Čigonai

2007-10-05 09:51

Kažkada vaikystėje čigonai pavasarį ir rudenį eidavo per namus ir prašydavo senų rūbų. Tada sklandė tokie mitai (nežinau kie kjie tikri), kad kol jie prašo, kiti prasmunka į butą ir pavogia auksą ir kitas brangenybes. Dar man buvo prisakyta iškart eiti namo, kai tik juos pamatau.

Labai seniai jau nemačiau jų vaikštančių po rajonus. Matyt narkotikai pakankamai duoda pajamų. Dabar čigonės susirado neblogą vietą - priešais Europos parkavimo aikštelę. Ten yra vieta, kur galima nemokamai prisiparkuoti.

Vieną dieną ir prie manęs prilindo. Sako duok pinigų vaikams pavalgyti. Pagalvojau, kad duosiu joms litą ar du ir atšoks. Iš kišenės ištraukiau 2 Lt ir padaviau. Tada prasidėjo nesąmonės. Tu klausyk, tau gyvenime nesiseka, tu turi moterį, bet ji tau už akių duobę kasa ir t.t. Svarbiausia frazė - ant tavęs guli juodas kryžius. Nežinau kaip išversti tvarkingai, bet jos kalba tik rusiškai ir greitakalbe. Savo visą kalbą atkalusios nerealiai. Matosi, kad mintinai išmokusios.

Sako tu neik niekur, nes bus blogai. Man kažkaip nesmagu taip imti ir nueiti, bet šį kartą nusisukęs nueidinėjau kai pribėgo antra. Nu aišku - durnelį surado. Sako tu davai ištrauk savo metalines monetas. Jų buvo pilna kišenė. Ištraukiau dvi: litą ir 20 ct. Data liepė suvynioti į popierinę kupiūrą. Turėjau piniginėje ir kišenėje. Kišenėje tik vieną dešimties litų kupiūrą. Nu suvyniojau. Tada pradėjo kažką parinti, kalbėti... Sako duok man. Aš sakau - ne ne ne. Sako nebijok nepaimsiu. Aš sakau, ne. Tada dar kalbėjo, kalbėjo, nu padaviau. Viską pilnai suvokiau, tiesiog užpiso tas jų bambenimas. Tada sako: dabar reikia paimti dar vieną popierinę kupiūrą ir patrinti. Matau, kad tikrina kiek pinigų turiu. Sakau - neturiu. Ji - žinau, kad turi. Gal ne savo, bet tikrai turi. Tada mane jau galutinai užkniso - sakau neturiu duok babkes ir einu jau. Tada ji - jei nori, kad laimė lydėtų, turi šiuos pinigus man palikti, kitaip tau bus blogai, o monetas pasilik ir laikyk. Nu jo, dar 10 litų paliksiu. Patvirtinau, kad man tikrai gaila jų ir kad man nelabai įdomu ką ji kalba. Taigi, 10 grąžino, o 1,20 Lt pasilikusi toliau verkė. Pasakiau, kad tegu sau pasileika, o nelaimės už tai dabar ją persekios  :)

Kažkada man Virgis pasakojo, kaip pats nesuvogdamas atiduodi joms pinigus. Viską puikia suvokiau, bet labai jau atsibosta jų verkšlenimas ir kalbėjimas. Tada galvoji - pasiimk ir dink iš akių  :) 
 
Komentarai
2015-04-19 12:51 lyvis
nebijokit tu cugonu tuoj verslininkai su seimu privez kinu, afrikieciu ,ir dar visokiu kitokiu tada pamirsit cigonus ,nes bijosit ju.
2013-01-29 04:48 AHAAAAA:)
Kaip dabar pamenu, buvo velus vakaras, su drauge buvom lauke, netoli savo namu, o gyvenam miesto centre. Priejo kazkokie bachurai ir sako, duokit telefonus. Nu viskas galvoju ka cia daryt. Tada staiga ateina ju trecias draugas - cigonas. Ir spekit ka jis? Ogi sako: ka jus cia darot, juk jos vietines:)Ir nusivede savo draugus lietuvius :) Taigi buna ir taip, kad cigonai lietuvius gelbsti:)

Beto turejau gera drauge cigone, kartais mego intrigas, bet visada eidavo uz draugus ir pan.

