Cookie Consent by TermsFeed

Apšvietimas

 

Čia keletas patarimų iš patirties ir keletas mano pasiūlymų. Na o kaip darysite - spręskite patys  :)

Europos sąjunga jau uždraudė pardavinėti 100W kaitrines elektros lemputes (pav. pirma). Grasina, kad netrukus ir 60W dings iš prekybos. Oficialus argumentas - reikia taupyti elektros energiją. Pakelkite ranką, kurie iš jūsų išbandė visas paveikslėlyje pavaizduotas lemputes arba dar daugiau? Kol kas kaitrinių lempučių man niekas negali pakeisti. Kodėl? Galbūt paaiškės kai viską perskaityti - jei ne - visada argumentuoti komentarai labai laukiami.

Kaitrinės lemputės. Ja visi žino ir jas visi išbandė. Tikrai nėra pilnamečių, kurie prie jų neruošė namų darbų.

Halogeninės lemputės. Jo mažesnės, šviečia ilgiau nei kaitrinės, bet šviesos sklidimo plotas tikrai daug siauresnis. Mano namuose viena kaitrinė lemputė 60W (Lenino lemputė) duoda daug daugiau šviesos patalpoje, nei 3 halogeninės po 50W. Žinoma, kad duoda ir tai, kad kaitrinė spinduliuoja šviesą beveik visomis kryptimis.

Liuminescencinės (dienos šviesos) lempos. Tiesa sakant, dar nemačiau namų, kuriuose būtų šios lempos kambariuose. Jos dažnai yra mokyklose, ofisuose, bet niekada gamyklose, kur yra staklės. Žinote kodėl? Jos mirga. Jei jų mirgėjimo dažnis sutampa su staklių sukimosi dažniu, atrodo, kad staklės stovi. Prie tam tikro dažnio gali atrodyti, kad sukasi ne į tą pusę. Todėl draudžiama naudoti šias lempas prie tokių staklių. Pats pavadinimas sako, kad jos labai artimos dienos šviesai. Bet apie jas daug nekalbame, tik todėl, kad namuose jų neteko matyti.

Taupiosios lemputės. Dabar yra manija visa lempas keisti jomis. Problema tame, kad jų šviesos spektras yra labai siauras. O tai reiškia, kad jų skleidžiama šviesa stipriai skiriasi nuo lauke esančios šviesos. O kaip tai veikia žmogų? Deja, bet nėra jokių tyrimų šiuo klausimu. Taigi, gali būti, kad per kažkiek laiko visi nešiosime akinius, o gali būti, kad ne. Man nepatinka prekės, kurias labai visiems kiša, o moksliškai nėra įrodytas prekės naudingumas. Gerai, šiuo atveju tik ekonomija, kuri, beje, yra mažesnė jei rašoma ant dėžučių.

Led arba šviesos diodų lemputės. Vis dar labai brangios, bet beveik amžinos. T.y. nusipirkus, jūs galėsite numirti joms bedegant. Jos labai ekonomiškos ir šviesos spektras labai platus, bet... Šviesa sklinda žiauriai mažu spinduliu. Esu išbandęs gal 4-5 skirtingas rūšis ir visos jos žiauriai mažu spinduliu apšviečia erdvę. Taigi, norint, kad būtų labai šviesu jums reiks arba labai daug jungiklių, arba labai daug lempučių. Man led lemputės patinka labiausia, bet jų naudoti negaliu niekur, kur reikia daugiau šviesos.

Palikite komentarą



Komentarai
  • sviestuvai

    Jokių problemų su led nėra. Man labai puikus variantas namų apšvietimui. Lauko šviestuvai kieme taip pat led.

  • mintas

    Pasikeitė laikai, LED atpigo stipriai ir nors norimos tikrai kaitrinės lemputės "geltonos" šviesos LED`ines lemputes surasti sunku.

    Sakyčiau jau atėjo LED laikas. Nors technologija dar stipriai pigs, jau dabar ji labiau prieinama nei nuodingosios "ekonomiškosios" florescencinės lemputės. Nors pasitaiko, kad ir LED lemputė metų neištarnauja, bet bendrai paėmus, nepalyginamai ilgiau nei tos "ekonomiškosios" gyvsidabrinės.

  • mintas

    Dimerio pagalba keičiamas lempos švietimo galingumas. Jo pagalba gali sumažinti-padidinti šviesos srautą iki norimo dydžio.

  • Aleksas

    Ką reiškia dimeriuojamos ? Ačiū

  • Alfa

    Sveiki,netradicinis klausimas zinovams:

    ar led 12v.pns. iki 3w. skirtus buiciai panaudoti i automobili galima,mane tik domina klausimas ar tarnaus normaliai?? ar ne ,toliau nediskutuojama, nei del sv. stiprumo, matomumo, kad yra specialiai ledu automobiliu, t.t.labai aciu.

