Cookie Consent by TermsFeed

Įmonės pavadinimas

Pakankamai sudėtingas žingsnis - sugalvoti įmonės pavadinimą. Šis pavadinimas įmonę lydės visur, prie jo bus pririštas logotipas, gal net įmonės pozicionavimas. Tai kaip gi išsirinkti pavadinimą? Siūlau pakankamai paprastą, bet tuo pačiu veiksmingą procedūrą, kurios pagrindiniai principai yra:

  • Kuo daugiau žmonių dalyvaus - tuo geriau
  • Žmonės turi laikytis tam tikrų taisyklių (jos bus žemiau)
  • Visi dalyviai turi būti arba suinteresuoti geru įmonės pavadinimu, arba žinoti kas tai tiokio, arba turėti savo įmonę (ne konkurencingą jūsiškei)

Veiksmų seka turi būti tokia:

  1. Kiekvienas dalyvis surašo visus jam į galvą šaunančius pavadinimus. Tai gali būti tinkma, nelabai tinkami ir net visai netinkami pavadinimai.
  2. Visi pavadinimai sukeliami į bendrą sąrašą.
  3. Kiekvienas iš sąrašo išrenka po 3-5, kurie jo manymu labiausiai tiktų.
  4. Gauname bendrą sąrašą. Šią procedūrą kartojame, kol sąraše lieka nebedaug pavadinimų. Tarkim apie 5. Gali būti daugiau - nuo to nieko baisaus neatsitiks, tačiau prailgės paskutinis punktas.
  5. Diskusijų būdu kiekvienas argumentuoja likusius pavadinimus. Turi būti apžvelgta kuo daugiau minusų ir pliusų. Štai šiam žingsnyje turėtų likti vienintelis pavadinimas. Jei apsistojama tieks keliais pavadinimais, galima įtraukti daugiau žmonių ir išklausyti jų nuomonės.

Dar keletas patarimų, kuriais vadovaujantis reiktų rinkti geriausius pavadinimus. Žinoma, kad čia ne galutinis sąrašas ir aš kažką jame praleisiu, bet jis tikrai turėtų padėti:

  • Pavadinimo įsimenamumas. Įmonės pavadinimas turėtų būti nesunkiai įsimenamas. Tai galima patikrinti po 4 punkto likusį sąrašą duodant nepažįstamiems ir nieko neįtariantiems žmonėms, o vėliau paklausus ką atsimena iš to sąrašo. Tiesa, nepamirškite keisti pavadinimų eilės tvarkos, nes tai irgi daro poveikį :)
  • Pavadinimo skambėjimas. Iš tiesų pakankamai svarbu, kad įmonės pavadinimas skambėtų. Atsiliepdami telefonu pasakysite įmonės pavadinimą. Ar jį tikrai išgirs ir supras aiškiai? Visai neseniai telefonu man sako: „Jums skambina iš įmonės Pekta“. Užrašius problemų nėra, bet kai taria telefonu... Kol man paraidžiui nepadiktavo, aš nesugebėjau aiškiai suprasti. Matyt dėl per didelio duslių priebalsių skaičiaus? Ar jums svarbu kaip pavadinima ištars užsienietis?
  • Pavadinimo ilgumas. Geriausia, kai pavadinimas nėra ilgas ir yra iš vieno žodžio. Tačiau tokį pavadinimą labai sunku sugalvoti. Kelių žodžių pavadinimai skamba originaliau, tačiau jie yra ilgi, juos sunku padiktuoti, juos reikia trumpinti. Sugalvoti pavadinimą iš trijų žodžių ir po to jį trumpinti pirmų raidžių kratiniu dažniausia nėra geras sprendimas. Dirbau įmonėje Media Benz Telekomunikacijos. Skamba egzotiškai ar keistai užsienietiškai (steigėjai lietuviai), bet jį ištarti: „Media Benz Telekomunikacijos klauso“. Fak kaip būdavo sunku. Tada visi pradėjo trumpinti „MBT klauso“. Taip buvo kurkas geriau, bet niekas nesuprasdavo kas tos raidės, ką jos reiškia. Pažįstamiems tekdavo kartoti po 10 kartų, kol jie įsimindavo magišką raidžių kratinį MBT.
  • Pavadinimo raidės. Labai puiku, jei jūsų pavadinimas susideda iš lotyniškų raidžių. T.y. nėra lietuviškų nosinių, paukščiukų ir pan. Paukščiukai trukdo gyventi.
  • Internetinis adresas. Pasitinkrinkite ar jūsų įmonės pavadinimas nėra užimtas. Jei įmonė vadinsis „Kitoks“, tai jūsų internetinė svetainė turėtų būti pasiekiama adresu www.kitoks.lt.
  • Pavadinimo reikšmė. Nepamirškite, kad jūsų pavadinimas turi reikšmę. Negalite pavadinti įmonės „Kastuvas“, jei planuojate prekiauti vaistais. Būtų dar keisčiau jei prekiaudami vaistai spasivadintumėte „vėžiukas“, „kosulys“, „paskutinė kelionė“... Iš tiesų pavadinimas turėtų turėti prasmę. Tada jis lengviau įsimenamas. Jei planuojate vieną veiklos kryptį - pasivadinkite „Piliulė“ (prisiminus prekybą vaistais), jei turėsite kelias veiklas - geriau pasirinkite netokias ryškias asocijacijas keliantį pavadinimą.
Palikite komentarą