Taip, kad nereikia cia ant ju stumti. Nepagalvojat kiek lietuviu yra sukciu?
2013-01-13 20:13 Cigonas
Ir dar pries saudidami mus nepamirskit patikrinti ar jusu kraujije nera cigonisko kraujo )))
2013-01-13 20:11 Cigonas
Lietuviai jus dauk kalbat, tiesiog pradekit mus visu saudit degint jums tai aktualu. Problemu kaip nebuta nera cigonu nera narkotiku ir visu kitu nusikaltimu , Lietuva bus geriausia salis visoje planetoje .

Nes rimtai jau nusibodo mums tai pradekit saudit mus juk jusu daugiau ir jus stipresni.
2012-08-01 10:21 ju
Tai gal tuomet lietuvius i geta suvarykim? sakot jog cigonai nezmones? o patys? romai visuomet vienas uz kita is paskutiniu jegu stoves, o mes lietuviai tik iskilo kam beda ir begam sleptis. zmones gedykites!!! o jau kiek kalbu romai moka maza tokiu lietuviu jie labai gabus ir protingi zmones beje ir darbstus bet del musu diskriminuojancio poziurio i sia tauta ji negali gauti darbo,vaikai baigti mokslu nes nuolat yra engiami ir diskriminuojami visu pirma pasikeiskit patys brangus lietuviai ir tuomet apsidairykit kas darosi uz jusu.
2012-07-12 17:34 Yra patarlė
"Nusidegino pati, o kalti visi kiti."

Visose tautose yra vagių. Pats patikėjai burtais,o po to visą etninę grupę kaltini:)

Šiaip nebūtina leistis į draugystes, bet su visais reikia stengtis subendrauti. Kai priešinami čigonai su lietuviais realiai nukenčia visi gyvenantys Lietuvoje.
2012-07-11 19:28 Xxx
Mano patėvis čigonas ir galiu tikrai pasakyti, kad jis ir jo giminės yra nuostabūs žmonės visomis prasmėmis. Mano patėvis geriau pats nevalgys, o duos vaikui pavalgyt, kad ir nesavam. Tikrai taip, čigonai labai protingi žmonės ir jie moka užsidirbti pinigų ir nedirbdami :) Patys lietuviai kalti yra dėl šito. :)

