienį ten važiuoti.

Statybų leidimas. Antras kartas

Kadangi pirmą kartą komisija nepraleido, tai teko eiti dar kartą.

Įprastai padavus visus dokumentus, Jūs esate užrašomas po 3-4 savaičių. Šį kartą mes patekome į paskutinę liepos komisiją. Rugpjūtį komisija atostogaus. Visos viltys buvo sudėtos į šią komisiją, nes kaip ir viską padarėme, visas pastabas išpildėme. Mano banko paskola buvo atidėta iki rugpjūčio 20-os dienos, todėl būtinai reikėjo spėti susitvarkyti, įvertinti turtą ir pasiimti kitą paskolos dalį.

Pirma diena. Į ją nėjau, ne viską kaip ir buvau matęs, o juo labiau, kad pirmą kartą buvome praleisti. Pasiskambinau architektui, papasakojo, kad viskas gerai. Teko antrą kartą atsakinėti lygiai į tuos pačius klausimus ir lygiai tą patį aiškinti dar kartą.

Antroji diena. Ateiname į savivaldybę, žiūrime į sąrašus - išbraukti. Negali būti. Pasiklausiame kodėl, aiškinasi, ieško. Pasirodo higienistai nepasirašė. T.y. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos skyrius. Pirmą kartą pasirašė, o antrą kartą nebe. O istorija buvo tokia: visi pasirašė, o higienistas su kažkuo buvo užsiėmęs. Architektas stovėjo ir laukė. Priėjo komisijos pirmininkas, paklausė ar buvo pasirašę prieš tai. Išgirdęs teigiamą atsakymą, pasiūlė palikti dokumentus ir kai atsilaisvis - pasirašys. Taip ir padarė. Kažkaip protu nesuvokiama, kaip galima vieną kartą pasirašyti, o antrą kartą pamačius kolegės parašą - ne. Turėjome šansų spėti iki komisijos pabaigos susitvarkyti. Važiavom į ministeriją, vaikščiojom po kabinetus, gavome net jo telefoną, išsiaiškino, kad viskas gerai ir turėjo pasirašyti, bet... jis išvykęs. Bandėm eiti per valdžią - visur niekas nieko papdaryti negali. Nuplaukė dar viena komisija.

Po pusantros savaitės skambinimų pagaliau pavyko gauti jo parašą su ištaisyta išvada. Taigi, antras kartas visiškai už nieką.

 

Skaitykite:

Statybų leidimas. Pirmas kartas

Nežinau kiek ilgai truks, tačiau pabandysiu aprašyti kaip aš gavau statybų leidimą. Čia nerasite informacijos kokius dokumentus tikslia ireikia surinkti, nerasite ir kur reikia važiuoti. Čia tik istorija apie tai, kaip visa sistema sukurta tam, kad lengvai galima būtų imti kyšius ir, kad lengva būtų jų reikalauti.

Viskas prasideda nuo sąlygų sąvado. Čia tas dokumentas, kuris jus lydės visur ir visada. T.y. jame surašyta viskas, ką reikia padaryti, norint gauti leidimą statyboms. Jei būti tikslesniam - turėtų taip būti. Sąlygų sąvadą man išdavė per 5 mėnesius. Taip, paduodate prašymą ir laukiate 5-6 mėnesius. Aš apie Vilnių, nes kaip yra kituose miestuose - nežinau. Paklausinėkite savo pažįstamų per kiek laiko jei gavo. Jei gavo greičiau - papildomas pinigėlis kažkam Vilniaus apskrities viršininko administracijoje. Iki šiol nesuprantu kodėl dokumentus ten turėjau priduoti, o po to viską tvarkytis Vilniaus savivaldybėje. Taigi, pusmetis veltui. Sąlygų sąvadą gavau pernai rugpjūtį.

Didžiąją dalį leidimui reikalingų dokumentų surinko architektas. Ačiū jam labai, bet lakstymo pakako abiem.

Galų gale, viską surinkę, paruošę, padarę gegužę pridavėm dokumentus į komisiją. Jei šitą procedūrą praeidinėsite - pasiprašykite architekto, kad pasiimtų kartu. Jums dalyvauti nebūtina, tačiau tą vaizdą pamatyti verta. Sėdi krūva žmonių. Keli klausinėja architekto pagal iš anksto surašytas pastabas. Kiti tai sėdi nosį krapšto, tai kalba telefonu, tai pasakoja apie tai kaip jų anūkai mokosi mokykloje ir kaip jų šuniukui sekasi. Visa tai vyksta toje pačioje patalpoje. Man labai priminė turgų. Jei kažkas neturi ką veikti, jis prisitraukia arčiau, paklausia kažko, jei turi - nekreipia dėmesio. Kiekvieno projekto svarstymą galite laisvai stebėti pro atviras duris.