  • Arturas

    as i vonia sudejau 8 ledus po 5w su 24 smd ledukais, kaina ~13lt uz 1 vnt. Sviecia tikrai gerai.

    Kitame kambaryje 25m2 prisaudziau tuos pacius ledus 15 vienetu. Sviesos irgi per akis.

    Kas man patiko del smd ledu jie sviecia placiai, platus spektras.

  • vyc

    Na kad metams prabegus, LED lemputes atpigo dvigubai tai faktas, pernai ermitaze Elmo Lt gamybos lempute paklojau 32 lt, vakar uz 17 lt ta pacia nuprikau, bet siaip tai nusivyles, -uzeini i vonia ir tie 3 ledai 6w kurie turi sviesti kaip 50w halogeniukai, sviecia kad ir geltonai siltai bet vistiek kazkaip nemaloniai,ir per silnai.

    isukau atgal kaitrinius halogenus ir dziaugiuosi normalia stipria ir malonia akiai spalva.vistiek retai vonioje buni, o kai bni norisi geros sviesos nagus besikarpant.. Garantuoju po kiek nors metu sakys kad taupancios buvo kokios nors kenksmingos ir akis gadino, cia kaip ir su modifikuotom darzovem, pamenu pries daug metu jos brangiau kainavo nes buvo geros grazios modifikuotos. Net sauktuka uzdedavo jog tai kokybe,- modifikuota, o dabar visi bega nuo ju,

    Taip ir su tom taupanciom.

    Nu vienu zodziu galvojau jau laikas LEDams bet pasirodo kad vistik kazkiek meteliu su tais ledais dar reiks palaukt.

    Beje, labai idomus dalykas, kad vonioje 220v groja diskoteka ledu nors jungiklis isjungtas tai viskas aiksu, kad nuo svieciansio jungiklio.

    Bet kodel svetainej 12V halogeniukai pekeisti led\'ais per tuos apvalius sunkius vielinius transformatorius pajungti visalaika degdami mirga tai niekaip nesuprantu. kolkas googlej jokios info ta tema neradau negi pas nieka taip ner?

    Mirga taip taip kad mirgedavo mokykloj tos ilgos lempos.. ziauriai nemalonu tiesiog siutina.

  • to ecoled

    ką Jūs kalbat, jog faktai buvo tinkami prieš metus ar du..niekas kažkaip neįprastai ir dabar nepasikeitė LED technologijoje. o kliedesys jog LED spektras gali būti toks pat kaip kaitrinės išvis demagogija...

    Nusipirkau 10vnt. Spot LED lempučių, su aliuminiais aušintuvais, apšvietimo kampas 180 laipsnių, čia viskas gerai, tačiau nors ji ir "warm light", ji nė iš tolo nešviečia kaip kaitrinė. Galingumas vienos lemputęs 12W (4diodai po 3w). Specialiai pirkau brangias ir galingesnes, tačiau galiu drasiai pasakyti kad ji šviečia geriausiu atveju kaip 50w, t.y labai silpnai. ir 18kv. kambario liustroje jos turetu buti kaip minimum 3. Taipkad nieko čia stebulingo. Vonioje vienos tokios lemputės - nepakanka, nes šviesa per blyški. Nėra nieko geriau už kaitrinę, velniop kad ji sudeginau daug elektros, bet ji šviečia tobulai.

  • ekoled

    šiaip jau daugelis šių faktų buvo labiau tinkami prieš metus ar du, tačiau ne dabar. galima sakyti, kad LED technologijos vystosi labai greitai. problema - lemputės spektras? nebe problema. LED lempučių spalvų pasirinkimas yra labai didelis. asmeniškai, savo patalpose naudojame vieną lemputę, kurios spalva (mano akimis) yra visiškai tokia pati kaip ir kaitrinės.

    kalbant apie lempučių švietimo kampą - be abejo jis nėra toks didelis kaip kaitrinių, tačiau tikrai yra lempučių su kampu, kuris pilnai tenkina buitinius poreikius (120-180 laipsnių). viskas priklauso nuo lemputės formos, tikrai yra tokių (ypač E14-E27 cokolių) lempučių, kurios šviečia panašiai į kaitrinę, tačiau "valgo" tik 6-9 W.

    daužyti nesveika? :) Giedriau, daužyti nesveika "taupiąsias" dujines, o ne LEDus. juos dažnai net išrenkame. tai niekuo nekenkia. taupiosios savyje turi gyvsidabrio, todėl jų negalima daužyti. o jei sudaužysi LED.. na tai tik lemputės bus gaila :)

    beje, jei domina geresnis apšvietimo kampas ar platesnė apšviesta erdvė - tai turbūt geriausias variantas yra naudoti T8 tipo lempą. tikrai gana plačiai apšviečia.

