Cookie Consent by TermsFeed

Statau namą

Statau svečių namuką #7

Ilgai galvojęs ką daryti su lubomis, nutariau iškalti dailylentėmis. Kodėl? Praktiška, greita ir nereikia glaistyti. Dailylentes pasirinkau neobliuotas, todėl jas galėjau dažyti baltais dažais. Jei būtų obliuotos, paviršių padengtų dažai ir neliktų medžio rašto.

Statau svečių namuką #6

Namuke durys įrengtos buvo tolimiausiam įmanomam kampe. T.y. priešingoj pusėj ir net priešingame kampe nei atvykę, senieji savininkai, palikdavo automobilį. Kokia to logika aš nežinau.

Statau svečių namuką #5

Pirmą kartą dengiau stogą skarda. Mano name, kuriame gyvenu, dengiau prilydoma bitumine danga. Čia viskas kitaip. Negaliu atsidžiaugti pasirinkimu daryti ilgą stogą, kuris tęsiasi už namo ir dengia terasą, bei, galbūt, ateities sandėliuką. Vizualiai man labai patinka sprendimas.

Statau svečių namuką #4

Judam su namuku. Nors sąrašas darbų atrodo nedidelis, bet kiekvienas jų užima laiko. Ir nemažai. Primenu, kurie neseka visko, kad tai yra hobis ir tai yra minčių nukreipimas nuo karantino, nuo mūsų šeimos pajamų dingimo. 

Statau svečių namuką #3

Kadangi atsirado draugų, norinčių padėti, tai pajudinau darbus. Tikslas buvo pakeisti seną šiferinį stogą nauju - skardiniu.

Kiekvienas darbas turi turėti planą.

Statau svečių namuką #2

Namuke kažkas kažką darė. Šiaip kokybė apverktina, bet tuo pačiu tai yra iššūkis. Nesuprantu betono džiaugsmo. Medis man yra malonumas, o betonas - dulkės, purvas ir šaltis. Statymas nuo nulio turi savo žavesio ir patogumo, bet lygiai taip pat rekonstrukcija. Dažnai daugiau kainuoja, bet įdomumas taip pat didesnis. Ką galima padaryt iš to, kas yra - visada įdomu.

Statau svečių namuką

Neįtikėtina, bet po daug metų vėl grįžtu. Nežinau ar ilgam man užteks kantrybės, bet pabandome.

Pirmieji sodo medžiai

Pirmasis medis sode yra, nes kažkada iškasant senus medžius, vieną netyčia palikome. Sena obelis, iš kurios mažai naudos. Kadangi ji pačiame sklypo kampe - tai ji ir auga ramiai toliau.

Na o dabar pagaliau atėjo metas šviežienai. Nusistačiau pirmiems metams skaičių 2. Tokiu būdu neprikišiu kur nereikia, žiūrėsiu kas gausis. Kitąmet dar pora pasodinsiu ir t.t. iki pakaks.

Daržo drėkinimas kitaip

Dukra klausia:
- Tėti, ką čia darai?
- Čia mūsų dažų drėkinimui, laistymui.
- O kaip tu juo laistysi?
- Augalai visi turi šaknis tam, kad pasiimtų vandenį iš žemės taip?
- Taip.
- Tai kur geriausia laistyti: ten kur lapai ar kur šaknys?

Atsakymas aiškus ir 6 metų vaikui. Norint išlaikyti drėgmę žemėje - mulčiuojame. Norint laistyti - gal galima tą daryti iš apačios?

Palangės

Tai pavyzdys, kaip galima nusipirkti prekę, kurios negalite rasti netradiciniu būdu ir, kas keista, dar pigiau.

Kada kiek ir kam verta mokėti?

Norisi samdyti, kad atliktų tam tikrus darbus ir nežinai kiek jiems galima mokėti. Kiek jie nori - jie pasako. Kiek kainuoja kitur - galima sužinoti pasiskambinus, bet... kiek gali mokėti jiems?