Tiesa, įdomus faktas yra tas, kad internete skelbia kuriomis dienomis bus svarstomas jūsų projektas. Visą svarstymą sudaro dvi dalys ir vyksta dvi dienas. Kuriuo laiku vyks - jūs nežinote. Reikai tos dienos rytą ateiti į savivaldybę ir pasižiūrėti iškabintą eilės tvarką. Čia taip pat nėra jokių laikų, tik sunumeruota ir nubrauktas brūkšnys, reiškiantis pietų pertrauką. Jei neateisite ryte pasitikrinti - galite labai nuliūsti, nes eilės tvarka internete ir iškabintuose lapuose dažnokai skiriasi.

Klausinėjo apie gaisringumo kategoriją ir bandė įtikinti, kad negerai nurodyta. Nepavyko, todėl praėjo. Po to apie atstumus paklausinėjo. Viskas gerai. Pora nedidelių pastabėlių, kurios vietoje ištaisomos. Ateikite kitą dieną.

Antra diena. Antrą dieną reikia ateiti dar anksčiau, nes ne mažai nuo vakar dienos būna išbraukytų. Beveik viskas praėjo. Nepraėjo dėl dviejų dalykų: netoliese esančios dujų trasos ir mistinės sutarties.

Dujų magistralė - pasirodo 2006 m. gruodžio 1 d. buvo priimtas įstatymas, kuris apibrėžė vietovės klases, per kurias eina magistralinis dujotiekis.

  • Vietovės klasės vienetas yra teritorija po 200 metrų į abi puses nuo magistralinio dujotiekio vamzdžio ašies ir ji tęsiasi 1600 metrų išilgai vamzdyno (žr. 1 ir 2 pav.).
  • Vietovės klasė yra apibūdinama pagal pastatų, skirtų žmonėms būti, skaičių vietovės klasės vienete, kaip nurodyta tolesniuose punktuose. Kiekvienas atskiras pastato butas daugiabučiame name laikomas kaip atskiras pastatas, skirtas žmonėms būti.
  • 1 klasės vietovė yra vietovės klasės vienetas, turintis 10 ar mažiau pastatų, skirtų žmonėms būti.
  • Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. lapkričio 24 d. įsakymo Nr. 4-438/D1-548 (nuo 2006 m. gruodžio 1 d.) (Žin., 2006, Nr. 130-4922) redakcija. Projektuojamo magistralinio dujotiekio trasa įvertinama priskiriant ją vienai ar kitai vietovės klasei. Vietovė, kurioje jau yra suprojektuotas, nutiestas ir iki šių taisyklių įsigaliojimo pripažintas tinkamu naudoti magistralinis dujotiekis, priskiriama 1 klasei.

Tarkim, kad man pasisekė, jog prieš tai buvę savininkai buvo gavę leidimą iš jų iki 2006 m. gruodžio 1 d.

Sutartis dėl prisijungimo prie vietinių tinklų. Sąlygų sąvade nebuvo apie tai užsiminta. Tai atsirado po to, kai man buvo išduotas sąlygų sąvadas. Taigi, reikalauja dokumento atbuline data. Nelabai ten pasišakosi, bet nuėjau, paprašiau labai gražiai ir man per savaitę viską padarė. Joje sakoma, kad jei kažkada atsiras vietiniai tinklai (vandentiekis, kanalizacija, tai aš privalėsiu prie jų pasijungti.

Namo kadastriniai matavimai

Trečiadienį pasiskambino architektas dėl pastato kadastrinių matavimų. Buvo išvažiavęs, tai ketvirtadienį pasiskambinau, pasakiau, kad reikėjo vakar ir šiandien iš ryto jau buvome prie namo. Labai šalta buvo, nes procesas gan ilgas. Vienas pagal palydovą taškus patikrina ar namas gerai stovi, o mergaitė su lazeriu visus atstumus sienų, langu, tarp langų ir t.t. Viską susipaišė.

Žadėjo antradienį viską atiduoti. Reikia kažkaip kitą savaitę spėti į banką nueiti dėl paskolos, o iki to dar reiks užregistruoti viską registrų centre ir įvertinti. Su vertintojais jau buvau nuvažiavęs į vietą ir susitariau, kad jei viską paruoš dar neįregistravus, o atiduos tada kai bus įregistruota. Taip sutaupysiu kelias dienas.