  • Darius

    pabandyk paskambint UAB Spikare, bent jau cia kazkas yra: http://www.infobirza.lt/imone.cfm?curren...

  • Audrius

    Sveiki, susiduriau su beda... :( Niekur nerandu 35mm diametro halogenines lemputes kuri veiktu nuo 220V. Uzsienyje galima isigyti taip vadinamu MINI GU10. Gal gas nors zinote kur kazko panasuas galeciau gauti lietuvoj? Reikia 20vnt. Jei turit kokios info ar parduodat - 862014287. Aciuuuu :)

  • besidomintis

    klausiau per radija laida, kurioje (lygtai) KTU profesorius deste apie apsvietimo technologijas. idomiai pasakojo ir mintis pagrindine buvo tokia - LED technologija naudojama apsvietimui yra galutine, tai yra kitokiu budu naudojamu apsvietimui ateityje kaip ir nebus, bus tik tobulina esama LED technologija. kaitrines, dujines lempos jau praeitis, ju technologiju niekas nebetobulina (nauju patentu neuzregistruojama jau apie 5 metus), nes nera "biznio". aukstosios LED technologijos paremtos taisykle - kuo daugiau mokate uz gamini, tuo maziau turite islaidu ji eksplotuojant (labai mazoz energijos sanaudos ir ilgaamziskumas) ir kiekviemam indidvidualus klausimas - kokio lygio ir kainos gamini sugebesite isigyti. paminejo, kad artimiausiu metu parduotuvese turi atsirasti LED "lemputes", kurios bus 1-3 W galingumo ir skleis iki 2000 liumenu sviesos placiu kampu, tai yra tokia LED "lempute" bus "sviesene" nei 100 W kaitrine lempute. tai pavyko padaryti nukreipiant energija tik sviesos isgavimui, o ne silumos skleidimui, be to diodu gamyboje, tai yra puslaidininkiu gamyboje pradetas naudoti kazkoks kosminis elementas kosminiu pavadinimu (negaliu jo prisiminti ir rasti pavadinimo inter.), kuris lyg ir yra radioktyvus. ir dar, LED tachnologijos, kurias jau naudojam buityje apsvietimui, buvo zinomos pries 30 metu, bet korporacijos valdancios iskastinius energijos saltinius buvo "uzspaudusios" ju "isejima" pas vartotojus.

    taigi isvados tokios - geras daiktas kanuoja ir kainuos brangiai, labai brangiai, o lesto abonimentini mokesti visiems fiziniams vartotojams ives labai greitai...

  • Gintas M.

    Butinai, prizadu!

  • nuo

    Gintai, kodėl tau neparašius apie tai? :) Nereklamuojant vienos įmonės, o tik skirtumus surašant? Aš paskelbsiu ir bus nauda visiems. Aš galiu rašyti tik iš savo patirties

  • Gintas M.

    Vidai, galim prie buteliuko sia tema pakalbeti... tik nezinau ar uzteks tuomet vieno buteliuko... :) Visuose komentaruose apcioje yra nedidele dalis tiesos, kuri paremta asmenine nuomone bei patirtimi ir tik labai maza dalis sviesotechnikos pagrindais. Atejau, nupirkau, isukau, perdege = visos lempos sudas... vienintele tiesa :) Pasaulyje nera amzinu dalyku. Yra tik cikliskumas, kuris yra varomoji kiekvieno biznio dalis. O kalbant apie lempas - svarbiausia zinoti kokias ir kur verta naudoti. Va cia jau neuztenka vien tureti litu ir zinoti koks trulikas nuveza iki Maximos... ;)

  • Laimutis

    bauhof akcijos metu nusiperku LED LUX (6-7W) - analogų kaitrinėms (~75 W) = aš patenkintas ir šeimos nebekankinu "Išjunk šviesą"

  • T.

    Taupiosios (CFL) su 4 kontaktais bei elektroniniais starteriais - toks turėtų būti pasirinkimas. Šiandien LED dar yra brangios ir geriausiu atveju gali pasiekti tokį patį efektyvumą tik kaip kryptinė šviesa (spot light). Kaitrinės ir halogenai neefektyvūs. Tačiau kaip gerai kažkas pastebėjo, jei šviesa naudojama labai, labai retai, tiesiog neapsimoka mokėti kelių kitų už CFL jei užtenka kaitrinės už 0,50Lt.