Tejaven bahtale da roma!!
2012-05-28 01:59 x
niekas nekaltas kad jus lochai)))
2011-12-16 15:33 kUPIŠKIS
ZINAIDA ZUBRIAN aš dar Jūsų nepamiršau.
2011-12-16 15:31 kUPIŠKIS
Zinaida Zubrian, linkėjimai iš Kupiškio. Aš Jūsų dar nepamiršau
2011-12-11 17:44 romai
kajus galit zinot apecigonus xamai jus justik pavidit mums katmes gudresni irmusuvaikai jumdar mokitis reike bankai apipisojumis jusu letuva taikagalit pasakit apemumis isave paziurekit mes anglijoi dirbam dabar irturim sirdi dideli ojus pavidalai.taikat isgreauskit
2011-11-12 18:52 vilniete
Dabar paklausikit manes gal jums kila klausimas kodel cigonai vage o as jum pasakisu kodel todel dabar isitaizdokite turite du vaikus uzeinat i parduotuve vienas praso sokolado kuris kainuoja 3Litus kitas cipsu uz2litus jie prašo liudnu veiduku ir sako mamite as labai noriu ar jus nepavogtumet a vat ir gerai lietuvem neduodat darbo sakot cigonai vaikus i mokykla neleidzia jai jie duonos vos uztenka nusipirkt tai ka jau kalbet apie knygas apie siasvines ir taip toliau kodel jus tokie jie gi jusu zemeciai jie gi gyme jusu gintinei cia ir ju gintine o apie narkotikus pasakisu jum trunpai ir aiskai policija pervazoja rata per tabora viena karta i menesi ir viskas jai noretu tai sugrautu tabora. Duotu zmonem givenamaja vieta kur nors buta duotu ir viskas vat jum lietuvaiciai greit pabeks nuo jusu ir sedesit vieni
2011-11-12 18:35 bjdk
Jaja
2011-02-25 16:31 Erikyta
cigonu ira blogu ir geru kaip ir kitu tautybiu zmoniu, as labai gerai sutariu su cigonais jie nuostabus zmones,as pati biskeli turiu tokio kraujo ir visai man negeda:)))
2010-12-12 19:29 kaimietis
klausikite manes ko jus taip varote ant tu cigonu pasiziurekite i savo snukius ner ko cia varyti ciut ka cigonai padaro vis lojat ir lojat labusai jus
2010-10-02 22:11 jka
cia apie komentarus
2010-10-02 22:10 jka
Eto\'z skolko vokrug na vsiu bashku pizdanutyx!©
2010-10-02 03:37 rolandas
ka jus cia varot apie cigonus jus neverti apie juos vabse kalbeti jus neesat uz juos geresni
2010-08-29 21:16 as
kaip cigonas,taip nezmogus.juos reikia i geta varyti.kas ira daugiau bendraves su cigonais,tas zino ,kas per fruktai jie.jau vaikais budami jie issiskiria is kitu vaiku harakteriu,elgesiu ir t.t.
2010-06-23 16:18 razma:)
kodel jius toke nomone susidarete apie cigonu?kad jie bando isgyventi, usidirbdami tokiu budu duonos.jie zmoniu nezuda ir neprevartauja!!!.o letuvej belezinka daro ir uzmusa ir isprvartauja ir vage.tai neteiskite kitu o pirmiausej paziurekite i savo tautecius!!!
2010-04-29 20:17 P.S.
Kur jus girdejote kad cigonas vaika prievartautu?Arba zmones saudytu kaip lietuviai zydus?O jei ka apgavo niekas nekaltas DURNA IR BAZNYCIOJE MUSA.
2010-04-29 19:57 Dalia
Kaip ir kiekvienoje tautoje yra visokiu zmoniu.Cigonai gerbia vyresni zmogu niekada nepaliks bedoje savo zmogu.Neskaiciuos duonos kasni nei savam nei svetimam kaip lietuviai.Sava zmogu neparduos uz jokius pinigus.O kaip jie uzsidirba pragyvenimui tai cia ju reikalas nereikia buti zioplam.Labai norite tobulu zmoniu bet kiekvienas tegul pasiziuri i savo tautecius o tada tegul teisia kitus...
2010-04-07 01:32 rolik
na as galiu pasakyt tj kad cigonu ira blogu ir geru,as pats cigonas,bet as is normalios seimos,as skurdo nemates,mano tevai turi gera darba,as mokinuos ir dyrbu,bet jei matyciau kad mano sesute ar jaunesnisis brolis mirsta badu as neleisciau tj, nz ka daryciau bet neleisciau,o ka jus drt?lietuvon cigonui kas galetu darba duot manu niekas, o diel narkotiku reike padekot paciem lietuvem,juos reikia stabdyt,o tada patys cigonai sustos narkotiku link..
2010-03-07 03:00 Sieras
lili aciu uz supratinguma jai daugiau tokiu lietuviu tai apie intigracija butu daug maloniau kalbetis na O tu juodas visiskas bukagalvis mes ne tik moteris nemusam bet senivo amziaus zmones klausom ir pries ju zodi niekad neinam taigi rasinedamas pagalvok
2010-02-19 10:35 lili
Labutis visiems. Na prisiskaiciau ganetinai kad suprasciau kokie tamsus ir baugstus zmogeliai esate.Pati gyvenu Italijoje ilga laika,tai kaip jus kalbate apie romus,taip italai atsisaukia apie jus: vagys,nusikalteliai ir t.t. Dauguma lietuvaiciu,esancios cia verciasi prostitucija. As zinau cigonai neidialus,bet jie turi vertybiu,kuriu jums niekada neigyti.