Komentarai
  • Vida

    Tai yra tikrai labai sunkus darbas, isrinkti imonei pavadinima.

  • :)

    >koky galima pasirinkti pavadinima kaip, verslo sritis >yra statyba, remontas, kroviniu vezimas.Patarkite UAB "Stogas vazhioja" :)

  • to Aure

    Na veiklos srities tikrai nepakanka.. Koks jūsų pagrindinis konkurencinis išskirtinumas - USP ar UVP ir pan. bet jei pašaudyti tai prašom: UAB Auksinis berniukas, UAB Aukščiausia pavara, UAB Konstruktorius, UAB "Nei lašo" :), UAB Pagalbinis, UAB Be Batų, UAB Nebrokas, UAB Laiminga pabaiga, UAB "The End", UAB Megztinis, ar UAB Numegztas kelias, UAB Pingvino skrydis, UAB Senis be batų, UAB Žvilganti siena, UAB Geri laikai, UAB Pigiau nerasi, UAB Roboto svajonė, UAB Vasia ir draugai, UAB Seniau buvo geriau, UAB Trys septinkės, UAB Nulis Nulis :), UAB Tai ne Sapnas, UAB Auksinės rankos, UAB SWISS MADE, UAB Pilnatis, UAN Nedaryk pats, UAB Mūsų darbas, UAB Statyba už vairo, UAB AutoStatyba, UAB Namai ant ratų, "Gipsas, padanga ir Ko" (arba Sugibsuota padanga), ir t.t. Tikiuosi įkvėpė patį susigalvoti pavadinimą. R.

  • li

    ir dar reikia pasitikrinti ar tokiu pavadinimu nėra kitos įmonės, nes painiava.

  • nuo

    Manau teks patiems susigalvoti pavadinimą. Sunkus ir ilgas procesas, nebent tinka tokie pavadinimai kaip languva, langita, langinta... Pavadinimas nebūtinai turi tiesiogiai sietis su veikla, bet geriau jei taip. Kitas dalykas jei veiklos yra kelios, tai pavadinimas turi būti nesirišantis prie nieko, o kiekviena veikla turėtų tūrėti atskirtą prekinį ženklą.

  • aure

    koky galima pasirinkti pavadinima kaip, verslo sritis yra statyba, remontas, kroviniu vezimas.Patarkite

  • nuo

    Planavimo laikotarpyje

  • tamole

    Labai įdomu, laukiu nesulaukiu daugiau įrašų rubrikoje

  • Vytenis

    tai ką sugalvojote?