  • nb

    diodinės lemputės perdeginėja kaip daina. asmeniškai 2 vienetus išmečiau. ir ne kinietiško š.

  • mintas

    Beje, asmeniškai esu išbandęs ir vis dabar tebebandau visas paveikslėlyje pavaizduotas lemputes.

  • mintas

    Pagal ekonomiškumą LED suvartoja panačiai kaip ir florescencinė (ilgi vamzdžiai). Dėl jų mirgėjimo ir dėl to negalėjimo dirbti prie staklių nežinau ką ir pasakyti. Mokyklose juk prie tokių užaugom ir normaliai. Jo mirga stipriai tos kurios perdegė, bet pakeiti ir vėl viskas gerai.

    Iš esmės LED duoda apie 70 liumenų iš vieno vato, florescencinė duoda apie 80 liumenų.

    LED aišku gera technologija, bet vis dar ne šendienai. Tikrai permoki už pigų daiktą. Užkliuvo beje jų galingumai. Pasikeiti LED pardavėjų rekomenduojamo galingumo, tipo tokio galingumo pakeičia tokio galingumo lemputes, tai garantuota nesamonė. Iš tikrūjų LED reikia mažiausiai dvigubai galingesnių nei rekomenduoja pardavėjai, kad gautum panašų apšvietimo lygį, kokį suteikia kaitrinės ar halogeninės. Ir kur gi tas jų taupumas? Jų kaina tikrai neatsiperka. Beje, keičiant 12V halogenines į LED lemputes, dažnai reikia keisti ir maitinimą, nes Halogeninių lempučių maitinimas būna nemoka dirbti su tokiais mažais galingumais. Įstačiau LED į buvusio halogeno vietą, tai kaip pradėjo mirksėti tarsi šviesos muzika. Tai dar papildomos išlaidos kurios deda didelį minuso ženklą LED atsipirkimui.

    Vat kai bus pasiektas ~160 liumenų iš vieno vato galingumas, tada gal ir bus galima sakyti kad LED pigiai šviečia.

    Tos taupiosios lemputės tai išsidirbinėjimas iš florescencinių (duoda apie 64 liumenus iš 1 vato). palyginus su florescencinėm - mažiau taupios, pakankamai dažnai perdega (nors čia irgi dažniausiai valdančios elektronikos problema), brangios. Tikrai nesakyčiau, kad jos yra pigiau už kaitrines, be to jų išmesti bet kur negalima, nes jos nuodingos.

    Kaitrinės tikrai labai pigus apšvietimo variantas (nors ir duoda apie 16 liumenų iš vieno vato). Paskaičiavus įsigijimo ir eksploatacijos kaštus nemanau kad jos bus brangesnės už iš tikrūjų trumpai degančius analogus. Be to, visi kilovatai nedingsta veltui. Jie virsta šiluma. Ir jei namas šildomas elektra, tai lempučių pagalba šildoma efektyviau nei su elektriniu ar joniniu katilu :).

    Ten kur nereikia dažnai uždeginėti šviesos, o uždegta lempa turi šviesti ilgai, turbūt be konkurencijos ekonomiškiausias variantas būtų florescencinė lempa. Kitose vietose aišku reikėtų parinkti labiau tinkamą variantą. Vieną žinau, siauro spindulio halogeninių lempučių tikrai daugiau niekur nestatysiu. Vonioje susukta 240 Vatų bendroje sumoje halogeninių lempučių. Diskomfortas dėl akinimo didžiulis, o pasižiūri į veidrodį ir nieko neįžiūri, per tamsu, pilna šešėlių. Su eiline kaitrine 40-60 vatų lempute, šviečiančia į visas puses, būdavo ženkliai šviesiau. Iš vis siauro spindulio lemputės yra skirtos ne bendram patalpų apšvietimui organizuoti, o tiktai dizainerių žaidimams paryškinant tam tikras interjero vietas, pav. apšviesti tiktai laiptus prilaikant prietemą laiptinėje. Tam dalykui iš tikrūjų geriausias sprendimas būtų mažo galingumo LED`as, bet bendram patalpų apšvietimui standartinės kaitrinės lemputės tikrai vis dar labai geras pasirinkimas šiai dienai.

  • Tomas

    Sudejom visur LED lemputes, atsisiuntem is uzseinio, ju reikia daugiau, + daugiau pinigu uz sviestuvus, uz halogenu cokolius. Dejom visur GU-10.

    Tikrai gerai sviecia

  • Vidas

    Įdomi info apie led yra čia:

    http://www.paygo.lt/viskas_apie_LED_lemp...