P.S. tai apsiuostinekite patys save, pries vertindami kitus.
2009-12-04 11:38 rita
labukas,as cigone jus paziurekit.ka letuvei daro .o jus ziurit tik cigonus.;]]]]]]juk ne visi vienodi.ane.
2009-12-03 14:44 rita
as cigone.esu.gera.juk.letuvu.ir,yra,visokiu.tai negalima.liginti su.visais.
2009-12-01 15:40 juodas
kaskaip keista kad labiau cigonus gina paneles kiek zinau cigonu seimoje moterys yra paskutineje vietoje is vyro gaut i snuki gali ir motina
2009-11-12 19:56 Kaunietis.
Cigoinai sukti,jie bet ka manau galetu padaryt jie savo tabore gyvena skurdu gyvenima ir mokomi nuo mazens vokti ir t.t. Jie nebus benamiai arba bus kaliniai arba suksis toliau vokdami traugdami is kiseniu reketuodami ir t.t atsizvelgiant i geraja puse yra ir geru cigonu kadaise mano klasiokas cigonas is normalios seimos dabar su issilavinimu bet deje ne lietuvoje o anglijoje,lietuvoje kazkodel nepripazysta cigonu ir nepariema i rimtesnius darbus.
2009-08-13 15:46 EMILIJA
cigonai yra mieli ir silti zmones,nieko pries juos neturiu,man patinka su jais bendrauti,zmones kaip zmones paprasti,atviri ir grazus:)
2009-05-27 09:35 Violeta(seskyne)
Esu dieninio sk. studente pati dar dirbu puse etato, kad galeciau isgyventi, gaunu mazus pinigus is tevu neprasau, nes patys darbu neteko per krize. Viena diena 09 geguzes 24. i darba kur dirbu ieina cigone su draugu kuris laukia uz duru issigastu kad dabar apvogs parduotuve.. bet zodziu trumpinsiu istorija pasisuka taip, kad ji pavogia mano pinigyne su santaupom uz moksla( moku uz studijas),dokumentais.Policijoje surasau protokola, bet tyrejas man vilciu neduoda. Jei juos ir pagautume,,jie niekur nedirba, nesimoko o viesuju darbu neduos, nes ir taip bedarbiai ten ilinde,tokie istatymai, jus praradot 300lt o valstybe sitai bilai ismes 800lt. zodziu as kalta, kad mane apvoge. tai dabar laukiu kad kas nors ras kur ismesta pinigine su dok. nes visus dokumentus vel pasigaminti kainuos apie 150litu!! jei ne daugiau:( tai va geriau saugokites ir savo turta siais laikais laikykyt kuo saugiau bet ir tai gali del 10lt nuzudyti zmogu tai karocia..nezinau kas kaltas ar valdzios istatymai ar cigonai.
2009-05-04 01:44 ture
as pats esu cigonas ,dabar esu londone .kai buvau lietuvoje stengiausi mokytis o po mokslu daug sportavau net tapau lietuvos cempu kelis kartus. kas keista man kad susidurius su cigonais is taboro ir jie visi cia dirba,net buve taip susitinki su taboro cigonu ir kvietiesi pasedet pas save alaus atsigert bet jie atrezia kad negali nes ryt i darba reike jai bosas uzuos kvapa leksiu is darbo)))) tai vot idomu kodel jie dirba anglijoi o lietuvoi nedirba.as nenusiteikes keikti lietuvius man nesvarbu kokios tautibes zmogus.seip londone mes cia lygus tiek lietuvei tiek cigonai,ir lietuvei cia jiesko lengvesnes duonos reketuoja vage ir prekiauja nerkotikas ko nepasakytum apie cigonus.as dirbu su lietuviais kai paklausiu ar betraujat su tautieciais atsako kad bijo nes tie ir tik jiesko isko atimti pinigus. tai vot mielieji visi mes geri pasitaiko blogu ir geru zmoniu. o apie dievo zodi tai isvis nenoriu kalbet nes nuodiemiu turim tiek jus tiek mes,seip visi esam lietuvos pilieciai pripazinti lietuvos respublikos
2009-03-29 05:17 arturas
cigonai tai geri zmones is tikruju
2009-03-23 22:20 kriste
na nzn kodel jus manot kad cigonai blogi as jau tiek apie juos prisiklausius net ir is tevu kad jie vagei ir panasei bet kaskodel as jais zaviuosi man beprotiskai patinka ju dainos ir beto cigonai labai grazus !!! nieko jie man blogo nepadare kad as juos keikciau ir beto as paziureciau kai jus suktumetes jai pragyventi noretumet man atrodo netik vogtumete meluotumete o net ir zudytumet