Kodėl gi statybos nevyksta?

Tai kodėl nevyksta? O priežastys yra kelios:

  1. Kai kurie procesai užmuša norą kažką daryti apskritai. Nekalbu apie vagystes, kurios realiai taip pat veikia, o kalbu apie Vilniaus miesto savivaldybę.
  2. Nebeturiu pinigų.


Dėl pirmos priežasties ko gero viskas aišku. Jei kas susidūrė su tuo, turėtų žinoti kaip nusvyra rankos kai dėl nesuprantamų dalykų tau parodomos durys.

Antroji priežastis nereiškia statybų pabaigos. Iki šio momento esu iš banko gavęs 153 000 Lt. Iš viso statybos man jau kainavo beveik 290 000 Lt. Įskaičiuojame žemės kainą 170 000 L ir k.t. Viskas rašoma čia. Pradėdamas visą procesą neturėjau nieko, todėl ieškojau ir pirkau žemės sklypą. Jį užstačiau bankui, todėl 90% jo kainos padengiau iš gauto kredito. Visą kitą sumą sudaro, mano, mano mamos, brolio ir skolinti pinigai. Suma iš tiesų labai didelė - beveik 140 000 Lt. Ar galima be tokių „savo“ pinigų kažką daryti? Taip, tačiau tokiu atveju reikai apsiriboti mažesniu plotu, mažesniu namu. Apie tai gal dar kažkada parašysiu.

Dabar procedūra yra tokia: turi būti atlikti kadastriniai matavimai nebaigtam namui. Taip įvertins kiek medžiagų buvo sunaudota. Tada reikai užregistruoti registrų centre ir įvertinti turtą. Tik po viso to, turiu eiti į banką ir prašyti duoti paskolą. Dabar bankas finansuoja tik 85% vertės. Kadangi didžiąją dalį darbų atlikau pats (žinoma su žmonos ir draugų pagalba), tai pati statinio vertė, tikiuosi, bus didesnė.

O dabar pagrindinė įrašo vinis - kodėl gi to nepadariau iki šiol? Gal esu labai blogas, bet iki šiol neturėjau statybų leidimo. Taigi, formaliai mano namo nebuvo, o dabar jis jau yra. Dirbo daug žmonių ir per kelias naktis pastatė :) Taigi, šiandien didi diena ir didelė šventė. Taip pat prasidės įrašų seriją apie tai, kaip „paprasta“ gauti statybų leidimą.

Ne vienas klausinėjo, tačiau to negalėjau rašyti, kol rankose neturėjau leidimo. Kadangi jį turiu - viskas vėl prasideda (arba tęsiasi) :)

Kaip savarankiškai izoliuoti ir dengti stogą

Kaip savarankiškai izoliuoti ir dengti stogąSkirtingai nuo prieš tai skaitytos knygos apie krosnis ir židinius, ši yra daug geresnė. „Kaip savarankiškai izoliuoti ir dengti stogą“ pavadinimas beveik atitinka tikrovę. Tačiau vėl trūksta konkretumo. Nusipirkęs tokią knygą, noriu gauti detalių ir aiškiai suformuluotų patarimų kalną, o ne bendras frazes. Tačiau čia jau parodyta kaip dengiamas, kaip apšildomas, kaip izoliuojamas stogas. Gal ir nelabai daug, bet naujos informacijos gavau. Jei apie stogus žinote minimaliai - ji pravers.

Dar vienas šių knygų minusas - jos senokai išleistos Vokietijoje ir tik neseniai išvestos į lietuvių kalbą.

Kaip pačiam susimūryti krosnį ir židinį

Kaip pačiam susimūryti krosnį ir židinįNusipirkau ir perskaičiau knygą „Kaip pačiam susimūryti krosnį ir židinį“. Deja likau žiauriai nusuvylęs. Norėjau rasti daugiau informacijos apie kaminus, apie židinius. Deja, praktiškai nieko nesužinojau, o ir tikslių praktinių patarimų beveik nėra. Jei būti objektyviasniam, tai šią knygą siūlyčiau tik tiem, kas nori statytis koklių krosnį. Apie jas yra didžioji dalis knygos.

Dar užknisa, kad kas antras sakinys: „reikia būtinai klausti specialistų“, „geriausia palikti daryti specialistams“ ir pan... Gal ir teisingai, bet tokiu atveju knygos pavadinimas turėtų būti „Kaip specialistams stebint, pasidaryti koklių krosnį“.