Kaip atsukti vandens filtrą

Jei namuose turite tokį ar panašų vandens filtrą ir negalite jo atsukti - susidūrėte su problema kaip ir aš.Pasirodo yra keli būdai, kaip galima tai padaryti

Patarimai indaplovių turėtojams

Indaplovė, nepriklausomai nuo kainos, atsiperka vidutiniškai per vienerius metus. Lochai tie, kas naudojasi indaplove taip: "ai, čia tik kelios lėkštės - rankomis išplausiu". Jie mano, kad taupo, tačiau realiai - pralaimi. Ir tikrai nemažai.

Kaip išsirinkti žoliapjovę (vejapjovę)?

 

Taip visada būna, kad atsiduri ten, kur dar nebuvęs. Iki šiol turėjau pigų trimerį ir tuo visai nesidžiaugiau. Tikrai, niekam negaliu rekomenduoti Vagner SDH trimerių, nes jie yra vargas.

Dabar sugalvojau, kad jau dalį sklypo galiu šienauti su žoliapjove, kuri man stipriai palengvintų gyvenimą. Jų yra begalė ir kuo jos skiriasi labai sunku suprasti pačiam. Šioje vietoje super gerai yra socialiniai tinklai. Eilinį kartą įsitikinu, kad rimtiems klausimams Google+ yra daug geriau nei Facebook. Tiesa, po patarimą gavau FB ir Twitter. Kadangi šiek tiek akyse prašviesėjo, pabandau ir čia surašyti viską. O jūs komentuokite protingai ir patarinėkite, nes čia ateis daug žmonių, kuriems reikia pagalbos.

Štai esminiai dalykai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį:

Variklis. Kiek klausinėjau, visi tam pritaria - variklis tik Briggs & Stratton (B&S). Šie varikliai pasižymi savo kokybe. Jie populiariausi pasaulyje, todėl net ir sugedus greitai, paprastai ir visur rasite detalių jam.

Korpusas. Korpusas būna plastikinis, plieninis, aliumininis... Vieni gąsdina, kad plastikinis lūžta greitai. Viking pardavėjai sako, kad net plaktukų jų nesuskaldysi. Greičiausiai tai priklauso nuo gamintojo. Pigių žoliapjovių plastikiniai korpusai nesunkiai skyla. Dėl plieninių vieni sako, kad jie nerūdija, kiti sako, kad jos rūdija. Man susidarė įspūdis, kad čia panašiai kaip su plastikiniu korpusu - gerų žoliapjovių korpusai stipriai kitokie. Aliumininis korpusas stipriai pakelia kainą.

Ratai. Svarbu yra, kad ratai būtų su guoliais. Kitaip labai greitai išklibs. Gerai yra kai ratai reguliuojami centralizuotai. T.y. viena rankenėlė pakelia visą vejapjovę, o ne kiekvienam ratui ar ašiai atskirai. Jei bus labai maži ratukai - bus sunkiau stumdyti, ypač jei nelabai lygi veja. Taip pat svarbu yra ir aukštis (min, max). Gali būti varomi galiniai, o gali - priekiniai ratai. Priekiniai pasitaiko labai retai, bet taip lengviau pasukti.

Savaeigė. Jei sklypas mažas, arba jame pilna medžių, krūmų, tai savaeigė gal ir nereikalinga. Jei plotas lygesnis, tai didelis džiaugsmas būna, kai nereikia stumdyti, o ji važiuoja pati.

Surinktuvo talpa. Talpa būna ne tik didelė ar maža, bet ir plastikinė arba medžiaginė. Medžiaginė gerai sandėliuojant, nes užima mažiau vietos. Plastikinė daug lengviau valoma ir plaunama.

Mulčiavimas. Kartais yra gerai nesurinkti nupjautos, o palikti ją sumaltą ant pievutės, taip ją patręšiant. Vienos žoliapjovės tai daro palikdamos po savimi, kitos - išmesdamos į šoną. Vienos mulčiuoja tik pakeitus peilius, kitos nieko nekeičiant.

Garantija. Daug kas taiko garantiją tik varikliui. Todėl visada reikia pasiklausti kam konkrečiai galioja garantija ir kiek laiko. Kiti garantiją suteikia tik kasmet pas juos atliekant techninę apžiūrą.

Sandėliavimas. Svarbu, kad žoliapjovė susilankstytų, nes daugiau nei pusę metų reiks ją sandėliuoti.