2008-12-06 02:02 zmogus
Na suprantu kad apgauti vogti ir tt.. negerai bet prie ko cia cigonai ar kita tauta sakikit kurioj tautoi nera pansiu nusikaltimu man dar neteko tokios tautybes sutikti taigi gal nezinau gal daugiau i nusikaltima demesi kreipti ar ka bet jokiu budu ne tautibe juk dievas sukure zmogu o ne tautibe ar as klistu
2008-11-17 09:26 kaune
bet dauguma tokiu cigonu yra, kurie tingi dirbti, neturi ka veikti, tai eina ir apsukineja zmones ir pan. Juk tai lengva duona jiems
2008-11-17 09:14 kaune
taip taip... is manes taip 150 litu isviliojo, atsistoja stebi kas eina is bankomato.. veliau meluoja, trina.. ir apie ta pati kryziu kalbejo.. issimaste kazkokius plaukus puse juodo puse raudono
2008-09-01 10:59 PAnele
cigonai kodle visi sakot kad jie yra blogi? tarkim mano vaikinas yra cigonas bet jis labai geras zmogus,niekada nepadarys nieko blogo..
2008-08-30 20:13 sssd
taigi yra visokiu cigonu ir geru ir blogu
2008-05-25 20:12 b
cigonus prie sienos ir susaudyt, vagys ble nekenciu, kaip tik pries pora dienu apvoge!!!tai jau jo, konteineriu jie tikrai neknisa, kam jiems knistis jei pavokti geriau..
2008-04-27 11:53 gdr
jej juos geriau pazintumet tai ir suprastumet kas yra kas...patys neblogesni nej Jie...jie sukasi suprantu ta,bet ar matet kalejme bent wjena cigona?ten lietuwiu pilna,o dar sakot wagys..;DD NET juokas ima is jusu puses...nepamatysit ju po konteinerius knisantis nej nieko,,kaip lietuwiai daro..pazystu ju nej wjena ir sukej dirba kad duonaj uzsidirbtu...tj wat y sawe rejkia pirma atidzej pazjet nej kitu gywenima pejkt..
2008-04-11 00:12 john
Pasirodo ne as vienas toks durnas leidausi i kalbas su cigonem :))
2008-01-20 01:28 sever
Tikrai nustebina del istorjos tai gal butum malonus ir pasakitu zodis baltai ka reiskia o Vilnius kam priklause ir daug kitu miestu ir miesteliu nors mums tos zemes lopineliu neriaikia mes ja visa turim .O del cigonu tai mes kur kas seniau sioja planetoja nei jus manot pasidomekit egipto istorjoj ten rasit daugiau apie cigonus kas jie buvo ir is kur o tuos indijos nesamones cia nieko detos .Na o del narkotiku galiu sakiti tik tai kad nivienas cigonas negaletu ju isigiti be lietuvoja organizuotu gerai organizuotu kriminaliniu strukturu taigi tai tik keliatas zmoniu ten prekiauja ir jusu ziniai taboru kaip tokiu jau senai nera o tai ka jus vadinat taboru tai tik sumaisita tautibiu organizacija jai galima taip pavadinti tai tik misinukas rumunijos moldavijos ir dar ten tokiu pilna ,tai jeigu spresti pagal zmones sitaip ,anglijoj dirbu policijo nuovadoi 3 metus ir jau 73 lietuviai sulaikiti uz ivairius nusikaltimus sunkius leiskit pabresti prostitucija ir reketas ir panasiai tai ka dabar lietuva visa protituciu salis ar vien tik blogiukai ten tai jus keistas juk turbut isilavinimo daugiau nei as cigonas turesit lauksiu jusu atsakimo mes neverkiam tiknusibodo tas pats per ta pati cigonai blogi saudit tremti ir panasiai gal jau gana juk varliai uzmink ant kojos ir ta koki garseli ledzia o mes zmones tik divas zemes lopinio nedave o visa padovanojo tai ir keliaujam mes ne sveciai o sios planetos gyventojai kaip ir kiti ar manot kad dievas kure atskirai lietuvius na lauksiu jusu atsakimu iki malonaus...
2008-01-19 13:47 w