Nieko nedarau

Tik spėjau pažadėti, kad dažniau pranešinėsiu ir... Nieko nevyksta jau gera savaitė. Dar pora savaitėlių abejoju ar kažką darysiu. Tiesiog laikinas stabtelėjimas, bet gal taip ir turi būti  :)

Terasos stogas ir vandens nubėgimas

Daug laiko praleidau darytamas vainiką aplink terasos stogą. Po to mane užparino, kad taip bus labai blogai. Bet apie viską detaliau... Dabar atliktas (nebaigtas) darbas atrodo taip:

statau namą

Tvirtinimas turi būti labai panašus į įėjimo stogelio. Štai kaip viskas atrodo nupiešta:

Terasa

Su lietaus vandeniu viskas tvarkoje ir viskas gerai. Jis nubėgs tvarkingai ir nesukels problemų jokių. Problema yra su sniegu. Kai prisnigs - sniekas laikysis ant stogo ir tikrai remsis į vertikalų pakalimą. Tirpstans jam, drėks tiek lentos, kurios laiko pakalimą, tiek pats pakalimas. Tarp vertikalaus pakalimo ir lietlovio vistiek bus tarpas, o per ten tipstansi sniegas varvės ir ant terasos lubų. Čia yra problema, kurios dar ensugalvoja ukaip išspręsti:

  • ar atsisakyti visąi to pakalimo ir jį nuardyti
  • ar sugalvoti kaip apsaugoti pakalimą ir lubas

Stogelis virš įėjimo

Jau kiek anksčiau baigtas daryti stogelis virš įėjimo. Dabar jis atrodo taip:

Statau namą

Aplink namą eis vainikas su vertikaliu pakalimu. Jis ne tik gražu, bet ir slepia lietvamzdžius. Daugiausia laiko sugaišau sugalvodamas kaip tą vainiką reiks tvirtinti. Šioj foto turėtų viskas matytis:

Statau namą

Reguliaresnis rašymas

Kažkaip tik dabar pamačiau, kad jau 22 dienas neiko nerašiau apie namą. Galiu teisingis, kad atostogavau, tinginiavau, smulkius dalykus dariau...

Taigi, nuo šiol pabai pasistengsiu bent kartą per savaitę parašyti kaip kas ką ir foto kažkokių įmesti. Būčiau vakar stogelio apdailą sumetęs, bet namie nėra interneto, o foto ten. Kai tik susirasiu naują adapterį routeriui, tai sudėsiu viską.

Dar galiu pasiguosti, kad mane labai nervina dalykai, kai kažką reikai daryti, o apie tai neturi jokio supratimo arba nesugalvoji kaip. Kai šis etapas praeina ir jau turi kažkokią viziją - darbas tampa vėl maloniu :)

Antradienį buvau susitikęs su santechniku, kuris po poros savaičių jau vedžios kanalizaciją. Kai šį darbą atliks - liesiu pirmą grindų sluoksnį (juodą stiažkę).

Kitą savaitę planuoju užsivežti dar akmens vatos ir dar per gerą savaitėlę ar pusantros užsikišti paskutinę dieną.

Dabar mane nervina kaminų išvedimas, nes apie tai nieko nesuprantu. :)

Pasirodome

Čia tik pasirodymas, kad po truputėli, po truputėli, bet judame :)

statau namą

statau namą

Namo grindys

Šiandien sužinojau kaip pas mane klosis grindys.

  1. Vedžiojama kanalizacija.
  2. Liejasi išlyginamasis sluoksnis. Liaudiškai visi vadina stiažke. Čia deda ploną tinklą, o vietomis galima ir armatūrą, jei reikia daugiau tvirtumo. Storis apie 4 cm.
  3. Vedžiojamas vanduo, laidai.
  4. Dedamas polistirolas. Man sakė geriausia 10 cm. Storis matyt priklauso ir nuo šildymo būdo.
  5. Dedasi plėvelė ir išvedžiojamas šildymas.
  6. Liejasi grindys. Storis apie 6-7 cm.
Bendras grindų aukštis gaunasi 4 + 10 + 7 = 21 cm. Mano grindys yra 14 cm aukščiau pamatų, reiškia pradedama viskas 7 cm žemiau jų.

Parduoda namą šalimais

Šalia mano statomo namo vieną jau baigia statyti ir pardavinėja. Tiksliau jis pastatytas, o daro dalinę apdailą. Už jį prašo 1 200 000 Lt.

Čia šiaip dėl bendro supratimo ir kainų įsivaizdavimo :)