    Jie taip pat ir pardavinėja jas, todėl nuomonė gali būti subjektivi :) Tačiau kelias pabandymui pirkau dar su nuolaida, tai kol kas jokių problemų, žiūrėsim kaip ateityje...

  • Dainius

    Mes virtuveje ir koridoriuje isirengeme tokius svieciancius vamzdzius (labai ilgus), liuminescencines turbut. Labai patenkinti, sviecia ryskiai, graziai atrodo (na cia skonio reikalas). Virtuveje sumontavome virs langu, apsvietimas labai panasus i naturalu, malonus, labai gerai issklaidyta sviesa.

    Tiesa sakant jei nauja nama statyciau butent tokias lempas stengciausi naudoti visur kur tik imanoma.

    Led kazkaip neidomu, bandziau - neradau tinkamos spalvos (panasios i kaitrines lempos), sjoviau i ta reikala :)

    Taupiosios seip visur susuktos, isskyrus tulika - ten kaitrine.

  • Raimundas

    Name, salone, naudoju 4 sviestuvus su liuminescensinemis lempomis. Visos jos sujungtos i viena grupe ir yra dimeriuojamos, t.y. reguliuojamas sviesos intensyvumas. Viskas is Vokietijos ir pritaikyta gyvenamosioms patalpoms iskaitant ir dizaina. Esu labai patenkintas, nes apsvietimas puikus, ekonomiska ir patogu. Investicija ne is pigiausiuju, bet rezultatu patenkintas.

    Taupiasias kai kur naudoju, bet geros tik tos, kurios gamintos geru kompaniju.

    Led\'ai irgi geri tik tie, kurie geru firmu. Kol kas esu patenkintas Philips produkcija.

  • Edmundas

    Nesu dar išbandęs visų lempučių, tačiau labai patenkintas liuminescencine lempa kamaroje, kur daug visokių užkaborių. Liuminescencinė lempa duoda labai išsklaidytą šviesą, todėl niekur nesusidaro kontrastingi šešėliai, lengviau susirasti ieškomą daiktą.

  • Serzas

    2: mr-script, Pas mus buvo ta pati beda, svetaineje buvo 10 hologeniniu lempuciu ir kitokios i lizdus netilpo, tai viena kuri apsviete bariuka pakeiciau 1.2w LED lempute, bariuka dekoratyvei apsviecia ir sutaupo tikrai daug, visoms kitoms lemputems pakeisti radau taupias lemputes MINI GU10 7w, jos tikrai ne populiarios, radau tik vienoje vietoje pirkti, o internete radau tik vokietijoje, bet jie i kitas salis nesiuncia, nebent susideretumet del didesnio kiekio, viena lempute kainuoja 5eurai, is 9 lempuciu per 2 metus perdege viena. Halogenai sviete mazu kampu ir daug kur buvo seselei, taupios lemputes skleidzia kitokia sviesa, seseliu nera, bet ir sviesos mazoka, daug jaukiau kai isijungiame vietoi 9, viena philips taupanciaja 15w lempa. Miegamuosiuose irgi naudojame taupancias lempas, vienam kambari pigia, tai ji isiziebia letokai, bet nekeiciame jos tik del to, kad ji mums patinka, kai nakti reikia keltis prie vaiko, ji nerezia akiu ir neblasko vaiko. kitam miegamajame kokia tai brandine, tai vos ijungus sviecia ryskiai ~90%. WC ir sandeliukas vis dar kaitrinem lempom apsvieciami nes taupios nemegsta junginejimo, kaitrines leputes paskaiciuotos pagal degimo valandas, o taupancios pagal ijungimu skaiciu. Pas mus svetaine valgomasis ir virtuve yra bendra erdve, todel galvoju ateityje isirengti LED RGB juosteles, kaip dekoratyvini apsvietima, suteikianti aplinkai jaukumo, zaismingumo, tarsi sviesu terapija, sedint prie vakarienes stalo ar zidinio.

  • Jurijus

    Pries 2 metus buvau perejes prie energija taupanciu lempuciu rezultatas stipriai sublogusi rega. perejau prie misrios sistemos kur reikalinga gera sviesa stovi kaitrines lempos. is praktikos 15 vt. verciau nenaudoti.

  • hm

    o jum nebuna kai po darbo dienos nueunu i brekybcentri akis tiesiog rezia tos lempos.. prabegom isimetu krepsi ir pro duris! tas pats su tom \'taupanciom\'. man asmeniskai ukiniam pastate pat sauniausia kaitrine 1kw lempa - isijungi sviecia kai saule ir silta ir malonu dirbti :) pavesinej turiu lempa nuo gatviu apsvietimo stulpo. isijungiu ir gaunu gera sviesos terapija liudnais rudenio vakarais:) rasykit ka norit bet \'taupiosios\' lempos blogis! cia kaip tas pirmasis kartelis su katrinem lempom kad jos turi sviesti ne ilgiau 1000valandu ar kazkaip panasiai. tas patskaravanas tik pavadinimai kiti

  • besidomintis

    i nama neisileidau ne vienos kaitrines lemputes, visur tik "taupiosios". Ivairios, nuo 7 iki 25 W, aisku sviestuvu reikejo daugiau, nei butu reikeje kaitrinems ir pageidautina, kad sviestuvai butu su reflektoriais. Pirkau tik Osram ir Polux, tai su Osram (gyvenu name jau pora metu) problemu nebuvo, tai yra visos tebedega, o Polux jau pakeiciau berods penkes ar sesias (keturias pakeite pardavejai - Bauhof ir Ermitazas). O siaip esu patenkintas ju skleidziama sviesa, jos intensyvumu ir spalva ir be abejo elektros sanaudomis, nes mano islaidos elektrai, nuo to kai gyvenau 2 kambariu bute, padidejo tik apie 10%. kai suvedziau galutines sumas, kiek tos lemputes kainavo visam namui, gavosi 900 virsijanti suma. bet tai jau praeitis ir dabar galvoju paciose reikalingiausiose vietose pereiti prie LED, ir be abejo jas pirksiu ne LT, nes atsibodo lietuviams moketi 300% antkainius...

  • Paulius

    Yra visokiausių formų ir įvairiais kampais šviečiančių LED lempučių. Pvz:

    http://www.senukai.lt/apsvietimo-prekes/...

    http://www.senukai.lt/apsvietimo-prekes/...

    http://www.senukai.lt/apsvietimo-prekes/...

    LED lempučių trūkumai:

    - Jei per LED leidi per didelę srovę, tai jis greitai degraduoja. Tai būdinga pigioms/kiniškoms lemputėms, kur deda tam nepritaikytus LED ir varo srovę didesnę nei leidžia LED gamintojas.

    - pats LED ilgaamžis, bet dėja dažnai to negalima pasakyti apie tą mažą maitinimo šaltinį, kuris sukonstruotas cokolyje.

  • Karolis

    turiu 1000w kaitrinę "lemputę"... patronas atitinkamai didelis. analogų buičiai manau nebūna :) ištrauksiu kai visur bus tik ledai ir dar visokie šviesos šaltiniai :)

    ledais apšviestas terariumas ir laiptinė. visur kitur "taupančios". o kur reguliuojamas šviesos stiprumas arba kur trumpam įjungiama WC spintoje šviečia kaitrinės.

    o perėjimai prie kitų šaltinių visada būna su išbandymais. nuo žvakių žmonės prie elektros lempučių pagalvokit kol persimetė. panašiai kaip pradžioje visi kalbėdavo apie "taupančiąsias". bet su laiku keičia nuomonę arba pasirinkimo nelieka, arba ilgai kovoja civilizacijos naujovėmis. pradžia jų tikrai buvo ne kokia o dabar puikios lempos, su ledais panašiai tik laiko klausimas. turiu planą kieme vietoj 300w halogeno pastatyt 15w led šviestuvą tik pataupyt reikia. halogenas 35lt led gerokai brangiau Ebay. beje kartais ir žvakių pasikuriam ir nereikia lyginti nei su ledais , nei su kaitrinėmis ir tt, o vaikui tai būna smagu... ateis laikas kaip kaitrines taip užsidegsim....

    p/s: o tie ekonominiai paskaičiavimai tai tik savęs apgavimas... ypač kai netikėtai užtinki akcijinio alaus tai pasireiškia :)

  • Donatas

    Pas mane namie 75% ledinių lempučių ir 25% taupiosios. Kas liečia diskomfortą dėl spektro, tai jo tikrai nėra, bet čia jau manau įpratimo reikalas, kadangi tik sudėjus LED kažkoks įdomus pojūtis tose patalpose buvo, bet kaip minejau dabar turbūt keista būtų ten, kur kaitrinės susuktos :)

    Dėl LED ilgaamžiškumo, tai man asmeniškai iš 15 lempučių jau metai laiko visos puikiai šviečia, tiesa draugas anksčiau jų nusipirkęs buvo tai skundėsi, kad patys led\'ukai gerai laiko, bet elektronika (strteriukiai ir pan) gana greit nusprogsta. Bet šiuo atveju manau ilgaamžiškumas ateina su gamintojų darbo patirtimi.

    Beje lemputes pirkau is ebay.co.uk, galingumas 3,5w, kaina apie 18LT/vnt su siuntimu. Lietuvoj žiūrėjau analogų kainos tris-keturis kartus didesnės. Beje lemputės ne brandinės. Beje, tas pats draugas, pas kurį elektronika led\'ų nusprogo, džiaugėsi, kad pardavėjas laikėsi garantinių įsipareigojimų ir neišsikalinėdamas naujas atsiuntė.

    Tiesa, kad išlaužti tokį patį šviesos kiekį reikia daugiau LED\'ų o tai finale leidžia sutaupyti tik apie 20% energijos lyginant su taupiosiomis. Taigi ekonomija šiuo atveju daugiauiai remiasi į lempučių ilgaamžiškumą. Nors, kaip minėjau, ledukai pas mene jau metus be problemų žiba (tfu, tfu, tfu per kairį petį), tačiau tai dar per trumpas laikas vertinti galutinį atsiperkamumą.

  • Justinas

    Nesuprantu problemos. Namie taupiosiomis (http://www.osram.com/osram_com/Consumer/...) pakeičiau daugelį lempučių - elektros sąnaudos sumažėjo (~20W), šviesos padaugėjo (115W kaitrinės analogas). Taip, pradžiai reikėjo priprasti, kad užsidega ne iš karto pilnu pajėgumu, o šiek tiek laiko reik įkaisti, bet akims tai tik geriau, kad į tamsų kambarį įžengus jis įsižiebia ne taip staigiai.

    Konkrečiai apie finansus... jei sutaupome po 100W degant kiekvienai lemputei per valandą, tai laikykime, kad per valandą sutaupome ~200W. Namie vidutiniškai kokias 4h galime laikyti, jog lemputės įjungtos per dieną, t.y. apie 0,8 kWh per dieną arba 24 kWh per mėnesį. Apie 10 litų. Smagu ir kitas dalykas - galima leisti laikyti daugiau šviesų įjungtų, kadangi mokama už pačias lemputes, o jų veikimas sąlyginai nieko nekainuoja.

  • Darius

    dar reiketu paminet, kad ES uzdraude visas kaitrines matines (atseit ju dar mazesnis efektyvumas) taupiosios butu kaip ir gerai, bet turi ir jos savu minusu: letai isiziebia iki pilno galingumo, pacios galingiausios tikrai nemazos ir ne i bet koki sviestuva telpa, joms nesveika daznas ijungimas/isjungimas trumpam laikui(pvz tualete), ne visos nori dirbti lauke esant saltukui, taciau tokiose vietose puikiai tiktu kaitrines. Pas mane virtuveje liuminescencines po matiniu stiklu su elektroniniais balastais, mirgejimo nesijaucia(stakliu virtuvej neturiu, o ir ijungtos buna salyginai trumpai), sviesu kaip operacinej. Apie led\'u masini naudojima kur reikia daugiau sviesos dar per anksti sneketi.

  • Karolis

    :) kiekviena lemputė kol kas turi savo paskirtį.

  • Mr-Script

    Dėl mūsų namų dizainerės idėjų namie galiu naudot tik halogenines (kitos netelpa i lizdus), bet kadangi jų labai daug reikia ir jos gan daug elektros naudoja, tai pakeičiau kas antrą lemputę LED analogu. šiaip jos tikai taupios, bet baisiai brangios ir dar vienas minusas - jų šviesos spektras gan keistas. kai buvau pakeitęs visas LED\'ais, kažkaip nejauku pasidarė namie, tai nutariau palikt kas antrą halogeną ir kas antrą LED - manau optimalus variantas :)

  • Regis

    Iš paminėtų nenaudoju tik LED technologijos - ji vis dar brangi (mano galva - neadekvačiai).

    Kaitrines lemputes naudoju arba pagalbinese patalpose (tamsus kambarys) - kur jos įjungiamos trumpai, arba - mažuose šviestuvėliuose (būna kaitrinės lemputės mažučiu cokoliu ir korpusu) kur kitokių tiesiog neįsuksi. Pvz. bra prie lovos.

    Liuminescencines lempas naudoju garaže - 4 šviestuvai po 2 lempas. esu patenkintas. Jei kada sugalvosiu pratęsti augalų vegetacijos trukmę šiltnamyje - taip pat naudosiu šias lempas.

    Taupiosios - populiariausios. Jos yra beveik visuose namo šviestuvuose. Šviesu, ryšku, ekonomiška - man patinka. Be to jas naudoju sklypo apšvietimui - automatiškai junginėjasi nuo fotorelės ir tai kainuoja kur kas pigiau už kaitrines.

    Halogenines lemputes naudoju vonioje. Netiesa, kad jos šviečia siauru spinduliu. Jei šviestuvėlio korpusas padarytas iš tinkamai suprojektuoto matinio stiklo - jos puikiai apšviečia visą patalpą.

    Dar naudoju kaip sektorinį apšvietimą virtuvėje po spintelėmis ir kaip dekoratyvinį elementą arkoje tarp virtuvės ir svetainės.

    Dėl kaitrinių lempučių - man jos nepatinka dar ir savo skleidžiama kaitra. Iš fizikos visi žinom: šiluma, tai - energija. Man nereikia, kad šviestuvas šildytų taip didindamas nuostolius. Jo paskirtis - šviesti.

  • simas

    Kaitrinės lemputės tai visiška atgyvena - dėl kaitimo, didelių sąnaudų ir trumpo veikimo. Halogeninės man asocijuojasi su audiokasetėmis - buvo kažkada naujovė, bet taip ir nepasiteisino :) Gailiuosi kam bute wc ir vonioj jas susidėjau - dabar reikia keisti kas kelis mėnesius tai vieną tai kitą (o dar ir kaista velniškai). Visur kitur naudoju tik taupiąsias ir tuo labai džiaugiuosi, nes naudoju seniai ir tikrai pasiteisina. Elektros sąnaudos ženkliai sumažėja, ir ekonomija gera - ypač kai lemputės dabar nebe tokios brangios. Dėl šviesos "jaukumo" - yra kelių tipų taupių lempučių: vienos šviečia šiltesnę - kitos šaltesnę šviesą (dažniausiai labai pigios lenkiškos skleidžia šlykščią melsvą spalvą). Taigi reikia tik teisingai pasirinkti. Ir dar dėl jų šviesos atspalvio - nereiktų pamiršti lempų gaubto ir reflektoriaus funkcijos - gyv. kambaryje pasirinkau šviestuvą su gelsvo atspalvio gaubtais ir problemos dėl šviesos spalvos nėra :)

  • Gintas

    Parduotuvėje nusipirkau elektros energiją tausojančią lemputę. Parsinešiau namo, įjungiau, bet ji nešviečia. Na, viskas kaip ir teisingai. Taupo energiją.

  • senis šaltis

    LEDiniai diodai (pigūs) greitai pradeda silpniau šviesti. Ir gaila pinigų išmestų ant brangios lempos, kuri greitai vos spingsės. O kokybiškos, jau kainuos ne 40 litų. Va dėl halogeninių tai Vidmantai jūs neteisus. paėmiau pirmą pasitaikiusį pvz. http://www.slo.lt/APsVIETIMAS/Lempos/Hal... Švies tokiu pat spinduliu ir naudos 30 nuošimčių mažiau elektros. O pvz tokios pat su reflektoriumi, kur dabar populiaru įleistos į lubas, su cokoliukais mažesniais, pas mane šviečia jau tris kartus ilgiau, nei paprastos reflektorinės kaitrinės. Anų nespėdavau keisti, o kainuoja apie 5 litai. Hmmm kalogeninės su reflektoriumi, maksimoje kažkur 12 litų gal panašiai. Na vien tai, kad mažiau srebia elektros ir jau trigubai ilgiau atlaikė, tai atsipirko. O tokios pagal linką, tai dar nekeičiau kelis metus. Tos taupiosios tai išvis kapitalisto išdaiga. prie jų kambaryje bloga darosi būti. Kol kas pasilieku prie halogeninių apvilktų kaitrinės lempos gaubtu.

  • mantas

    Aha, žinom mes tų LEDų nemirtingumą...

    Iš kelių pirktų, vienos atveju jau po 2 mėn. degė tik trečdalis diodų. Kita nusprogo gal po pusmečio.

    Kaip pikta, kai išleidi Brendinei lemputei 40 litų ir ji perdega taip greit. Nors gal čia aš per ilgai gyvenu?

  • ddd

    LED lempute cia pavaizduota labai primityvi. Dabar gaminamos cilindrines arba sferines led lempos is kuriu sviesa sklinda visomis kryptimis. Todel mazo spindulio problemos nelieka

  • nuo

    Taupiosios lemputės dar kur nepadengtos baltai pilnai, tai per tas vietas įjungimo momentu skleidžia kenksmingą šviesą

  • Giedrius

    Kiek žinau, būtent su LED yra problema dėl spektro. Todėl į Led dedamos kelių dažnių lemputės (kad atkurti ~baltą šviesą).

    Taupiosios lemputės spektras kertasi kitaip. Jos neišspinduliuoja tiek daug šiluma. Bėda tame, kad jas daužyti labai nesveika, ir jos turi gana nemalonų akiai atspalvį.

    Bute naudoju halogenines ir taupiasias. O name dar pagalvočiau ką dėti.