2sever: hmm keistas tu.. o del lietuviu tautos ishtaku ir kilmes bei tavo teiginiu apie kazkokius misinius tai manau nelabai istorijos mokeisi .. ir baltai pabaltyji apsigyveno tikrai seniau nei chigonai . o jei jau zvelgiant taip giliai tai tiketina kad chigonai tik svechiai lietuvos valstybeje beje kaip ir visose kitose valstybese nes kiek zhinau nera tokios chigonijos ...tai gal butu jie tokie malonus ir elgtis kaip svechiuose ir tikrai niekas nekaltas kad kai kurie tos tautos dydviriai shitaip eme ja ir ishgarsino .. jus geriau neverkit o stenkites istaisyti tas jusu paciu padarytas klaidas.... pvz imkit nebepardavinekit narkotiku tabore .. o eikit dirbti ir sazhiningi uzhsidirbkit duonai .. :))
2008-01-19 01:38 sever
Mes visa jusu tolerancija jau pamatem siame portalia kai zmonem tvirtini juk jie vilki tai ir vilkais tampa o jums apie tolerantiskuma reiktu patileti tik ir mokat nekesti ,buvo komunistai negeri po to miskiniai dabar cigonai ka darisit kai musulmonai prodis savo tolerancija o tai atsitiks ne uzylgo taigi turbut laikas zmones teisti pagal ju poelgi o ne pagal tautibe .
2008-01-17 08:58 nuo
Su tokiu tolerantišku požiūriu toli eisit :) Todėl ir nemėgstu čigonų.
2008-01-16 22:09 sever
kaip mus gasdinti jus galit mums net prisintis ne kas prakeiksmas musu nepatinka jai blogo zmonem nelinki tai ir nier ka bijoti .mirsim bet ne ant keliu savo krauja atiduosiu tik su garbia ir mirsiu del savo tautos jai to reiks taip kad negasdink dar isgirsit apie tai ir greitai patis gyvuliai ir dar katalikai dievo bijokit naciai...
2008-01-14 10:30 nuo
Oi bus blogai tam, kuris kitam blogo linki ir kuris gąsdina blogu.
2008-01-13 21:11 sever
Tebunie prakikti tie kurie divo zodi isgirde sirdija ju nelaiko ir vaisius ju ir vaisiaus vaisius zeme ta tebunie prakeikta ir petsakai tu zmoniu niekad dziaugsmo te nezino ir bus stumdomi ir baudziami uz geri ir pikti ju, ir pats velnias apsups jus savo sesiu vardu tamsa tebunie usu kancios ir musu isvarimas jums buna paskutine geroji jusu givenyme nei duonos vandens nei silumos nei dvasines ramibes tiems kurie tarnaujatai idejai tiems kurie vare mus ticiojosi ,ai bukit prakeikti ir prakeiktas jusu septintas gyvenymas bus ir gimkit jus tuom ko nusipelnet nuo devo ka valgot ir maitinat prakeikta ta zeme tas namas bus tik saltis ir tamsia dvasia su jumis , AMEN.+ AMEN
2008-01-13 20:34 sever
visiems bukit paprastesni juk lietuviai tai Lenku vokieciu ir baltarusu misinis is kur tos nepikantos kaip jus prievartauja lietuvis ar papraso susimoketi ar zudo jusu senelius uz suknista pencija ti gerai o mes nezudom bet del savo kraujo elgsimes taip pat kaip cicenai o lietuva nedidele tik 35 procentai lietuviu ir tai dar neaisku ar lietuviai taigi ramiau debilai laviai apsiramono ir jums vaistu rasim
2007-10-12 19:22 mixxii
KESTUI-nelabai supratau prie ko cia tas lochas?ne i tema tu cia biski.o cigonu tai as isvis bijau.....feeee.teko su keletu susidurt tai baisu ir prisimint
2007-10-11 14:30 Kestutis
nu ale lochas biski tu vidmantai visgi esi :)
2007-10-07 17:35 Virgis
Maziau i jas demesio reikia kreipti. Eini saltu snukiu pro jas ir viskas. Jos ten pasumielina, pasumielina ir nustoja. Nes kelis kartus ir mane "bure", vos ne po pusvalandi. Bet taip pat pavyko minimaliais nuostoliais sissisukti.
2007-10-07 13:21 vidas
ignoras visagalis! :)
2007-10-06 10:20 Oni | blogas.lt/Oni
Aš iš vis čigones apeinu kaip... Nenoriu negražiai išsireikšti, bet mintį turbūt supratot - dideliu lanku. Rodos, nieko jos nepasakys, nieko "nepavaražys", bet kartais sugalvoja "prakeikti". Tai net persmelkia baimė, kad neišsipildytų tas jų tuščiažodžiavimas. Nei man, nei kitiems.
+   Vardas:
Url:
El. paštas: Nerodoma.
Įrašykite tik tuo atveju, jei norite, kad informuotų apie naujus komentarus po šiuo įrašu.
Komentaras: